SVN (komunistična) sociala
Res je zanimivo, da je naša delovna sila predraga, medtem ko pa gre ta isti delavec delat v tujino za mnogo večji denar, pa ne.
Nekaj tu ravno ne štima in osebno mislim da so to predvsem floskule domačih delodajalcev, tako kot je pred časom bila prenizka produktivnost. Vprašanje je ali imamo premalo kvalificirane delavce ali delodajalce. Ja, tudi ti so lahko nesposobni, ampak ponavadi so za vse krivi drugi.
900€? Daleč pod tem. Krepko pod to vsoto sem delala. Za cca. 600€ na mesec in je veljalo za dobro plačano študentsko delo na našem koncu. Zdaj so urne postavke še nižje. Od take vsote pa ne moreš plačat prispevkov za s.p., ki so nekje 450€. Sploh, če še upoštevaš, da za prevoz porabiš cca. 100€ na mesec, da sploh prideš do službe.
Študenti so trapasti, ko se tako bojuejjo za študentsko delo. To delo je v korist delodajalcu in predvsem ŠS.
Zakaj študent, ki si sam najde službo, daje provizijo ŠS? Zakaj ne bi šlo brez ŠS?
To je čisto izkoriščanje ljudi. Delaš za male pare, nimaš nobenih pravic, nimaš delovne dobe, nič.
Vse to ukinit.
Misliš, da strah ni upravičen ?
[/quote]
Je. Ampak je treba gledat širše in bolj dolgoročno. Na dolgi rok si s tem delamo medvedjo uslugo, ker nam bo ravno ta logika pokopala zastonj oziroma poceni dosegljivo šolstvo.[/quote]
Dokler nas rešujejo tisti, ki so nas spravili v to sranje, tako dolgo ne bom videl koristi v njihovih ukrepih. Pa ne kratkoročne in ne dolgoročne koristi. Seveda za nas, običajne državljane.
Zarad tega sem tud komentiral Calipso. Ko slišim tako izjavo mi je, da bi enga kr na gobec pa še zbrcal bi ga na koncu.
Predragi da smo. !!!! jaooo mislim kaj bolj bednega lahko izjavi samo še JJ ali ZJ[/quote]
Jaz bom še vedno trdila, da smo predragi, na gobec in zbrcati pa ni potrebno nikogar. Saj ne vem, ali se naj smejem ali se naj zgražam, da sem primerjana z JZ in JJ; jima to ob priliki prišepnem; Zoki bo precej navdušen :))
Šlo bi še brez marsičesa. Šlo bi tudi brez zavoda za zaposlovanje in brez agencij. Žal vem iz prve roke, da je v marsiketerem primeru delovna sila preko agencije ipso facto za delodajalca dražja kot če bi jo zaposlil sam. So pa seveda drugi interesi vmes.[/quote]
Te agencije so pa sploh svinjski nateg.
Zavod pa recimo da delodajalcu recimo nekaj tisočakov, če nekoga zaposli (recimo nekoga nad 50) za vsaj 1,5 leta. V tem času pa delodajalec lahko počne karkoli temu delavcu, krši vse po vrsti, delavec pa ne sme stran. Če gre stran, mora on poplačati vse tiste tisočake, ki jih dobil delodajalec. Žal poznam kar nekaj takih primerov. Obupane ženske bile v eni firmi, propadla, zavod poslal v drugo firmo, dal delodajalcu denar zanje, delodajalec pa jih je matretiral. POmagati si niso mogle prav nič. Ženske nad 50, brez izobrazbe, marsikatera z zdravstvenimi težavami in brez denarja. Še huje, potem jim ni ni več dajal plač. AMpak niso smele stran. Bruh.
Zarad tega sem tud komentiral Calipso. Ko slišim tako izjavo mi je, da bi enga kr na gobec pa še zbrcal bi ga na koncu.
