Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Tudi jaz ne dobim punce

Tudi jaz ne dobim punce

No, samo da ne boš potem čez 10 let spoznala, da tudi z živalmi ni malo dela in boš spet ugotovila, da imaš spomine le na delo. O tem govorim… :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Hvala za skrb, ampak brez skrbi ;)… mislim, da sem v teh nekaj letih dobila realno predstavo o takšnem načinu življenja, ki mi roko na srce, veliko bolj ustreza ;).

Kako bi pa sploh opisali človeka, ki je materialist?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

http://baza.svarog.org/sociologija/socioloske_teorije/historicni_materializem.php

http://sl.wikipedia.org/wiki/Materializem

1. Philosophy The theory that physical matter is the only reality and that everything, including thought, feeling, mind, and will, can be explained in terms of matter and physical phenomena.
2. The theory or attitude that physical well-being and worldly possessions constitute the greatest good and highest value in life.
3. A great or excessive regard for worldly concerns.
Materialist:
a person who is markedly more concerned with material things than with spiritual, intellectual, or cultural values.

Našemu pojmovanju najbolj ustreza definicija pod 3 oz . to zgoraj navedeno. Nasprotje od duhovnega. Ki ga zanimajo samo potrošne, materialne dobrine, ne pa duhovne, intelektualne ali kulturne vrednote.

A je pri avtorju kje zaslediti te intelektualne in duhovne vrednote? Ali pa kulturne?

Po prebranemu, mislim da je edini problem samostojnost- le ta pride če se odcepiš od družine, in ustvariš svoje okolje, fizično torej. Ne gre se za to, da bi v nič dajal denar( ker imaš pa ja doma prostor)…že mogoče finančno tako gre, ampak sama svoboda, samostojnost in hkrati odgovornost se le pokaže ko si sam SAM. Tudi sam lahko živiš še naprej skromno. Služba je tista, ki bi ti le to zagotovila…eno pelje v drugo. Hiša bo tvoja, a kaj ko v tej hiši so tvoji najbližji…tebi pa po napisanemu manjka ženske ljubezni. Riskiraj, še vsakemu se je obrestovalo.

Vso srečo:)!

Nič ni problem samostojnost. Še dost manj samostojni tipi imajo ženske. Problem je v tem, da on misli, da se bo ena vseslila k njemu v bajto nekam v vukojebino in se pustila buzerirat od njega in njegovih staršev. Po možnosti naj bi to bila še ena normalna ženska s službo.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -


Kaj pa ko bi se on k njej preselil? 🙂

bebasti, pritlehtni in primitivni komentarji mariborčana 32 (fašistoidni pogled na svet) in khmmmm Torej dolgoletni samec mora po njegovem delati za nekega delodajalca (za neko drugo osebo!!) da bi dobil punco; se mora odpovedati svoji neodvisnosti. Ravno zaradi tega je družba v krizi, ker se ženskam od zgodnjega otroštva pere možgane kakšen naj bo pravi moški (ki to sploh ni). Dolgoletni samec je povedal da je fant od fare in dečko na mesto: vendar ne zlobni sokomentatorji ga morajo sesuvat, zahtavti od njega spremembo osebnosti (da se podredi nekomu drugemu, da ga vzame ,delodajalec˝in mu omogoča miloščino. Kaj čaka današnjo družbo? Nič dobrega: pokvarjeni moški bodo dobili potomce in slabi geni se bodo prenašali naprej do končne samodestrukcije človeštva!!

To, da je dečko na mestu, je njegovo mnenje o samem sebi, ni nujno, da se to mnenje sklada z mnenjem žensk.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

en moj bivši praviš ,da si hodila “še z hujšim primerom” potem teje dobro servisiral
imel dobro karino in si ga ti tudi iskoristila za dober seks .
poznam 3-4 moške ,ki nimajo nič ampak imajo zmeraj kako damo ki jih financira .
Ali se vprašate zakaj zavraga jih gledajo saj vemo ti gospodje jih dobro obdelajo
poservisirajo zvečer v pojstelji .In nič ne lažem tako je resnica . 🙂
Imaju dobru karinu 🙂

Morda pa ne, marsikatera od nas ne pada na škart 😛

mnenje žensk: o tem sem povedal: poteka skozi pranje možganov, filmografijo in konstantnim pritiskom okolja: Kajti, tudi če bi dolgoletni samec dobil dekle (ki si jo po mojem nenju nedvomno zasluži), bi ga okolje začelo stigmatizirati se mu posmehovati…To si pa v totalnokonformistični družbi upa le redkokatera. Mnenje žensk ni mnenje žensk ampak je mnenje patriarhalne družbe položeno v percepcije žensk, katerim vloga v družbi je dodeljena že v prazgodovini (oblikovanje patriarhata)

S tipi, kot je dolgoletni samec je narobe samo to, da si želijo resne zveze. Če si je ne bi želeli, ne bi imeli problema.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Pranja možganov? Sorry, toda ti žensk ravno ne poznaš najbolje in ne obešaj se na zgodovino, ker te bo okrog prenesla 😛

Da , seveda. po tvoje morajo seksi ženske ljubiti barabe, ki svoje družice varajo, so potem stalno pod stresom in imajo za sabo mučne ločitve in zlomljeno srce. In ko se enkrat na svojih lastnih napakah naučijo kaj je to pravi moški več niso lepe in privlačne pač pa postarane in osamljene.

