stres
Način, da se stresa preprosto več ne zavedamo, je da ga zavestno odmislimo in poskusimo napraviti vsaj tisto, kar je nujno, si vzamemo čas zase in za dejavnosti, ki sproščajo, osrečujejo. Dobro se obnese tudi to, da smo bolj učinkovito organizirani, da ne trošimo energije, kjer je ni treba. Kaj drugega težko predlagam.
5 tibetanskih vaj za pomlajevanje
Ko sem pred leti zaradi stresa hudo zbolela, sem iskala nekaj, kar lahko počnem doma.
Vzame mi 15-20 minut, izvajam jih vsako jutro, če imam pa res naporen dan, jih izvajam tudi zvečer.
Raje poskrbi za zdravo in uravnoteženo prehrano, nad prehranskimi dopolnili ni nekega večjega nadzora (kakor npr nad zdravili), kar pomeni da ob njihovem zaužitju poleg vitaminov in mineralov še hkrati “požremo” številne težke kovine. Že mnogokrat so analize dokazale, da mnoga prehranska dopolnila ne pokrivajo niti polovico deklariranih vrednosti, pogosto so polna škodljivih primesi. Tako da, raje stran od njih.
Nekaj ljudi je predlagalo šport, ideja ni slaba dokler posameznik v rekreaciji uživa, če je to mučenje in ni veselja, je bolje početi karkoli drugega; joga tudi ni napačna, če ti je statičnost sprejemljiva.
Tvoja fizična aktivnost, ki si jo naštela ni fizično tako naporna, da je ne bi mogla telesno zdržat. Težava je tvoj miselni napor, ko želiš, da bi stvari izpeljala “vsaj prefektno” in te od teh misli stiska v želodcu, ker veš, da verjetno ne bo šlo čist po načrtu.
S tem, ko greš nap. teč/se sprehodit za kako uro v naravo se glava zbistri, fizična aktivnost ti požene kri po žilah in nadihaš se kisika, kar pomaga pri miselnih aktivnostih zato ne drži, da te rekreacija še bolj izčrpa, ravno obratno! 😉
Pa ne bit tako “natančna”, vse se potem nekako uredi in nič ni tako slabo kot izgleda na prvi pogled 😉
Od kje si to preplonkal?[/quote]avtorsko delo, sposobnost mišljenja in postavljanja teoremov na osnovi opazovanje folka[/quote]Kaj pa če bi nas prikrajšal za svoja avtorska dela? Bi nam močno odleglo.
Pa ne razmišljaj o tem, ker nimaš sposobnosti oz imaš preveč omejen input podatkov in je potem rezultat tega napornega procesa slabši od bikovih dr.ek.ov, zgolj stori to.
Po možnosti že danes, ta trenutek!
Forum je zaprt za komentiranje.