Razlika med škrtostjo in
Šparanje razumem tako, da si določiš toliko in toliko od plače bom dal na stran, poiščeš ugodne variante dopusta, ampak na dopustu si vseeno privoščiš kosilo v lokalu. Častiš rundo kosilo prijateljem, a gledaš da ni v najdražji restavraciji. Škrtost pa nič od tega, torej maksimum od plače daš na stran, porabiš zgolj za preživetje, na dopust sploh ne greš, prijateljem nikoli ne plačaš runde…
Peter pan, 10.02.2024 ob 12:43
Šparanje je tako imeno “zamaknjena nagrada” kjer se odpovemo trenutnemu užitku zato, da bomo imeli nekoč več dobička.
Škrtost je takrat, ko za prejšne početje ni nobenega logičnega razloga, temveč gre za odpovedovanje/trpljenje zaradi samega odpovedovanja ….
?
Škrt bi komot, pa noče. Šparovn bi težko in racionalno prerazporeja..
Forum je zaprt za komentiranje.