Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Še kdo dvomi v električne avte ?

Še kdo dvomi v električne avte ?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10708, 07.09.2025 ob 13:52

Odgovor na objavo uporabnika
My moon, 05.09.2025 ob 17:47

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10708, 05.09.2025 ob 14:49

Odgovor na objavo uporabnika
dej dej, 05.09.2025 ob 13:52

Ko jih bo večina prešla na priključna EV, bo to en najdražjih načinov prevoza. Nič več subvencij, nič ugodnosti, draga elektrika… Takrat bodo še vodikove gorivne celice izgledale smešno poceni. Šele to bo pravi preboj na EV.

kako pa zgleda nepriključni EV?

Nepriključni so tisti, kjer ne potrebuješ elektrike iz omrežja, tudi hibridi, kjer bencinski motor polne baterije. Pravo nepriključno EV je recimo Toyota Mirai kjer se uporablja vodikove gorivne celice za proizvodnjo električne energije za polnenje baterije in kjer je izpuh voda. Vodik natankaš v 3-5 min in avto ima doseg kot klasični avtomobili. To je prihodnost EV.

 

Toyota Mirai ima pogon na vodikove celice, nobene veze nima z elektriko. Pri nas jih ni, v Parizu jih je pa na cesti kar nekaj, predvsem taxijev. Ta je iz druge roke še precej cenejši kot katerkol EV.

 

Toyota Mirai je EV. Vodikove gorivne celice služijo za proizvodnjo elektrike s katero se polnejo baterije. Rezervar s kapaciteto 6,5 kg vodika zadostuje za 1000+ km, s tem, da vodik tankaš 3 min. Tako kot so zgradili polnilnice za priključna EV (pred 10 leti jih praktično ni bilo), bodo zgradili na črpalkah polnilnice za vodik. Vodik se pridobiva lahko s pomočjo fotovoltaike in z viški energije.

Odgovor na objavo uporabnika
bejž bejž, 08.09.2025 ob 12:40

Toyota Mirai je EV. Vodikove gorivne celice služijo za proizvodnjo elektrike s katero se polnejo baterije. Rezervar s kapaciteto 6,5 kg vodika zadostuje za 1000+ km, s tem, da vodik tankaš 3 min. Tako kot so zgradili polnilnice za priključna EV (pred 10 leti jih praktično ni bilo), bodo zgradili na črpalkah polnilnice za vodik. Vodik se pridobiva lahko s pomočjo fotovoltaike in z viški energije.

Lj je že imela vodikove polnilnice in  mislim da Jesenice tudi, pa  ni bilo povpraševanja in so jih pospravili. EU ukinila subvencijo. Ni tko simpl to, hudoo previsoki stroški, zaenkrat. Kitajci delajo zdej mal več na tej tehnologiji, mogoče čez čas bo več tega.

Govora je bilo o priključnih in nepriključnih. Če BEV filaš z električnim kablom, FCEV filaš z vodikovim kablom. Še zmeri je kabl in še zmeri se priključi.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10708, 08.09.2025 ob 19:25

Lj je že imela vodikove polnilnice in  mislim da Jesenice tudi, pa  ni bilo povpraševanja in so jih pospravili. EU ukinila subvencijo. Ni tko simpl to, hudoo previsoki stroški, zaenkrat. Kitajci delajo zdej mal več na tej tehnologiji, mogoče čez čas bo več tega.

Govora je bilo o priključnih in nepriključnih. Če BEV filaš z električnim kablom, FCEV filaš z vodikovim kablom. Še zmeri je kabl in še zmeri se priključi.

Ne smeši se. Ne ločiš klasičnega motorja na vodik in vodikove gorivne celice. Bila je ideja, da bi javni promet furali na vodik (ne na vodikove gorivne celice). Vodikove gorivne celice razvijajo Japonci in samo to je prihodnost EV. Z vodikovimi gorivnimi celicami ne obremenjuješ električnega omrežja in s tem ne dražiš elektrike. In še, vodik se polne preko cevi enako kot ostala tekoča goriva iz rezervoarja na črpalki in ne preko kabla iz električnega omrežja.

Odgovor na objavo uporabnika
heh ja, 08.09.2025 ob 19:36

Ne smeši se. Ne ločiš klasičnega motorja na vodik in vodikove gorivne celice. Bila je ideja, da bi javni promet furali na vodik (ne na vodikove gorivne celice). Vodikove gorivne celice razvijajo Japonci in samo to je prihodnost EV. Z vodikovimi gorivnimi celicami ne obremenjuješ električnega omrežja in s tem ne dražiš elektrike. In še, vodik se polne preko cevi enako kot ostala tekoča goriva iz rezervoarja na črpalki in ne preko kabla iz električnega omrežja.

eh ne bomo o tem kdo se smeši no .https://www.youtube.com/watch?v=puYg0MEZWx0

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close