STAROST
Mah glede starosti je tak… načeloma si star (kot je pred mano en povedal) toliko kolikor se ”počutiš”
Seveda to ni 100% res ampak samo objektivno… počutiš se lahko recimo različno starega…
ko pridem v službo in je vsak zraven mene starejši 8+ let od mene se seveda počutim mladeniča ampak ko grem pa v soboto ob 1 zjutraj v Diskača pa se počutim foter vsem tam pa čeprav sem samo 7-10 let starejši od njih.
Če pa misliš glede partnerstev itd… pa je ženska tam pri 20-25 najbolša za partnerstvo in iskanje moški pa pri tvojhi letih… zato ker pozneje dozorimo (baje)
A to da so 31-40 najlepša leta se tolažiš s tem ker si ti v njih?[/quote]
Matkic, tole te bo presenetilo. Imam znance, ki so se v samo nekaj letih precej postarali. Pa tudi take poznam, pri katerih se razlika 10 let skoraj ne pozna. Ne starajo se vsi enako. Na staranje (zunanji izgled) vpliva genetika, alkohol, kajenje, pretirano sončenje, neaktivnost…Nedavno je bila odprta tema o precej debelih najstnicah. Moja generacija ni bila tako debela.
Verjetno ti bo kakšen od mene starejši forumaš znal to boljše pojasnit, ampak če se ne motim so bili v bivši Jugi vsi do 35. leta še mladinci. Lahko pa da se tudi motim, ker sama na srečo nisem bila mladinka niti en dan. Ampak če so takrat posameznike do 35. leta imeli za mlade, ne vem zakaj bi bilo danes drugače, saj so vendar v teh letih še bolj nesamostojni in otročji kot pred leti. Poleg tega pa se življenjska doba podaljšuje in biološka starost se (vsaj pri tistih, ki živijo kvalitetno) ne viša več tako hitro kot dejanska leta. Vseeno pa mislim, da tako nekako na splošno velja, da je človek mlad do 35. leta, potem pa pride v srednja leta. Torej po 35. letu ni še star. Tudi če pogledaš kakšne natečaje za mlade literate ali kaj podobnega, je zgornja meja za sodelovanje ponavadi 35. leto.
Kdaj lahko govorimo, da je nekdo star, je pa spet drugo vprašanje. Po mojem je smiselno o tem govorit, ko se nekdo upokoji oziroma doseže starost, ob kateri naj bi se upokojevali, torej tam nekje okrog 65. leta. Ampak baje je več anket z vprašanjem, kdaj je človek star, pokazalo, da večina ljudi meni, da je to pri 68. letu. Zanimivo se mi tudi zdi, da so mladi v starosti pod 25 let menili, da se mladost neha pri 32. letu, medtem ko je večina ljudi odgovorila, da je to pri 41. letu.
A to da so 31-40 najlepša leta se tolažiš s tem ker si ti v njih?[/quote]
Matkic, tole te bo presenetilo. Imam znance, ki so se v samo nekaj letih precej postarali. Pa tudi take poznam, pri katerih se razlika 10 let skoraj ne pozna. Ne starajo se vsi enako. Na staranje (zunanji izgled) vpliva genetika, alkohol, kajenje, pretirano sončenje, neaktivnost…Nedavno je bila odprta tema o precej debelih najstnicah. Moja generacija ni bila tako debela.[/quote]
Saj najlepša leta niso samo dobesedno najlepša, to je mišljeno širše k osem napisal tole … narekovaje sem pozabil 😛
raglja je nekako realnost vseh nas/vas napisala
Jaz pa vedno rečem tako… Druži se s starejšimi pa se boš vedno počuto mlad 😉
Saj objektivno so res nekje med 25-35 najlepša leta, to so leta ko načeloma človeku ne manjka dosti v smislu fizičnih lastnosti, kondicije, je praktično na vrhuncu svoje moči v skorajda vseh pogledih, pešanje v spolni sli se praktično ne opazi (generalno gledano so izjeme) itd….
Seveda lahko moški ali ženska pri 45 ali 40tih zgledata boljše kot velika večina žensk/moških pri 20-25 AMPAK to so izjeme… večja je statistična verjetnost da boš pri 20-25 našel lepotico kot pa pri 45 😉 to je pač resnica…
Forum je zaprt za komentiranje.