Še kdo dvomi v električne avte ?
Odprem oglase , avto ima 200 000 kilometrov, baterija pa je na 97% kapacitete.
..https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=20909214&display=Mercedes-Benz%20EQV
Cena pa 36 000 nastavljena , smešna cena za avto kateri je tri leta nazaj stal skoraj 100 000€.
Anonimno 5306, 31.08.2025 ob 18:06
Odprem oglase , avto ima 200 000 kilometrov, baterija pa je na 97% kapacitete.
..https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=20909214&display=Mercedes-Benz%20EQV
Cena pa 36 000 nastavljena , smešna cena za avto kateri je tri leta nazaj stal skoraj 100 000€.
Seveda je nastavljena smešna cena, kdo pa bo kupil kombi, ki ima realnega dosega manj kot 300 km? To je neuporaben avto.
Anonimno 5306, 31.08.2025 ob 18:36
Ja itak, ni cestne takse ob registraciji, cena 3 do 4e na 100 kilometrov, vsi stroški na firmi, lahko ga uporabljam neomejeno zase brez plačevanja bonitet, subvencija, skratka sami bombončki o katerih pa se na glas ne govori, ko bod vsi enkrat hoteli EV bo subvencij in ugodnosti konec.
Prazna slama, cestnina je tudi za električna vozila, bonitete res ni, bi si pa moral obračunati DDV za čas ko vozilo uporabljaš v osebne namene. Žal so naši FURS-ovci za leseno žlico in ne preverjajo tega.
Poglej še servisna navodila za avto po toliko letih in km. Tudi njegovo servisno knjižico preglej. Cena pred leti je bila nominalno višja ampak cene so padle. Koliko časa je moral polniti akumulatorje, da je napolnil do 97%? Pričakujemo nove izračune omrežnine in obnovitev dveh prispevkov, kar bo zvišalo stroške elektrike. Cena je previsoka za vozilo, ki ga opisuješ.
Slo-Tech – Minuli mesec je bila Tesla na sodišču v Miamiju spoznana za sokrivo prometne nezgode, v kateri je bila ena oseba hudo poškodovana, druga pa je izgubila življenje. Večinski del odgovornosti je sodišče prepoznalo pri vozniku, Teslina krivda pa je znašala eno tretjino, ker se je voznik zanašal na oglaševanje, da ima Model S avtonomno vožnjo. Sedaj smo izvedeli, da je Tesla med postopkom skušala zamolčati obstoj podatkov, ki jih je vozilo zajelo tik pred nesrečo in ob trku. Tesla je lagala, da podatkov nima.
Že sama trditev je sila nenavadna, saj je v preteklosti Tesla z veseljem hitro jela posredovati tovrstne podatke, kadar se je tako oprala krivde. To pot pa podatkov na strežnikih ni bilo, so zatrjevali v podjetju. Podatke bi lahko imelo tudi vozilo, a odvisno od posledic trka niso vedno rešljivi. Sprva je kazalo, da nesrečna tesla nima shranjenih podatkov, a je nato heker in uporabnik X-a @greentheonly podatke pridobil z vozila. Za The Washington Post je dejal, da je bilo ves čas očitno, da podatki so na voljo, treba jih je bilo le prebrati.
Izkazalo se je, da so podatki tudi na Teslinih strežnikih, kjer naj bi bili označeni za izbris. Ko jih je Greentheonly odkril na vozilu, so jih začuda našli tudi v Tesli. Odvetnik Joel Smith se je opravičeval, da so bili pri ravnanju s podatki nerodni (clumsy), a da niso zanalašč storili ničesar narobe. Šlo naj bi za res velik slučaj, da podatkov niso mogli najti. Popolna nevihta (perfect storm), je dejal. Tesla naj ne bi nikoli razmišljala o skrivanju, temveč so bili prepričani, da podatkov ni. Zato so bili toliko bolj veseli, da jih je heker obvestil o obstoju teh podatkov, ki so jih potem našli še sami.
