sex, prevare, “srečni zakoni “,…
robi in goldfish, moral je cela vrsta, že različni družbeni razredi v sloveniji imajo različne vrste morale( ali pripadaš razredu delavcev, intelektualcev, priseljencem, meščanom, itd…) , ker je morala skupek nepisanih pravil ki nam določajo kaj je dobro in kaj slabo seveda tudi iz tega izhaja da je lahko več vrst iskrenosti, to kar ti pojmuješ za iskrenost je lahko v drugačnem okolju popolnoma neiskreno, drži? nenadalje je temeljna permisa človeka, ne škodi drugim in predvsem ne škodi sebi, je težko razumeti da je recimo morilec ki je brez vesti vzel nekomu življenje, ljubeč in skrben oče? s tališča žrtve oz svojcev je taka oseba nemoralna in brez vesti, s stališča morilčeve družine pa moralno neoporečen, zato je včasih tako težko razumeti matere in očete , ki na vse kriplje brabnijo svoj podmladek, ne glede na to da se okolici zdi njihovo ravnanje moralno sporno ( pa tudi zakonsko), na koncu pa glede varanja, zakaj nekdo ki vara ne more biti iskren? preberite si na sosednjem forumu (nezvestoba) nekatere teme ki govorijo o tem, recimo da ima eden od partnerjev spolne želje ki se recimo ne skladajo z moralo drugeg partnerja in si jih nekje drugje izpolni? brez vednosti drugega? komu je škodil? morda je s takim dejanjem, ki se bo večini zdelo moralno sporno rešil svoj zakon in s tem svojo družino? predvsem pa, bil je iskren do sebe, in kolikor mi je poznano razmišljanje večine tu gor, a ne zagovarjate stališča da moraš prvo biti iskren do sebe? na koncu pa, mar vaši partnerji vedo 100% vse o vas? kaj počnete , kaj ste počeli? mogoče si tudi vi malo raztegujete pojem iskrenosti kot elastiko? ker kot opažam je morala zelo rastegljiv pojem, nekako tako kot iskrenost… pa s tem ne mislim forumov
robi nazadnej pa, tvojega sestavka o anonimnosti na forumu ne razumem najbolje, lahko razložiš?
Meni preprosta kmečka pamet pravi, da se varanje in iskrenost izključujeta.
Če nekoga varaš, pomeni, da ga puščaš v zmoti. Počneš nekaj naskrivaj, ker veš, da bi ga iskrenost in resnica prizadela.
Na splošno pa je morala itak na psu in zato človek meni, da varanje ni nič slabega ali moralno spornega. Splošno stanje v družbi pa je ravno zaradi moralne krize, vedno slabše.
Bila je replika na Spiderjev komentar, da je Spider iskren, a hkrati pa imam občutek, da je takšnega mišljenja kot ti, ki meni, da varanje nima nič z iskrenostjo.
Zato sem želel povedati, da iskrenost ni le to, da na forumu napišeš kar v tistem trenutku misliš, ampak veliko več.
Da si sposoben tudi pred partnerjem povedati kar misliš in da si želiš seksati z drugim ali drugo, ne pa, da se skrivaš za lažmi, kot nek hinavec. Partnerja ali partnerko pa imaš za norca.
V tem primeru tisti, ki vara ni nič manjši revež, kot tisti, ki vztraja v odnosu, kateri ga ne zadovoljuje.
Svoj um ljudje večinoma uporabljamo za iskanje izgovorov in raznih razlogov, da lahko brez slabega občutka realiziramo svoje želje.
Gremo celo tako daleč, da zlorabimo osnovne pojem, kot je iskrenost. Zato čisto nič ne dam na te izgovore, saj so usmerjeni le za zadovoljitev lastnega ega.
Pa če ima drugi drugačna moralna pravila, potem ne vidim razloga, zakaj biti neiskren in varati…Enostavno ženi poveš, da greš poseksat sosedo, ker si si danes to zaželel. 🙂
Tega pa ne naredimo, ker vemo, da imamo podobna pravila o morali.
nehajte govoriti o morali drugih, o vesti drugih, o ljubezni drugih, o ne-zvestobi drugih in nehajte se sklicevat na forume, kjer folk dobi možnost, da se naslaja s takimi debatami.
je to način, ki ga ti želiš zase?
sex, prevare, “srečni zakoni” se dogajajo prav tebi?
so to medčloveški odnosi, ki si jih želiš?
želiš v njih sodelovati?
