Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek To je revna Slovenija, ne Palestina – v resnici brezsrčna vlada

To je revna Slovenija, ne Palestina – v resnici brezsrčna vlada

“Daj, samo zaprite gobce. Oblast vam nudi subvencionirane vrtce, subvencionirano prehrano, subvencije stanarine, otroške dodatke, izredne socialne pomoči, redne socialne pomoči, socialna stanovanja … Tudi tisti, ki imate boljše dohodke se rinete v vrsto za subvencije za električne avtomobile, fotovoltaiko, električne črpalke, fasade, energetsko varčno to in ono … Zraven pa ne izpustite nobene priložnosti za utajo davkov.

Samo ne gobezdajte preveč.”

WTF je s tabo narobe? VSE NUDI, samo osnovnega preživetja ne. Kaj ti bo subvencija za električni avto, fotovoltaiko, elektirčno črpalko, fasado, če še osnovnega preživetja ne zmoreš? to je za tiste, ki so po Jazbinšku in v starih časih dobili stanovanja ali dediče… Sej tej ej veliko, zato se resnična revščina še lahko skrije.

In kaj ti bo vse to, če delaš, do ničesar nisi upravičen razen do tistega, česar so vsi in davki so oderuške tudi za minimalce.

Kaj ti vse to pomaga, če ti po plačilu najemnine in stroškov ostane 400 evrov za 3 osebe na mesec?

WTF,…

Nam res vladajo mentalno zaostale opice. To ni možno v normalni državi. Enostavno ni. Pri vseh teh davkih in ne vem čemu še vsem, subvencijah gor in dol, kretenska oblast ne dojame, da se s 400 evri 3 osebe ne morejo preživeti…. Ne vem kakšne subvencije so lahko, če ti nič ne ostane, jih pač ne moreš koristiti.

točn to, država da preveč in še se fehtari. pa zbira vsepovsod , nikoli dovolj ……..

babe naj noge vkup držijo pa olagumi pa kontracepcija pa bo lažje šlo …in izbirčne bit pri moških, ne pa da se ji en pezde, lolič sam ,,mal nasmeje pa jo zeza ona pa koj noge narazen in meni , da bo preskrbljena …

ne gre to tak…sam z pii.zdo mislt…pa nima veze al je študirana al pa sam z osnovko …nobene ne izuči …

pol je pa sam jada, jada, jada—-dajte že po šolah punce izučit, da je potrebno mal pameti v odnosih z moškimi in ne sam kuu.rrca trahtat…!!!

Odgovor na objavo uporabnika
Ne štekam, 07.09.2025 ob 17:46

Ampak jaz ne razumem teh ljudi. A nimajo staršev, matere, očeta? In kje je oče njenih dveh otrok?  Je ona iz Bosne, da mora najemati stanovanje z dvema otrokoma? Je njen oče alkoholik, narkoman, mati mogoče alkoholičarka?

Pa pizda, a je treba štepat froce, če še zase nimaš. Ne samo enega, kar dva. Pa nimajo ene pike v glavi.

Jaz sem tako pametna, da vem, da če nimam strehe nad glavo in službe, s katero bi preživela enega ali v tem primeru dva otroka, otrok nimam!

Šele ko veš, da lahko sama preživiš otroka, ja, tudi brez očeta, šele takrat ga naf.ukaj.

Tukaj veliko podatkov manjka in ne, glupi ljudje se mi prav nič ne smilijo.

Razumem, če bi mož postal invalid, če bi izgubila službo itd. Kar bi se vse zgodilo kasneje.

Ne pa, da prideš v Slovenijo, nafukaš enega otroka, pol te tip zapusti, zdaj pa ne moreš ne levo ne desno.

Situacija se kaj hitro obrne, upaj, da se zate ne bo. Malo sočutja ni ne vem kakšen napor, poskusi.

zbira se skozi, glih zdaj je plezalka Janja zbirala, pa kolk je Gogi nabral, pa tisti iz radija zbirajo skozi…to je za vse otroke ,saj jih nimamo toliko, nataliteta pada , manj prvčkov po šolah…zakaj ni dovolj, je zadaj pohlep+ državne dodatke vlečejo……ni logike ,da bi bili lačni otroci …ni…je samo neiznajdljivost staršev- vse na gotova jela, nič pripravit, skuhat, planirat , pridelat… jaah , no—

sočutje, ja sočutje in empatijo imamo ja, delamo, guramo , da lastne otroke preživimo in nam – nikoli- ne pripada otroški, pa subvencije po šolah, vse glih izpademo iz cenzusov, naj vam boh požegna tist… sam ne skoz fehtat ja…

pa , da potem vaši od države subvencionirani se norca iz te hrane delajo po šolah in stran mečejo, se zmrdujejo in tko , ja… saj , bo… sam mal respekta tudi do tistih ,ki nič ne dobimo ,vidimo pa vaše kaj zganjajo anede… kar je zastonj hrana- se pa lahko zmrduje pa meče stran…