Predragi da smo. !!!! jaooo mislim kaj bolj bednega lahko izjavi samo še JJ ali ZJ[/quote]
Jaz bom še vedno trdila, da smo predragi, na gobec in zbrcati pa ni potrebno nikogar. Saj ne vem, ali se naj smejem ali se naj zgražam, da sem primerjana z JZ in JJ; jima to ob priliki prišepnem; Zoki bo precej navdušen :))[/quote]
cepetanje na mestu je lahko zelo utrudljivo … zaslužek pa nikakršen ☺
900€? Daleč pod tem. Krepko pod to vsoto sem delala. Za cca. 600€ na mesec in je veljalo za dobro plačano študentsko delo na našem koncu. Zdaj so urne postavke še nižje. Od take vsote pa ne moreš plačat prispevkov za s.p., ki so nekje 450€. Sploh, če še upoštevaš, da za prevoz porabiš cca. 100€ na mesec, da sploh prideš do službe.[/quote]
Se strinjam. Moraš pa vedet, da če si ti dobila recimo 600 evrov neto, to ne pomeni, da si samo toliko stala delodajalca. Če bi delala kot s.p. bi šel celoten njegov strošek k tebi. Od tod bi tudi potem plačevala prispevke. Če imaš še stroške prevoza, bi tudi to uveljavljala pod stroški in na koncu ti res ne bi imeli kaj obdavčit. Mogoče je 600 evrov neto res nekoliko premalo za s.p.. Seveda je treba pri tem tudi upoštevat ali si delala primerljivo redno zaposlenemu, torej 8 ur dnevno ali manj itd., ampak ogromno ljudi, ki morajo plačevat vsak mesec prispevke pa tudi ne zasluži kaj dosti več. Zato sem včeraj omenjala t. i. “resne s.p.je”. Vsi govorijo kako bi morali s.p.ji plačevat prispevke več od minimalca, noben se ne vpraša ali so vsi tega zmožni. V mnogih primerih je s.p. pač zgolj izhodv sili, varianta, da nekaj delaš namesto da bi visel na azvodu.
Hotela sem samo poudarit, da bi pogosto študenti, ki delajo prek napotnic delo, ki je primerljivo z redno zaposlenimi, imeli več od tega svojega dela, če servisov ne bi bilo. Ampak v končni fazi so tudi takšne oblike zaposlovanja izkoriščanje in bolj slab izhod v sili.
Jaz bom še vedno trdila, da smo predragi, na gobec in zbrcati pa ni potrebno nikogar. Saj ne vem, ali se naj smejem ali se naj zgražam, da sem primerjana z JZ in JJ; jima to ob priliki prišepnem; Zoki bo precej navdušen :))[/quote]
cepetanje na mestu je lahko zelo utrudljivo … zaslužek pa nikakršen ☺[/quote]
To si pa povedal zelo izkustveno 😛
Hvala za namig.
900€? Daleč pod tem. Krepko pod to vsoto sem delala. Za cca. 600€ na mesec in je veljalo za dobro plačano študentsko delo na našem koncu. Zdaj so urne postavke še nižje. Od take vsote pa ne moreš plačat prispevkov za s.p., ki so nekje 450€. Sploh, če še upoštevaš, da za prevoz porabiš cca. 100€ na mesec, da sploh prideš do službe.[/quote]
Prispevki za s.p. v najnižji kategorija, kar bi prišlo v poštev v tem primeru, znašajo 300 evrov, ne 450. Toliko naj bi na mesec plačevali prispevkov tisti, ki letno zaslužijo do 9.156 evrov.
Druga kategorija je 350 evrov, tretja, v kateri gre za zaslužke od 18.300 do 27.450 znaša 520€ na mesec itd. Problem je, da nekateri, ki azslužijo več, palčujejo nižje kategorije. Predlagana rešitev, da bi zaradi tega, morali več, okrog 350 evrov plačevat tudi tisti, ki imajo najnižje zaslužke, pa se meni ne zdi dobra.
Zarad tega sem tud komentiral Calipso. Ko slišim tako izjavo mi je, da bi enga kr na gobec pa še zbrcal bi ga na koncu.
Predragi da smo. !!!! jaooo mislim kaj bolj bednega lahko izjavi samo še JJ ali ZJ[/quote]
Jaz bom še vedno trdila, da smo predragi, na gobec in zbrcati pa ni potrebno nikogar. Saj ne vem, ali se naj smejem ali se naj zgražam, da sem primerjana z JZ in JJ; jima to ob priliki prišepnem; Zoki bo precej navdušen :))[/quote]
ob prvi priliki … vsakega ki bo trdil tole, brez izjeme.
