Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Samo za tiste, ki ne želite svojih otrok

Samo za tiste, ki ne želite svojih otrok

Gre za “ton” zapisanega, izrečenega. Kako ti “pogovori” potekajo.
Ljudje, ki so srečni in zadovoljni sami s sabo običajno nimajo takšnih pogovorov. Vsaj z mano ne.
To ni tista fora, ko ti mama reče, kdaj bo postala babica, ampak kvečjemu zbadanje zaradi foušije, ki se navezuje na druge stvari v mojem življenju. In ker nihče ni popoln, je prvo, kar očitno vidijo kot nekaj v čemer naj bi bila slabša od njih to, da da še nimam otrok. Meni je to v bistvu smešno. Jaz nisem popolna. Imam kar precej napak. Ni pa moja “napaka” to, da nimam otrok.[/quote]
Vsak sklepa po sebi. In tisti, ki jih imajo, sklepajo, da je to normalno, saj sebe nimajo za nenormalne. Zato menijo, da je s tabo nekaj narobe, če jih nimaš.[/quote]

Vse je možno, vseh glav tudi ne morem razumet. 🙂 Ne vem pa kaj naj bi bilo zaradi tega z mano narobe.
Saj nisem neka stara jalova tetka. Niti samska. In tudi otroke imam zelo rada. Sem v dolgoletni zvezi, ne dolgo nazaj poročena, kar te mamice, ki niti partnerja nimajo več, morda niti ne vedo. Samo očitno bom ena redkih, ki se ni poročila noseča ali pa zaradi nosečnosti. In normalno, da si želim ustvarit tudi družino. Korak za korakom. Časi za ustvarjanje družin pač niso idealni.

Ja, jaz bi vsekakor jih. Imam rada otroke, tudi z nečaki smo si zelo blizu. No, njim tudi zelo toleriram vprašanje ali bom imela dojenčka, ker vem, da za tem ni nekih pritlehnih namenov. V prihodnosti se definitivno vidim kot družinski človek.

Mene že leta sprašujejo samo o tem, zakaj nobene babe nimam? Ponavadi jim odgovorim, da sem pač poročen s pretepaškimi točilnicami in v moj harem nekako ne spadajo trapaste sebične tradicionalistke, ki ne bi hotele deliti moje pozornosti z ostalimi objekti mojega poželenja. Do vprašanj o očetovstvu potem niti ne pridemo, ker se jim že to zdi nekako preveč grozljivo. Zatohli malomeščani pač…


pa smred / vonj, ki ga grafična prezentacija bitkov oddaja preko ekrana ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


pa smred / vonj, ki ga grafična prezentacija bitkov oddaja preko ekrana ☺[/quote]

Eh, kaj bi to. Jaz vidim celo mavrico v tvojem avatarju. In to brez da haluciniram. 🙂


Zakaj dojemaš kot požuganje? Ti grozijo, obsojajo, se norčujejo iz tebe ali je to žuganje nastalo v tvoji glavi? ;)[/quote]

Gre za “ton” zapisanega, izrečenega. Kako ti “pogovori” potekajo.
Ljudje, ki so srečni in zadovoljni sami s sabo običajno nimajo takšnih pogovorov. Vsaj z mano ne.
To ni tista fora, ko ti mama reče, kdaj bo postala babica, ampak kvečjemu zbadanje zaradi foušije, ki se navezuje na druge stvari v mojem življenju. In ker nihče ni popoln, je prvo, kar očitno vidijo kot nekaj v čemer naj bi bila slabša od njih to, da da še nimam otrok. Meni je to v bistvu smešno. Jaz nisem popolna. Imam kar precej napak. Ni pa moja “napaka” to, da nimam otrok.[/quote]
Verjetno nimam izkušenj s takimi ljudmi v življenju (če odmislim ta forum). 🙂
Seveda ni tvoja napaka, da jih nimaš, je tvoja izbira, odločitev. Včasih pa še to ne, v primeru, da otrok niti ne moreš imeti. Tudi ton pisanja lahko nastane v tvoji glavi, pa ne ciljam na nič osebnega. Ampak to govorim iz izkušenj na forumu, ko vidim, kako se kdaj nekdo burno odzove na povsem nedolžno šalo ali pa prispevek, v katerem sam ne vidim nič konfliktnega. Ljudje pač različno dojemamo (slišimo) druge, prav tako pa tudi različno komuniciramo, zaradi česar pogosto pride do nerazumevanja, napačnega tolmačenja itn.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Gre za “ton” zapisanega, izrečenega. Kako ti “pogovori” potekajo.
Ljudje, ki so srečni in zadovoljni sami s sabo običajno nimajo takšnih pogovorov. Vsaj z mano ne.
To ni tista fora, ko ti mama reče, kdaj bo postala babica, ampak kvečjemu zbadanje zaradi foušije, ki se navezuje na druge stvari v mojem življenju. In ker nihče ni popoln, je prvo, kar očitno vidijo kot nekaj v čemer naj bi bila slabša od njih to, da da še nimam otrok. Meni je to v bistvu smešno. Jaz nisem popolna. Imam kar precej napak. Ni pa moja “napaka” to, da nimam otrok.[/quote]
Verjetno nimam izkušenj s takimi ljudmi v življenju (če odmislim ta forum). 🙂
Seveda ni tvoja napaka, da jih nimaš, je tvoja izbira, odločitev. Včasih pa še to ne, v primeru, da otrok niti ne moreš imeti. Tudi ton pisanja lahko nastane v tvoji glavi, pa ne ciljam na nič osebnega. Ampak to govorim iz izkušenj na forumu, ko vidim, kako se kdaj nekdo burno odzove na povsem nedolžno šalo ali pa prispevek, v katerem sam ne vidim nič konfliktnega. Ljudje pač različno dojemamo (slišimo) druge, prav tako pa tudi različno komuniciramo, zaradi česar pogosto pride do nerazumevanja, napačnega tolmačenja itn.[/quote]

