služba/ne vem več,kaj naj še naredim
Ali ma kdo kakšno idejo, kako bi prišla do pametne službe ??? Sem EKONOMSKI TEHNIK, vse moje izkušnje, ( 5 let ) ki jih imam so v pisarni. Imam tudi krasno priporočilo iz bivše firme, dodatno sem naredila celo tečaj računovodstva in najbolj pomembno, svoje delo obožujem !!!
Sedaj sem že skoraj dve leti ( vmes sem začasno delala 4 mesece ) brez zaposlitve, poslala sem čez 200 prošenj in se mi že meša !!! Rada bi delala ! Zdi se mi, da lahko do poštene službe prideš samo še prek vez, kar pa res ni pošteno !!! Jaz pač nikogar ne poznam, pomeni to, da res nimam možnosti ???? Prosim za kakšen nasvet ! HVALA
čao
Pošlji oblikovano (06-12-04 00:36)
Zavod za zaposlovanje pomaga bolj malo, solnine so pa drage in ce ne delas si tudi solanja ne mores placati. Je zacaran krog. Razen ce imas sponzorje:))))).
Tudi pri meni je podobna situacija, tako da nasveta ravno ne morem dati. Saj bo bolje. Ce imas pa slucajno moznost, pa pojdi studirat. Ker na razgovorih radi vprasajo, kaj pocnes ves ta cas.
Res je danes veliko na vezah. Prav tako pa lahko veliko narediš z dobro prošnjo. To pa pomeni, da se moraš za vsako prosto delovno mesto potruditi in napisati posebno prošnjo. Če pošiljaš eno univerzalno na vse naslove, se ne čudim, če te ne izberejo.
Ko zaslediš novo delovno mesto, se poznaimaj o podjetju, razmisli zakaj bi bila ravno ti ok za to delo itd . in napiši prošnjo v tem stilu. Prošnja mora izstopati od ostalih.
Pa veliko sreče.
Kiaara, ali si že poskusila v raznih agencijah za zaposlovanje? Drugače pa ti lahko svetujem le, da pošiljaš prošnje tudi za slabša delovna mesta kjer recimo obstaja možnost napredovanja, recimov tvojem primeru kakšne tgovske dejavnosti kjer si lahko potem tudi komercialistka. Mogoče lahko v tem času, ko pač delaš v bolj zanič službi opraviš kakšen dodaten tečaj ali kakšno krajše izobraževanje. Srečno!
Glede na to, da je napisala preko 200 prijav in prošenj, mislim, da je že vse zgoraj našteto poskusila oz. ubrala vse možne načine. Jest sem približno na istem, sicer delam, vendar še kar preko študenta, napisala sem nešteto prijav in prošenj, ampak Ok. Na podlagi tega, ti lahko rečem samo to, da upanje umre nazadnje, to pomeni, da nujno vztrajati, pa ko se ti bo že trgalo, še vztrajaj, saj seveda nimaš druge opcije. Pa moraš vedet, da nisi sama, takih je za celo goro. Najdi pozitivne misli,….LP
Ojla ( ne26ka ) ! Imaš prav, vse našteto sem poizkusila pa nič ! Hvala, za pozitivne misli in res je da upanje umre zadnje, a kaj ko je tako težko ! Imam tud hčerko, ki obiskuje 7. razred O.Š., in hvala bogu, da imam zlate starše, ki mi zanjo res vse pomagajo, drugače ne vem kako bi to bilo !!!
Lep pozdravček tudi tebi ! Čao
Največ ljudi išče prav za pisarniško delo. Delodajalci vedno dobijo na stotine prošenj in včasih je res potrebno malo sreče, da preberejo ravno tvojo in te povabijo na razgovor. Kot je že ena omenila prej, prošnja naj izstopa, da bo vidna. Lahko jo recimo pošlješ še isti dan, ko opaziš razpis, tako da bo prispela med prvimi. Lahko barvo črk namesto črne spremeniš v modro, ali dodaš sliko, napišeš s kakšno drugačno pisavo itd. Preden pošlješ svojo prijavo na razpis, pokliči prej v podjetje in se še dodatno pozanimaj, kakšno je to delovno mesto in kakšnega človeka so si zamislili. Zraven imej papir in svinčnik ter si vse zapiši, potem pa iste besedne zveze, kot so jih uporabili, dodaj v svojo prošnjo.