Jaz bom še vedno trdila, da smo predragi, na gobec in zbrcati pa ni potrebno nikogar. Saj ne vem, ali se naj smejem ali se naj zgražam, da sem primerjana z JZ in JJ; jima to ob priliki prišepnem; Zoki bo precej navdušen :))[/quote]
ob prvi priliki … vsakega ki bo trdil tole, brez izjeme.[/quote]
Fizičnega obračunavanja ne toleriram, sem pa pripravljena prisluhniti proti argumentom, brez tega je vso naprezanje v ugovarjanju zaman. Bi pa verjela, da tako trdite tisti, ki nimate niti enega delovenga dne v gospodarstvu in že več let čičate v večno zaščitenem JS – pojma nimate, žal .
To, da lahko delaš v JS, moraš že biti tudi tak tip človeka, da nimaš nobenih moralnih pomislekov, ko prejmeš plačo s čim neki si si jo zaslužil – marsikdo meni, da mu pripada, ker je tam prisoten – učinka pa tak ali tak ni; izjeme seveda so kakor na strani dela tako na strani samozavedanja, pa vendar ko se kateri od njih oglaša mi kar postane slabo…z razlogom. Bolj malo je ljudi, ki so prepoznali svojo neučinkovitost in totalno nekoristnost v JS in se sčasoma umaknili nekam, kjer so res lahko dali nekaj od sebe, bili produktivni ter vredni plačila. No, tega Slovencem manjka, te zavesti.
no, no, take it easy!!! :-))) sicer nisem v JS in tudi samo izjemoma sem tu gor malo bolj priden, vendar bom vseeno malo vrnil žogico. Če slučajno spadaš med delodajalce (pa tudi če zaposlenih ninmaš): ali ne bi tudi ti raje (recimo) iskala posel, namesto da visiš na forumu? Tako bi bodisi tvoji zaposleni imeli večje možnosti ohranit delovna mesta in tudi tebi bi bilo lažje plačevati tiste prispevke. :-))))
To, da lahko delaš v JS, moraš že biti tudi tak tip človeka, da nimaš nobenih moralnih pomislekov, ko prejmeš plačo s čim neki si si jo zaslužil – marsikdo meni, da mu pripada, ker je tam prisoten – učinka pa tak ali tak ni; izjeme seveda so kakor na strani dela tako na strani samozavedanja, pa vendar ko se kateri od njih oglaša mi kar postane slabo…z razlogom. Bolj malo je ljudi, ki so prepoznali svojo neučinkovitost in totalno nekoristnost v JS in se sčasoma umaknili nekam, kjer so res lahko dali nekaj od sebe, bili produktivni ter vredni plačila. No, tega Slovencem manjka, te zavesti.[/quote]
Jaz se pri tovrstnih temah, če se le da, rajši izogibam posploševnaju. Vsi pa tudi ne morejo zabušavat. Eni imajo naporno delo. Ampak žal tudi jaz poznam ene par zelo zanimivih primerov, ki o svojem šihtu ne vedo povedat nič drugega kot to, da so pridni, ker zjutraj zgodaj vstajajo, da so pravočasno v službi in potem doma vsak dan ob istem času. vmes pa nekaj malega administrativnega dela,ampak še zdaleč ne toliko, da bi pokrilo 4 ure dela. Pa veliko kofetkanja, pošiljanja neumnosti po mejlih, telefonad, pisarniških tračev in podobno. Ne pravim, da so vsi takšni, ampak nekateri pa vendarle so in to celo med mojimi sorodniki. 🙂 In njim nikoli ne bo jasno kakomidva z mojim živiva, koliko delava, kdaj delava, zakaj imam bolj malo dopusta itd. Mi pa recimo zavidajo, da mi ni treba vedno zgodaj zjutraj vstajat.
