Sobotni ogled
Pomanjkanje kritičnega mišljenja in vzpon kolektivne neumnosti.
..https://youtu.be/rIO4IDMnBDU?si=T3TvWKjYsc_Rt_Xs..
crazyfrog, 13.09.2025 ob 10:40
Pomanjkanje kritičnega mišljenja in vzpon kolektivne neumnosti.
..https://youtu.be/rIO4IDMnBDU?si=T3TvWKjYsc_Rt_Xs..
Žaba hvala za deljeno.
Samo vprašam, 13.09.2025 ob 11:15
Pa ti veš, da to gledaš neke brezvezne posnetke, ki so bili naštepani ven z pomočjo AI-ja?
1. Da je končn produkt znanih vsebin s pomčjo AI -je jasno!
2. Men ni vsebina brezvezna ima dobr point, povezavo in relevantne sklice.
3. Kaj točno tebe osebno iritira pri tem? Se sploh kaj poglobiš al obrambno pasivno napadaš v prvo?
Indoktrinacija sistematičen proces vsiljevanja določenih prepričanj, idej ali doktrin posamezniku ali skupini, pogosto brez prostora za kritično razmišljanje, dvom ali alternativne poglede. To se običajno dogaja prek ponavljajočega se poučevanja, propagande ali avtoritativnih metod, z namenom oblikovati miselnost brez objektivne presoje.
Na splošno se gre za programiranje množic s tem, da se programira posameznike na enak način s čimer potem posamezniki enako indoktrinirani sestavljajo množico enako indoktriniranih.
Obvezno šolstvo in druga tako zvana izobraževanja izvajajo programe. Ljudje so tako podvrženi:
Političnemu programu (propaganda) ,strankarski programi (delitev ljudi) , šolskemu programu,radijskemu programu, televizijskemu programu…
Tako so ljudje masovno programirani v “sozvočju” narativa, ki vlada in izkorišča skupno in posamezno indoktrinacijo ljudi za zagotavljanje kraljevskega življenja peščici, ki je varovana in ločena od tako zvane drhali, raje, nepomembnežev, navadnih ljudi.
V bistvu se gre za vojaško taktiko in razumno strategijo kako si podrediti ljudi, brez da jim moraš zbadati v telo, da bi ti klonili. S programiranjem se doseže, da ljudje sami privolijo in iščejo točno to kar je programer hotel doseči.
Pogovorno pa se to med ljudmi omenja na splošno folk je fuknjen. Ker dejansko imaš potem polno ljudi , ki so v bistvu neumni imajo pa se za pametne. Živi mrtveci- roboti.
Darko902, 13.09.2025 ob 13:06
Indoktrinacija sistematičen proces vsiljevanja določenih prepričanj, idej ali doktrin posamezniku ali skupini, pogosto brez prostora za kritično razmišljanje, dvom ali alternativne poglede. To se običajno dogaja prek ponavljajočega se poučevanja, propagande ali avtoritativnih metod, z namenom oblikovati miselnost brez objektivne presoje.
Na splošno se gre za programiranje množic s tem, da se programira posameznike na enak način s čimer potem posamezniki enako indoktrinirani sestavljajo množico enako indoktriniranih.
Obvezno šolstvo in druga tako zvana izobraževanja izvajajo programe. Ljudje so tako podvrženi:
Političnemu programu (propaganda) ,strankarski programi (delitev ljudi) , šolskemu programu,radijskemu programu, televizijskemu programu…
Tako so ljudje masovno programirani v “sozvočju” narativa, ki vlada in izkorišča skupno in posamezno indoktrinacijo ljudi za zagotavljanje kraljevskega življenja peščici, ki je varovana in ločena od tako zvane drhali, raje, nepomembnežev, navadnih ljudi.
V bistvu se gre za vojaško taktiko in razumno strategijo kako si podrediti ljudi, brez da jim moraš zbadati v telo, da bi ti klonili. S programiranjem se doseže, da ljudje sami privolijo in iščejo točno to kar je programer hotel doseči.
