Prepucavanja
Hahaha končno, to sem čakal, da bo nekdo napisal in zgodilo se je ! Kot vidiš Marko, niso žaljivke tisto kar odžene ljudi iz foruma, ampak ljudje, ki provocirajo, da pride do teh žaljivk. Nekaj kar je tebi zelo dobro pisano na kožo. Ljudje, ki utrujajo s citati in kar ne odnehajo vse dokler se čisto vsi ne strinjajo z njim.
Za nameček nas pa še misliš prepričat, da imaš punco ? Katera bi pa ostala tako dolgo ob tebi, glede na to koliko časa preživiš na MON-u ? Če imaš punco si je potem treba tudi čas vzet za njo, jo npr. kdaj pa kdaj pelat vn, jest, v kino, na koncu koncev tudi sprehod ni slaba ideja. Ampak ne, ti boš visel na forumu CEL DAN in CEL DAN objavljal komentarje. Ja kakšna pa je ta punca bog pomagi, aje sploh resnična ? A je spet ena izmed tistih, ki si jo na netu spoznal in se zdaj pišeta preko četa, živi pa na Hrvaškem ? hahaha
Enako lahko napišem za uporabnika z vzdevkom On_. Ne moreš bit poročen in toliko časa viset na forumu. To je nemogoče. Nobena te nebi trpela toliko časa in te gledala kako sediš za računalnikom 24 / 7 in pišeš te traparije po forumih.
Ne ujema se tole…malo sta ns za nos povlekla, ane ? ;)[/quote]
Kaj ima zasebno življenje posameznika veze s tabo? Naj ima punco, žene, dvoje ljubic, nič od tega, kaj ima to veze s komentarji, ki jih nekdo napiše??? Njegovo zasebno življenje s tem nima prav nobene veze….
Ekhm, seveda si napisala, lej jo. Ok, nisi napisala, da veš veš od moških, ampak kaj pa potem pomeni tole:
Veš več… od koga torej? 🙂
Cranberry, ne vidim nobene rokavice, kvečjemu belo brisačo. 😉
Malo me je zaneslo, ker mi ni jasno zakaj se Sadni ukvarja s tem, ali imaš ti punco ali ne. Kot da je to važno. En nasvet ti pa lahko dam takole med nama 🙂 – ne drezaj v “tipično ženske zadeve” – kot so nosečnost, PMS, menstruacija, ker si v nevarnosti, da boš napaden z vsemi topovi :). Še tiste ženske, ki niso bile nikoli noseče kdajpakdaj dobijo po nosu v smislu “kaj pa ti veš” in tiste, ki očitajo v tem primeru imajo celo prav. Če tega nisi dal skozi, potem si določene stvari težko predstavljaš. Jaz si namreč težko predstavljam kakšno je bilo služenje vojaškega roka v bivši JLA.
Cranberry, saj točno vem kam se spuščam. Vem, da večina žensk te faze z veliko težavo doživlja in vem, da jim je včasih zelo težko. Ampak tu nismo samo zato, da smo samo sočutni, ampak da povemo še kaj več, kaj o ozadju tega in onega. Ne pričakujem, da bodo vsi razumeli, da se bo vsem zdelo smiselno. Nasprotno, pričakujem veliko ogorčenj, ker razumem kako stoji današnja družba in v kakšnih okvirjih živi, da ne rečem zaporu in nevednosti. Ampak vseeno, v kar verjamem o tem lahko pišem, ne glede na vse “krogle”, ki bodo zletele proti meni. 🙂 Zavedam se, da bo kdo lahko užaljen, ampak mnenje samo po sebi še ni žaljivka (kot jih nekateri vzamejo). Kdor se ob tem počuti ogroženega, ima pri sebi za opravit delo. Delo, ki ga bo kvečjemu okrepilo.
Sadni pa tava v temi in tipa, on je čist v redu fant z dobrimi nameni, ampak v tej temi je prestrašen, zato se ves čas brani na različne načine, ki so bolj ali manj agresivni. Ampak, ga razumem, čeprav je včasih hudo zloben. Enkrat bo že posijalo sonce tudi njemu.
