Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Slovenci temperamentni?

Slovenci temperamentni?

Se strinjam. Človek postane utrujen od tega. Najboljše je biti resen, ko razmere zahtevajo resnost in se sprostiti, ko je čas za to. Sem kar zgovorna, ampak težko prenašam ljudi, ki kar naprej nekaj meljejo samo zato, da se melje. Tudi moški – Pavlihe – me odbijajo.
Uživam v družbi, uživam pa tudi v tišini sama s sabo.[/quote]
Misliš, da trenutne gospodarske in politične razmere v SLO niso tako resne, da bi se splačalo biti bolj resen ?

A temu, ki je narodno pogojen? ;)[/quote]

Saj narod smo mi, a ne:).[/quote]
Nekdo je govoril, da slovenci niso temperamentni, ti pa opažaš drugače. Mogoče to ni narodno pogojeno? 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Saj narod smo mi, a ne:).[/quote]Nekdo je govoril, da slovenci niso temperamentni, ti pa opažaš drugače. Mogoče to ni narodno pogojeno? :)[/quote]Ali pa mi nismo v tapravem narodu, ker smo preveč temperamentni? 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Pa kakor kaže, smo. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Nekdo je govoril, da slovenci niso temperamentni, ti pa opažaš drugače. Mogoče to ni narodno pogojeno? :)[/quote]Ali pa mi nismo v tapravem narodu, ker smo preveč temperamentni? ;)[/quote]

Al pa slovenceljni radi fejkamo v družbi, da smo kao mirni, stojimo v ozadju, tiho šepečemo, lepo gledamo…tukaj pa vse butne ven, ves karakter, ki se je skozi generacije skrival in tlel že v naših prednikih:).

Smo tapravi…:).

O tem ni dvoma! 😉 :)))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Ljudje, vi sploh ne veste, kaj pomeni biti “temperamenten”. V pogovornem jeziku se ta oznaka rabi večinoma pozitivno.

Če se osredotočim na običajno rabo: za ene izmed bolj temperamentnih veljajo denimo Španci. Pa sama bolj zateženega, tečnega, sitnega, lenega, ležrnega, neprijaznega naroda še nisem videla. Podobni so Italijani, ljudomrzneži oziroma bolje rečeno so brez temeljnega človeškega bontona. Pojdite na potovanju na WC pa vas bo kakšna Italijanka, ki bo želela mimo vas, kar zbila, namesto da bi vas opozorila, če sme mimo.

Tole bi pa lahko razumeli tudi…., če je sila je sila ali pa, če se mudi se mudi…. :))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Smo ognjeviti in smo temperamentni, smo pa tudi zadržani in včasih celo sramežljivi.
Če pa je metanje kozarcev in streljanje v zrak znak temperamenta, potem ne hvala. Sem raje Slovenec!

Tole bi pa lahko razumeli tudi…., če je sila je sila ali pa, če se mudi se mudi…. :))[/quote]

Aja, potem je v sili dovoljeno vse?:)) Tudi sam se obnašaš kot ratrak?:)

Dovoljeno ni, dogaja pa se. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Tole bi pa lahko razumeli tudi…., če je sila je sila ali pa, če se mudi se mudi…. :))[/quote]

Aja, potem je v sili dovoljeno vse?:)) Tudi sam se obnašaš kot ratrak?:)[/quote]Če ti pipca že mal pušča in je nujno…. jaoo

Je pa tako, da nujne stvari ne obstajajo, so samo ljudje (ratraki ;), ki zamujajo… :))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Vsak tadrug Slovenec je temperamenten, samo babo mu nategneš, pa se mu bo že začel mešat.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.


To ti po svojih izkušnjah? :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Preveč si jezen Marko. Ta forum ni zate, pojdi dol, spočij se.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.


To ima bolj opraviti z “bezobraznostjo”, kot pa s temperamentom. Takšne tipe pa imaš povsod.

V tipologiji temperamentov poznamo 4 različne tipe, torej bi se pravo vprašanje glasilo, kateri temperament prevladuje med Slovenci (melanholični, flegmatični, kolerični ali sangvinični) oz bi bilo bolje vprašati kako (in če se) Slovenci čustveno odzivamo na dogodke, pripetljaje; kakšne so naše reakcije? Smo v tem sploh opazni v izkazovanju čustev, bodisi negativnih, bodisi pozitivnih? Po mojih opažanjih smo, čeprav opažam pa tudi, da najdeš hinavce povsod, ki niti pod razno ne bodo obelodanili tega, kar jih je razjezilo oz karkoli že povzročilo v njih neko čustveno “prebujenje”. Mene so v službi privajali, da nikoli ne smem čustveno reagirati, izključno razumsko, in kadar reagiram razumsko, prepoznavam notranjo praznino in oropanost same sebe za bolj bogate občutke, pestro dogajanje…vse je sivo 😉

Moja narava je pač kolerična, nekoliko sangvinična, precej manj pa flegmatična, melanholična.