Pogovorno pa se to med ljudmi omenja na splošno folk je fuknjen. Ker dejansko imaš potem polno ljudi , ki so v bistvu neumni imajo pa se za pametne. Živi mrtveci- roboti.
Đarkoman, ti imaš čisto ta stoto. Ti bi zrušil in ukinil vse države, potem bi pa debelo gledal kot tele v nova vrata, od česa naprej živet. To je vsa tvoja logika, ki seveda ni niti blizu logike…..eeeh
Primer posledic indoktrinirane poneumljene, programirane zabitočrednosti:
Ljudje dopuščajo, da javne službe, ki so tako del javnosti in spadajo med javno ter naj bi bile v bistvu najete od zasebnega ljudstva, naroda, se pravi v službi naroda tako obravnavane in delujoče, da v praksi potem te javne službe vedo vse o zasebnih ljudeh, zasebnosti , ki niso del javnega , zasebniki pa vedo malo ali nič o vseh teh javnih elementih namesto, da bi bilo obratno. Z drugimi besedami državna mafija ve vse o nas mi ne vemo in ne smemo vedeti ali imamo omejeno kaj bomo vedeli o njej pa čeprav naj bi bila najeta od nas in mi jo plačujemo. To vse kaže na to, da indoktrinacija OBRAČA ZDRAV RAZUM, LOGIKO v absurd, abnormalnost, brutalno neumnost.
Tako narod plača in najema, država mu ukazuje in določa. V primeru, da bi enako prakso-logiko uvedli v gospodarstvu pri zaposlitvah bi to pomenilo, da vas delodajalec najame,plača, vi pa bi njemu določili, kaj bo delal, koliko bo delal in koliko vas bo plačal.
Skratka narod je programiran, poneumljen, indoktriniran do te mere, da se kaže popolnoma brez razuma do tam kjer je sposoben opraviti neke naloge. Kar pomeni, da je sposoben IDIOT.
Zato je šolstvo obvezno , da od malega ljudi začne pripravljati na to, da bodo ubogljivi službeni idioti, roboti ne glede na to kaj se jim zaukaže. Skratka to kar omenja tema, da nimajo sposobnosti logičnega kritičnega mišljenja, ki ne bi bil že podrejen, okvarjen, pristranski, oslabljen itd.
Darko902, 13.09.2025 ob 13:23
Primer posledic indoktrinirane poneumljene, programirane zabitočrednosti:
Ljudje dopuščajo, da javne službe, ki so tako del javnosti in spadajo med javno ter naj bi bile v bistvu najete od zasebnega ljudstva, naroda, se pravi v službi naroda tako obravnavane in delujoče, da v praksi potem te javne službe vedo vse o zasebnih ljudeh, zasebnosti , ki niso del javnega , zasebniki pa vedo malo ali nič o vseh teh javnih elementih namesto, da bi bilo obratno. Z drugimi besedami državna mafija ve vse o nas mi ne vemo in ne smemo vedeti ali imamo omejeno kaj bomo vedeli o njej pa čeprav naj bi bila najeta od nas in mi jo plačujemo. To vse kaže na to, da indoktrinacija OBRAČA ZDRAV RAZUM, LOGIKO v absurd, abnormalnost, brutalno neumnost.
Tako narod plača in najema, država mu ukazuje in določa. V primeru, da bi enako prakso-logiko uvedli v gospodarstvu pri zaposlitvah bi to pomenilo, da vas delodajalec najame,plača, vi pa bi njemu določili, kaj bo delal, koliko bo delal in koliko vas bo plačal.
Skratka narod je programiran, poneumljen, indoktriniran do te mere, da se kaže popolnoma brez razuma do tam kjer je sposoben opraviti neke naloge. Kar pomeni, da je sposoben IDIOT.
