Prosim za nasvet!
S fantom sva letos maja kupila novi televizor, ki je stal 130.000 tolarjev. Garancija velja 2 leti. V začetku meseca oktobra letos sva opazila majhno črno pikico v desnem zgornjem kotu ekrana, ki je bila v desetih dneh za spoznanje večja. Dne 15. oktobra je fant peljal televizor v trgovino, kjer sva jo kupila. Rekli so mu, da bodo ekran dali na servis, kjer ga bodo zamenjali, saj gre za tovarniško napako in da imajo po zakonu 45 dni časa da televizor popravijo oz. dajo novega. Vse kar sva vmes preživljala ne bom pisala, ker bi bilo preveč, od tega da dobiva nov televizor, do tega da so nama vsaki drugi dan govorili da je ekran na carini oz. na letališču, ker so ga baje naročili v Angliji…ampak do danes televizorja še nimava. Vmes sva že govorila s inšpektorjem, kjer nama je rekel da zadevo lahko uredijo vendar lahko traja lep čas. Sedaj sva ravno pred tem da napiševa pritožbo. Ne morem verjeti da se lahko kaj takega dogaja v današnjem času pri takšni konkurenci.
Prosim za kakšen nasvet oz. naj se kdo javi s podobnimi izkušnjami.
Lp
Zato pa jaz na Gorenje prisegam, če je kaj narobe se da vedbno vse rešit.
Predlagam ti, da se čimvečkrat oglasiš v trgovini, pa vedno zahtevaj poslovodjo, ne pogovarjaj se z prodajalci. Vprašaj, kdo je uvozil ta televizor, pa sama pri uvozniku vprašaj, saj so oni odgovorni za tovarniške reklamacije.
Preštudiraj Zakon o varstvu potrošnikov:
Ko preteče rok, določen za popravilo (mislim, da je v vajinem primeru že pretekel) imata pravico do novega izdelka in pri tem vztrajajta.
Če bodo problemi, se obrnita na Tržni inšpektorat RS. Če vama ne bodo dali novega izdelka, so v prekršku in kazen jih bo prišla veliko več kot nov izdelek. Po navadi to, da se v zadevo vmeša inšpektor, zelo pospeši zadevo.
Samo nekaj določb Zakona o varstvu potrošnikov: “Potrošnik ima v prodajalni, kjer je bilo blago kupljeno, ob morebitni napaki na blagu pravico zahtevati, da podjetje blago z napako zamenja z novim brezhibnim blagom ali vrne plačani znesek ali odpravi napako na blagu ali vrne del plačanega zneska v sorazmerju z napako. Če je napaka očitna, mora potrošnik zahtevo iz prejšnjega odstavka sporočiti podjetju v osmih dneh po prevzemu blaga, pri drugih napakah pa v enem letu po prevzemu blaga.
Če v primerih iz 37. in 38. člena napaka ni sporna, mora podjetje takoj ugoditi potrošnikovi zahtevi.
Podjetje mora pisno odgovoriti potrošniku na zahtevo najpozneje v osmih dneh po njenem prejemu, če je napaka sporna.”
Glede na navedeno bi podjetje moralo:
– ali ugoditi vajini zahtevi,
– ali pa (če je napaka sporna) vaju o tem obvestiti v 8. dneh (če tega niso storili so spet v prekršku – kazen je visoka, mislim, da 200.000,00 sit).
Forum je zaprt za komentiranje.