Seveda, da je pomembno. Ker če se je tu zlagal, potem se nebi čudil, da se nam je zlagal prav v vsem kar je pisal do zdaj in morda še celo beremo nekoga, ki se še nikoli ni pobližje spoznal z ženskim spolom. In če je temu tako, potem vsi njegovi komentarji za nazaj ( vsaj zame ) izgubijo na vrednosti. Nekdo, ki sedi že celo življenje za računalnikom in spoznava punce preko interneta ( sam je to napisal ) ti pa nemore nič pametnega povedat. Kako bo tak tip svetoval nekomu, ki ga je zapustila punca kako naprej in mu razlagal kaj preživlja, če pa sam še nikoli ni kaj takšnega doživel. Nevem no, men ni to lih…
V glavnem, preveč cajta preživijo ti ljudje tu gor, jaz jim nič več ne verjamem. Pa ne rečem, da bi blo vsaj kaj zanimivega za prebrat, tako pa kar nekaj pametujejo, citirajo se na vsakih 5 minutk, provocirajo se medsabo…Pač lol ane 🙂
Sadni, to kar ti vidiš, da sem jaz napisal, se tvoje blodnje in verjetno si ti eden tistih, ki vidiš samo tisto, kar želiš in ne tisto, kar nekdo dejansko napiše. Ampak, ok, saj pravim, tema. Te razumem. 🙂
Sadni, kdo pa pravi, da je treba nasvete drugih ljudi upoštevati? Vedno se na koncu sam odločiš, druge osebe ti lahko le pomagajo pri odločitvi. Pa še ti daj svoj nasvet, podkrepiš ga lahko tako, da konkretiziraš svoje življenjske izkušnje ali izkušnje ljudi, ki si jih spoznal. In, če boš izpadel verodostojen, te bo vse več ljudi vprašalo za nasvet ali mnenje.
Čeprav nekdo morda niti ni imel punce, da bi ga ta lahko formalno zapustila, je lahko ta ista oseba izvisela na drug način. Vsak lahko upa, da bo iz nečesa ratalo nekaj več, potem pa se stvari lahko nenadoma obrnejo. In v tem času je bil lahko nekdo “do ušes zaljubljen”, čeprav druga stran ni čutila enako in posledice so lahko podobne kot da bi te punca zapustila. Dalj časa ne prideš k sebi in nikomur več ne zaupaš.
Prešernova Julija – neuslišana ljubezen….ti je to kaj znano?
Ženska je dala čist v redu primerjavo. Kdor je pa ni razumel, pa se lahko tud reži do solz. Tud to je nekaj vredno. 🙂
Nikoli nisem oporekal temu. Govoril sem splošno, kar ni vezano zgolj na nosečnost ali spol.
V mislih sem imel pač določen tip ljudi, da je opaziti veliko pomehkuženosti.
Seveda isto velja za moške, ljudje enostavno jamrajo za vsako malenkost, pa jim nič ne manjka.
Tu je pač tema nanesla na nosečnice in sem se spomnil določenih žensk, ki deljao cel cirkus iz nosečnosti, pa da ne bo prišlo spet do nesporazuma, ne govorim o kakšni rizično ali problematični nosečnosti.
[/quote]
Če si ne želiš otroka in se otrok zgodi, je lahko zelo problematično, če nekje v sebi ohranjaš neozaveščeno misel, da ti je otrok prečrtal načrte in podobno. Na nezavedni ravni otroku sporočaš – ‘ne obstajaj’, ‘ti si kriv’….[/quote]
Ja, Matjažko, se strinjam, da obstajajo take. Ampak njeno počutje in prenašanje nosečnosti ni odvisno od njene psihe (če najdeš kakšen znanstveni dokaz za tvoje prepričanje, mi ga prilimaj), ampak preprosto od tega, kako deluje njeno telo. V takih primerih se vidi precenjevanje psihe za razne vzroke – ne vem, kaj je smisel tega – vzbuditi slabo vest pri ženskah, ki se počutijo slabo v nosečnosti, ter jih prepričati, da si otroka ne želijo? Lahko, da bo na fizični ravni ženska, ki si ne želi otroka, nosečnost prenašala čisto ok, lahko pa da ne. Dober primer so ženske, ki se zavestno odločijo za veliko družino, pa se nosečnost od nosečnosti razlikuje pri vsakem otroku, čeprav vsakega pričakuje z velikim veseljem in pričakovanje.
Sicer pa Matjažko in Marko (in podobno misleči) … Kakšno pa imata mnenje o epiduralni anesteziji? Grem stavit, da ne prav dobro, kajne? Če bi bil referendum, bi zagotovo glasovala PROTI, kajne? Za ilustracijo: še v nekaterih muslimanskih državah (!!!) se čedalje več nosečnic odloča zanjo, v Sloveniji pa je do tega še vedno odpor, zgražanje in vzbujanje slabe vesti pri ženskah, ki se za to odločijo.
Sicer pa si le predstavljaj, da bi 9 mesecev zjutraj ob štirih in sredi noči bruhal ter sredi noči hodil na balkon, ker bi imel občutek, kot da ti zmanjkuje zraka … Da bi te bolele dlesni in ne bi mogel normalno jesti … Da bi se prekinilo tvoje socialno življenje in ne bi mogel nikamor iti, ker bi se onesvestil … Pa dobro, saj vem, da boš še vedno enakega mnenja.