itak. da se zmrdujejo nad šenkano prehrano po šolah… ker ja, oni bi tudi tak “luksuz “jedli kot ga mi svojim pripravimo…, zdrave malice, sadje ,zelenjava, … ker njihovi starši so pa -preleni- se kaj potrudit …je raje za cigarete, alkohol, nohte in trepke…vse sorte je , otroci pa vse vidijo…razlike …pa ne materialno, pač pa ta trud staršev za svoje otroke. nekje tega ni, se pa zamenjuje z materialnim…ker lej, mi svojim pripravimo malico za šolski izlet, magari čist preprosti “sendviček pa sokec “..- vi pa trahtate, da bodo že tam vse preskrbeli …in potem je vaš subvencioniran skoz na skoz–  na mojega ljubosumen …pa išče špetire…dajte no, dajte…

Jaz tudi našemu malico pripravljam, narežem na palčke juliene korenje, papriko, stebelno zeleno, peso, kolerabo, kašen sir, kos kruha…in je …čist preprosto…in se mu tisti ta subvencionirani prilepijo, da je naše boljše in mal  razdeli vseeno…ker češ v smislu , tebi so pripravili, jaz pa morat jest to šolsko…

Eni učenci mečejo šolske  malice v smeti,  tudi kosila jim niso všeč. Je kapitalizem, saj ste brali mišljenje od kapitalista Jagra …Za višjo plačo se je potrebno zmenit s  kapitalistom , kaj svojega ustvarit ,se tržit strankam …

Kdaj se je zacela ta moda, da ti morajo drugi otroke hranit, jih obleci, jim kupovati igrace in jih na splosno vzdrezavti?

“Kdaj se je zacela ta moda, da ti morajo drugi otroke hranit, jih obleci, jim kupovati igrace in jih na splosno vzdrezavti?”

Kdaj se je začela moda, da si manj vreden kot suženj v fevdalizmu?
En fevdalc ti pobere v najemu še tistih 50 %, ki ti jih ni vzela gospoda (država).

[

“Kdaj se je zacela ta moda, da ti morajo drugi otroke hranit, jih obleci, jim kupovati igrace in jih na splosno vzdrezavti?”

Kdaj se je začela moda, da si manj vreden kot suženj v fevdalizmu?
En fevdalc ti pobere v najemu še tistih 50 %, ki ti jih ni vzela gospoda (država).

 

Tudi meni jih je, pravzaprav se malo vec. Pa sem se morala kar sama pomatrati, da sem prisla na svoje. Ni drzava nic pristavila. Aja, pa tudi otrok si nisem pridelala, ko je slo na tesno. Poskusi se ti, ce ni prepozno.

Pa se nekaj, ko se ze primerjas s tlacanko. Tlacani niso imeli proste izbire bivanja, S fevdalceve posesti se niso smeli samovoljno odseliti. Ti to pravico imas. Zakaj je ne izkoristis? Je bolj lustno jamrat, kot se potrudit in pomujat in nekaj casa potrpeti, da bo kasneje lazje, a ne?

Pa za dopust imate vedno denar, za cigarete, za pijaco, za cunje, za makeup, za nohte, za frizerja, za avtomobile, za narocanje hrane, za kofetkanje, za gostilne, za praznovanja, za vse to je denar, samo za otroke ga ni.

Slovenska vlada dela za vse druge, ilegalce iz Afrike in Arabije, Hamas, pere keš za Iran, Slovencem pa ga je vzela prek višjih davkov 1.600.000.000€ v letu dni in jih zapravila dodatno še 800.000.000 za neznane namene!

Sprašuješ avtorca kdo so tukaj, da so taki primitivni  komentarji.

Večino so to, zapite suhe veje, tako moški kot ženske, če pa ne zapite pa nafilani s substancami.

Najde se nas nekaj izjem, ki ljudi ne sodimo po barvi, narodnosti, statusu.

Vendar se taki izogibamo komentiranju, ker vemo, da bo nekdo naštepal milijon izrojenih komentarjev. Ker mu ni mar, ker je glavna skrb, kako bo prejel svojo dnevno dozo.

 

 

Kaj pa vi, kultivirani in brez predsodkov, predlagate? Kakšno rešitev za te večne socialne probleme ponujate? Od vašega svetohlinskega zgražanja nad komentarji ni neke koristi.

Odgovor na objavo uporabnika
Neregistriran, 07.09.2025 ob 18:56

Daj, samo zaprite gobce. Oblast vam nudi subvencionirane vrtce, subvencionirano prehrano, subvencije stanarine, otroške dodatke, izredne socialne pomoči, redne socialne pomoči, socialna stanovanja … Tudi tisti, ki imate boljše dohodke se rinete v vrsto za subvencije za električne avtomobile, fotovoltaiko, električne črpalke, fasade, energetsko varčno to in ono … Zraven pa ne izpustite nobene priložnosti za utajo davkov.

Samo ne gobezdajte preveč.

Budalo fuknjeno. Najprej mafijska oblast pokrade tričetrt plače, potem pa se spreneveda, kaj vse nam nudi.

