Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Prosti čas pred in v vezi

Prosti čas pred in v vezi

V bistvu sem se že odločila, samo še ne čisto 100%, da ga bom odselila iz mojega stanovanja. Od kar skupaj živiva se počutim kot dekla. Že dalj časa razmišljam o tem, da ga bom deložirala. Samo težko je to potem ureničit.
Res je, če se primerjam s kolegicami, da je pri njih enako. Da pač one kuhajo, likajo in vse to pa tudi hobije so opustile.
Samo meni pač to ne gre. Veliko bolj sproščeno je bilo, ko sva živela vsak zase in ne skupaj. Ja, tudi več seksa je bilo.
Zdaj pa se počutim kot dekla. Če grem po službi kam po svoje in ne domov kuhat, pride on domov tečen, ker ni jesti, se pritožuje, da on mora biti v službi, jaz mu pa še skuham ne, da se raje okrog šetam in gre k mami na večerjo.

Hahaha raje k materi domov namesto da bi fantu skuhala večerjo. ALi vsaj z njim večerjala. In potem ti njega napadaš? sory sam nisi zrela za zvezo, kdo te bo pa maral.


Ko si bila sama, si nisi kuhala?[/quote]

Marko, nekaterim ljudem hrana pač ni tako pomembna – oziroma ne živijo za njo. In se da preživet brez kuhanja, sploh med poletjem. Pa lahko narediš lonec enoločnice in jo daš v zmrzovalnik za dvakrat ali trikrat. V sezoni jaz enkrat na dan jem različne surove solate in se štedilnika ne pritaknem. Tam avgusta dobesedno živim od lubenice, junija pa skuham bučke “na zalogo” in to v različnih kombinacijah jem par dni.

po 30 letih zveze imata spet oba veliko časa za vse aktivnosti

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


Ko si bila sama, si nisi kuhala?[/quote]

Marko, nekaterim ljudem hrana pač ni tako pomembna – oziroma ne živijo za njo. In se da preživet brez kuhanja, sploh med poletjem. Pa lahko narediš lonec enoločnice in jo daš v zmrzovalnik za dvakrat ali trikrat. V sezoni jaz enkrat na dan jem različne surove solate in se štedilnika ne pritaknem. Tam avgusta dobesedno živim od lubenice, junija pa skuham bučke “na zalogo” in to v različnih kombinacijah jem par dni.[/quote]
Verjamem. Zato po potem nastane problem, ko so v vezi, ker v sebi nosijo prepričanja, da bi bilo prav in normalno, če bi partnerju kuhale. Posledično se zato pojavi občutek prisile ter ujetosti.


V enem filmu je moški na vprašanje, če ni poročen, da lahko toliko potuje po svetu..Pa je odgovoril, da ravno zato, ker je poročen. 🙂


Ko si bila sama, si nisi kuhala?[/quote]

Marko, nekaterim ljudem hrana pač ni tako pomembna – oziroma ne živijo za njo. In se da preživet brez kuhanja, sploh med poletjem. Pa lahko narediš lonec enoločnice in jo daš v zmrzovalnik za dvakrat ali trikrat. V sezoni jaz enkrat na dan jem različne surove solate in se štedilnika ne pritaknem. Tam avgusta dobesedno živim od lubenice, junija pa skuham bučke “na zalogo” in to v različnih kombinacijah jem par dni.[/quote]
Razumem, razumem, samo vprašal sem, kako je bilo prej. Ker sem dobil občutek, da ji je težko karkoli naredit zanj, pa me je zanimalo, če ji je bilo kuhanje problem že prej. Ker kuhat za enega ali za dva pač ni neka razlika. Očitno se ne znata pogovorit in uredit stvari tako, da bo obema prav. Težava torej slpoh ni v kuhanje, temveč v tem, da sta se našla skupaj dva, ki se sploh ne marata.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Da nadaljujem. Če bi se marala, on ne bi “zahteval”, da je kuhano vedno, ko pride iz službe, ker bi ji s tem pokazal, da spoštuje tudi njen prosti čas. Spoštovanje si je pa včasih treba zaslužit, ne kar pričakovat, da bo padel z neba.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Bojim se, da so včasih problem navade in pričakovanja…. in da ljudje ne vidijo posledic svojih navad in pričakovanj za “druge”, ki so vpeti v njihovo življenje.

