Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek ‘Silent treatment’

‘Silent treatment’

Dobro napisano. Se strinjam.

------------------------ "And forget not that the earth delights to feel your bare feet and the winds long to play with your hair." (Khalil Gibran)

Zamenjaj. Škart roba, škoda energije in časa za spremembe.

Uf, ti pa imaš to tvojo zvezo naštudirano v nulo. Vse “by the book”. Prepoznavaš simptome, postavljaš diagnoze, predpisuješ zdravljenje, pacien pa… ne sodeluje. In ti bi se rada pogovarjala. Lahko se pogovarjaš. Ampak če ti bo še sto laikov potrdilo, da so tvoje diagnoze pravilne, se boš morda za trenutek bolje počutila, tvoj “pacient” pa ne bo nič bližje ozdravitvi. Ti se moraš pogovarjat s svojim partnerjem, ne z nami.
Če imaš po treh lagodnih letih zveze (lagodne brez otrok, brez večdesetletne zakonske rutine in preutrujenosti zaradi obvez, ki jih terja družinsko življenje), ko bi moralo bit še vse v rožicah, o svojem partnerju takšno menje kot ga pač imaš in če se ob njem počutiš, kakor se počutiš, kako se boš šele počutila po 15 letih zveze s tem človekom. Si sploh lahko zamisliš kaj takšnega? Jaz ne. In na tvojem mestu ne bi izgubljala časa. To je tako, brez ovinkov.
Če hočeš po ovinkih, pa se lahko tudi še malo pomatraš in poskusiš tega svojega narciseka priravit do tega, da bo spregovoril. Po treh letih bi bil že čas. Nikar pa ne vztrajaj z njim samo zato, ker je “takooo lep” in ker ti ga “druge zavidajo”. To je larifari. Briga druge za tvojo “srečo”. To je samo iluzija, v katero želiš sama verjet in katere se kot poslednje rešilne bilke tako trdno oklepaš. Do kdaj? Dokler čisto ne potoneš?


Verjamem, da si tega ne predstavlja oziroma ne želi, zato pa je prišla sem oziroma se zaveda svoje dileme oziroma zoprne situacije. 😉
Saj ona ima mnenje o njem zelo dobro,… če odmisli vse slabe stvari, ki jih pri njemu opaža. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Verjamem, da si tega ne predstavlja oziroma ne želi, zato pa je prišla sem oziroma se zaveda svoje dileme oziroma zoprne situacije. 😉
Saj ona ima mnenje o njem zelo dobro,… če odmisli vse slabe stvari, ki jih pri njemu opaža. :))[/quote]

kolk sta vidva pametna … ali od kod C_P-ata te budalizme ☺

sploh, ker toliko konzervatizma in kajpa-če, morda-pa, vem za ljudi, ki ….. objavljata na MON_u ☺

čebi jaz toliko komposta pridelal, bi bil bogat

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


Verjamem, da si tega ne predstavlja oziroma ne želi, zato pa je prišla sem oziroma se zaveda svoje dileme oziroma zoprne situacije. 😉
Saj ona ima mnenje o njem zelo dobro,… če odmisli vse slabe stvari, ki jih pri njemu opaža. :))[/quote]

kolk sta vidva pametna … ali od kod C_P-ata te budalizme ☺

sploh, ker toliko konzervatizma in kajpa-če, morda-pa, vem za ljudi, ki ….. objavljata na MON_u ☺

čebi jaz toliko komposta pridelal, bi bil bogat[/quote]

Kaj si pravzaprav hotel povedat s tem gnojenjem, da bi rad bil bogat in pridelovla kompost ali kaj?

kolk sta vidva pametna … ali od kod C_P-ata te budalizme ☺

sploh, ker toliko konzervatizma in kajpa-če, morda-pa, vem za ljudi, ki ….. objavljata na MON_u ☺

čebi jaz toliko komposta pridelal, bi bil bogat[/quote]

Kaj si pravzaprav hotel povedat s tem gnojenjem, da bi rad bil bogat in pridelovla kompost ali kaj?[/quote]
mi je že dolgo jasno, da razumeš itak nič … “znanje” ti pa zj.e.be enostavna teza

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

21.48, kritična ura, ko NM-3w išče žrtev za svoje večerno pod.jebavanje za lahko noč.
No, izberi koga drugega. Jaz se za danes poslavljam. Adios!

