Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Rada bi odpeljala mojega sineka

Rada bi odpeljala mojega sineka

Doslej je zaradi moje in moževe bolezni sinek dvakrat prespal pri babici pri 10 mesecih, ampak okolje tam pozna. Zdaj je star eno leto. Pri babicah se tudi varuje do januarja, enkrat pri eni, drugič pri drugi. Včeraj pa je ena od babic prišla na idejo, če bi lahko konec tedna z njim odšli na vikend na morje za en teden. Ali bi/ste tako malega pustili? Ne sprašujem zato, ker bi potrebovala dovoljenje, ali ker bi se želela “znebiti” malega za par dni, ker bi mi bil breme, daleč od tega. Bolj se nagibam k ne, ker ne vem, če ni to prevelika odgovornost in napor za dva starejša človeka in posledično, me skrbi, da se sineku ne bi kaj zgodilo. Že to, da bi se tja peljali sami mi ni, starša sta stara 70 let, marsikaj gre lahko narobe. Vseeno pa me zanima, kaj menite vi.

 

 

Moji otroci nikoli niso hodili z nikomer na počitnice, razen z vrtcem in šolo, ker jim enostavno nisem zaupala.

Trenutno sem na morju, kjer je polno babic in dedkov z malčki. Vsi zgledajo srečno .

Ja groza.

en teden je za takega malčka hudo dosti, da ga preživi brez staršev, oz. brez starša, na katerega je najbolj navajen.

mislim, da bi ti vsi psihologi rekli, da je to prehitro.

Pri enem letu se mi zdi prezgodaj za tako dolgo odsotnost od staršev.

Ja, če ne bo šlo, pa ga gresta iskat. Babice še bolj pogledajo vnučke. Se ne bi kar tako ponudila.

Moj spermdoner in spermdonerka otrok nista praktično niti povohala, po ženini strani je zanimanja dost več. Sama sta se javila, da bi mulca vzela na dopust pri 8 mesecih – tako enega kot drugega, zaradi starostne razlike nista šla oba naenkrat. Karkorkoli že, js ne vidim nobenga problema, da nebi šel prej na morje. V splošnem se mi zdi to ista zadeva, kot ne do 3 mesca na morje – mi smo šli prvič na morje z mulcem 10 dni po prihodu iz bolnice. Začuda je še kr živ.

Konkretno glede tvojih staršev: če sta vitalna, hodita naokoli, imata zdravo pamet (se ne pražita na 40+ na soncu na plaži), se strinjate v vzgoji, ne vidm razloga, zakaj nebi šel mulc mal zram na morje. Morski zrak je izjemno blagodejen za dihala otrok. Edino kar bodi sigurna je, da starši nimajo kakšnih nagnjenj do otrok.

Jaz tako malega ne bi dala za en teden, tudi k najboljšim babicam in dedkom ne. Za nekaj ur ja, morda tudi kak dan, za cel teden pa ne.

Pri nas so bili ravno toliko stari otroki na morju vedno bolani….samo sem cakala, da dopust mine, tako da moj odgovor je ne.

Pa zobki, pa vročina, pa nespanje…

Jaz ne bi. Ker: majhen otrok. Ker: moj otrok, ne od starih staršev. Ipd.

jaz svojega nebi pustila pri enem letu da bi šel z babico na morje. Ker pri takih letih pa res moreš otroka gledat non stop. Tako nebota babica in deda mela nič od morja otrok pa tudi vprašanje kako bo. Raje ko bo večji moje mnenje.

menim, da je otrok še premajhen za kaj takega, že tako je v stiski, ker ga vsak dan “zapuščaš”, ko greš v službo. Tako majhen otrok ne razume takih sprememb in bo mislil, da si ga za vedno zapustila. bo še dovolj časa, ko bo starejši za tako dopustovanje.

Odgovor na objavo uporabnika
obiskovalka222, 11.09.2024 ob 08:55

Pri enem letu se mi zdi prezgodaj za tako dolgo odsotnost od staršev.

Sem enakega mnenja,

Imam vsesorte izkušnje, imamo 4 doma,

Eno leto je drugače kot 3 ali 4.

