Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Tožba delodajalca-koliko časa?

Tožba delodajalca-koliko časa?

Zanima me koliko časa je možna tožba delodajalca za povrnitev stroškov(plača,izobraževanja,potni stroški,sprememba pogodbe iz določenega časa v nedoločen čas.Pri delodajalcu mi je potekla pogodba o zaposlitvi. Koliko časa imam čas, da ga tožim? En mesec?

Glede roka nisem ziher, bi rekla pa, da je vsaj eno leto čas. Pa prej več. Razen če je v kakšnem odpustnem aneksu, sklepu … karkoli so pač dali v roke, kaj napisano. Kakšen rok. Drugače pa je najkrajši zastaralni rok, kolikor mi je znano, eno leto. Seveda pa jaz ne bi čakala eno leto.

Pa še namig, glede na to, da si ostala brez zaposlitve, predlagam, da se na Okrožnem sodišču, kamor po prebivanju pač spadaš, zagotoviš brezplačno pravno pomoč, in naj ti odobrijo tako za pravne nasvete, kot vložitev tožbe, zastopanje tekom postopka, kot oprostitev taks in seveda vseh stroškov postopka.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close