Nekaterim pa branje še vedno povzroča preglavice, kajne. A si šprical-a tretji razred?

RAZOČARANA, hočeš reči, da počneta skupaj to, kar njemu paše???
Naj si sam lika srajce !
Babe, ne bit služkinja svojmu decu, če ti likaš, naj on skuha in pomije posodo, posesa prah, pobriše prah……dela je polno.Ni ljubezni, če nekdo vse naredi za drugega.Jebeš tako skupnost !!
Amen !

Bojim se, da so včasih problem navade in pričakovanja…. in da ljudje ne vidijo posledic svojih navad in pričakovanj za “druge”, ki so vpeti v njihovo življenje.[/quote]
Problem nastane zaradi razhajanj med enimi in drugimi navadami.
Lažje je pričakovati, da se bo drugi spremenil, ko prihajamo v konflikt, kot pa, da se ukvarjamo s sabo in na nek način delamo proti sebi, ko želimo vplivati na navade in prepričanja.

To, da “vidiš” posledice svojih dejanj in razumeš povezavo med sabo in svetom v katerem živiš, je potrebno poglabljanje in sposobnost sočutja in zavedanja, da smo eno z okoljem.

No pa sva šla narazen.
Za nekoga gor, ki ne zna brati: on hodi k mamici na kosilo, ne jaz.
V bistvu me je kar nekako odleglo, da se odpravlja nazaj domov k mami, da bom spet sama v stanovanju.

In kaj je to narobe če gre k materi na kosilo? saj te ne vara 😀

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Matkič, ne dojameš poante.
Poanta je, da sem samska uživala, imela dosti prostega časa, v vezi je bila pa beda, zato sem ga postavila pred vrata. Želim spet svoj mir, želim si početi, kar jaz želim. Služkinja pa ne bom več nikomur.

Pravilno 😉

se povsem strinjam s tabo jaz tudi take ženske postavim pred vrata katerim moram bit ”suženj” ko si ona zmisli 😀

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

No, samo, da sva na isti valovni dolžini :).
Meni preprosto veliko pomeni prosti čas, veza, kjer sem pa kot služkinja pa hvala lepa. Sicer jih večina živi v tem, koliko poslušam, ampak meni pač to ni to.
Počutje je bilo kot v ujetništvu.

Razočaranca, a kake druge poti pa ni bilo? Zakaj pa si mu kuhala če ti do tega ni bilo? Je bil jezen, užaljen, če ni bilo skuhano, ti je rekel, da MORAŠ skuhat?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Marko, ja druga pot je bila: najti drugega partnerja, ki mi ne bo jemal svobode.

Jaz mu ne bi odgovarjal na tvojem mestu, ker te čaka vsaj še 50 novih vprašanj.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Tebi so gospodinjska opravila ena sama tlaka, zato se jih težko lotiš, zato si počasna in ti potem ti tudi veliko časa ne ostane. Jaz zelo rada kuham, rada perem, izjemno rada likam, čistim in vse kar spada zraven in mi še vedno ostane toliko časa, da se lahko ukvarjam z vsemi svojimi hobiji ali pa ob kakšni kavi mlatim prazno slamo v nedogled s svojimi prijateljicami.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]


Na vprašanje pa ne boš odgovorila? Sklepam torej, da te je zaklepal v stanovanje, ko je šel zdoma.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Marko, bom upoštevala nasvet Sadnega. Z nekom, ki je cele dneve na netu, ki verjetno že leta in leta ni bil v razmerju, res ne bi polemizirala.

Ja, Margot, meni je muka biti nekomu služkinja. Meni osebno se zdi prav, da se taka dela delijo. Ne pa, da je vse na enem.

Zdaj bom spet uživala, svoboda na polno.

Glej, iz tvojega pisanja je čutiti, da se ti je lažje z njim raziti, kot pa pomiti posodo. Ne vzemi tega za slabo, ampak, če imaš nekoga rad bi morala biti zadeva nekoliko obrnjena. Tako da… mislim, da nimaš kaj razmišljati. Če to ni to, je bolje da sploh ni. Ne uniči si življenja zaradi ene napačne odločitve.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Lahko pa obrnemo in se takole vprašamo, a ne: Če bi me imel on rad, bi tudi on kdaj pomil posodo.


Se strinjam. Glede na to, da si tudi sama zaposlena, koti si že prej napisala, ti je v vsakem primeru naložil preveč dela.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close