Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Smrdeče majčke

Smrdeče majčke

Uporabljam deodorant, umivam se redno, da ne bo kaj na to temo.
No težava pa so smrdeče majčke. Opažam, da ni problema pri navadnih majicah, takih za 2, 3€, tiste široke, ponavadi enobarvne, 100% bombaž.
Pri bolj oprijetih, ženskih majicah pa opažam, da začnejo smrdeti. Pa ne glede ali so za 5 ali 20 ali 30€. Se prav zasekiram, da ne bi oddajala neprijetnega vonja.
Kje je problem? Domenvam, da v sestavi ,a mpak tudi te so bombažne, ampak očitno je notri neka mešanica?
Večkrat takole zavoham koga (ženske in moške), ki smrdijo po potu. Pa ne bi rada tudi jaz spadala med nje.
Ima še kdo take težave, še kdo opaža, da določene majice (in to take bolj fine) začnejo takoj smrdet?
Res je sicer, da sem na vonjave precej občutljiva, verjetno bolj kot drugi, ampak dejstvo je, da pri enih majicah (tistih navadnih za doma) ni tega problema, pri finih majicah pa je.

Hmm, ja opažam tut jst, samo poleti skoraj ne nosim majic z rokavi ampak tank tope ali tuba tope, ki nimajo rokavov. Tut full sovražim ko si daš deo, se potem lahko rumeni madeži na kakih belih majicah, srajcah poznajo yuk. Pa že tko je neprijetno zdle ko je vroče če imaš majico z rokavi ko zašvicaš se ti vse zmokri pod pazduho boš imel madeže tako ali tako. Glede materiala pa ne vem, meni vse kar je mokro mi je zoperno, tudi če je mokro pa po deotu diši, je vseeno bedna mokrota in madeži.

Probaj nositi tank tope in tuba tope brez rokavov saj je itak poletje, meni so majce z rokavi čist prevroče sedaj.

Hmm, niti ne. Je pa res, da vročino zelo slabo prenašam in se vsaj 2x na dan preoblečem (pač za ven druge cote kot notri) in stuširam. Pač fora je, da bombaž močno vpije pot, a bolje diha kot sintetika. Bombažne majice so ponavadi tudi malo širše, sintetika je pa dosti v oprijetih, kjer je direkten stik s kožo.

Moja rešitev: aktivna si ponoči, podnevi pa spiš al pa si pivo odpreš 🙂

Ha, ha, bom predlagala, da začne v službi delat v nočni izmeni.
Ja, drugače pa bi znala biti problem sintetika pomešana v bombaž. Zdajle imam majico 95% bombaž, 5% elastan. Zaenkrat je še ok. Očitno je ta material ok. Samo na večini piše približno taka sestava, pa ene smrdijo, druge ne.
Za službo imam raje s kratkimi rokavi, za doma pa čisti bombaž, tanke majice ali pa brez rokavov. Kakor je.

Metka84, kaj se sploh trudiš za doma gor dajati majice z rokavi, daj si bikinke in hotkice in čao, tako ne boš nič švicala. Za ven pa korzeti, tuba topi pa tank topi….drugač je samo švic in lepljenje cote na kožo.

Očitno je notri neka mešanica, ne? v kolikor je 100% bombaž, gre verjetno za barvo tekstila, te barve so mnoge pravzaprv rakotvorne, (ta neizpodbitna dejstva se pometajo pod preprogo, koliko onih, ki barvajo tekstil v indiji,na kitajskem zboleva za rakom), razen tega bombaž sam se od bombaža razlikuje, ker je v sami pridelavi bombaža danes dodanih toliko pesticidov… čudi me, da omenjaš ravno da so majčke za 2 eur ok ampak možno… odvisno je tudi s čim pereš majčke, mehčalec predvsem se kemično veže v strukturo blaga in potem še s tem kar imaš ti na sebi (oddaja tvoja koža). Stvarem ki so ti že v trgovini neprijetne ali naploh da zaznaš nek vonj, bi se jaz izognila. Čudi me, da to sploh sprašuješ, ko si taka športnica in pišeš, da dosti hodiš po gorah, verjetno poznaš razliko med bombažem in poliestrskimi majčkami za v gore, no če ne pa faunusa vprašaj :))) jaz če le lahko, nosim vedno bombaž ali viskozo, brez elastana.

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]


Dekleta, zakaj bi se le na dom omejevala z bikinkami in hotkicami. Vem za vsaj 50% ljudi, ki jih ne bo motilo 🙂

Katenjka, jaz sprašujem za majice za v službo (oprijete ženske majice), ne za švic majice, tisto je jasno kako in kaj. Ok sem mislila glede vonja, kako se nosijo je pa druga (po dveh pranjih razvlečene). Mehčalca ne uporabljam, perem vse z istim praškom. Nisem športnica. Sem rekreativka, nič ekstremnega ne počnem. Daleč od faunusa. Občudujem pa vse take gorske tekače, ker vem, da jaz tega ne zmorem.
Princess, jaz sem bele kože, ramena skrivam 🙂 pred soncem.


Dekleta, zakaj bi se le na dom omejevala z bikinkami in hotkicami. Vem za vsaj 50% ljudi, ki jih ne bo motilo :)[/quote]ccc a to samo moška populacija, kaj pa ženske, ki bi dvojno zavidale… negativna karmična energija…ccc

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Ne bi vedela jaz imam za službo beli plašč, (gumbki od spredaj!) spodaj pa bombažne majčke po možnosti brez rokavov, ali pa samo modrček ali pa nič ccc ne saj ne

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]


Dekleta, zakaj bi se le na dom omejevala z bikinkami in hotkicami. Vem za vsaj 50% ljudi, ki jih ne bo motilo :)[/quote]ccc a to samo moška populacija, kaj pa ženske, ki bi dvojno zavidale… negativna karmična energija…ccc[/quote]
Bi bila moška tako pozirivna, da se ženska sploh ne bi poznala 🙂

Še nekaj. Jaz sem za športanje izogibam majčkam, katerim so dodani srebrovi ioni ali pa so bile kako drugače obdelane, ker baje tudi nimajo ti delci najboljšega vpliva na kožo. Uporabljam predvsem bombaž, a imam več kosov zraven, ker se ne posuši in raje zamenjam. Pač moker bombaž in veter ni dobra kombinacija.