Tudi to sprenevedanje je prispevalo k razsodbi, kjer je bila Tesla spoznana za soodgovorno. Sodnica sicer ni našla dokazov, da je bilo Teslino zadrževanje podatkov namerno. Mora pa Tesla tožnikom povrniti stroške, ki so jih imeli sami, da so samostojno pridobili podatke.
Khm593, 31.08.2025 ob 22:35
Slo-Tech – Minuli mesec je bila Tesla na sodišču v Miamiju spoznana za sokrivo prometne nezgode, v kateri je bila ena oseba hudo poškodovana, druga pa je izgubila življenje. Večinski del odgovornosti je sodišče prepoznalo pri vozniku, Teslina krivda pa je znašala eno tretjino, ker se je voznik zanašal na oglaševanje, da ima Model S avtonomno vožnjo. Sedaj smo izvedeli, da je Tesla med postopkom skušala zamolčati obstoj podatkov, ki jih je vozilo zajelo tik pred nesrečo in ob trku. Tesla je lagala, da podatkov nima.
Že sama trditev je sila nenavadna, saj je v preteklosti Tesla z veseljem hitro jela posredovati tovrstne podatke, kadar se je tako oprala krivde. To pot pa podatkov na strežnikih ni bilo, so zatrjevali v podjetju. Podatke bi lahko imelo tudi vozilo, a odvisno od posledic trka niso vedno rešljivi. Sprva je kazalo, da nesrečna tesla nima shranjenih podatkov, a je nato heker in uporabnik X-a @greentheonly podatke pridobil z vozila. Za The Washington Post je dejal, da je bilo ves čas očitno, da podatki so na voljo, treba jih je bilo le prebrati.
Izkazalo se je, da so podatki tudi na Teslinih strežnikih, kjer naj bi bili označeni za izbris. Ko jih je Greentheonly odkril na vozilu, so jih začuda našli tudi v Tesli. Odvetnik Joel Smith se je opravičeval, da so bili pri ravnanju s podatki nerodni (clumsy), a da niso zanalašč storili ničesar narobe. Šlo naj bi za res velik slučaj, da podatkov niso mogli najti. Popolna nevihta (perfect storm), je dejal. Tesla naj ne bi nikoli razmišljala o skrivanju, temveč so bili prepričani, da podatkov ni. Zato so bili toliko bolj veseli, da jih je heker obvestil o obstoju teh podatkov, ki so jih potem našli še sami.
Tudi to sprenevedanje je prispevalo k razsodbi, kjer je bila Tesla spoznana za soodgovorno. Sodnica sicer ni našla dokazov, da je bilo Teslino zadrževanje podatkov namerno. Mora pa Tesla tožnikom povrniti stroške, ki so jih imeli sami, da so samostojno pridobili podatke.
A je Elon Musk, ki si je politični stolček kupil pri Trumpu, sinonim za kakovost električnih avtov? On je sinonim za marketing.
daisycutter, 01.09.2025 ob 20:26
Meni se zdi, da veliko bolj izgubljajo vrednost, kot navadni. Ko 3nkratbgr3 baterija, ga ne moreš več prodat, ker je baterija pol cene. Si narobe predstavljam?
Tudi kupila ne bi recimo šest let starega, medtem ko bencinarja komot.
Bomo videli kaj bo čas pokazal….
Jasno da hitrej zgubljajo ceno, sej je razvoj EV xyx hitrejši kot pri bencinarjih. Ni fora sam v bateriji. Imam 10let star EV, baterija je zgubila kapaciteto 10%, verjami al pa ne, kot ti paše.
Anonimno 9911, 01.09.2025 ob 20:41
Jasno da hitrej zgubljajo ceno, sej je razvoj EV xyx hitrejši kot pri bencinarjih. Ni fora sam v bateriji. Imam 10let star EV, baterija je zgubila kapaciteto 10%, verjami al pa ne, kot ti paše.
Ti verjamem, ampak to ne spremeni mojega mnenja. Bencinski motor ne izgubi 10% kapacitete, starata se pa oba enako. Še vedno pa je baterija najdražji del avta in če ta gre….Kaj ostane?
Forum je zaprt za komentiranje.