A ti samo pri drugih ali tudi pri sebi vedno najrej pomisliš, da je nekaj izključno plod tvoje domišljije, da si za vse kriv sam itd.? Včasih je to v redu, koristno in zdravo. Če se pa to nenehno dogaja, ima pa človek lahko resne težave z lastno samopodobo, se sekira za vsako malenkost in za vse krivi sebe.

Ne, vse se pa vedno ne dogaja smao v moji glavi. 🙂 Zaenkrat znam še dobro ocenit kdaj in zakaj ljudje na nekoga reagirajo kakor pač reagirajo. Seveda pa to še ne pomeni, da se bom nujno odzvala na njihovo “provokacijo”. V tem konkretnem primeru se jaz recimo nisem v negativnem smislu odzivala na to. Rekla sem samo, da imamo tudi to v planu v bližnji prihodnosti in to je bilo vse. Razumem, da ženski, ki je rodila takoj po koncu srednje šole ni vedno lahko v življenju. Da se je morala tudi marsičemu odpovedat zaradi tega ali pa da ima kdaj občutek, da je marsikaj zamudila zaradi tega. No, jaz definitivno ne bom tista, ki bi ji še bolj grenila življenje. Je pa zanimivo, kako ravno takšni znajo včasih zelo hitro siknit proti drugim, še posebej takšnim, ki so nekoliko drugače in bolj odgovorno vodili svoje življenje.

Tudi pri sebi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Bikini, strinjam se s tvojimi zapisi, nimam kaj dodajat. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

evo, tudi jaz si ne zelim otrok – iz preprostega razloga, kr jih ne maram, me zivcirajo, mocno…

V gostilnah se jim izogibam, se vsedem cim dlje od kaksnih potencialnih kricacev – na avionu zahtevam, da mi zamenjajo sedez, ce sedim prevec blizu kaksnemu otroku…. in ja, res je, da me nekateri stalno sprasujejo, “Kdaj pa mislita imeti otroka?”… moj odgovor je sprva prijazen, ce pa prevec tezijo, pa jim recem, da ce so si oni omejili zivljenje, in se po domace “nafukali” – to se ne pomeni, da morajo to vsi trpeti 🙂 pa je tisina….

Men je moje zivljenje super – imam svobodo, sem uspesen, lahko pocnem karkoli mi pase, tudi finance mi to dopuscajo – in zame ni razloga, da bi si to pokvaril…..

Drugi pa naj pocnejo, karkoli zelijo, me cisto nic ne moti!


Kakšna svoboda pa je to, če se moraš izogibati otrokom ? 🙂


Razen, ko te vprašajo po otrocih, te začne tako motit, da ti dekl dvigne. Meni se zdi, da te hitro zmoti, kaj drugi počnejo, saj te tudi otroci tako zelo motijo, da se moraš nonstop umikat pred njimi. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Haha, isti jst. Dojenčki so mi še posebej nagnusni, s tistim jokcanjem, kričanjem, pa slinjenjem mi niso prav nič smešni, še najmanj pa prisrčni. Vem, da me bo zdaj nek idiot citiral in mi napisal, tudi ti si bil nekoč dojenček. Ja in so what, če sem bil ? To še ne pomeni, da se moram navduševati nad njimi. Bi bila pa situacija verjetno nekoliko drugačna, če bi ta otrok bil moj, ampak, kot že neštetokrat napisano, ne razmišljam o otrocih in tudi dvomim, da kdaj bom. To je seveda samo eden izmed razlogov, lahko jih pa še najmanj deset naštejem, samo se mi ne da, pa tudi ni smiselno po tem forumu tega pisat, bodo tradicionalisti jezni ( teh je kar precej ) :>

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

cccccc, Sandi, Sandi.

