Slušbeno potovanje žene in njenega sodelavca
Pozdravljeni.
Žena mi je pred časom iz službe poslala mail, da bi šla na tridnevno službeno potovanje v Francijo. Na seminar sta se prijavila le ona in en sodelavec. Gre za neobvezen seminar.
Se vam zdi (moralno) sporno ali čisto ok? Sprašujem le o ideji o potovanju, glede na zgoraj navedene podatke.
Razlog za skrb bo ko se vrne? 🙂
Sliši se precej nenavadno, da ima tako željo it na neobvezno usposabljanje, samo kaj češ?[/quote]
Če si zaupata, ne vidim razloga za paniko. Glede neobveznega oz. obveznega seminarja pa tole…večina jih je neobveznih, so le zaželjena in če je priložnost, zakaj ne? Če bi žena imela drugačne namene, bi preprosto rekla, da je seminar obvezen in se ga mora udeležiti po kolektivni pogodbi:).
Priložnost dela varalico. Men se zdi vse skupaj čudno. Tebi čisto nič? Tukaj se ne gre za zaupanje ampao preprosto za tebe. Jaz sam ji povedal da bom odšel če gre s sodelavcem. No ni me resno jemala ampak ko je prišla nazaj me ni bilo več. Seveda šok in ne vem kaj še vse ampak tako je pač bilo. Hvala bogu ni bila moja žena. No moja žena pa gre brez problema zato ker se že iz njenega nastopa vidi da ne misli varat. Ti pa mal povprašej v kakšnem odnosu sta s sodelavcem. Sej poznaš kšnga iz firme. Mal preveri pa boš videl če je res
Kaj pa vem..jaz verjetno ne bi šla..verjetno sem/bom marsikaj v življenju zamudila,enostavno ker mi ni do nepotrebnih težav.pa ne da bi mi mož kaj prepovedal,ampak se nekak še vedno držim tega,da ne delam kaj takega,kar bi me,če bi to počel partner,motilo..in meni to ziher ne bi bilo preveč všeč..
Čeprav ga nisem prevarala nikoli,iz prejšnjih zvez vem (vsaj za sebe) da priložnost in okoliščine nardijo svoje..
Ni pa nujno..
Moja sestra npr.ima tud kr dost seminarjev,ki niso obvezni ampak pripomorejo k napredovanju..
Ti samo prečekiraj če je v franciji ta čas res seminar pa če res je,potem po moje ni neke (hude) panike.
Če ga pa ni,pa tako veš na čem si..
Namenoma sem navedel, da sprašujem le o ideji glede potovanja. Varanja nisem imel v mislih. Meni osebno se ne zdi prav, da žena tri dni preživi z drugim moškim, sploh ker ni nujo. Če grejo kot skupina ni problema. Vem, prevara me lahko v najini postelji.
Bila je ze sama v tujini pri kolegici, tako da nisem nek posesivneš. Na morje gre s kolegicami, pa zvecer vn. Toda neka moralna načela imam – Moja žena in njen sodelavec sama na trodnevnem neob. seminarju – s tem se ne morem strinjati. Še enkrat o varanju niti razmišljal nisem. Mislim, da takšne ideje ne sodijo v držinsko žvljenje oz. ne prinesejo nič dobrega, prej kaj slabega.
Velika verjetnost je,da je sodelavec rezerviral en fin izlet za Francijo,da se umakneta od radovednežev in domačinov..Da je seminar neobvezen,se je žena zazihrala zato,da ga “kao” ni nikjer uradno definiranega po kraju un datumu in torej lažje zmanipulira kamoflažo…Če bo mož šel iskat zapise,jih seveda ne bo našel,”saj sem ti povedala da je neobvezen”…
V tej zgodbi sta dve varalici ali pa vsaj potencijalni varalici.
Večina seminarjev je neobveznih. Obvezna so namreč usposabljanja in izpopolnitve, če te tja pošlje delodajalec. Ne glede na to, ali je seminar obvezen, pa je sigurno nekje objavljen in tudi njegov program. Je pa čudno, da jo v današnjih kriznih časih delodajalec pošilja na neobvezni seminar. Seminarji praviloma niso brezplačni, v konkretnem primeru pa je treba plačati še hotel in letalsko karto. Ta tvoja žena ima torej neverjetno ugodnost, še posebej, če dela v državni upravi, tam pri seminarjih že kar nekaj let “varčujejo” in pošiljajo le na najnujnejše.
