Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek pravi da je ves bogi, a seksal pa bi!!!

pravi da je ves bogi, a seksal pa bi!!!

Dobro vem, da ni, zato pa ne maram ljudi, ki se pretvarjajo oz glumijo svoje srečo tudi po več let, ne vem kakšen smisel ima to ali pa ga vendarle ima….zavedajo se, da če bi nekomu takšnemu dali srce (v celoti), kjer vedo da je to to, jih je preveč strah, kaj bi bilo z njimi če bi ga prejemnik sčasoma “odvrgel”. Druge razlage za glumljenje nimam in tudi sama si včasih mislim, da bi mi bilo mnogo bolje, če bi se pretvarjala, bi me tako življenje mnogo manj bolelo.

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Ja. Ravno o tem pišem, da je pomembno komu zaupaš in daš svoje srce.[/quote]

Se pravi, da brez tveganja nč ne bo….hm ali je vredno…ker če nekomu daš celo srce in čutiš, da je to to, tisti prejemnik pa te sčasoma zavrže, to nikakor niso povsem enostavne zadeve, človek ni aparat, da bi kar preklapljal iz enega stanja v drugo in lahko “recovering” traja več let, oz če se sploh kdaj do konca pobereš, zato se sprašujem, če je vredno tvegati (dati celo srce), morda je vseeno bolje (in morda manj boleče) biti z nekom, kjer hkrati veš in in čutiš, da to ni to pa vendarle raje živiš s tem, glumiš srečo, ki ni ta prava.[/quote]
Če celo življenje glumiš in živiš v strahu pred zavrnitvijo, potem to tudi ni neko življenje, kjer bi občutil srečo in ljubezen.
Bolje tvegati, ob tem uporabiti razum in znanje ter biti tu pa tam razočaran, kot pa celo življenje zaprt in skrivati občutke.

Se pravi, da brez tveganja nč ne bo….hm ali je vredno…ker če nekomu daš celo srce in čutiš, da je to to, tisti prejemnik pa te sčasoma zavrže, to nikakor niso povsem enostavne zadeve, človek ni aparat, da bi kar preklapljal iz enega stanja v drugo in lahko “recovering” traja več let, oz če se sploh kdaj do konca pobereš, zato se sprašujem, če je vredno tvegati (dati celo srce), morda je vseeno bolje (in morda manj boleče) biti z nekom, kjer hkrati veš in in čutiš, da to ni to pa vendarle raje živiš s tem, glumiš srečo, ki ni ta prava.[/quote]
Če celo življenje glumiš in živiš v strahu pred zavrnitvijo, potem to tudi ni neko življenje, kjer bi občutil srečo in ljubezen.
Bolje tvegati, ob tem uporabiti razum in znanje ter biti tu pa tam razočaran, kot pa celo življenje zaprt in skrivati občutke.[/quote]

Robi, to si pa tako lepo napisal. Vseeno pa ni vse skupaj tako enostavno, veliko ljudi raje izbere manj srečno toda veliko bolj varno pot.

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Dobro vem, da ni, zato pa ne maram ljudi, ki se pretvarjajo oz glumijo svoje srečo tudi po več let, ne vem kakšen smisel ima to ali pa ga vendarle ima….zavedajo se, da če bi nekomu takšnemu dali srce (v celoti), kjer vedo da je to to, jih je preveč strah, kaj bi bilo z njimi če bi ga prejemnik sčasoma “odvrgel”. Druge razlage za glumljenje nimam in tudi sama si včasih mislim, da bi mi bilo mnogo bolje, če bi se pretvarjala, bi me tako življenje mnogo manj bolelo.[/quote]

Iskrenosti je malo, fasadnih življenj in mask na obrazih ogromno. In potem se te lutke smehljajo drug drugemu ter si kimajo, da so uspešne, ker živijo po jusu in so normalne. Srce pa joče, ker je prazno in zija luknja v notranjosti, ki jo nobeden posveten blišč ne izpolni. Ampak spet je ljudi strah izstopiti iz okovov, ker se prvič bojijo stigmatizacije in drugič, da bodo prevarani in izdani, če podarijo srce. Ampak kdor si drzne vsaj ve, da je bil pogumen in je poskusil, tudi če ni bilo rezultata, drugi pa živijo in umrejo brez da bi vsaj skušali ujeti sanje.