Jaz osebno nimam nič proti otrokom. Ne moti me, če ima recim partner otroke od prej. Moti me le, če kdo mene sili v imeti otroke in teži zakaj jih še nimam in kdaj jih bom imela.

neštetokrat prežvečena tema pa vendar….Vsako vprašanje o otrocih tudi ni že kar “teženje”.
Večini ljudi se zdi normalno, da imajo ljudje tudi otroke…. nekoč. Kdaj naj bi to bilo je stvar vsakega posameznika oz para ali pa še koga tretjega 😉
Zakaj bi bilo vprašanje o otrocih teženje ne vem, razen v primeru, ko je oseba neodrasla, ima infantilni način razmišljanja in se ji že nasploh na svetu godijo krivice, ker se svet ne vrti v njihovo smer…. Takim ljudem je nedoumljivo, da bi karkoli naredili za drugega brez, da bi za to dobili neko (bogato) plačilo. Večinoma skrbijo le zase in še to jim je bolj ali manj muka in raje manipulirajo z drugimi in živijo na njihov račun….
Posledično so jim tudi otroci neko nedoumljivo breme, ki se mu je bolje v velikem loku izognit, ker itak ne sodijo v njihov egoistični svet, radi so pa “top”/rabijo občutek večvrednosti in tako jim nehote vprašanje o otrocih pomeni diskreditacijo, manjvrednostni kompleks.
Skratka ob tem se jim godi krivica in poten nešteto tem po forumih….. da si povrnejo nekaj…. :/

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

On, če te recimo isti sodelavec, 100x vpraša, kdaj boš imela otroke, ja, to je totalno teženje.
Drugače pa sem temo odprla v upanju, da bodo komentirali le tisti, ki si ne želijo otrok, da bodo povedali kako se obranijo težakov.

Sodelavec je le pogruntal tvojo šibko točko in pritiska nanjo, ker je …..nekaj mazohista v njem?
V tebi pa je ….kaj? 😉

Otrok bi te rešil takšnih vprašanj…..ccccccccc

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Občutenje teže samih “težakov” je odvisno od tvojega odpora do otrok.

Ja, eni pač morajo komentirat vsako temo. Tako kot se morajo eni vtikat v tako intimne zadeve kdaj bo kdo imel, če sploh otroke, morajo eni komentirat vsako temo, čeprav se jih ne tiče.
Ja, ON, tipičen primerek težaka si.

Vljudno poveš, da jin ne namerevaš imeti in da te tega več naj ne sprašuje; vkolikor bo vrtal dalje – vama ni več pomoči in zamenjaj delovno okolje/delodajalca 🙂

Calypso, si že poskusila s takim odgovorom? Verjetno ne, ker drugače bi vedela kaj sledi: zgražanje na 1001 način, da si ena ženska drzne sploh kaj takega pomislit ali pa teženje v stilu: ja sedaj si ne želiš, potem pa si boš želela in pa, če je ena že prestara ji težijo, da bo potem pri 50ih obžalovala.

Ne, ni bilo takšne reakcije, očitno v ste za to tam da drug drugemu težite z bedastočami – zanimivo delo pravzaprav debate imate, da drug drugemu urejate lastna življenja….tako je to, kadar um ni zaposlen z delom 😛

Calypso, torej si ti ne želiš otrok? Si stvar preskusila v praksi?


Če mu vedno odgovoriš z recimo “ne vem še”, potem pač preverja, če že veš. Daj mu nek bolj zadovoljiv odgovor. Lahko mu rečeš, da še vsaj 9 mesecev jih ne boš imela in naj te spet takrat vpraša. Ali pa mu povej, da ko se boš odločila, da ga osebno obvestiš. 😉 :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Če rečem, da jih ne bom imela še naslednja tri leta, jim ni ok, še vedno težijo. Žal ne šele čez 3 leta.
Mogoče bo to delovalo, da rečem, da jih bom osebno, pismeno, obvestila.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close