Najdi forum

stres

aha…pa petelinji zajtrk tudi pomaga….[/quote]

Podpišem. Predvsem pripis. 🙂

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

aha…pa petelinji zajtrk tudi pomaga….[/quote]

Podpišem. Predvsem pripis. :)[/quote]

Takšno bujenje je boljše, kot če ti ura zvoni in ti para živce, a ne? :)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Avtorica je napisala, da ima otroka v vrtcu, torej odpade jutranje rekreiranje. Lahko prestavi na večer, če ima koga doma, da pazi na spečega otroka.

avtorsko delo, sposobnost mišljenja in postavljanja teoremov na osnovi opazovanje folka[/quote]Kaj pa če bi nas prikrajšal za svoja avtorska dela? Bi nam močno odleglo.
Pa ne razmišljaj o tem, ker nimaš sposobnosti oz imaš preveč omejen input podatkov in je potem rezultat tega napornega procesa slabši od bikovih dr.ek.ov, zgolj stori to.
Po možnosti že danes, ta trenutek![/quote]
še pravilne “posebne” znake si zapomni ☺ pa dobiš -5 in mami ne bo treba v šolo ta semester

Jaz te razumem. Tudi sama imam dva majhna otroka in precej zahtevno službo. Precej vem o zdravem načinu življenja, Vendar tudi modrovanje o telovadbi, seksu, sprehodih …. včasih pač ne pomaga. Ne najdeš energije za to.

Jaz si občasno pomagam z DOminorjem, naj bi bil naraven, brez kemije. Sem probala tudi Persen, pa sem bila preveč zaspana in omotična.

Upam, da se ti stvari umirijo. 🙂

ok razumem sem vedno v podobni situaciji. Stresa na izvoz. Iz izkusenj povem, da je telovadba zelo dobra pot! Pa sem isto govorila da za telovadbo rabis energijo. Jo sam se potem vrne k tebi krat 4! Ce si bolj individualen tip si lahko s pomocjo aplikacij na telefonu, you tuba, interneta sam izberes katere vaje, sport in kaj bos pocel. Moznosti je veliko: tek, kolo, gore, sprehod, joga…
Vendar se je potrebno odlociti in vztrajati kot za vsako stvar. Zacnes lahko 15 minutami na dan. Sama to pocnem ob 6h zjutraj. Stanovanje mora biti toliko veliko da lahko odmaknes mizico in das eno podlogo.
Druga resitev je, da ce te v tvojem okolju nekaj res moti in ti ze mesece deluje kot stresator, se tega resi. Tudi iz svojih izkusen, ce je partner delal cele dneve, sem ga prosila da vsaj en dan v tednu greva skupaj kam, ponavadi sva sla v hrib hodit in sva bila ze v 5 urah doma. In nato je dalje lahko delal.
Seks tudi zelo pomaga, sam ga ne delas sam, si odvisen od drugega in ze zna bit sresno 🙂

Tudi jaz prisegam na rekreacijo ali vsaj dolge sprehode v naravi 🙂 Kadar pa mi še to ne “zbistri” glave, pa si pomagam s klamaxom. Čisto naravna stvar iz klamatske alge in rožnega korena. Meni je super, boljše kot dominor. Preizkušeno 😉

Malo sem pobrskala po netu glede predlaganega Dominorja in klamaxa. Za dominor mi ni jasno na kakšen način deluje, glede na to da vsebuje mlečne kisline in peptide. Za klamax, ki vseuje rožni koren in klamatsko algo pa je kar veliko informacij na kakšen način pomagata pri stresu, bom poskusila, da vidim če si lahko vsaj malo olajšam tudi s tem. hvala za nasvete. vsega ostalega kar se tiče sexa in podobnih stvari pa zaenkrat s partnerjem nimava nobenih problemov, tako da komentarji na ta račun zame niso vmesni

Sem malo pobrskala za Klamax algami. Alge namreč dobro poznam in jih že dolgo uživam. Ne vem pa kako bi učinkovale in pomagale glede stresa. Kje si pa našla informacije kako delujejo na stres? Sem šla na njihovo stran, pa razen sestave in doziranja ne najdem nobenih drugih informacij. 🙁

Me res zanima, mogoče zamenjam alge :).

Nakaj malega ti kopiram, ti pa prelagam da pišeš uvozniku in ti bodo gotovo prijazno poslali več info
Rhodiolo Roseo uporabljajo že tisočletja. Ugotovili so, da koren te rastline vsebuje edinstvene spojine, imenovane adaptogeni, ki omogočajo organizmu, da se brani pred škodljivimi stresorji. Njen učinek je bil v tibetanskih dokumentih opisan pred več kot 1000 leti. Stari Rimljani in Grki so rastlino uporabljali proti utrujenosti, Vikingi za povečanje delovne storilnosti, Eskimi in Laponci pa so jo žvečili za povrnitev moči po večdnevnem napornem lovu. Tudi prebivalci Sibirije in Daljnega vzhoda so korenino pogosto uživali, predvsem za povečanje vzdržljivosti. Rožni koren ima številne dodatne dejavnike, prispeva k učinkoviti spremembi razpoloženja, pozornosti in umski energiji; spodbujanju endogenega nastajanja beta-endorfinov, endogenih molekul, ki blažijo fizične in umske težave; izboljšanje spomina in lažjega učenja; zmanjšanje umskega napora in večji sposobnosti intelektualnega dela.
Patentirana formula iz klamatske alge Klamin® vsebuje edinstvene molekule, tudi feniletilamin (PEA). PEA je naravno prisotna v človeškem telesu, še posebej v naših možganih. Organizem jo proizvaja v večji količini kadar smo zaljubljeni in srečni, zato ji nekateri pravijo tudi »molekula ljubezni«. V manjših količinah se nahaja tudi v nekaterih redkih živilih, njen najbogatejši rastlinski vir pa je zagotovo Klamin® v klamatski algi.
Raziskave kažejo na pomanjkanje PEA v mnogih nevroloških motnjah.
V Klaminu® je ohranjenih tudi veliko ostalih hranil, ki so nevrološko zelo pomembne.