Kaj si pravzaprav hotel povedat s tem gnojenjem, da bi rad bil bogat in pridelovla kompost ali kaj?[/quote]
mi je že dolgo jasno, da razumeš itak nič … “znanje” ti pa zj.e.be enostavna teza[/quote]

Kaj si pravzaprav hotel povedat s tem gnojenjem, da bi rad bil bogat in pridelovla kompost ali kaj?[/quote]
mi je že dolgo jasno, da razumeš itak nič … “znanje” ti pa zj.e.be enostavna teza[/quote]

Da ne boš spregledal ali ap vlekel špeglov iz etuija:

“21.48, kritična ura, ko NM-3w išče žrtev za svoje večerno pod.jebavanje za lahko noč.
No, izberi koga drugega. Jaz se za danes poslavljam. Adios! “


A nisi? Bogat? Meni se že ves čas zdi, da si, ko pa vse tako drago zakasiraš. A ne plačajo? :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


A nisi? Bogat? Meni se že ves čas zdi, da si, ko pa vse tako drago zakasiraš. A ne plačajo? :))[/quote]
idijot
se pač ne ukvarjam s kompostom … in sem več kot bogat … ampak tega s tvojimi pomisleki ne moreš dojeti ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Potem pa imaš tu še eno idejo, da še dodatno obogatiš, s kompostom. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Hvala, da ste mi zasvinjali temo. 😛

Prosim. vrnimo se k mojemu problemu.

Čisto sem obupana, ker sem po vseh analizah spoznala, da moj tip trpi za ‘narcistično osebnostno motnjo’, kar zelo, zelo slabo vpliva na najino razmerjo.
Grozljivo je, ko berem vse te simptome in v vsakem opisu prepoznam njega in sebe.
Še bolj grozljivo je, ko berem zgodbe ljudi, ki so v moji koži in večina pravi, da s takim človekom ni (srečne) prihodnosti – čisto vsi doživljamo in trpimo enako ob teh ljudeh.

Nasplošno je znano, da ravno partner patološkega narcisa najbolj naj****.
To me FUL JEZI, ko vidim, da vsi ostali mislijo, kakšen zlati fant je, v resnici pa svija od svije!!!
Ne morem drugače rečt – sem pač zelo jezna, razočarana in si jemljem vso pravico, da ga zašimfam do dna! 🙂

Nekdo (mislim, da je bila ženska) me je zgoraj grajal, češ da kritiziram svojega najdražjega.

Ja, itak! Ker ne vem več al je psihično moten (kar morda lahko razumem, morda celo par let skušam pomagat, če vidim napredek) al je pa res zgolj KRETEN.
Ker to, kako se on obnaša do mene, je idiotsko, drugače ne morem rečt.

In ja, ljubim tega moškega. Zelo. Ker ima ogromno kvalitet, veliko več, kot slabih. A ta njegova karakteristika je tako prevladujoča, da preko nje ne vidim tistih dobrih stvari oz. niso prav nič vredne!!!

Mislim da je bilo na tem forumu že ogromno povedanega na temo ‘patološkega narcisa’, zato ne bom opisovala, kako se tak človek obnaša do mene.
Če sem iskrena, me je sram, ko pomislim na vsa ponižanja, ki sem si jih dovolila z njegove strani. kako me vedno znova ‘okol obrne’, da mu popustim, da se na koncu vedno jaz opravičujem njemu, čeprav bi moralo biti ravno obratno.

Ko kdaj kakšen praktičem primer/pripetljaj opišem kakšnemu bližnjemu prijateltju/prijateljici, so vsi zgroženi in ne morejo verjet, da je tako TELE!
😀

Ma resno no, kaj naj naredim z njiim?
Kot je jasno, ga ljubim! A ob njem trpim in ko prebiram pisma ljudi, ki so v mojem položaju, imam še manj upanja, saj vsi podobno govorijo – da se tak človek ne spremeni! Da, če ostaneš z njim,moraš vzet v zakup, da boš celo življenje ‘v senci’.

Preveč se imam rada, da bi se spustila na nivo ponižne miške.
Hočem enakopravni, ljubezniv, pošten odnos! Kako naj to dosežem s takim človekom? Jasne so mi vse strategije in pristopi, a kaj ko v praksi marsikdaj niso izvedljivi….
Najraje bi vse skupaj izbrisala in začela znova. Včasih razmišljam da, če bi od začetka vedela s kom imam opravka, bi se pripravila, v smislu, da bi znala drugače reagirati v dolčenih situacijah in tako bi veza šla morda v malo drugo, bolj pravo smer. Jaz pa sem se nezavedno znašla v vlogi ‘žrtve’ zaradi česar sem v zaostanku, nisem suverena in dovolj močna proti njemu in njegovim ‘fintam’, ki jih uporablja, ker sem emocionalno in mentalno ZMEŠANA od vseh njegovih otročjih igric….

