Prosti čas pred in v vezi
Aja to je smisel? jaz sem mislil, da vezani živite v vezah, ker vam je v dvoje bistveno lepše. Torej praviš, da ste nesposobni samskega življenja?[/quote]
Kdo pa pravi, da ni lepše, če je lažje? Ti prav želiš vse narobe razumet, zato da dokažeš svoj temačen pogled na vse. Tako se ne boš izvlekel.
Če je pa tako malo doma, potem pa tudi posode nimaš pretirano več. Jaz mislim, da tebi, vama nekaj drugega ne štime, ne domača opravila. Če imaš nekoga rad, z veseljem narediš kaj zanj. Če pa ti nekdo ne daje tega občutka, potem pa se sprašuješ, zakaj to MORAŠ. Nič ti ni treba, sama si izbereš, kaj boš in kaj ne boš.
Marko, ko sva živela narazen, je vse štimalo. Zdaj pa on pravi, da je njemu super, meni pa je vse prej kot super.
Ko pride domov, je kosilo, torej je veliko posode.
V glavnem ugotovila sem, da je skupno življenje meni čisto bedno. Druge ženske pravijo, da je to čisto normalno kar imava midva, da imajo one tudi tako. Samo meni pa ne diši več.
Tako je, ko si v vezi. Potem so odgovornosti, potem je več dela. Tako, da samski uživajte na polno, ko ne boste več samski, so stvari veliko bolj resne kot prej.
Zakon pripelje s sabo tudi več obveznosti.
Samski imate pa to prednost, da imate veliko več časa sami zase. Zakon pomeni ponavadi tudi manj seksa.
Če kuhaš za enega ali pa za dva, je kvečjemu dva krožnika več posode. Pretiravaš in polagaš pozornost za svoje nezadovljstvo tja, kjer ni nič narobe. Naj pa on pomije posodo. Kaj nima rok?
Kdo mu je pa prej likal? A mama? Za začetek bi ga lahko naučila likat, tako da če je sila … so lahko zlika sam. Drugič, ne vem, koliko je teh srajc, ampak jaz v eni uri jih zlikam enih 7-8, pa nisem najbolj hitre sorte, kar pomeni, da likam enkrat na deset dni 7-8 srajc, ali pa enkrat na teden 5-6. Obstajajo tudi čistilnice, kjer ti zlikajo…, če si lahko to tvoj tip provišči. Moj sosed, ki ima tri majhne otroke, nosi vse v čistilnico, saj je žena takoj rekla, da še likanja srajc ne zmore.
Pa mogoče ni problem, da nimaš časa, ampak da si enostavno opustila stvari, ki jih on ne mara, in jih zamenjala s tistim, kar mara (zlikane srajce, skuhano kosilo). To ne zveni dobro in ne pelje v srečno življenje … zate.
Kakšen nogomet??? Saj si rekla, da ne športa… ?
ZBUDI SE!!! Torej njemu se mudi na nogomet, in zato ti pomivaš posodo in ne greš športat, v kino, …??? In on pomaga, če ima čas. Če ga pa nima, si ga moraš vzeti ti? Zakaj?
Naj ostane nepomita posoda. Saj jo lahko pomije ko se vrne z nogometa. Ali drugo jutro, preden gre v službo.
Pa daj no… lepo te prosim. Bodi malo bolj sebična. Ti si v vezi zato, da ti bo lepo. Lepše, kot če bi bila sama.
In zdaj ti očitno ni. Postavi svoja pravila igre, svoj standard, kako bo pri vas doma … da boš ti srečna.
Mimo vseh medovernetovskih filozofij, je ena osnovna resnica v vsaki zvezi: če je ženska srečna, doma z nasmehom na ustih, če se veseli moškega, ki ga ima ob sebi, potem je zelo zelo zelo velika verjetnost, da bo tudi ta moški srečen. Tudi če si bo moral kaj skuhat in kaj zlikat. Nesrečen pa bo, če bo prihajal domov in doma imel neko godrnjavo in kronično nezadovoljno žensko, ki se pritožuje, nerga in ki ji nič ni v redu. Sčasoma tudi ne bo prihajal več domov, ampak bo šel najprej mal na sprostitev k ljubici…
Lepo mu povej, da nisi mama servis, da nisi zadovoljna in da bo tudi on moral prevzeti kakšno nalogo v gospodinjstvu, če si želiš biti s teboj še naprej. (Pa lepo prosim, ne tega problema reševat tako, da bo kar nosil k mamici likat, pa da bo mamica skuhala… mamice enkrat ne bo več, in tale tvoj frajer mora odrasti 🙂
Narobe je to, ker si ga ti ne vzameš, on pa si ga. Kdo ti brani, da si ga ne vzameš? Te kdo sili, ti kdo grozi? Si odrasla oseba ali ne?
Ja, saj vem. Človek bi naj delal tisto kar ga veseli. Problem je, če ga nič ne veseli. Takrat ima občutek, da nekaj ali pa večino stvari MORA naredit. In za to gotovo ni kriv partner.
V bistvu sem se že odločila, samo še ne čisto 100%, da ga bom odselila iz mojega stanovanja. Od kar skupaj živiva se počutim kot dekla. Že dalj časa razmišljam o tem, da ga bom deložirala. Samo težko je to potem ureničit.
Res je, če se primerjam s kolegicami, da je pri njih enako. Da pač one kuhajo, likajo in vse to pa tudi hobije so opustile.
Samo meni pač to ne gre. Veliko bolj sproščeno je bilo, ko sva živela vsak zase in ne skupaj. Ja, tudi več seksa je bilo.
Zdaj pa se počutim kot dekla. Če grem po službi kam po svoje in ne domov kuhat, pride on domov tečen, ker ni jesti, se pritožuje, da on mora biti v službi, jaz mu pa še skuham ne, da se raje okrog šetam in gre k mami na večerjo.
Forum je zaprt za komentiranje.