Saj pišemo o sebi, kako sami doživljamo moralo, ljubezen, zvestobo itd. Ampak nikjer nismo povsem sami. Seveda si zvest svojim prepričanjem, načelom, vrednotam, a ko greš med ljudi imaš opravka tudi z njimi. Saj tudi v partnerstvo ne vstopaš sam, torej se pogovarjaš z drugimi, razmišljaš in se soočaš ne samo s sabo, temveč še s karakterji ostalih ljudi. To so medčloveški odnosi…sodelovanje in ne egoizem na kubik. Kdor si tega ne želi, sploh ne vstopa v nikakršne odnose, živi v svojem introvertiranem svetu in ničesar ne pogreša. Baje obstajajo tudi takšni ljudje:).
Občutek de vara. Nikoli nisem varal. In kaj boš zdaj s tem podatkom, ti moralist? Si zmožen razumeti, da če nek pojav razumem, ga nujno ne prakticiram?
Križarsko vojno proti nezvestobi bij s poročenimi in vezanimi, to je vaša zgodba, ne moja, kaj mene mešaš neprestano v to kašo?
Seveda obstajajo in prav srečni so, če mene vprašaš bolj kot oni drugi, ki stalno sklepajo neke odnose, se stalno prilagajajo, da izgubljajo že lastno osebnost…
Problem nastane samo v primeru, če dotični introvertiranost skombinirajo z večvrednostnimi kompleksi in površnimi sklepi in pametujejo drugim, kako bi morali živeti, s prepričanji, da je nemogoče, da tako živijo, so naporni sogovorniki celo in predvsem preko internetnih komunikacijskih sredstev, vsakič znova inscenirajo neke prepire in podobno. Takšno motnjo bi bilo pa potrebno lečiti.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Bi rekel, da se (v večini) zavedamo za razliko od onih, ki si s takim pisanjem kot si ti začel/a temo skopljejo še globjo jamo, kot jo imajo/mo drugi. Niti ne opaziš v kakšnem (lastnem) blatu si se povaljal/a.
Drugi berejo, drugi varajo, drugi moralizirajo….. in ti si se sedaj našel/našla, da pokažeš na to “sramoto” drugih? Pravičnik, ki opazi vse druge, le sebe ne vidi, da kaj vse je moral/a prebrat, koliko časa zapravit za to, da je lahko napisal/a zgornje vrstice, počet vse to kar drugim oporeka in se zgraža nad njimi…..
Iz “beročega” si se dvignil/a v “pišoč osebek”, ki je nezadovoljen s svojim življenjem, nima drugega za početi v lajfu, kot moralizirati na forumih in se hvaliti kako oh in sploh je srečen in zadovoljen…..
Meni preprosta kmečka pamet pravi, da se varanje in iskrenost izključujeta.
Če nekoga varaš, pomeni, da ga puščaš v zmoti. Počneš nekaj naskrivaj, ker veš, da bi ga iskrenost in resnica prizadela.
Na splošno pa je morala itak na psu in zato človek meni, da varanje ni nič slabega ali moralno spornega. Splošno stanje v družbi pa je ravno zaradi moralne krize, vedno slabše.
Bila je replika na Spiderjev komentar, da je Spider iskren, a hkrati pa imam občutek, da je takšnega mišljenja kot ti, ki meni, da varanje nima nič z iskrenostjo.
Zato sem želel povedati, da iskrenost ni le to, da na forumu napišeš kar v tistem trenutku misliš, ampak veliko več.
Da si sposoben tudi pred partnerjem povedati kar misliš in da si želiš seksati z drugim ali drugo, ne pa, da se skrivaš za lažmi, kot nek hinavec. Partnerja ali partnerko pa imaš za norca.
V tem primeru tisti, ki vara ni nič manjši revež, kot tisti, ki vztraja v odnosu, kateri ga ne zadovoljuje.
Svoj um ljudje večinoma uporabljamo za iskanje izgovorov in raznih razlogov, da lahko brez slabega občutka realiziramo svoje želje.
Gremo celo tako daleč, da zlorabimo osnovne pojem, kot je iskrenost. Zato čisto nič ne dam na te izgovore, saj so usmerjeni le za zadovoljitev lastnega ega.
Pa če ima drugi drugačna moralna pravila, potem ne vidim razloga, zakaj biti neiskren in varati…Enostavno ženi poveš, da greš poseksat sosedo, ker si si danes to zaželel. 🙂
Tega pa ne naredimo, ker vemo, da imamo podobna pravila o morali.[/quote]
robi ko si zaželiš kaj novega(ali starega ali o tem govoriš s svojo partnerko? četudi si nato želje ne uresničiš, razlog zakaj ne ni pomemben, rad bi samo vedel ali o vsaki želji ki jo imaš v glavi govoriš z svojo partnerko?