Vzrok: Made in China. Živ Bog ne ve, kaj je vse tam notri. Pa mimo tega, kar piše na deklaraciji.

Zadnjič sem brala, da so usnjene obleke, made in china, obdelane z nekimi radioaktivnimi snovmi…
Tako da problem ni samo sestava, ampak tudi “obdelava”.


Problem nastane, če je majica preveč oprijeta in premalo zračna, kar privede do slabega vonja. Obleka in koža mora dihati.

tudi sama sem imela kar nekaj takšnih majic, ki so začele smrdeti. kaj sem storila?
vrgla sem jih v koš za smeti.
enak problem je imela moja sestra. ona jih je pa oprala na zelo visoki temperaturi ,mislim da 80 – 90 stopinj in ji več ne smrdijo. pa tudi oblike in barve so ohranile iste.

dolgoročna rešitev pa je delo na sebi, saj, ko boš bolj samozavestna, se tudi ne boš toliko potila in zato tudi ne smrdela.

lp

Tale komentar je pa hudo čuden. Nisem vedela, da so športniki pa fizični delavci in podobni nesamozavestni, da se zato tako potijo.
Najbolj se potim recimo med tekom, torej sem takrat najbolj nesamozavestna, zanimivo.
Zanimivo, da se ljudje med seksom tudi potijo, torej je to znak nesamozavesti :).

Res čuden komentar, kot da ima potenje vezo s samozavestjo. Kar nekaj, mislim da se večina ljudi normalno poti, razen tistih ki so kaj bolani oz. imajo hormonska ravnovesja pa še za te obstajajo inekcije, da se znojenje zopet znormalizira.

Metka84, mogoče je res dobro da za šport kupuješ kake dražje majčke iz posebnih materialov, mogoče se pri takih vonj oz. madeži od poti tako ne poznajo. Ali pa kupi recimo rekla si da ti tank topi niso všeč pač to so topi s tankimi naramnicami, lahko si pa kupiš take majčke, ki imajo bolj široke naramnice ali pa imajo T-shirt rokav samo ga imajo tako pomaknjenega bolj na gor, da se koža ne dotika pazduh in se pazduhe zračijo. Dobro pač pri športu se človek znoji tudi po hrbtu in po celem telesu tu je pa potem res odvisno od materiala blaga.


Res čuden komentar, a vseeno ne tako zelo čuden. 🙂

Če nisi samozavesten, si pod stresom in živčen, kar pospešuje potenje. Umirjen človek se manj poti.

Ja biološko gledano je to res, valda da se bolj potimo če smo živčni samo to ni nujno povezano s samozavestjo. V tistem postu je bilo to napisano zaradi bedne provokacije.

Mene je zanimalo za službo, ne za šport :).
Ja, eni je bilo pač dolgčas in je prepričana, da jaz smrdim. In ni dobro prebrala mojih vprašanj. Se zgodi.

Tisto je bila provokacija ampak je res, da je psihični napor za telo čisto drugačen kot samo fizični (včasih sta povezana). Če še sprašuješ, kot sem že enkrat napisala, uporabljaj naravne materiale, bombaž, lan, viskoza, po možnosti brez elastana, in pa da je majčka čimbolj nevtralnega vonja že v trgovini. Pa raje manj majčk pa tiste za malo višjo ceno kot 2 eur, čeprav to ni pravilo, bi to vseeno priporočila. Večino te nepotrebne, škodljive kemije naredijo že samo barve…

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Saj sem napisala, da so to majice za 20€, da to ni problem pri tistih za 2€.

aja za 20 eur pa bi morale biti super trouper fancy, ker to je pa že taka (malomeščanska) cena, da bi morale biti ok? Pa nekak niso, ker tako vsak misli, a ne? Glej, sama tega problema nimam, ker majic, ki bi bile čudne na otip, ki imajo že v trgovini nek čuden vonj (sploh ni nujno da neprijeten, lahko so nahitro naparfumirane) ne kupim. Mislim pa, da vem, o čem pišeš. (Tiste za dva eur niso toliko sporne zaradi sestave materiala kot barv (zato so brez vonja). )
Če nosiš naravne materiale, če zdravo ješ in nimaš nekih grozljvih psihičnih obremenitev vsak dan, če ne uporabljaš nekih butastih deodorantov, če si sicer zdrava in neka športnica pišeš da si, potem mislim, da tega problema nimaš. Večinoma pa je vonj, ki ga imaš, takšen, kar se kemično veže kot produkt tvoje presnove (kože) na tkanino, ki jo nosiš (plus deodorant, parfum, kremo za sončenje).

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

katenjka, ti tudi rada provociraš, a ne? S to svojo športnico.

to sploh ni bilo mišljeno kot provokacija 🙂
dejstvo je, da sem tudi sama imela kar dosti takih maijc, in da sem se precej potila. ko sem odpravila pomanjkanje samozavesti, je tudi potenje izginilo. seveda mislim na potenje, ko samo sediš in se potiš, in ne na potenje med športam, takrat se jasno še vedno spotim.

ne obsojaj, če ne razumeš,
vse dobro,
lp

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close