Ne vidim nobene potrebe, če ne gre za neko izredno situacijo, da bi bilo to potrebno, kot omenjaš, tu je še pot..jaz ne bi.

 

Sem babica in vse na svetu bi dela, da bi bila lahko več z vnuki. Letos te prilike ni bilo in mi je grozno hudo. Otroci odraščajo, mi se staramo, ne vem koliko bo še prilike za taka druženja. Včasih mi je res hudo, ker je hčerka na dolgotrajni bolniški in le malokrat potrebuje, da vskočim za varstvo.

Osebno ne bi in nisem tam do 4. leta, ker se mi res ni zdelo, da bi imel otrok kaj dosti od tega. 1 teden še jaz težko zdržim od svojih najdražjih, tak malček bi pa kar moral.

Otroku okolje ni tako zelo pomembno kot ljudje. Na stara starša je očitno varno navezan, z njima preživi veliko časa, očitno sta ga sposobna pazit, saj je veliko v varstvu pri njima.. Če je pri babici prespal eno noč brez težav, bo tudi 2, 3, 4… Kadar se malček ne počuti varno, pogreša starša, joka in podobno, bo to pri prvem poskusu nočitve pri babici jasno kot beli dan. Če brez problemov prespi, ne rabite skrbet, da bo imel od nekaj dni morja travme in bo kar mislil, da ste ga zapustili in ne vem kaj še. Nič mu ne bo, tako kot mu do sedaj nič ni bilo.

Za vsak slučaj se organizirajte tako, da bo šel lahko eden od vaju po njega, če bi bilo kaj posebnega. Sicer pa starim staršem zaupate redno varstvo, nočitev, skratka jima zaupate otroka v normalnih okoliščinah. Na morju bosta imela kvečjemu več časa in bosta vnuku posvečala še več pozornosti kot doma.

Na cesti pa se lahko vsakemu zgodi karkoli, kadarkoli.

Jaz tako majhnega nebi dala. Moja mala jw bila zelo navezana na naju. Zdaj pri 2 letih jo dava moji mami za 3 dni in zelo rada ostane. Ne prehitevaj. En teden je absolutno preveč. Sta pa jo hotela letos vzet za 5 dni na morje in se druga 2 vnuka in nisva dovolila. 3 otroci vsi do 5 let in dva 70 letnika, no go. No svakinja pusti brez težav tudi za cel mesec, samo da ima mir.

Midva sva začela voziti vnuke s seboj na dopust (morje) ko so bili še v plenicah.  Otroci se imajo vedno super, jaz priznam da sem potem utrujena. Ampak moje zadovoljstvo ob tem je večje.

Res zanimivo, nikoli ni bil potreben obisk zdravnika. Medtem ko sem s svojimi kar naprej letala tja.

Res jih pa nimam še 70, vendar leta ravno ne povedo vsega o človeku, kajne?

A tujim ljudem ste zaupali svojega otroka? Babici in dedku pa ne?

Midva sva nazadnje letos imela 7-letnega vnuka na morju. Prerojena sva bila z dedkom. Uživali smo. Komaj čakam drugo leto, ko bo šla z nami tudi vnukinja

Nasa dva mala sta sla pri treh letih, pa sta spala vsaj enkrat mesecno pri babici, pa skoraj vsak dan se vidmo..

Je pa res da sta oba dva se naucila plavat pri 3letih zraven babice in dedija (60-70let)

Zaradi let…no, mi bomo morali delati do 70ga leta. Ti pa sama veš kako dedi vozi in koliko sta odgovorna.

Na morju mu ne bo hudega. Poglejte malo vreme. Pripravi mu vse, vidva pa si malo odpocijta in naberita moči, če ti ne moreš zraven.

Ne vem kakšno bolezen imata, morda tudi vama morje ne bi škodilo.

Premisli, prespi in se odloči

Z možem sta bolana in se otrok pri babicah varuje… to je pa res čudno napisano. Torej, babice ti varujejo otroka. To ni sporno, samo zakaj izpade, kot da ti bodo sineka ukradli ? Jerica, jaz sem svojega pustila it s prababico za par dni. Vse ok, zaupala sem ji, kot sebi.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close