Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek pravi da je ves bogi, a seksal pa bi!!!

pravi da je ves bogi, a seksal pa bi!!!

Ok, On_,
da bo volk sit in koza cela, kaj pa če bi jaz namesto pretirano vljudnega A bi prosim šel v trgovino po kruh in ti v izogib pocukrano vljudnega stavka raje uporabljenega Pejt po kruh in si s tem drug pri drugem nakopala nerazumevanje in slabo voljo,
enostavno oba uporabila nitinepocukranovljudnega in nitinevljuden stavek… Kruha je zmanjkalo…

To bi bilo sprejemljivo?

Lahko bi kupil tudi kvas in moko. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Spet en ženski stavek :)))))
Človek bi lahko pomisli “ja kam je pa šel, menda ga ni sama pojedla, saj je bil zjutraj še cel hlebec. Morda je bil kdo pri njej?.…” :))))))

Ma ne vem, meni so ljubši dovršni(?) stavki. 🙂
Taki, ki ne puščajo dvomov, brez vpletanja (pretiranih?) čustev. 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

A-ha On_, zdaj si se pa izdal, če pri kateri(koli) ni več hlebca, se ve da si ti bil tam 😀

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Spet en ženski stavek :)))))
Človek bi lahko pomisli “ja kam je pa šel, menda ga ni sama pojedla, saj je bil zjutraj še cel hlebec. Morda je bil kdo pri njej?.…” :)))))[/quote]

To je res. Ženske pogosto rade delajo zalogo. Kot veverice. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Spet en ženski stavek :)))))
Človek bi lahko pomisli “ja kam je pa šel, menda ga ni sama pojedla, saj je bil zjutraj še cel hlebec. Morda je bil kdo pri njej?.…” :))))))

Ma ne vem, meni so ljubši dovršni(?) stavki. 🙂
Taki, ki ne puščajo dvomov, brez vpletanja (pretiranih?) čustev. ;)[/quote]

Ja. Tipično moško. Svet (ženske) se vrti okoli moškega in ne moški okoli ženske. Če pa bi ženske rade enakopravnost, je pa cel ogenj v strehi. :-/

Smisel?

Robi, vidiš, vse to ženske naredimo kar pišeš, še več. (Le kdo bi jedel recimo juho iz vrečke, cmoke iz vrečke, če so boljši domači). Samo samo zase.
Zakaj pa moški ne bi kdaj pa kdaj skuhal?
Veš, danes je tako, da ženska ne rabi nekoga, ki bi jo financiral. Zato pričakuje od moškega, da bo tudi kaj mignil, ko bo prišel iz službe ne da bo čakal, da mu ženska postreže kosilo, opere gate, pospravi posodo…
Pozabljaš omenit, da bi lahko tudi moški kuhal, pral, pometal… zakaj, naj moški tega ne bi počel? Zakaj je ženska slaba, če pričakuje, da bo moški po službi tudi kaj pospravil, skuhal, delal doma? Zakaj pričakuješ, da bo vse storila ženska?
Namreč spodaj ne omenjaš možnosti, da bi moški tudi lahko kaj naredil.
Kaj je moška služba toliko bolj naporna od ženske, da on ubogi revež ne more nič delat, ona pa lahko?

[/quote]

Kot ženska bi se temu pridružila. Zakaj moški tega ne bi počel.

In roko na srce, tudi moški zna to narediti, tako kot ženska zna štihati vrt, naprimer.

Pa vendar, meni osebno več pomeni, da moški namesto kuhanja kosila in ostalih gospodinjskih del ponudi neko trdnost, razumevanje, pripravljenost mi prisluhniti itd..