Pa odkod lezete budale fuknjene, vedno več vas je.

Pa odseli se v davčno oazo, čuran zahojeni! Ti ne bodo kaj dosti pobrali in čudovito boš živel od tega, kar boš zaslužil, teslo zabito! Kateri kurac te veže na mafijsko Slovenijo?

Odgovor na objavo uporabnika
Neregistriran, 08.09.2025 ob 07:32

Pa odseli se v davčno oazo, čuran zahojeni! Ti ne bodo kaj dosti pobrali in čudovito boš živel od tega, kar boš zaslužil, teslo zabito! Kateri kurac te veže na mafijsko Slovenijo?

Budalo fuknjeno, spizdi nekam, ker normalni nočemo bedakov fuknjenih.

Razumem ljudi, ki niso pripravljeni pomagati drugim v materijalni stiski, ker sami nimajo dovolj za dostojno preživetje, ne razumem in nočem pa razumeti ljudi, ki živijo materijalno zmerno breskrbno življenje in pljuvajo tako po tistih, ki upravičeno prosijo za pomoč, saj se sklicujejo na manjkajočo razumskost teh revežev, se sklicujejo na Državo, ki revežem nudi bojda dovolj idt. V bistvu prav sovražijo vsakršno revščino – ker je nočejo videti, ker jih preveč sili k razmisleku o lastni morali in morali družbe, v kateri živimo.

Ta družba promovira vojne in oboroževanje, poveličuje močne kapitaliste, ki so vešči izkoriščanja, obožuje sprijene narcise, tako v šovbiznisu kot ostalem medijskem in osebnem prostoru, nagrajuje manipulatorje, je homofobična, pridiga podložnosti enemu in edinemu bogu in financira kulturo prepovedi naravnega užitka ter nas sili k umetnim tržnim potrebam.

Ta civilizacija je vse preveč samodestruktivna, da se na koncu ne bi samouničila. Ne še takoj, verjamem pa, da so nam stoletja šteta. Ne bomo ne prva, ne zadnja civilizacija na tem planetu, ki se bo samouničila. Človeštvo se nekako ne nauči nujne lekcije dolgoročnega preživetja, ker je vse preveč podvrženo vulgarnemu materijalizmu. 

Duhovne vrednote so v zatonu. In zato slutim bližnji konec. In revščina  je en od simptomov propadanja. Tega se naše kolektivno nezavedno dobro zaveda in prav zato zavestno sovražimo revščino in vse njene akterje. In to je naš propad. 

Delodajalci z miselnostjo elite, da zaposleni ne rabijo drugega kot streho na glavo in en topel obrok, ker oni itak ne znajo z denarjem. Delavce tiščijo na minimalcih, tiste bolj solane pa malenkost več. Ker je taka miselnost so tudi zaposlitve z 7.stopnjo malenkost višje od minimalne…in je to skoraj kamor se obrneš. Redki plačujejo po prometu, dobičkih ki jih delavci ustvarjajo …vse k meni, k meni, nikoli dovolj.

Zato družine z dvema zaposlenimi komaj gredo čez mesec. Počitnice na morju so krajše, kar opažam tudi po oglasih kjer iščejo namestitev za 3 ali 4 dni ne več en teden ali dva. Doživetje otroka in staršev v času dopusta pomeni odklop, blagodejna klima, odpornost za zimske dni.

Slovenec bo prosil pomoč ko mu že globoko v grlo teče ali pa bo naredil samomor. Tujci iz klani, ki jim svetujejo, kako tu čimveč transferjev pobrati…poberejo vse kar je možno, čeprav imajo posestva v domovini, samo jih tu CSD ne zazna. Mož navadno dela v tujini prinese plačo 3 ali 4T, mal na trr mal na roko, žena z otroki pa vse možno. Čez čas kupijo stanovanje in se ugnezdijo.

Slovenec nima back up domovine!

“Slovenec bo prosil pomoč ko mu že globoko v grlo teče ali pa bo naredil samomor. Tujci iz klani, ki jim svetujejo, kako tu čimveč transferjev pobrati…poberejo vse kar je možno, čeprav imajo posestva v domovini, samo jih tu CSD ne zazna.”

Zato pa je Golob srečen in ponosen. Ja.  Srečen in ponosen, ker ga TUJCI ZNAJO NATEGNIT NA DOLGO IN ŠIROKO… Če je zato srečen in ponosen, naj kar bo. Ampak v očeh ostalih izpade dobesedno le UPORABEN IDIOT.  Tko kot cela levica izpade le uporabni idiot islamizma.

In to se najbolj vidi, ko se govori o Gazi, lažno in zlagano sočutje, do tistih tam, ko pa opozoriš na lastnega reveža, ki nima za kruh, te pa naderejo… pa kontra, pa vse skriti in prikriti. Tako hitro ugotoviš, da je vse zlagano in da je vse manipulacija.

.https://forum.zurnal24.si/forum/tema/levica-kot-koristni-idiot-islamizma-25774056/

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close