To, da lahko delaš v JS, moraš že biti tudi tak tip človeka, da nimaš nobenih moralnih pomislekov, ko prejmeš plačo s čim neki si si jo zaslužil – marsikdo meni, da mu pripada, ker je tam prisoten – učinka pa tak ali tak ni; izjeme seveda so kakor na strani dela tako na strani samozavedanja, pa vendar ko se kateri od njih oglaša mi kar postane slabo…z razlogom. Bolj malo je ljudi, ki so prepoznali svojo neučinkovitost in totalno nekoristnost v JS in se sčasoma umaknili nekam, kjer so res lahko dali nekaj od sebe, bili produktivni ter vredni plačila. No, tega Slovencem manjka, te zavesti.[/quote]
Jaz se pri tovrstnih temah, če se le da, rajši izogibam posploševnaju. Vsi pa tudi ne morejo zabušavat. Eni imajo naporno delo. Ampak žal tudi jaz poznam ene par zelo zanimivih primerov, ki o svojem šihtu ne vedo povedat nič drugega kot to, da so pridni, ker zjutraj zgodaj vstajajo, da so pravočasno v službi in potem doma vsak dan ob istem času. vmes pa nekaj malega administrativnega dela,ampak še zdaleč ne toliko, da bi pokrilo 4 ure dela. Pa veliko kofetkanja, pošiljanja neumnosti po mejlih, telefonad, pisarniških tračev in podobno. Ne pravim, da so vsi takšni, ampak nekateri pa vendarle so in to celo med mojimi sorodniki. 🙂 In njim nikoli ne bo jasno kakomidva z mojim živiva, koliko delava, kdaj delava, zakaj imam bolj malo dopusta itd. Mi pa recimo zavidajo, da mi ni treba vedno zgodaj zjutraj vstajat.[/quote]
V sramoto so družbi vsi tisti, ki so le na plačilni listi, učinkov pa nimajo pokazati niti ne vedo, za kakšne namene njihovo delovno mesto obstaja; žal pa poznam take primeru tudi v zasebnih podjetjih; da nekateri delajo za dva ali več, lastniki podjetjih pa nakazujejo redno plačo svoji ženi, ki se niti nikoli ne pokaže v podjetju, kaj šele da bi kaj delala – sem delala v takšnem podjetju cca 2 leti, tako da zgodba ni fiktivna in upam, da ne bom naletela še na kdaj kaj podobnega ://
danes je petek, pa obdobje dopustov … tako, da je že od 13h mir na forumih ☺[/quote]
Ja, zato pa jaz v tem letnem času bolj malo vozim proti Primorski. Še v petek ob 13.00 vse zabašejo. :)[/quote]
sploh ne razumem folka, da masovno derejo na isto lokacijo ☺
drug drugemi kakajo, lulajo, bruhajo, … dodajajo kemijo … dobesedno na telesa, v grla … ☺
sem delal z domorodci ob morju, pa jih enkrat na začetku jeseni vprašam, če se gremo v morje kopati … so me čudno gledali. Pa so mi tudi razložili, da imajo oni morje za butaste turiste, ki se hodijo v lastno odplake kopati … sami gredo raje k enemu na bazen ☺
no, no, take it easy!!! :-))) sicer nisem v JS in tudi samo izjemoma sem tu gor malo bolj priden, vendar bom vseeno malo vrnil žogico. Če slučajno spadaš med delodajalce (pa tudi če zaposlenih ninmaš): ali ne bi tudi ti raje (recimo) iskala posel, namesto da visiš na forumu? Tako bi bodisi tvoji zaposleni imeli večje možnosti ohranit delovna mesta in tudi tebi bi bilo lažje plačevati tiste prispevke. :-))))[/quote]
Nisem delodajalec drugim. In nihče ne naredi ničesar namesto mene. Tako preprosto je to.:)
Zase imam pa še preveč del, gledano mesečno. Ni pa to takšno delo, ki bi ga lahko postavila v nek dnevni odkvir, od te ure do te ure, pa nikoli več ali manj kot 8 ur. Žal tako ne gre. Kakšen dan ne delam nič, kakšen dan delam tudi ponoči. Včasih sem prisiljena zgolj bit za računalnikom in čakat in takrat lahko brez vsake slabe vesti visim na forumu. Nihče ne trpi zaradi tega in nikomur nisem strošek, še najmanj državi. 🙂
Forum mi ne vzame veliko časa. Hitro tipkam. 🙂
Forum je zaprt za komentiranje.