Kaj pomeni vsaka želja? Je to kepica sladoleda, ki je še ni jedel ali so to novi čevlji, ki jih “potrebuje”?
Meni se moški, ki se zelo bojijo partnerkine nezvestobe, smilijo. Ponaavdi so sicer doma pravi copatniki. Na Nezvestobi je prav grozno brati ene zgodbe: vse sem naredil zanjo, vzoren mož sem bil, ona pa je šla z jebachem.
Bogi reveži naivni. Ampak tako pač je, če ti je zvestoba glavna vrednota v življenju.
Seveda ne. Enostavno zato, ker želja ni enaka želji.
A zate je vseeno, če govorimo o sladoledu ali pa o varanju ? 🙂 A je vseeno, če si naskrivaj kupim liter sladoleda ali pa, če prevaram ženo ?
Če imaš rad partnerko, potem ti bo mar za njo in je ne boš varal.(Isto velja obratno).
Če pa si brez empatije in velik sebičnež, pa boš vsepovsod našel izgovor za varanje.
Spider, česa pa si se ti bal, da nad tisto bejbo nisi prej obupal, ki si jo štiri leta prek neta pecal in se nista nikol dobila (al nekaj takega)? Pa poskusi to ne vzet, kot provokacijo. Meni se to zdi zelo copatarsko.
Seveda ni. Ampak če ti zvestoba partnerja ni vrednota, tudi varanja ni. In življenje je potem lepše.
Ne pričakujem, da boš razumel, ampak jaz tako vidim te stvari.[/quote]
Problem je, ker varanje najpogosteje ni omejeno samo na spolne organe in telesno potešitev, ampak vključuje še laganje, zanemarjanje partnerja (in otrok), spletkarjenje, čustveno prevaro, odmikanje, hladnost, včasih tudi nesramnost, grobost, prenašanje spolnih bolezni in tako dalje.
Spider, ni bila provokacija. Če želiš, lahko potegneš ven ves moj drek, ampak potem bova oba odgovarjala na vprašanja drugega. Meni ni problem.
Zdaj razumem…Upam. 🙂
Hočeš povedati, če ti ni pomembno, da imaš partnerko ali partnerja le zase, potem se ob varanju ne boš počutil prevaranega ?
To je res. Vendar je pogoj, da sta oba istega mišljenja. Potem prav tako ni potrebno nobeno skrivanje in lahko brez slabe vesti partnerki poveš, da bi rad seksal z eno drugo in to tudi storiš..Podobno, kot če rečeš, da greš na pivo. 🙂
Se strinjam. Takšen odnos nima neke perspektive.
Seveda ne. Enostavno zato, ker želja ni enaka želji.
A zate je vseeno, če govorimo o sladoledu ali pa o varanju ? 🙂 A je vseeno, če si naskrivaj kupim liter sladoleda ali pa, če prevaram ženo ?
Če imaš rad partnerko, potem ti bo mar za njo in je ne boš varal.(Isto velja obratno).
Če pa si brez empatije in velik sebičnež, pa boš vsepovsod našel izgovor za varanje.[/quote]
ali je vseeno če ukradeš kolo za 100 eur ali avto za 10000 eur? kraja je kraja, ne? prikrivanje je prikrivanje in je vseeno ali si kupiš liter sladoleda in ga naskrivaj poješ pred ženo ali pa prikrivaš da v mislih seksaš z ženino najboljšo prijateljico? sam zagovarjaš iskrenost in zdaj ali si 100% iskren ali pa nisi…si iskren v mislih, besedah in dejanjih ? konec koncev se vsaka neiskrenost začne z mislijo, dejanje samo je le tisti končni nepovratni faktor… kot si videl jaz nisem izpostavljaj zgoraj nobenih primerov tako kot ti ki primerjaš neko nakupovanje za hrbtrom žene z varanjem žene, ampak gre se preprosto za to, da ugotoviš da v nobenem odnosu ni niti ne more biti poplne odkritost, tega kar zagovarjaš ti pa še kdo na tem forumu….in na koncu še tole, če imaš ti svojo ženo rad boš kupil sladoled , in ga bosta pojedla skupaj ali si pač preprosto sebičen in požrešen in boš vedno našel izgovor da ga ješ v kleti na skrivaj:)
Forum je zaprt za komentiranje.