Najdi forum

stres

s septembrom se je pričelo res naporno obdobje, v službi norišnica, otrok v vrtec, mož privatnik se ne vidi ven iz dela, jaz utrujena od vseh pritiskov. s čim si lahko olajšam zadevo da si malo zbistrim glavo, ali imate kakšno dobro in učinkovito rešitev.

Ja, skoči čez plot.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Pomisli, kako je ljudem v Afriki, ko se ves dan ukvarjajo samo s tem, kako bodo preživeli sleherno minuto. Potem ti bo lažje:).
Drugače pa najdi kaj časa zase, za svoj hobi, tisto kar te najbolj veseli. Saj ni treba, da je to vsak dan in vedno na fuul.

Zapravljaj možev denar 🙂

Način, da se stresa preprosto več ne zavedamo, je da ga zavestno odmislimo in poskusimo napraviti vsaj tisto, kar je nujno, si vzamemo čas zase in za dejavnosti, ki sproščajo, osrečujejo. Dobro se obnese tudi to, da smo bolj učinkovito organizirani, da ne trošimo energije, kjer je ni treba. Kaj drugega težko predlagam.

butanje z glavo v steber iz armiranega betona … danes je pa sploh pravi dan, ko “proslavljamo” 911 (sesutje dvojčkov v NY ☺)

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Ja tudi meni se je začelo naporno… več dela, popoldanski sestanki, otrok v vrtec, kup opravkov oba…
Kaj pomaga? Šport in pa to, da imam v mislih da grem čez ene mesec na dopust – za 3 dni nekam na off. 🙂

Jaz ti predlagam ukvarjanje s športom boš kot nova : ))

https://www.youtube.com/watch?v=okHGCz6xxiw

Jutranja rekreacija, tek, kolesarjenje, obisk fitnessa. Če zjutraj nekaj koristnega postoriš zase potem je korak v nov dan veliko lepši…prakticiram zadnjih cca 15 let in počutim se 15 let mlajšega…

lahko pa slediš dr. Stresa … in se daš umakniti ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

aha…pa petelinji zajtrk tudi pomaga….

s pretirano aktivnostjo menda telo samo še dodatno izčrpavaš, če že, bi res mogoče pričela s kakšno bolj umirjen zadevo, nr, jogo. zasledila sem tudi cel kup prehranskih dopolnil, ki lahko zadevo malo olajšajo, samo kaj je res učinkovito v tej poplavi ponudbe?


čisti zrak, čista voda, sonce, dež, oblaki …
vzemi desca pod eno roko otroka pod drugo in pojdite za eno uro peš!! ob travniku, gozdu ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Ti si pravi dec. Pametno, da to počneš. Obenem pa ja, to res močno blaži stres, odganja prehlad, olepša delo, vrne nasmeh na usta. V glavnem poet ima pravi nasvet proti stresu.

5 tibetanskih vaj za pomlajevanje

Ko sem pred leti zaradi stresa hudo zbolela, sem iskala nekaj, kar lahko počnem doma.
Vzame mi 15-20 minut, izvajam jih vsako jutro, če imam pa res naporen dan, jih izvajam tudi zvečer.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

stres ni nič drugega kot zatočišče pred svojo nesposobnostjo funkcionirati v družbi zmagovalcev.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Raje poskrbi za zdravo in uravnoteženo prehrano, nad prehranskimi dopolnili ni nekega večjega nadzora (kakor npr nad zdravili), kar pomeni da ob njihovem zaužitju poleg vitaminov in mineralov še hkrati “požremo” številne težke kovine. Že mnogokrat so analize dokazale, da mnoga prehranska dopolnila ne pokrivajo niti polovico deklariranih vrednosti, pogosto so polna škodljivih primesi. Tako da, raje stran od njih.

Nekaj ljudi je predlagalo šport, ideja ni slaba dokler posameznik v rekreaciji uživa, če je to mučenje in ni veselja, je bolje početi karkoli drugega; joga tudi ni napačna, če ti je statičnost sprejemljiva.

Zdaj sem se spomnila…savna. Ful sprosti in okrepi imunski sistem.


pepel v žari pa odreši vsega, s čimer se dripci obremejujete, ker niste sposobni funkcionirati med Ljudmi

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Od kje si to preplonkal?

Najboljše zdravilo proti stresu je ……s.e.x

Tvoja fizična aktivnost, ki si jo naštela ni fizično tako naporna, da je ne bi mogla telesno zdržat. Težava je tvoj miselni napor, ko želiš, da bi stvari izpeljala “vsaj prefektno” in te od teh misli stiska v želodcu, ker veš, da verjetno ne bo šlo čist po načrtu.
S tem, ko greš nap. teč/se sprehodit za kako uro v naravo se glava zbistri, fizična aktivnost ti požene kri po žilah in nadihaš se kisika, kar pomaga pri miselnih aktivnostih zato ne drži, da te rekreacija še bolj izčrpa, ravno obratno! 😉
Pa ne bit tako “natančna”, vse se potem nekako uredi in nič ni tako slabo kot izgleda na prvi pogled 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Od kje si to preplonkal?[/quote]
avtorsko delo, sposobnost mišljenja in postavljanja teoremov na osnovi opazovanje folka

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Od kje si to preplonkal?[/quote]avtorsko delo, sposobnost mišljenja in postavljanja teoremov na osnovi opazovanje folka[/quote]Kaj pa če bi nas prikrajšal za svoja avtorska dela? Bi nam močno odleglo.
Pa ne razmišljaj o tem, ker nimaš sposobnosti oz imaš preveč omejen input podatkov in je potem rezultat tega napornega procesa slabši od bikovih dr.ek.ov, zgolj stori to.
Po možnosti že danes, ta trenutek!

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Od kje si to preplonkal?[/quote]
avtorsko delo, sposobnost mišljenja in postavljanja teoremov na osnovi opazovanje folka[/quote]

Koliko sem omenjen stavek razumela, se ne strinjam, da je to zgolj material za teorem.
Razvijaj še tiste na tematiko “opazovanja sebe”.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close