Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Število otrok, ki je primerno dohodkom

Število otrok, ki je primerno dohodkom

Kaj naj rečem, tovrstno razmišljanje, dojemanje, ni del mojega sveta. In ga ne razumem. Ne “vidim” ga – ne vem od kod pride.

To je pa bila najbolj fer odločitev, kar se tiče žensk in zanositev, kar si jih lahko naredil. Ne vem sicer zakaj, ampak …

Kar se pa tiče nagovarjanja… upam da vseeno ni šlo za nagovarjanje v smislu pritiska na njih. Ker če je šlo, si po mojem prepričanju naredil dva zločina: enega zaradi pritiska / prisile do nje, da naredi splav, in en zločin, ki je pa še hujši, da se razvijajočemu bitju odvzame najbolj osnovna pravica, pravica do življenja… – to je pa umor. Tudi če ne umor po zakonu, pa vsekakor umor po moralno etičnih normah.[/quote]

glupo razmišljanje…. raje umor kot pa leta in leta trpljenja za to bitje pa čeprav potencialnega…

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Splošna etika pa se oblikuje, kako? Skozi kulturo, najpogosteje tesno povezano z zgodovinsko prevladujočo religiozno ideologijo. Torej ta (krščanska) etična merila imajo svoj izvor že v Stari zavezi, kjer se je vedno vojskujoč “izbralni izraelski narod” bojeval, kjer je bila velika potreba za vedno novimi vojščaki (visok naravni prirastek), ki so se zdesetkali v bojih. In usedline iste ideologije, zelo pogosto v sklopu današnjih političnih nacionalizmov, prepoveduje kristjanom uporabo kontracepcijskih sredstev. Zato, ker ima bog rad otroke? Ne, zato, da bo narod številčnejši. In, ali je eksponenta rast ene vrste (grafikon) naravna? Za naravo je to najpogosteje škodljivo, ker se poruši ravnovesje. In kako si pomaga narava proti temu? Ko se ena vrsta preveč namnoži, se začne huda tekma za vse bolj omejeni prostor in naravne resorse (hrana) – ta tekma najpogosteje eskalira v medsebojnem pobijanu (vojne pri ljudeh), čeprav to ni edini vzrok.

[img]http://2.bp.blogspot.com/_JSpbgoKp8LA/SjF4960b8qI/AAAAAAAAFVg/B4CaOwK2yTk/S1600-R/worldpop_2009_lowerfertility.gif[/img]

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

matjazko zenske tega ne razumejo one majo svojega kralja otrocicka in nic drugega on je nedolzen ampak kaj to tak misli na stotine miljonov zensk in potem rojevajo otroke brez prihodnosti….

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

pa se kdo vpraša zakaj je bil rojen/a???
Zna to, da je – ceniti … ali mu/ji je vseeeno … nima pa “jajc”, da bi se odrekel temu privilegiju ???
Ker “biti” ni samo, da si … s tem dobiš tudi dolžnosti!!

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Splošna etika pa se oblikuje, kako? Skozi kulturo, najpogosteje tesno povezano z zgodovinsko prevladujočo religiozno ideologijo. Torej ta (krščanska) etična merila imajo svoj izvor že v Stari zavezi, kjer se je vedno vojskujoč “izbralni izraelski narod” bojeval, kjer je bila velika potreba za vedno novimi vojščaki (visok naravni prirastek), ki so se zdesetkali v bojih. In usedline iste ideologije, zelo pogosto v sklopu današnjih političnih nacionalizmov, prepoveduje kristjanom uporabo kontracepcijskih sredstev. Zato, ker ima bog rad otroke? Ne, zato, da bo narod številčnejši. In, ali je eksponenta rast ene vrste (grafikon) naravna? Za naravo je to najpogosteje škodljivo, ker se poruši ravnovesje. In kako si pomaga narava proti temu? Ko se ena vrsta preveč namnoži, se začne huda tekma za vse bolj omejeni prostor in naravne resorse (hrana) – ta tekma najpogosteje eskalira v medsebojnem pobijanu (vojne pri ljudeh), čeprav to ni edini vzrok.[/quote]No, tole ni le krščanska ideologija. Tudi pri Keltih je veljalo podobno, Rimljani (po katerih smo povzeli zahodno kulturo) so pa nap. rojene neželene otroke metali na smetišča kjer so jih požrli psi…..
Pohlep po zlatu je silil Rimljane na sever in so pobili “divjaška plemena” v imenu…česa že?…. :/

