regres
Regres ni pogojen s tem ali greš na dopust ali ne, ampak s tem koliko časa si zaposlen. Regres ti pripada, ko si nepretrgoma zaposlen 6 mesecev. Bi bila mal buča, če bi človeka ki dela več kot je treba (ne koristi dopusta) plačali še manj.
Delavec sklene delovno razmerje v prvi polovici koledarskega leta (pred tem ni bil zaposlen). Kdaj mu je delodajalec v tem primeru zavezan izplačati regres?
“Ob izpolnitvi pogoja šestmesečnega nepretrganega delovnega razmerja delavec pridobi pravico do celotnega letnega dopusta in s tem tudi pravico do celotnega regresa za letni dopust. Glede na to da ZDR v 131. členu določa, da mora delodajalec delavcu izplačati regres najkasneje do 1. julija tekočega koledarskega leta, vendar v konkretnem primeru v tem času pogoj šestmesečnega nepretrganega delovnega razmerja še ni izpolnjen, je delavec do 1. julija upravičen do sorazmernega dela regresa, po izpolnitvi navedenega pogoja pa do preostanka do celotnega regresa za letni dopust.”
Forum je zaprt za komentiranje.