Namesto prepira in naelektrenega odnosa zaradi nekega prepričanja, da bi moral moški deliti polovico gospodinjskih del – vedno si namreč predstavljam življenje brez moškega, kot mati samohranilka (če bi takrat zmogla vse sama, zakaj pa sedaj ne bi zmogla) – se odločam za občutke neke ljubljenosti s tem, da je nekdo torej partner zadovoljen z življenjem z mano, da si le tega ne želi spreminjati … Pač, če bova imela tako slab odnos zaradi tovrstnih prepričanj, da bo le ta vodil v neljubljenost, v nezvestobo ali/oz. celo konec le tega, bom itak ali itak morala za vse skrbeti sama, pa še osamljena bom hkrati bila. In kaj bi potem s temi prepričanji (in terorjem) pridobila? Torej, gre za v primeru, da je drugače odnos OK.

Spet en ženski stavek :)))))
Človek bi lahko pomisli “ja kam je pa šel, menda ga ni sama pojedla, saj je bil zjutraj še cel hlebec. Morda je bil kdo pri njej?.…” :))))))

Ma ne vem, meni so ljubši dovršni(?) stavki. 🙂
Taki, ki ne puščajo dvomov, brez vpletanja (pretiranih?) čustev. ;)[/quote]

Ja. Tipično moško. Svet (ženske) se vrti okoli moškega in ne moški okoli ženske. Če pa bi ženske rade enakopravnost, je pa cel ogenj v strehi. :-/

Smisel?[/quote]Ne vem kaj je smisel tega kar si napisala. Ne razumem. :/
Kaj se to bere na tvojem ekranu kar se na mojem ne?

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Pač, ženska glava vidi stvari drugače, kot moška. Kar sem želela poudariti, da moški nekako vedno pričakuje, da bo ženska tista, ki bo spreminjala navade, se prilagajala moškemu, prevzemala njegova prepričanja, stališča itd.. Ampak, kot pravi moj “mož”, s tem nič ne prevzema, nič ne spreminja, samo “tlači”…

Torej, smisel tovrstnega (moškega) prepričanja, izhodišča… je… ???

Pač, ženska glava vidi stvari drugače, kot moška. Kar sem želela poudariti, da moški nekako vedno pričakuje, da bo ženska tista, ki bo spreminjala navade, se prilagajala moškemu, prevzemala njegova prepričanja, stališča itd.. Ampak, kot pravi moj “mož”, s tem nič ne prevzema, nič ne spreminja, samo “tlači”…

Torej, smisel tovrstnega (moškega) prepričanja, izhodišča… je… ???[/quote]Zagovarjal sem stališče, da se nekaj jasno, nedvoumno (karkoli pač) pove, kadar ni nobene potrebe po….. uvidevnem dajanju izbire(?)
Če je stvar nedvoumna (ni kruha=lačni bomo, če ga ne kupiš) naj bo tak tudi stavek, pogovor. Ni tu nobenega prilagajanja, podrejenosti, ne enakopravnosti…al česa že. So samo preprosta pravila pogovarjanja brez potrebe po olepševanju, ker v zadevo/primer le vnaša (nepotrebno) negotovost/dvom.

Sem pa absolutno za enakopravnost razen, če bi me katera raje nosila kot poslušala/brala, to je pa že stvar lastne odločitve za katero sem se pripravljen žrtvovat….. 😉 :))))))
Čeprav me je ena pred kratkim stresla in še sedaj čutim posledice, nisem še obupal tako, da se bom kmalu spet povzpel nanjo….. 😀

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Veš On_, kaj je najslabše za odnos. Neka predpostavka, da vse vemo, da smo si isti. Da je partner tak, kot smo mi sami. Da se poznamo. Drug drugega. Da razmišljamo/čutimo isto.
No, pa nismo. To kar ti imenuješ nepotrebno je za žensko nekaj, kaj se avtomatično bliska po možganih. Ženska ne bo to “nepotrebnost” nikoli videla tako, kot jo moški. Nikoli. Ne vidi samo potrebo po kruhu, vidi širše, poglobljeno, imenuj kakor hočeš, dejstvo je, da ni samo stavek, ampak je cel popisan list. Razumeš. Verjetno ne. Saj si moški, moški tega pač ne vidite. Ampak če ne vidite, še ne pomeni, da ne obstaja. Obstaja. Še kako obstaja. In budi slabe občutke, če ni pravilno razumljeno.

