Ste kdaj hodile z maminim sinkom?
Jaz sem povsem zadovoljna. Skrbim sama zase, družbo imam, seks imam, kaj hočem še več?
Kupe parov poznam, ki skupaj živijo pa ne gredo nikamor skupaj (midva recimo greva), one jamrajo, kako on samo športa, one pa samo pospravljajo in kuhajo. On jamra kako ona noče seksat. Ja, večina parov tako jamra kaj vse jim manjka.
Jaz pa vse to imam, čeprav ne živim z njim.
Me veseli, da je tu gor še nekaj normalnih žensk, Katenjka, Antilopa, Pandora… ki jim ni težko pogospodinjiti. Ki vam ni težko skuhat za moškega, mu kaj zlikat, kaj oprat.
Ne pa neke novodobne frajle, ki ne bi pogospodinjile še za moškega. A zase pa lahko? Saj, če da zase prati pa lahko da še zanj prati pa malce več skuha pa je.
Res mi gre kar na bruhanje, ko je kup teh nekih novodobnih žensk, ki ne bi gospodinjile.
Katenjka, Pandora… to so ženske. To je ženstveno.
Če poslušaš kako se ženska pritožuje, da mora ona vse sama, potem to pomeni, da on ne naredi nič. Če sklepamo na podlagi same trditve.[/quote]
No, to je pa konflikt na drugi strani, s katerim pa se morata spet oba ukvarjat. Če ženska verjame, da mora vse sama, mož ji pomaga ali pa ji želi pomagat, ona pa mu ne “dovoli”, ona pa še vedno s tem ni zadovoljna, je težava nekje drugje.
Hočem…Nočem…To je le izraz tvojega notranjega boja.
Kot si napisala v sosednji temi, je tvoja mama prav tako imela podobne izkušnje, kot jih imaš ti. V sebi zato nosiš podobna prepričanja, kot tvoja mama. In sicer, da bi morala skrbeti za vse sama. Seveda pa tega nočeš, ker občutiš utrujenost in izkoriščanje.
Tvoj fant ni takšen, kakršnega nočeš, ampak takšen, kakršnega je izbrala tvoja podzavest. In v tvoji podzavesti so takšni vzorci, ki si jih dobila od svojih staršev. Zato se sedaj boriš proti sebi.
Nočeš tega, kar si.
Nočeš tega, kar si, ker ne moreš sprejet vsega, kar so te naučili doma. Tega ti tudi ni treba, razen če verjameš, da je tako prav in dobro zate. Zato je potrebno spremenit določena prepričanja. Je treba razmišljat o tem, o sebi in svojih željah, svojih vzorcih, svojih prepričanjih itn, če jih želimo spremenit.
No, bom kot primer napisala, kaj se mi je zadnjič zgodilo, ko mi je dvoril nek tip. Star je okoli 40 let in mi razlaga, kako on s prijatelji hodi na koncerte, potovanja ipd. Skratka, tip uživa življenje, je še samski. Ko sem mu rekla, da med vikendom naredim največ gospodinjskih opravil, ker imam čez teden manj časa, me je debelo gledal. Potem sem ga vprašala, kaj on misli, kdo to dela zame – morda kakšna gospodinja? Ni mu bilo jasno, zakaj mi čez vikend ne hodi po glavi samo zabavanje in podobno, ampak tudi to, da moram določene stvari postoriti. Pri takih moških ne vem, kdaj mislijo odrasti. Ali pričakujejo, da jim bo ženska zamenjala njihovo mati? To ni edini tak primer in vse več moških, ki so stari čez 30 let je takih. Neresni in neodgovorni se najdejo tudi med takimi, ki imajo že družino in so toliko stari. So primeri, ko tipi v teh letih, ki že imajo družino, ponočujejo s prijatelji in se vrnejo v jutranjih urah, od žene pa pričakujejo, da bo vse postorila sama.
Da ne bi bila narobe razumljena – precej je zelo v redu moških, zelo odgovornih, ampak to je tema o “maminih sinkih”.
Berberi so avtohtoni prebivalci S. Afrike. Ko smo obiskali njihova značilna domovanja, so nam povedali, da je edina funkcija moškega pri njih, da delajo otroke. Vse ostalo postorijo ženske. Morda je bilo njihovo delo tudi, da so izkopali novo domovanje, če se jim v času deževnega obdobja podrlo. Še danes živijo v tistih luknjah na enak način, le tehnologija je prodrla tudi tja in če je danes treba novo luknjo izkopat, vzame moški v roke mobitel in naroči bager 😉
Problem je v tem ker ženske (VEČINOMA) hočete da se naredi kot vi hočete ali mislite da je prav (v večini primerov doma)
Pustite moškemu da naredi ko on hoče in kako on hoče in bo narejeno…. problem je v tem KO on hoče in KAKO on hoče se ne sklada z partnerjevim prepričanjem in ptoem nastane konflikt. Ti rečeš pobriši posodo on reče BOM! ampak ti hočeš takoj in pa bi to naredil čez 4 ure po fuzbalski tekmi in parih dremežih… tu pa nastane konflikt in vedno potegnejo kratko tisti ki potem ne želijo POTRPET!