Dobro vem, da ni, zato pa ne maram ljudi, ki se pretvarjajo oz glumijo svoje srečo tudi po več let, ne vem kakšen smisel ima to ali pa ga vendarle ima….zavedajo se, da če bi nekomu takšnemu dali srce (v celoti), kjer vedo da je to to, jih je preveč strah, kaj bi bilo z njimi če bi ga prejemnik sčasoma “odvrgel”. Druge razlage za glumljenje nimam in tudi sama si včasih mislim, da bi mi bilo mnogo bolje, če bi se pretvarjala, bi me tako življenje mnogo manj bolelo.[/quote]

Iskrenosti je malo, fasadnih življenj in mask na obrazih ogromno. In potem se te lutke smehljajo drug drugemu ter si kimajo, da so uspešne, ker živijo po jusu in so normalne. Srce pa joče, ker je prazno in zija luknja v notranjosti, ki jo nobeden posveten blišč ne izpolni. Ampak spet je ljudi strah izstopiti iz okovov, ker se prvič bojijo stigmatizacije in drugič, da bodo prevarani in izdani, če podarijo srce. Ampak kdor si drzne vsaj ve, da je bil pogumen in je poskusil, tudi če ni bilo rezultata, drugi pa živijo in umrejo brez da bi vsaj skušali ujeti sanje.[/quote]

Še en odličen post v tej temi – hvala 🙂

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Iskrenosti je malo, fasadnih življenj in mask na obrazih ogromno. In potem se te lutke smehljajo drug drugemu ter si kimajo, da so uspešne, ker živijo po jusu in so normalne. Srce pa joče, ker je prazno in zija luknja v notranjosti, ki jo nobeden posveten blišč ne izpolni. Ampak spet je ljudi strah izstopiti iz okovov, ker se prvič bojijo stigmatizacije in drugič, da bodo prevarani in izdani, če podarijo srce. Ampak kdor si drzne vsaj ve, da je bil pogumen in je poskusil, tudi če ni bilo rezultata, drugi pa živijo in umrejo brez da bi vsaj skušali ujeti sanje.[/quote]

Še en odličen post v tej temi – hvala :)[/quote]
Res je. 🙂

Na primer, v zaporu si na splošno precej varen..Ampak kakšno je to življenje…..

Robi, si že bil v zaporu? Ne vem, če si ravno tako varen. Tam noter so tudi nasilno ljudje, ki se ne vedejo vedno odgovorno. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Spet nisi razumel, kar citiraš, isto kot bi v nanometrih meril obseg zemlje, itak bi se zmotil in pozabil enih 12 ničel Ne, v zaporu nisi varen in tudi na tem forumu nisi varen… v peklu si varen, ker nižje več ne moreš.

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Jaz sem že razumel, Robi je dal slab primer za to, kar je želel povedat. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Marko ti si grozljivo tehnicističen človek, ker domnevam, da imaš rutinsko službo, si pa še suhoparno natančen. Vsaj tako si te predstavljam. Če bi gledal mozaik, ki bi mu manjkalo eno samo zrnce, ti verjetno ne bi videl slike ampak bi se zapičil z vso ostrino svoje precepcije v tisti kvadratni milimeter.
Naša zavest, marko, ima vedno težnjo, da abstrahira nepopolno v popolno. Ne moreš živeti v samih detajlih, ti pa, kot da stalno seciraš, stalno iščeš neko relativnost. Vse je relativno, vse. A veš, kako strahotno je v bistvu to dejstvo? In ti ga potenciraš…Nič ni gotovega, niti smrt ne!

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Katenjka, kam pa si se ti sedaj tako zapičila? Zgleda, kot da ravno v tisto eno zrnce, ki manjka. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Zanimiv si mi, ker po drugi strani abstrahiraš, t.j. zanemariš stvari, ki so vredne večnih razprav, vprašanj, pozornosti, študioznosti, spoštljivosti… kot je čistost matematike, lepota poezije, skepsa filozofije….

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]


Zaenkrat ne. 🙂
Vseeno pa si bolj varen, kot pa zunaj.
Popolnoma varen pa seveda nisi nikjer….Pa saj veš, kaj je bil namen tega primera, kjer se ni šlo za količino varnosti…

To je res. Zato pa znamo prebrati besedo, pa čeprav ji manjka kakšna črka. Ali pa prepoznati sliko, pa čeprav tu pa tam manjka kakšen delček.

Ali se zaljubiš v težkega človeka in še vztrajaš z njim…walter_trobisch.pomagaj cccc :))))))

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Ali se zaljubiš v težkega človeka in še vztrajaš z njim…walter_trobisch.pomagaj cccc :))))))[/quote]
Na kateri strani to piše ? 🙂
Je to med negotovimi moški, med ranljivimi….:)))

Ali se zaljubiš v težkega človeka in še vztrajaš z njim…walter_trobisch.pomagaj cccc :))))))[/quote]
Na kateri strani to piše ? 🙂
Je to med negotovimi moški, med ranljivimi….:)))[/quote]Na zadnji strani vseh njegovih knjižic, tam ko je nepopisan list… ccccc

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]


Na kateri strani to piše ? 🙂
Je to med negotovimi moški, med ranljivimi….:)))[/quote]Na zadnji strani vseh njegovih knjižic, tam ko je nepopisan list… ccccc[/quote]

Tisti nepopisan list, bo pa kar Katenjka dopolnila…:))

Na zadnji strani pa piše, da moški trpi, vendar tega ženska ne sluti.