Se opravičujem za napako in še enkrat pošiljam:
Nikoli nisem oporekal temu. Govoril sem splošno, kar ni vezano zgolj na nosečnost ali spol.
V mislih sem imel pač določen tip ljudi, da je opaziti veliko pomehkuženosti.
Seveda isto velja za moške, ljudje enostavno jamrajo za vsako malenkost, pa jim nič ne manjka.
Tu je pač tema nanesla na nosečnice in sem se spomnil določenih žensk, ki deljao cel cirkus iz nosečnosti, pa da ne bo prišlo spet do nesporazuma, ne govorim o kakšni rizično ali problematični nosečnosti.
Če si ne želiš otroka in se otrok zgodi, je lahko zelo problematično, če nekje v sebi ohranjaš neozaveščeno misel, da ti je otrok prečrtal načrte in podobno. Na nezavedni ravni otroku sporočaš – ‘ne obstajaj’, ‘ti si kriv’….[/quote]
Ja, Matjažko, se strinjam, da obstajajo take. Ampak njeno počutje in prenašanje nosečnosti ni odvisno od njene psihe (če najdeš kakšen znanstveni dokaz za tvoje prepričanje, mi ga prilimaj), ampak preprosto od tega, kako deluje njeno telo. V takih primerih se vidi precenjevanje psihe za razne vzroke – ne vem, kaj je smisel tega – vzbuditi slabo vest pri ženskah, ki se počutijo slabo v nosečnosti, ter jih prepričati, da si otroka ne želijo? Lahko, da bo na fizični ravni ženska, ki si ne želi otroka, nosečnost prenašala čisto ok, lahko pa da ne. Dober primer so ženske, ki se zavestno odločijo za veliko družino, pa se nosečnost od nosečnosti razlikuje pri vsakem otroku, čeprav vsakega pričakuje z velikim veseljem in pričakovanje.
Sicer pa Matjažko in Marko (in podobno misleči) … Kakšno pa imata mnenje o epiduralni anesteziji? Grem stavit, da ne prav dobro, kajne? Če bi bil referendum, bi zagotovo glasovala PROTI, kajne? Za ilustracijo: še v nekaterih muslimanskih državah (!!!) se čedalje več nosečnic odloča zanjo, v Sloveniji pa je do tega še vedno odpor, zgražanje in vzbujanje slabe vesti pri ženskah, ki se za to odločijo.
Sicer pa si le predstavljaj, da bi 9 mesecev zjutraj ob štirih in sredi noči bruhal ter sredi noči hodil na balkon, ker bi imel občutek, kot da ti zmanjkuje zraka … Da bi te bolele dlesni in ne bi mogel normalno jesti … Da bi se prekinilo tvoje socialno življenje in ne bi mogel nikamor iti, ker bi se onesvestil … Pa dobro, saj vem, da boš še vedno enakega mnenja.
Alexis, poglej lep dan bo. Pusti to zadevo, saj bosta morda čez čas spoznala, da vse le ni tako kot si v tem trenutku predstavljata. Saj se ti je verjetno kdaj v življenju zgodilo, da se nekdo ni strinjal s tabo, potem pa je spoznal (zaradi dogodkov, ki so se zgodili kasneje), da si imela prav.
Morda bosta tudi njuni partnerici med nosečnostjo imeli kakšne zdravstvene težave (vsaj zgago, če ne kaj drugega, ta je zelo pogosta), pa bosta spoznala, da sta se motila. Vsaka nosečnost nosi nek riziko, čeprav formalno ne gre za “rizično nosečnost”.
In še to, poznam en primer, ko se je ženska odločila, da bo sama vzgajala otroka (imela ga je z vezanim moškim), pa ni imela nobenih zdravstvenih težav med nosečnostjo.
Itak, da mi je že bla kdaj kšna všeč pa da sm kasnej vidu kako jo je en drug zapecu ( way back še iz osnovne šole ). Big deal, niti približno ni blo isto, kot če bi hodil z njo 2 leti pa da bi nato končala. *ebal se mi je za to in sm že v roku 3eh dneh pozabil na vse skupaj. Zdej, če se pa najde kdo, ki se je zaradi tega sekiral še nevem koliko mesecev / let, zaradi ene punce, s katero še niti začela nista hodit, potem je pa nekaj hudo narobe z njim. Brain damage haha
Cranbarry butasta primerjava, sorry, drugač se neznam izrazt. Marko, da se pa tebi sliši to v redu me pa sploh ne preseneča 🙂
Aja samo še to: veste, kaj mi je na tem forumu najbolj zabavno? Da za vsakega izmed nekaj uporabnikov, ki jih nekaj časa bereš, približno veš, kaj ti bo napisal nazaj in da bodo odgovori v stilu pavšalne psihologije in vzbujanja krivde ter spotikanja ob vsako besedo 🙂 Jaz sem približno vedela (ko sem se lotila te teme o nosečnosti), kaj bodo porekli recimo matjažek. Pa ne me narobe razumeti, te iztočnice nisem odprla zato, da bi se zabavala ob odgovorih, temveč, ker iskreno mislim, da bi se na tem področju moralo kaj premakniti in so me zanimali predvsem odgovori isto mislečih. Za goreče nasprotnike sem itak vedela med uporabniki, kdo najverjetneje so. To pa me ne odvrne od tega, da bi izražala svoja stališča in kaj vprašala.