Zato je šolstvo obvezno , da od malega ljudi začne pripravljati na to, da bodo ubogljivi službeni idioti, roboti ne glede na to kaj se jim zaukaže. Skratka to kar omenja tema, da nimajo sposobnosti logičnega kritičnega mišljenja, ki ne bi bil že podrejen, okvarjen, pristranski, oslabljen itd.
Pa ne more bit nihče vecji zabitočrednik od ene total zgube kot si ti đarmun.
In ti si res zadnji na svetu, ki bi lahko komu solil pamet. Sam ne boš nehalo, ker si bolano v glavo in umsko zaostalo.
Prej sem omenil, da se gre pri obveznem šolstvu (obezna indoktrinacija= obvezno poneumljanje in programiranje) v bistvu za vojaško taktiko.
Nam iz zgodovine bližnji primeri:
Primer Janičarji: Enote so bile na začetku sestavljene iz poturčenih sužnjev in vojnih ujetnikov, kasneje pa iz poturčenih otrok nemuslimanskih podložnikov Osmanskega cesarstva.
Prve janičarske enote so sestavljali vojni ujetniki in sužnji.
Prvi janičarji so bili večinoma Grki in Albanci. Običajno so izbrali po enega fanta na 40 hiš, število pa se je spreminjalo glede na potrebe po vojakih. Izbirali so fante med 14 in 18 letom, po potrebi pa tudi mlajše in starejše (8 – 20 let). S širitvijo meja cesarstva so začeli med janičarje vključevati tudi Bolgare, Armence, Bošnjake in Srbe, kasneje tudi Poljake, Ukrajince in Ruse.
Takšni programiranci so bili potem v stanju da napadajo tudi nekoč prej lastni narod.
——————-
Tako pa se tako zvane sodobne državne oblasti izkazujejo s svojim vladanjem. Ker se gre pri tem sedaj ne samo za vojsko ampak za komplet, celotno družbo , ki je izpod elite , je šolstvo prva stopnja začetka kontrole in poneumljanja, prisvajanja človeka, podrejanja človeka državnim oblastem.
Programirani človek bo tako ščitil, branil, državno oblast, tako kot civilist kot tudi kot vojak, če bo ta to zahtevala od njega.
Če so bili prej sužnji poturčeni , sedaj lahko rečemo, da so PODRŽAVLJENI.
In seveda ko to resnico, dejstva razlagam, obelodanim sem napadan točno od tistih in kot veste jih ni vas ni malo, ki ste podržavljeni pa se tega zavedali ali ne. Niste več lastna oblast, lasten človek, ljudstvo, narod ampak DRŽAVNA LAST, DRŽAVNO sredstvo katerega ta uporablja tkao kot hoče in kadar hoče na način, kot ga hoče.
Ena total lena in umsko motena zguba si jemlje pravico nas vse zmerjat z zabitočredniki. Al ni sposobno za eno stvar v življenju. Niti ni v celoti opravilno sposobno in živi na naš račun. Pa je bolj pameten od nas. Mi smo zabiti, defektno tele đarmun je pa pameten in enkrat lebdi v zraku, drugič je slamnati človek. tretjič je velikan, četrtič je kralj s svojo kraljevino, petič je božji mesija stare zaveze…..eeeh.
Zmešano kot purji drek in ogabno nadležno, leno pa itak, da smrdi od njega čez celo Slovenijo.
Priznanje oblasti, avtoritete državi ali na splošno nekomu drugemu nad samim seboj pomeni odreči se lastni celovitosti in suverenosti.
Da ljudje to množično storijo pa se je izkazalo najbolj na način, da izredno zgodaj v človekovemu življenju začnejo tako zvane državne oblasti to početi. Bolj zgodaj začnejo bolj zagotovljena je temeljna indoktriniranost. (Staro drevo težje upogneš, mlado zlahka.)