Ženske je večinoma prevzel njihov boj za feminizacijo, da ob vsem tem čisto pozabljajo, da smo moški prav tako čuteča bitja.
To sicer ne velja za Katenjko, ki je sočutna oseba in ji ni mar kako se moški počuti…

To pa sem jaz dodal. 🙂

Na zadnji strani vseh njegovih knjižic, tam ko je nepopisan list… ccccc[/quote]

Tisti nepopisan list, bo pa kar Katenjka dopolnila…:))

Na zadnji strani pa piše, da moški trpi, vendar tega ženska ne sluti.

Ženske je večinoma prevzel njihov boj za feminizacijo, da ob vsem tem čisto pozabljajo, da smo moški prav tako čuteča bitja.
To sicer ne velja za Katenjko, ki je sočutna oseba in ji ni mar kako se moški počuti…

To pa sem jaz dodal. :)[/quote]To je napisala njegova žena (oz je videla napisano na enem avtobusu) po njegovi smrti. Malo gre tudi za generacijsko razliko, ko so ženske večinoma še bile doma, danes ni več tako, nekaj je tudi razlik v kulturnem okolju nemških zakoncev, ki sta živela kot misijonarja, in slovenskih žensk, ki so zaradi nacionalnega konjička mehkih slovanskih duš svojih moških (alkohol) prisiljene podpirati vse vogale hiše. Ne, ne vse. Še vedno se veliko moških po vsem svetu počuti kot piše v podnaslovih te knjižice…
namreč:
Trpeči moški. Negotovi moški. Nezadostni moški. Podrejeni moški. Odvečni moški. Frustrirajoči moški. Ranljivi moški. Moški , ki se brani. Nepristopni paša. Molčeči Buda. Mrzla ledena gora. Emigrant. (ccccc) Beg v utrujenost. Beg v nezvestobo. Moški, ki vodi. Moški, ki ima smisel za humor. Za pogovor pripravljeni moški. Materinski moški. Očetovski moški. Moški, ki se počuti varnega. Moški, ki ljubi. Odrešeni moški??

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Tisti nepopisan list, bo pa kar Katenjka dopolnila…:))

Na zadnji strani pa piše, da moški trpi, vendar tega ženska ne sluti.

Ženske je večinoma prevzel njihov boj za feminizacijo, da ob vsem tem čisto pozabljajo, da smo moški prav tako čuteča bitja.
To sicer ne velja za Katenjko, ki je sočutna oseba in ji ni mar kako se moški počuti…

To pa sem jaz dodal. :)[/quote]To je napisala njegova žena (oz je videla napisano na enem avtobusu) po njegovi smrti. Malo gre tudi za generacijsko razliko, ko so ženske večinoma še bile doma, danes ni več tako, nekaj je tudi razlik v kulturnem okolju nemških zakoncev, ki sta živela kot misijonarja, in slovenskih žensk, ki so zaradi nacionalnega konjička mehkih slovanskih duš svojih moških (alkohol) prisiljene podpirati vse vogale hiše. Ne, ne vse. Še vedno se veliko moških po vsem svetu počuti kot piše v podnaslovih te knjižice…
namreč:
Trpeči moški. Negotovi moški. Nezadostni moški. Podrejeni moški. Odvečni moški. Frustrirajoči moški. Ranljivi moški. Moški , ki se brani. Nepristopni paša. Molčeči Buda. Mrzla ledena gora. Emigrant. (ccccc) Beg v utrujenost. Beg v nezvestobo. Moški, ki vodi. Moški, ki ima smisel za humor. Za pogovor pripravljeni moški. Materinski moški. Očetovski moški. Moški, ki se počuti varnega. Moški, ki ljubi. Odrešeni moški??[/quote]….,ko so dobro obešeni…ccccccc

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Marko ti si grozljivo tehnicističen človek, ker domnevam, da imaš rutinsko službo, si pa še suhoparno natančen. Vsaj tako si te predstavljam. Če bi gledal mozaik, ki bi mu manjkalo eno samo zrnce, ti verjetno ne bi videl slike ampak bi se zapičil z vso ostrino svoje precepcije v tisti kvadratni milimeter.
Naša zavest, marko, ima vedno težnjo, da abstrahira nepopolno v popolno. Ne moreš živeti v samih detajlih, ti pa, kot da stalno seciraš, stalno iščeš neko relativnost. Vse je relativno, vse. A veš, kako strahotno je v bistvu to dejstvo? In ti ga potenciraš…Nič ni gotovega, niti smrt ne![/quote]Tu si krivična do Marka 😉