Če bi zdaj, denimo, odprla preprosto temo “Kaj ste oblekli na podelitev diplome”, bi dobila ene par konkretnih odgovorov, ostalo pa filozofiranje o neki maski, nelepih ženskah (ki si ne zaslužijo biti lepo oblečene), uprozoritvi, ceremoniji, nesamozavesti, nepotrebnosti urejenosti in podobno. Iz tega razloga take teme raje ne odpiram tukaj, ker itak ne bi nič konkrektnega izvedela hahahaha 🙂 🙂
Matjažkova in Markova potreba po prepucavanju ne izhajata iz istega jedra.
Matjažko je mladostnik, ki se išče. Mnenja nima o ničemer, samo način. V njem vidim sebe pr 20-21 letih.
Marko je po vsej verjetnosti zelo asocialen tip, nezmožen pristnih stikov. Zato zagovarja internet pred resničnostjo, daljino pred bližino, dopisovanje pred stikom v živo. Kar berite ga, baje ima krasno službo, krasno vezo in je za razliko od nas bebcev kao poučen o normalnosti medčloveških odnosov. Preživi pa na forumu cel dan, več kot katerikoli uporabnik.
Več kot mavrični na starševskem, jebote.
Tu nekaj ne štima, ne? tak samoizpopolnjen tip ima potrebo cel dan na žensko-moškem forumu relativizirati človeške odnose? Tak samoizpopolnjen tip gledanje porničev in samozadovoljevanje primerja z raznimi boleznimi?
Jaz s etakih fanatikov malo bojim, no.
Vsak anestezija ja dejansko lahko nevarna, tudi če te operirajo rutinsko na slepiču npr.
Alexis
Ti si tu zašla v esktrem, vse opisuješ zelo čustveno obarvano, raba ekspresivnih pridevnikov, kot da je nosečnost neko nenaravno stanje, polno bolečin, trpljenja, skratka kalvarija. Ravno to – nosečnost opisuješ kot neke vrste bolezensko stanje, ki prinaša hudo bolečino. Jaz tega pri rojstvu svojega brata nisem videl, da bi bila mati kot nek “invalid”, ki je piklenjen na posteljo, pa da bi na porod gledala tako negativistično prežeta s strahom, ko se bodo pojavile “strašne bolečin”….
Vsak anestezija ja dejansko lahko nevarna, tudi če te operirajo rutinsko na slepiču npr.
Alexis
Ti si tu zašla v esktrem, vse opisuješ zelo čustveno obarvano, raba ekspresivnih pridevnikov, kot da je nosečnost neko nenaravno stanje, polno bolečin, trpljenja, skratka kalvarija. Ravno to – nosečnost opisuješ kot neke vrste bolezensko stanje, ki prinaša hudo bolečino. Jaz tega pri rojstvu svojega brata nisem videl, da bi bila mati kot nek “invalid”, ki je piklenjen na posteljo, pa da bi na porod gledala tako negativistično prežeta s strahom, ko se bodo pojavile “strašne bolečin”….[/quote]
Jaz pa sem videla, pri sestri eni dveha znankah dejansko tak potek nosečnosti. Obstajajo pa take, ki sploh ne vedo, da so noseče, ker nimajo niakaršnih težav. Saj smo že rekli, nosečnost se od nosečnosti razlikuje. Hvalabogu, če je jih tvoja mama ni imela. Ampak to ne pomeni, da jih katera druga nima.
Obstajajo takšne punce.
Oz. se popravljam. Takšne žene, partnerke… Dokler je samo punca, vse napisano niti ni važno, saj se s “punco” še ne videvaš tako velikokrat, da bi ona to dojemala kot neko neljubezen. Ko pa se to dogaja v odnosu, skupnem življenju dveh, pa je to res pokazatelj, da je čedalje manj skupno, pa čedalje bolj samo življenje dveh…
Se pa strinjam s poudarjenim.
Forum je zaprt za komentiranje.