Zato je tudi zelo težko ljudi resetirati programiranosti ali z drugimi besedami zbuditi po tem, ko so že v velikem delu ali v celoti bili indoktrinirani. Tudi propaganda in indoktrinacija se nadaljujeta izven šole, kar pomeni, da 24 ur na dan propagandna mašinerija, sisitemskega poneumljanja je v teku. Kar sem prej omenil: radijski programi, politični, televizijski, tudi zabavni in tako naprej.
Vse to, da se zagotavlja varnost in trajnost samooklicanim oblastem, ki sužnjijo ljudi.
Tako so ljudi spremenili v sužnje, ki zagovarjajo in ščitijo lastno suženjstvo ter večino tega kar storijo v življenju za lastno preživetje se pretvarja v to, da preživljajo oblast, ki jih sužnji in ne izpusti iz krempljev od rojstva do smrti.
crazyfrog, 13.09.2025 ob 11:19
1. Da je končn produkt znanih vsebin s pomčjo AI -je jasno!
2. Men ni vsebina brezvezna ima dobr point, povezavo in relevantne sklice.
3. Kaj točno tebe osebno iritira pri tem? Se sploh kaj poglobiš al obrambno pasivno napadaš v prvo?
Maš menstro, da si nadrkana? Kdo te tokrat spet napda?
In ja je karnekaj, ker je ekvivalentno junk food prehrani. Kratki AI povzetki, ceneno, pogreto v mikrovalvni pečici, tako da se ni treba v nič globje poglobit, ali pa bog ne daj, prebrat ?
Ampak saj, McDonads tudi ni nikoli prazen. Samo vprašanje je bilo, če se zavedaš tega.
Ljudem so tako z indoktrinacijo obrnili logiko celo do te mere, da ukazovanje pomeni delo.
Če imamo sužnja in sužnjelastnika. Suženj oboga ukaze sužnjelastnika in dela, opravlja delo,naloge ki mu jih zaukaže sužnjelastnik. V tem primeru je jasno kdo dela in kdo ne dela.
Tako sedaj državna oblast predstavlja sužnjelastnika. Državljani izpod državnosti pa sužnje. Toda indoktrinacija je šla tako daleč, da je državna oblast preko indoktrinacije sužnjev, sužnje tako poneumila, da je lastni ukazovanje nad sužnjem označila za DELO. Tako sedaj sužnji so tako poneumljeni, da ne glede na to da oni delajo, oni izvajajo naloge verjamejo, da tudi oblast dela in tako v bistvu vsi delajo in vsi so delavni in pridni. Kar je hočete ali nočete tako grozno kot tudi smešno. Nenazadnje tudi ironično.
Državna oblast je tako prepričala svoje sužnje da ima ona zelo odgovorno delo , zelo težko delo in tudi zato si zasluži najvišje plače in privilegije. Sužnji verjamejo in se ne uprejo. Upornike pa državna oblast celo naziva z zločinci, kriminalci itd.
Kot vemo po praksi, resnici, tisti, ki budno spremljamo dogajanje pa je tako, da državna oblast v bistvu ne dela, ukazovanje nikoli ni bilo dejansko delo ampak uživanje in lahek način , da je storjeno nekaj kar hočeš da je in tako kot hočeš da je brez tega, da se sam utrudiš. Državna oblast seveda tudi nima odgovornosti saj nikoli ne odgovarja za bilo kaj. Tako je oblasti njeno početje lahkotno, izredno dobro plačano, polno privilegijev, in brez odgovornosti.
Sužnje, ki pa nosijo vso odgovornost in za vse odgovarjajo pa so prepričali v to, da imajo najmanjšo odgovornost, najlažje delo in zato najmanjše plačilo ter najmanj privilegijev.
Skratka iz folka so storili BUDALO in to še naprej počnejo.
Samo vprašam, 13.09.2025 ob 14:04
Maš menstro, da si nadrkana? Kdo te tokrat spet napda?