Kaj po moje? Po moje bo tako kakor se mene tiče, kako si ostali napravijo me ne briga 😛

Seveda ne bi imeli problema; ker bi dali vedet da niso zanesljivi, da imajo pravico skakat čez plot,da ne doživljajo močnih čustve ljubezni (enih najbolj pozitivnih človeških čustev)…..V kakšni slepi ulici so odnosi med spoloma nima smisla več dalje razlagat…

a bejzi no, si jezen na mene ker sem mu malo predstavil realni svet? 🙂 Tudi tebi bo lazje ko se bos enrkat sprijaznil z zivljenjskim slogom 21. stoletja

Končno si pogruntal, kako svet deluje, čestitam. Skoncentriraj se na to, kar je, ne kar naj bi bilo.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Nič ne bi bilo narobe z modernim življenjskim slogom, če bi preko njega spoznavali in drug drugemu z ljubeznijo razkrivali globine naše duše in čustvovanja.

Tebe res ne razumem, zakaj tako vztrajno propagiraš to ljubezen, čustvovanje. Kot vidimo, že ljudem, ki se zdaj gredo zveze, v povprečju to gre dokaj slabo od rok. O tem pričajo podatki o psihičnem nasilju, fizičnem, varanju, ločitvah..

Ti pa predlagaš, naj še ves drugi folk, ki je še manj za te scene, gre v veze, d abo vsega tega še več???

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Tebe res ne razumem, zakaj tako vztrajno propagiraš to ljubezen, čustvovanje. Kot vidimo, že ljudem, ki se zdaj gredo zveze, v povprečju to gre dokaj slabo od rok. O tem pričajo podatki o psihičnem nasilju, fizičnem, varanju, ločitvah..

Ti pa predlagaš, naj še ves drugi folk, ki je še manj za te scene, gre v veze, d abo vsega tega še več???[/quote]
Vsak gleda iz svoje perspektive. Ti meniš, da je problem zato, ker ljudje sploh gredo v vezo. Sam pa menim, da je problem v tem, da ne znajo uresničiti svojih potreb in pričakovanj, ki bi jih veza naj prinesla.
In dvomim, da se bo človek kdaj spustil na takšen živalski nivo, kjer bo na sočloveka gledal le kot na spolni objekt. Človek ima še vseeno druge čustvene potrebe, ne pa le golo razmnoževanje.
Razen, če bo šla evolucija spet od začetka, od pračloveka naprej….:)

Svet se spreminja vendar žal prepočasi: ljudje se zelo počasi učijo iz svojih izkušenj in gredo večkrat na led (čeprav vedo da jim bo grdo spodrsnilo). ženske so dobile veliko pravic v primerjavi s prejšnjimi stoletji, vendar so še vedno v podrejenem procesu odločanja v družbi: SEdaj velja za idealni tip moškega tisti, ki je nežen, pozorne, hkrati pa še vedno borec , voditelj družine in po možnosti premožen (ameriške raziskave, ki pa jim je moč zelo oporekati, ker temeljijo na ideoloških postulatih). Take ,,naloge zmore seveda le manjšina moških (ljudje so pač samo ljudje in ne popolno izdelano blago ali roboti). zato vse več moških ne dobi punc, populacija se stara..Ni dvoma da bodo vrednote, ki jih nakazujem jaz zavladale odnosom med spoloma v prihodnosti: Vprašanje pa je kako dolga bo mračna regresija ,,vrednot˝ začetka 21. stoletja in kašne posledice bo pustila; upam da takšne, da se bodo naposled lahko ljudje lahko naučili iz svojih izkušenj in temu primerno ravnali…Kako svet deluje: to se je precej spreminjalo skozi stoletja in razlikovalo znotraj posameznih družb. Vojaške družbe so poterbovale drugačin tip moškega kakor ,,mirne družbe (sodelovanje, nenasilje, komunikacija) Vojaški tip bil bil destruktivna ovira pri npr nepalskih Lepčih in Dhimalih, i so ljubili mir, nenasilje in imeli zavidanja vredno enakopravnost žensk. Ker pa živimo na robu nekega vojnega stanja, v koruptivni neenakostni družbi, kjer so cenjene vrednote povzpetništvo, agresivni egoizem (ne skrbeti samo zase ampak tudi sesuvati bližnjega po možnosti), pretvarjanje in hlinjenje značajev, laži, prevare in nezaupanje; ni čudno da je še zmeri in Bad guy: Posledice so take kakršne so; porast duševnih bolezni, nasilje v družini, borzne špekulacije, propadi celotnih gospodarskih panog (ki so bile učinkovite!!), apatija, odsotnost empatije, brezbrižnost, nezaupanje, umikanje in zapiranje v zasebnost (izvor strahu)..Tako stanje pa ne more trajati večno oziroma po dežju posije sonce

Niso in bad guyi, ampak so in samozavestni moški. In ti bodo vedno in.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Kakor so in samozavestne ženske, ki tudi vedno bodo.

Sploh pa so vsi ki premorejo vrednote, kot so ljubezen, zvestoba, delavnost, poštenost, resnica, mir, varnost,zdravje, ustvarjanje, zabava, znanje, ustvarjanje, kultura,enakost, svoboda, spolnost, red, patriotizem, tveganje, udobno življenje, družinska sreča, otroci, …IN

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close