Nekateri ste zgoraj napisali, da priložnost dela tatu – ne bo držalo za vse. Tisti, ki nima namena krasti ali ni k temu nagnjen, ne bo ukradel, čeprav ima priložnost. Enako je z varanjem. Za varanje pa ne rabiš iti na seminar, razen če si želi ob varanju ogledat še Pariz ali drugo romantično francosko mesto.
Potem pa povej, kaj si imel v mislih ali čakaš, da ti jih nekdo prebere… Se bojiš, da bi se navezala, povezala z njim, začutila nekaj, kar bi jo oddaljilo od tebe?
O čem si pa potem razmišljal? Tebi se zdi sporno, da se neobvezno druži z moškim spolom? Moralna načela? Kakšno je po tvojem mnenju družinsko življenje? Zakaj ji sploh dovoliš, da hodi v službo??
Ufff kakšen psiho.[/quote]
No to pa je nivo. Odprem temo in moje mnenje se razilkuje o vašega in sem psiho. Sedaj vsaj vem od kakšnega profila človeka berem mnenje. Jaz nisem do nobenega mnenja bil žaljiv. Vsak ima lahko svoje mnenje. Tako odprta stališča glede zakonskega življenja pa z filozofijo- kdor ne razmišlja kot jaz je…. Prosim za natančno branje kje vse je žena sama, ker tale glede dovolenja, da hodi v službo ni na mestu.
Lahko, da je moje mišljenje za nekatere staromodno, vendar se je že velikokrat izkazalo, so nauki iz zgodovine za človeški obstoj in razvoj boljši kot sodobne teorije. Kdor pozna vedenje otrok po šolah bo že vedel kaj mislim. In kdo vzgaja otroke? Koliko je ločitev. Zakaj – ker nočemo več sprejemati kompromisov. Vse več je starih med 30 in 40 let, ki živijo kot pri 18 letih. Da me ne boste razumeli narobe nobenega ne obsojam, se pa sprašujem kam to pelje človeško raso na dolgi rok.
Jakar, evo en konkreten nasvet: ženo vprašaj, zakaj ji sodelovanje na tem seminarju toliko pomeni. Ni ti treba pred njo travmirati glede sodelavca, ker se lahko zgodi, da bo užaljena. Sploh pa ni nujno, da sta se skupaj prijavila. Lahko se je najprej ona prijavila, potem pa se je še on “uštulil”, ker se mu zdi fajn bluziti naokoli. Imaš tudi take, ki izkoristijo vsako priložnost za potovanje v tujino. Mogoče pa tudi njej ustreza, da se izklopi za tri dni v lepem mestu. Skratka, ne vedno misliti na najslabše.
Glede obtožb, da je nekdo “psiho”, pa se moraš tega tu na forumu navaditi. Nekateri sodelujoči zelo radi druge obtožujejo, da so psihoti. Če bi res toliko psihotov hodilo po naši ljubi državi, bi bilo veliko več mrtvih, ampak vseeno. Naj te tak komentar ne gane. Tudi v reali verjetno marsikaj govorijo za tvojim hrbtom, le da ti tega ne izveš.
P.S.: V službi se pogosto zgodi, da se kak sodelavec ali sodelavka nekomu vsiljuje, to ne pomeni nujno, da bo nasprotna stran te namige sprejela. Tudi tebe je verjetno kakšna ženska “pecala” v službi, pa ti nisi trznil. Glede “staromodnosti” pa je tako, da v današnjem času taka potovanja niso nič nenavadnega.
itak, da se ve ka bosta tam delala..vsi ostali k drgač mislite si sam zatiskate oči..ker vaš mož/žena tudi hodi na takšne in drugačne seminarje…in si pravite MOJ/MOJA pa že ni takšen/a!!A res? A ste 100% prepričani?Torej verjamete le njegovim besedam?! Prepričali se še pa niste, je res? Ker si ne upate, ker globoko v sebi sigurno veste kaj se dogaja! Presenetite ga/jo enkrat..in mu/ji nenapovedano potrkajte na vrata hotela!!!!!!!!!!!!!!!..potem pa pišite tukaj.. pa LP 🙂
Forum je zaprt za komentiranje.