Bi se radi spoznali bolje, rešite test temperamenta: http://www.solazazivljenje.si/images/stories/pdf/test_osebnostni_profil.pdf

dejte mi babnico na steno naslonit .. pa lahko gledate temperament … tudi preko weba ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

V tipologiji temperamentov poznamo 4 različne tipe, torej bi se pravo vprašanje glasilo, kateri temperament prevladuje med Slovenci (melanholični, flegmatični, kolerični ali sangvinični) oz bi bilo bolje vprašati kako (in če se) Slovenci čustveno odzivamo na dogodke, pripetljaje; kakšne so naše reakcije? Smo v tem sploh opazni v izkazovanju čustev, bodisi negativnih, bodisi pozitivnih? Po mojih opažanjih smo, čeprav opažam pa tudi, da najdeš hinavce povsod, ki niti pod razno ne bodo obelodanili tega, kar jih je razjezilo oz karkoli že povzročilo v njih neko čustveno “prebujenje”. Mene so v službi privajali, da nikoli ne smem čustveno reagirati, izključno razumsko, in kadar reagiram razumsko, prepoznavam notranjo praznino in oropanost same sebe za bolj bogate občutke, pestro dogajanje…vse je sivo 😉

Moja narava je pač kolerična, nekoliko sangvinična, precej manj pa flegmatična, melanholična.

Bi se radi spoznali bolje, rešite test temperamenta: http://www.solazazivljenje.si/images/stories/pdf/test_osebnostni_profil.pdf%5B/quote%5D

Z eno besedo – težka!

Težka sem pa res, in to debelih 55 kg :)))

Če v obzir vzamem t.i. “čistokrvne” Slovence lahko rečem, da nimajo temperamenta kot ga imajo npr. latino moški ali moški, južneje od Kolpe. Pri Slovencih je prisoten drug ekstrem – zelo radi imajo adrenalinske športe. Tako vidiš moške, ki se gredo bungee jumping, ne upajo pa pristopiti k ženski in jo ogovoriti. Slovenci torej so pogumni, ampak ponavadi ne tam, kjer bi bilo to potrebno. :))

Štajerci so verjetno res najbolj temperamentni od vseh Slovencev, za Gorenjce lahko rečem, da so bolj trmasti in svojeglavi kot temperamentni. Pri Gorenjcu je tako, da mu je “računica” vedno na prvem mestu, Štajerci so bolj uživači. Zame je temperament povezan s spontanostjo in s tem, da osebo ni sram pokazati čustva.

Ne moreš samo čakati v svoji pasivni vlogi kot kraljična na zrnu grahka. 🙂
Ženske mora isto dati moškemu, ki ji je všeč, nedvoumne namige, ne pa da pričakuje romanco iz romanov, kjer se naenkrat “iz megle” pojavi princ, jo osvaja 3 mesece, 3 dni in 3 noči, jo obsipa s komplimenti in darili, preden se končno omehča in je njegova. 😀

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Ne moreš samo čakati v svoji pasivni vlogi kot kraljična na zrnu grahka. 🙂
Ženske mora isto dati moškemu, ki ji je všeč, nedvoumne namige, ne pa da pričakuje romanco iz romanov, kjer se naenkrat “iz megle” pojavi princ, jo osvaja 3 mesece, 3 dni in 3 noči, jo obsipa s komplimenti in darili, preden se končno omehča in je njegova. :D[/quote]

In kaj je zate nedvoumni namig? Res me zanima.

Tiste romance Slovenk s temperamentneži iz mediteranskih okolij se neredko končajo v batinah, ostalih zlorabah in kesanju. Če še malo posplošujemo, so nacionalnemu značaju slovenskih žensk najbolj kompatibilni copatarji, nad katerim izvajajo kontrolo in nadvlado. Če Slovenkam dominirajo vročekrvneži, jim to kmalu prinese posledice duševnih bolečin in obupa. Vem za nekatere, ki se jim je tako zaželeni temperament “latinosov” kasneje pošteno zataknil v grlu in še kje drugje. Je pa tudi res, da jim iz srca privoščim tovrstne izkušnje, ki bogatijo duha in pripomorejo k osebnostni rasti.

Ne moreš samo čakati v svoji pasivni vlogi kot kraljična na zrnu grahka. 🙂
Ženske mora isto dati moškemu, ki ji je všeč, nedvoumne namige, ne pa da pričakuje romanco iz romanov, kjer se naenkrat “iz megle” pojavi princ, jo osvaja 3 mesece, 3 dni in 3 noči, jo obsipa s komplimenti in darili, preden se končno omehča in je njegova. :D[/quote]

In kaj je zate nedvoumni namig? Res me zanima.[/quote]

Jah, si majhna punčka, to se najstnicam dajejo nasveti, kako zapeljati moškega. :))
Ti naj napišem, da ga moraš globoko pogledati v oči, se mu nasmehniti? 😀
Če samo čakate, vsekakor dočakate, ampak ne moškega, temveč starost. :)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close