Problem je v tem ker ženske (VEČINOMA) hočete da se naredi kot vi hočete ali mislite da je prav (v večini primerov doma)
Pustite moškemu da naredi ko on hoče in kako on hoče in bo narejeno…. problem je v tem KO on hoče in KAKO on hoče se ne sklada z partnerjevim prepričanjem in ptoem nastane konflikt. Ti rečeš pobriši posodo on reče BOM! ampak ti hočeš takoj in pa bi to naredil čez 4 ure po fuzbalski tekmi in parih dremežih… tu pa nastane konflikt in vedno potegnejo kratko tisti ki potem ne želijo POTRPET![/quote]
Do tega efekta ali občutka pride ravno zato, ker z maminim sinkom hodijo ali živijo tiste, ki menijo, da morajo moškemu igrati mamo.
Pa kaj bi s tipom kot ga opisuješ?
Če sam ne zna za sabo pomiti, jaz bi pustila umazano posodo pa naj se mu valja tam.
Samo ne vem kaj bi s tipom, ki samo drema in gleda TV? Ta čas, ko bi on to počel, bi jaz šla s fletnim sosedom kolesarit.
Tipi, ki se samo valjajo pred TV in dremajo in jih je treba učiti kaj je potrebno narediti – ne hvala.
Kakor sem rekla. Posodo bi mu pustila, naj počne kar hoče z njo, jaz bi pa šla s čednim sosedom kolesarit ali pa ne vem tenis igrat.
Samo potem bi počasi tega mojega kavčarja zamenjala za fletnega soseda :).
Problem je v tem ker ženske (VEČINOMA) hočete da se naredi kot vi hočete ali mislite da je prav (v večini primerov doma)
Pustite moškemu da naredi ko on hoče in kako on hoče in bo narejeno…. problem je v tem KO on hoče in KAKO on hoče se ne sklada z partnerjevim prepričanjem in ptoem nastane konflikt. Ti rečeš pobriši posodo on reče BOM! ampak ti hočeš takoj in pa bi to naredil čez 4 ure po fuzbalski tekmi in parih dremežih… tu pa nastane konflikt in vedno potegnejo kratko tisti ki potem ne želijo POTRPET![/quote]
Problem je v tem ker ženske (VEČINOMA) hočete da se naredi kot vi hočete ali mislite da je prav (v večini primerov doma)
Pustite moškemu da naredi ko on hoče in kako on hoče in bo narejeno…. problem je v tem KO on hoče in KAKO on hoče se ne sklada z partnerjevim prepričanjem in ptoem nastane konflikt. Ti rečeš pobriši posodo on reče BOM! ampak ti hočeš takoj in pa bi to naredil čez 4 ure po fuzbalski tekmi in parih dremežih… tu pa nastane konflikt in vedno potegnejo kratko tisti ki potem ne želijo POTRPET![/quote][/quote]Opravljanje hišnih opravil (in tudi kakih drugih – ob hišnih) ima nek pomen v izkazovanju ljubezni med partnerjema. Zadeva izvira iz našega zgodnjega otroštva, ko nas je mama pestovala v naročju in je bila tako “nad nami”. Tudi tisti, ki v zakonu “pomiva posodo” se čuti “nad” partnerjem in mu s tem izkazuje ljubezen (skozi dejanja, ki jih naredi zanj). Seveda si želi tudi sam ta občutek, ko bo nekdo (spet) “nad” in mu izkazoval ljubezen.
Pri maminih sinčkih je težava, ker tega nočejo počet, niti ne znajo. Pri njih je (bila) mamica vedno nad njimi, sami tega niso sposobni oz se jim zdi krivično/nepotrebno, da bi oni morali nekomu izkazovat ljubezen, ker je niso rabili nikoli, niso osvojili te veščine v svojem razmišljanju.
Tako raje kot da bi “pomili posodo” iščejo v nedogled izgovore, da le ne bi bilo treba…. Znajo pa zelo dobro pritiskat na čustva soljudi. V tem so se pa imeli priložnost urit ob svoji mamici….. 😉 :)))
Ja, Matkic, smo dojeli, kako si ti predstavljaš zvezo. Ampak dojami, da ženske take zveze sploh ne rabijo, ker je za njih v končni fazi isto, še bolje, če živijo same in imajo kakšnega jebacha, ki mu ni treba kuhat, pospravljat za njim..
Ženske ne rabijo ob sebi enega otroka, ki mu je vse treba 10-krat rečt.
Ah daj no On. Bedasta teorija. Jaz se počutim kot nekaj manj, če moram za kom čistit. Nisem še slišala, da bi se kdo čutil nad komu, če čisti za njim.
Že v kuhinji je jasno, da je kuhar nad, pomivač pa spodaj. Kuharja cenijo, pomivača pa splohe ne šmirglajo.
Spider, prav imaš. Povej še Njemu :), ki misli, da ženske uživamo kot čistilke :).
Forum je zaprt za komentiranje.