Splošna etika pa se oblikuje, kako? Skozi kulturo, najpogosteje tesno povezano z zgodovinsko prevladujočo religiozno ideologijo. Torej ta (krščanska) etična merila imajo svoj izvor že v Stari zavezi, kjer se je vedno vojskujoč “izbralni izraelski narod” bojeval, kjer je bila velika potreba za vedno novimi vojščaki (visok naravni prirastek), ki so se zdesetkali v bojih. In usedline iste ideologije, zelo pogosto v sklopu današnjih političnih nacionalizmov, prepoveduje kristjanom uporabo kontracepcijskih sredstev. Zato, ker ima bog rad otroke? Ne, zato, da bo narod številčnejši. In, ali je eksponenta rast ene vrste (grafikon) naravna? Za naravo je to najpogosteje škodljivo, ker se poruši ravnovesje. In kako si pomaga narava proti temu? Ko se ena vrsta preveč namnoži, se začne huda tekma za vse bolj omejeni prostor in naravne resorse (hrana) – ta tekma najpogosteje eskalira v medsebojnem pobijanu (vojne pri ljudeh), čeprav to ni edini vzrok.[/quote]No, tole ni le krščanska ideologija. Tudi pri Keltih je veljalo podobno, Rimljani (po katerih smo povzeli zahodno kulturo) so pa nap. rojene neželene otroke metali na smetišča kjer so jih požrli psi…..
Pohlep po zlatu je silil Rimljane na sever in so pobili “divjaška plemena” v imenu…česa že?…. :/[/quote]

dripci – bluzite.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Me zanima kdo bo omenjeno šminkersko,naduto avtorico čalanka… financiral, ko bo stara, zgubana, ruznjena in še bi lahko naštevili. Kdo bo pa zanjo delal in plačeval prispevke da bo lahko služila penzijo, če bo prigurala do tja,…

Toliko za vse egoistične in materialistične bednice.

Nesramno , pa vendar realno !!!

obratno vprašanje: koliko znate zaslužiti, da si lahko privoščite otroke???
Ja???

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

No, nasmejali ste me..

NISTE normalni. Pridružujem se mnenju tiste mamice, ki je napisala, da ni lepšega kot objem otroka. Vsi ostali pač sledite svojemu prepričanju, upam samo, da se ne boste nekega dne zbudili in ugotovili, da ste storili napako.

Avtorici nastale debate pa samo to: dokler sama ne izkusiš tegob tega časa, drži jezik za zobmi, ker očitno nimaš pojma kaj se dogaja okoli tebe. Večino ljudi na socialnih transferjih so ljudje, ki so pošteno delali za nepoštene ljudi in mislim, da imajo pravico, da jim država vsaj malo pomaga. VENDAR, je v vsemu temu tudi nekaj resnice o nepoštenih ljudeh, ki živijo na plečih nas davkoplačevalcev.

Najboljše bi bilo res obdavčiti tiste, ki nimate otrok!

pa sej ste res smešni, ni kej! Jaz imam denino 3 avte in sedaj zahtevam, da rabim kupiti samo eno vinjeto, oz. še to mi naj da država zastojn!

Vsaka “stvar” pač stane – tako registracija avta, kot nakup stanovanja – in ne vidimrazloga zakaj naj bi bli “froci” izuzeti iz tega!

aja, še neki – planetu bi lahko kvečemu pomagali tako, da se žensko sterilizira takoj po prvemu porodu – tako bi dosegli upad prebivalstva (kot ima to urejeno recimo Kitajska, sicer ne s sterilizacijo ampap s prepovedjo imeti več kot 1 otroka in hudimi kazni, če to kršiš).

ščasoma bi lahko svet spet zadihal in bi bilo tudi prostora in resorjev spet dovolj za vse!


A tisti, ki sam ni bil deležen objemov, jih tudi ne pogreša oziroma se mu zdijo celo nekaj tujega in nenormalnega. Posledično tudi imeti otroka izgubi smisel…..

Kr neki res!

Zakaj bi pa ženske steriliziral?!?! Dej si ti tvojga odbij!! Dajete ženske avtomatično po drugorazredna bitja.

Ja ne moreš vedet kaj pomeni objem otroka… Upam, da enkrat zveš. Na k*** mi grejo egocentriki, ki posplošujejo zadeve in tlačijo nas, starše v en koš. Upam, da ti avto prinese uspešno in življenja polno penzijo!! K si že vinjeto kupil…

In zakaj ne davek za nestarše??? Naj gre ta prispevek v blagajno za VAŠO penzijo, ker konec koncev boste črpali od tak, kamor bodo NAŠI otroci dajali denar!!!

Res bedno!! Enačite otroke z avtomobili in ostalim sranjem..

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close