Na razgovoru pa je pomemben predvsem interes in navdušenje za to delo. Vem, da je težko, če si že obupan in toliko časa iščeš službo ter pravzaprav deluješ utrujeno, samo nihče ti ne bo dal službe samo zato, ker jo potrebuješ (kruto, toda resnično). Z zvezami pa tako – tudi ti bi raje izbrala nekoga, ki ga vsaj malo poznaš, ali ti je nekdo povedal, da je to v redu oseba. Jaz sem proti t.i. zvezam v primeru, ko je izbran nekdo, ki nima ustrezne izobrazbe in izkušenj, vendar je samo “poznan”. Vendar ni vse v tem, da zveze že imaš, lahko si jih tudi na novo ustvariš. Imej odprte oči in ušesa, ko se s kom pogovarjaš, recimo omeni, kaj si po izobrazbi in ter da zbiraš informacije o možnosti zaposlitve na tem in tem področju, ker bi tam rada delala oz. nadaljevala kariero.
moje koelgice tud.. že po deset let ene z ekonomsko srednjo, pa ne dobijo… Ena tud z višjo, pa tud ne dobi. Ja, ne vem… veze… Ali dodatno izobraževanje, če imaš srečo in ti plača zavod. BTW tist z barvnim tiskom uza prošnjo je OK, sam nekak ni preveč uradno (ste mi dal pa vseen idejo, če iščem za učitelja rp, pol bi mi mogoče prav prišlo :))
Včasih je vžgala tista:na razgovor je šla moja znanka in to v sexi oprijeti miniki in oprijeti beli bluzi z mrežastimi nogavicami.In učinek ne bi bil uspešen,če ne bi poleg njene obleke,privlačnosti,zadostovale še veze in poznanstva,delavne iskušnje,komunikativnost in privlačnost.Danes vse to upoštevajo,prvo pa poznanstva pri šefu ali direktorju,lahko tudi osebi nižjega ranga,ki ti služi kot priporočilo.Žal je danes tako,a to je žalostno in neverjetno.Delavna mesta postajajo kot loterija.
Se strinjam z Ori skoraj v vsem, le barve ne uporabi, saj lahko delajo napačne zaključke. Uporabi raje posebno mapo (s prozorno prvo stranjo) in na prvi strani naj bo le naslov (prošnja za …) tvoja slika, naslov ter telefon. Že tako bo odstopala od drugih, pa še dovolj resna in urejena boš izpadla.
Zelo pomembno pa je pridobitev čim več informacij o novi službi.
In med vsem naštevanjem ne pozabi nekako lepo zaviti stavek, kako veliko bodo pridobili s tvojim prihodom.
Ojla, sorry ( “ORI” ) nisi prav razumela, to sem napisala kot AVTORJA, da se je vedelo koga mislim, sem pa res naredila napako, da sem sporočilo naslovila dejansko res na moški spol, kar mi je verjetno v tistem trenutku bila prva asociacija !!! Me veseli, DA NISI BILA UŽALJENA !!! PA-PA, ČAO ( hihi, sem že popravila ) :))))))
Pošlji oblikovano (07-12-04 16:27)
Ojla Žan ! Ja saj imaš prav, velikokrat tudi to vžge, ampak nevem mogoče imam čudna načela in se ne želim ravno na tak način izpostavljat, ker si ljudje znajo to tud drugače tolmačit, če me razumeš. Odvisno od človeka! Ampak, zakaj pa nikogar več ne zanima, česa si sposoben in kaj znaš ??!!! Kar se tiče poznanstev pa se ful strinjam s tabo, da so danes delovna mesta res že loterija !!! Uživaj in fajn bodi ! čao
Pošlji oblikovano (07-12-04 16:23)
Pozdravljena!
Mogoče te bom malo potolažila. Jaz sem 20 let delala v podjetju, ki počasi drvi proti propadu. Pisala sem prošnje in mi je uspelo. Med 600 (ja prav sem napisala) sem bila izbrana. Ker sedaj tudi sama delam na delovnem mestu, kjer prihaja veliko prošenj, ti svetujem, da ne naslavljaš s prošnjo, ker nič ne prosiš ampak se prijavljaš. Pri nas damo veliko na to. In res se potrudi pri pisanju. Za vsako delovno mesto, na katero se prijavljaš, sestavi novo prošnjo. To je 10 minut dela, obrestuje pa se ti lahko dobro.
Ne obupaj. Veliko sreče ti želim.
Forum je zaprt za komentiranje.