Mogoče si je Robi predstavljal varnost zapora v tem, da bi bil on v njem paznik in bi pazil na svojega zapornika/co in s tem bi mu/ji zagotavljal varnost. 😉
Marko je pa to prispodobo razumel kot, da bi bil zapornik nad katerim se vrši nadzor v smislu varnosti in za vsak (morebitni kratki) izhod je potrebno kup zagotovil in, ko se vrne temeljita preverka svega i svačega….. Zato mu je oporekal 😉

Tebe je pa zmotil kamenček v mozaiku Markovih besed pa sploh ne veš kakšne (lastne) izkušnje imata omenjena gospoda z omenjeno institucijo in na kateri strani……cccccc

Od zunaj je tebi mogoče celo lep tisti mogočni zid, ki obdaja notranjščino… 😉 :))))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Marko ti si grozljivo tehnicističen človek, ker domnevam, da imaš rutinsko službo, si pa še suhoparno natančen. Vsaj tako si te predstavljam. Če bi gledal mozaik, ki bi mu manjkalo eno samo zrnce, ti verjetno ne bi videl slike ampak bi se zapičil z vso ostrino svoje precepcije v tisti kvadratni milimeter.
Naša zavest, marko, ima vedno težnjo, da abstrahira nepopolno v popolno. Ne moreš živeti v samih detajlih, ti pa, kot da stalno seciraš, stalno iščeš neko relativnost. Vse je relativno, vse. A veš, kako strahotno je v bistvu to dejstvo? In ti ga potenciraš…Nič ni gotovega, niti smrt ne![/quote]Tu si krivična do Marka 😉

Mogoče si je Robi predstavljal varnost zapora v tem, da bi bil on v njem paznik in bi pazil na svojega zapornika/co in s tem bi mu/ji zagotavljal varnost. 😉
Marko je pa to prispodobo razumel kot, da bi bil zapornik nad katerim se vrši nadzor v smislu varnosti in za vsak (morebitni kratki) izhod je potrebno kup zagotovil in, ko se vrne temeljita preverka svega i svačega….. Zato mu je oporekal 😉

Tebe je pa zmotil kamenček v mozaiku Markovih besed pa sploh ne veš kakšne (lastne) izkušnje imata omenjena gospoda z omenjeno institucijo in na kateri strani……cccccc

Od zunaj je tebi mogoče celo lep tisti mogočni zid, ki obdaja notranjščino… 😉 :))))[/quote]Res je tudi ne vem, kakšne izkušnje imaš ti z omenjeno institucijo samo se mi zdi da si.. emigrant
Iz življenja v mariborskem zaporu pa…->>
[youtube]prqTbFNjECI[/youtube]

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]


Pa saj te to ne gane kakšen emigrant sem, ali pač? 🙂 :/
Samo da si se rešila…. 😉
A ti si bila “TV” zaradi katere se je vnel spor? :)))))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Pa saj te to ne gane kakšen emigrant sem, ali pač? 🙂 :/[/quote]Lahko bi se šla špekulacije, če misliš, da ti ne bodo odveč…cccc
Samo da si se rešila…. ;)[/quote]
Saj se nisem, sem večna zapornica svoje nemoči, obupa, malodušja, pesimizma, nostalgije… in celo svojega paznika, ki ga utopično iščem…..
Si ti bil kdaj razlog za spor?

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]


Mislim, da je vsake toliko časa v vsakem moškem vse našteto (ne hkrati). Pa dvomim, da bi bil On_ izjema. Moram pa reči, da sem ob prebiranju knjige (nisem še vse prebrala) kar začutila usmiljenje do moških. Res. Toliko žalosti/ranjenosti… in cel niz obrambnih reakcij….

Z če hočeš celo srce, daj celo srce. pa sem mislila bolj na pripravljenost čutiti. Seveda ne boš kar čutil neko ljubezen čisto na začetku veze, vendar če že na začetku odnosa ne boš čutil (občutke), ja kdaj pa boš. In če to srečo, da si s partnerjem, to ljubezen, ne boš čutil s partnerjem v odnosu, ja potem pa res ne vem, no… Sem ciljala na to, da si pripravljen se znebiti spon neke previdnosti/obrambne reakcije že prej, preden je to sploh potrebno. Gre za osvobajanje.

Sicer pa, če partner ne bo želel tvojega srca, ga tudi ti ne boš želel dati (oz. v prevodu, ne moreš ljubiti nekoga, ki si te ljubezni ne želi). To, ali pa si partner želi naše srce, se pa tako ali tako vidi.

Si ti bil kdaj razlog za spor?[/quote]Nikoli ;).
Naš pa ne. Ne ,ne, On_ pa ni tak……

Ali misliš, da bi se zaradi mene sprle paznice? Ha,ha,ha….
Daj ne me zasmejavat, no….. :))))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close