In ja je karnekaj, ker je ekvivalentno junk food prehrani. Kratki AI povzetki, ceneno, pogreto v mikrovalvni pečici, tako da se ni treba v nič globje poglobit, ali pa bog ne daj, prebrat ?
Ampak saj, McDonads tudi ni nikoli prazen. Samo vprašanje je bilo, če se zavedaš tega.
Kaj napadaš? Me imaš za neumno??! Ne delaj se nedoužno..
V pomoč, če se res ne zavedaš svojih bedarij.
Ko označiš neko vsebino za brezvezno, je to men, ki sm objavla video kot kritika mojega okusa. Gre za vrednostno sodbo.
S tem:pa ti veš deluješ pokroviteljsko, vzvišenp, daleč od nevtralnosti..
Uporabiš naštepsnih zopet sodba o globini info. Verjetno videa nisi orng pogledalo.
Vse skup zveni kot
Še veš ne, da gledaš neumnosti.
Pa kaj res tu cvetite taki manipulatorji,ki nedoužno dajete pripombe, provocirate in pol poteg nazaj in boš šlo men predpisat greško.. hahahaha.. pojdi na tistih par nivojev nižje in se tam sekiraj. SAM POVEM!
Nimam menstruacije, hvala za vpr.
crazyfrog, 13.09.2025 ob 14:15
Kaj napadaš? Me imaš za neumno??! Ne delaj se nedoužno..
V pomoč, če se res ne zavedaš svojih bedarij.
Ko označiš neko vsebino za brezvezno, je to men, ki sm objavla video kot kritika mojega okusa. Gre za vrednostno sodbo.
S tem:pa ti veš deluješ pokroviteljsko, vzvišenp, daleč od nevtralnosti..
Uporabiš naštepsnih zopet sodba o globini info. Verjetno videa nisi orng pogledalo.
Vse skup zveni kot
Še veš ne, da gledaš neumnosti.
Pa kaj res tu cvetite taki manipulatorji,ki nedoužno dajete pripombe, provocirate in pol poteg nazaj in boš šlo men predpisat greško.. hahahaha.. pojdi na tistih par nivojev nižje in se tam sekiraj. SAM POVEM!
Nimam menstruacije, hvala za vpr.
Daleč od tega da si neumna, če štekaš kar pravim, poleg tega si sama odprla temo o indoktrinaciji, kar pomeni , da sama veliko opaziš in tako ne da nisi neumna ampak bolj budna od mnogih, kot kaže.
Bedaki vedno napadajo razumne. Razumni pa ne zmorejo najti razumnega temelja z bedaki, saj bedaki razumnosti ne poznajo.
Darko902, 13.09.2025 ob 14:21
Daleč od tega da si neumna, če štekaš kar pravim, poleg tega si sama odprla temo o indoktrinaciji, kar pomeni , da sama veliko opaziš in tako ne da nisi neumna ampak bolj budna od mnogih, kot kaže.
Bedaki vedno napadajo razumne. Razumni pa ne zmorejo najti razumnega temelja z bedaki, saj bedaki razumnosti ne poznajo.
? Se strinjam Darko
Eni imate tolk polno rit vsega, da ne veste več kam bi s časom in kaj bi sploh sami s sabo. Možgane imate že čist sfuzlane in potem od samega dolgčasa in svojega, vam brezveznega življenja in notranje praznine, filozofira te, da bi bilo najbolje, da se vrnemo nazaj v čas daleč pred kameno dobo. Še v kameni dobi, so se predhodniki ljudi združevali in organizirali v neke skupnosti.
Naporno ste u iber. Noben vam ne brani, da ne greste živet nekam v samoto brez elektrike, brez ljudi itd. Recimo eno uro vožnje vzhodno od Kočevja je še veliko neokrnjene in neobljudene narave, kjer boste lahko uživali v brezvladju.
Forum je zaprt za komentiranje.