postavljaš se v vlogo žrtve. Tudi na področju partnerstva gre za neko vrste ponudbe in povpraševanja. ne moreš se jezit na nekoga, če ti ponuja nekaj, kar ti ni všeč, če pa imaš vso svobodno voljo in odgovornost, da to zavrneš.
graditi moraš predvsem na sebi, da boš znala prepoznati drugega in brez občutka krivde se postaviti zase.
predvsem pa ne klečeplazi za drobtinicami ljubezni v želji po biti ljubljen.
on ti daje, kar ti je sposoben dajat. ti pa potrebuješ nekoga, to ponavadi ni potrebno da je partner, da ti pokaže tvojo vrednost, da se otreseš čustvene odvisnosti in da zadihaš svobodno.
samo v tej luči boš partnerju lahko enakopravna in se boš odločila, ali je on res pravi zate.

Vzemi ali pusti, ni druge. Tako kot je, mu ocitno ugaja, sicer bi se ze spremenil, saj si mu verjetno
ze povedala, kaj te moti. Zaradi lepote se res ne splaca vztrajati, saj od tega res nimas nic. Ce se
zaveda svoje lepote, te bo se prevaral in bos spet trpela.

Nikakor.

Moral bi se spremeniti, uvideti svojo zmoto za kar je pa prekrhki, premalo samozavesten zato je perfekcionist va kar je “zaljubljen”…..v svoj protekcionizem :/

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Od lepote nimamo nič? Zakaj pa potem raje gledamo (velja za oba spola!!) tja kar lepo in dobro zgleda od “grdega” pa se obračamo vstran?

Od lepote nimamo nič? Zakaj pa potem raje gledamo (velja za oba spola!!) tja kar lepo in dobro zgleda od “grdega” pa se obračamo vstran?[/quote]
Gledamo že. Za nek odnos pa je to premalo. Saj samo od gledanja še ne nastane resen odnos. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Od lepote nimamo nič? Zakaj pa potem raje gledamo (velja za oba spola!!) tja kar lepo in dobro zgleda od “grdega” pa se obračamo vstran?[/quote]
Gledamo že. Za nek odnos pa je to premalo. Saj samo od gledanja še ne nastane resen odnos. :)[/quote]

Hehe, z gledanjem lahko tudi neverbalno žicaš, da te mika odnos :))))


Gledamo že. Za nek odnos pa je to premalo. Saj samo od gledanja še ne nastane resen odnos. :)[/quote]

Hehe, z gledanjem lahko tudi neverbalno žicaš, da te mika odnos :))))[/quote]
Lahko. Ampak samo z gledanjem odnosa ne boš spravil na višji nivo. Bo treba mignit še kako drugače. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Hehe, z gledanjem lahko tudi neverbalno žicaš, da te mika odnos :))))[/quote]
Lahko. Ampak samo z gledanjem odnosa ne boš spravil na višji nivo. Bo treba mignit še kako drugače. :)[/quote]

Temu ne morem in niti nočem ugovarjati 🙂


Če sem iskren, bi mene prav tako bilo sram, če bi ob sebi imel takšno žensko. In res bi bil pravo TELE.

Zamisli se malo še nad sabo in ne žali le drugih.


Če sem iskren, bi mene prav tako bilo sram, če bi ob sebi imel takšno žensko. In res bi bil pravo TELE.

Zamisli se malo še nad sabo in ne žali le drugih.[/quote]
A daj, ne seri! Edina stvar, zaradi katere bi jo moralo biti sram, je samo to, da ne ščiti same sebe, da se nima dovolj rada, da bi enostavno spokala, pa šla.

No, pa malo tudi zaradi tega, ker se slepi, da ga ljubi. Ja, tovrstno žaljenje nima veze z ljubeznijo, pa vendar do neke mere razumem njeno vedenje, ki je zgolj manifestacija njene užaljenosti, prizadetosti, obupa in bolečine.

DooDoo, nehaj z jamranjem, namesto tega se spravi ven iz tega strupenega kroga in zadihaj!

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Če bi pa jutri napisala, da sem včeraj izvedela, da me je prevaral, potem bi pa ble dovoljene vse možne žaljivke, mar ne?
Pfffff…

Ja, vem, kaj mi je storiti. 😉
Hvala vsem za vaše odgovore in smernice,
lp


Saj ne serem, če pišem. 🙂

Veš da, še ena “popolna” ženska, ki je slučajno naletela na napačnega. 🙂

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close