Jaz sem si jih že nabavila, bomo videli kakšen bo efekt.

Tudi na internetu človek več ne more dobiti čisto realnih informacij tako kot si omenila zgoraj, da rezen sestave in doziranja ni nič napisano. To so pa naši glupi novi zakoni, ko za naravne stvari sploh ne smemo več pisati kako pomaga in na kaj deluje, z letošnjim letom je pričel veljati eden takšnih zakonov, ko se ne sme nikjer sploh nobene diagnoze več omenjati če to ni zdravilo. Točno se ve, da imajo v ozadju interese farmacevtski lobiji. Farmacija je poskrbela, da se antibiotiki, zdravila, antidepresivi predpisujejo za vsako malenkost (op. p. tukaj gre seveda za milijonske zaslužke in ni dvoma, da gre farmacevtski industriji odlično). že vsak tretji slovenec je menda na antidepresivih – halo, saj nas bodo čisto zafiksali in naredili odvisne od zdravil. Hvala bogo da so še ljudje, ki se trudijo poiskatinaravne rešitve, čeprav to ni več tako enostavno kot je bilo.

Zdravo.
Tudi sama imam otroke (3), moža privatnika, jaz pa redno službo in še kup reči poleg, tako da te popolnoma razumem. Pride neko obdobje, ko postaneš izčrpan, ne moreš več, vse je muka… sem dala skozi.
Zanimivo, tudi jaz poznam Dominor, sem ga jedla pred leti (mogoče takrat še ni bio tehle alg ;)) in kolikor se spomnim, je naraven in narejen iz mleka. Učinek je zanimiv: najprej sploh ne opaziš, potem se pa enkrat pogledaš pa si rečeš: O, zadnje čase se mi pa vse izide. 🙂 Pa tudi utrujena nisem bila več toliko.
No, ko dosežeš to stopnjo imaš pa tudi več energije in volje za gibanje, seks in ostale nasvete. 🙂

Upam, da se kmalu rešiš iz tega obdobja. Verjami, vse mine. :))))

Toliko kemije in sestavin, kot ste jih tukaj v nekaj prispevkih nametale skupaj, res pomeni zafiksanost.

Pa ne samo kemije, meni tudi po propagandi smrdi. Prepričana sem, da se katyka981in lili983 dobro pozata, če nista kar ena oseba. Zaposlene pri unih algah seveda.

In kot je sama lili983 napisla, citiram: “na internetu človek več ne more dobiti čisto realnih informacij”

pozabite na kemijo, en rahli jointek zvecer dela cudeze 🙂


Meni pomaga oddih od vsega (morje recimo), ali pa šport, sprehod. Samo pri meni verjetno ni take norišnice, kot pri tebi. O kakšnih pritiskih govoriš?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

G. anejka3

če ste privrženka zdravila ali če prodajate ‘konkurenčne’ proizvode – vsaj ni potrebno zavajti potrošnikov. vsak naj se odloča glede na dejstva.

Ste se vprašala koliko ptic bi moralo biti, da bi ‘pokrile’ več kot 100 km veliko jezero?

Ali da ste se počutila sesuto, zmedeno, uničeno…
Jaz te alge uživam še več kot 10 let in imam ravno obraten učinek pri uživanju. Dobim več energije, se počutim bolje itd.
Tudi koncentracija pri otrocih in še kaj se izboljša pri uživanju le teh.

Marko,

težko opišem kako je realno, utrujena od vsega, čustveno labilna, včasih mi gre že kar na jok. Človek je pripravljen marsikaj probati, da bi si pomagal. enostavno mi manjka časa za rekreacijo, ko sem pa v službi do 5. popoldan. Iz službe prihajam s polno glavo, dostikrat bi šla malo odležati, pa ne morem in potem se samo kopiči

Hm, če ne moreš odležati, bo težko kdo drug namesto tebe. Jaz sem vedno “občudoval” ljudi, ki delajo po cele dneve, zato, da jim potem ne ostane nič prostega časa. Se lahko kaj takega človeku zgodi ali se za kaj takega sam odloči?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Hahaha! Tuki res mislite, da je folk neumen al kaj??? Najprej ful debata o nekih algah in zraven reklama zanje! A ima kdo nadzor nad tem forumom? MON naj bi bil kao “zelo strokoven”….

Mon ima tudi svoje strokoven oddelek. To je ČVEK.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

super so vse aktivnosti, kar jih počnemo. Zato pa moramo telesu dati ‘hrano’, da funkcionira.
lahko je kemija, lahko rastlina, sadež ali dodatek, ki res povzame vse informacije iz rastline in še kaj zraven.
sami pa izbiramo, kaj je to…
Odločitev je v naši ‘zavesti’.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close