Meni je tudi težko verjeti, kako ti oz. moški ne vidi v moji obrazložitvi zakonitost, resnico, ki kar kliče po razumevanju. Ampak jaz sem ženska. Jaz zraven stavka vidim tudi tisto, kar ne poveš, pa bi lahko. Lahko, če bi želel dati občutek, da ti je mar. Govorim na splošno, ne samo za tebe, čeprav tako pišem. Če ti je mar za tvojo partnerko oz. kateremkoli moškemu, zakaj tega ne bi naredil, zakaj ne, če ji toliko pomeni. Ali tebi tudi toliko pomeni, da si razumljen in upoštevan v nepotrebnem … karkoli pač že.

Ma, ne vem no, tak se mi zdi, da se že ponavljam, da več ne vidim smisla karkoli rečt. Kaplja v morje.

Je že vedela zakaj. 🙂

Veš On_, kaj je najslabše za odnos. Neka predpostavka, da vse vemo, da smo si isti. Da je partner tak, kot smo mi sami. Da se poznamo. Drug drugega. Da razmišljamo/čutimo isto.
No, pa nismo. To kar ti imenuješ nepotrebno je za žensko nekaj, kaj se avtomatično bliska po možganih. Ženska ne bo to “nepotrebnost” nikoli videla tako, kot jo moški. Nikoli. Ne vidi samo potrebo po kruhu, vidi širše, poglobljeno, imenuj kakor hočeš, dejstvo je, da ni samo stavek, ampak je cel popisan list. Razumeš. Verjetno ne. Saj si moški, moški tega pač ne vidite. Ampak če ne vidite, še ne pomeni, da ne obstaja. Obstaja. Še kako obstaja. In budi slabe občutke, če ni pravilno razumljeno.

Meni je tudi težko verjeti, kako ti oz. moški ne vidi v moji obrazložitvi zakonitost, resnico, ki kar kliče po razumevanju. Ampak jaz sem ženska. Jaz zraven stavka vidim tudi tisto, kar ne poveš, pa bi lahko. Lahko, če bi želel dati občutek, da ti je mar. Govorim na splošno, ne samo za tebe, čeprav tako pišem. Če ti je mar za tvojo partnerko oz. kateremkoli moškemu, zakaj tega ne bi naredil, zakaj ne, če ji toliko pomeni. Ali tebi tudi toliko pomeni, da si razumljen in upoštevan v nepotrebnem … karkoli pač že.

Ma, ne vem no, tak se mi zdi, da se že ponavljam, da več ne vidim smisla karkoli rečt. Kaplja v morje.

Je že vedela zakaj. :-)[/quote]Ah, It…. :/
Vse to lahko obrnem in napišem: Razumeš. Verjetno ne. Saj si ženska, ženske tega pač ne vidite.

Če ti je mar za tvojega partnerja oz. katerikoli ženski, zakaj tega ne bi naredila, zakaj ne?.… saj je prazna posoda s kruhom le prazna posoda in nič več od tega, nobene velike drame ni potrebno okoli tako preproste stvari kot je kupiti kruh….
Vsaj za (enostavni) moški svet velja tako 😉
A je to tako težko razumet nekomu, ki je sposoben toliko čustvenega vpogleda, kot ga zmore le “nežnejši spol” ? :/

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Če je pogovor tak, je življenje dolgočasno in pusto. Neskladja in spoštovanje in iskanje mostov rišejo naš svet z barvicami. Včasih se seveda v imenu miru in suhe eksistence poslužimo markovega načina komunikacije “Prosim pojdi po kruh.”
Zelo prav je naredila. Kako neki je vedela? Presunljiva intuicija tega bitja. ccccc :))))))

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Različni smo si po razmišljanju in res bi morali bolj upoštevati in sprejemati to razliko drug pri drugem. Tudi, če bi Ona rekla:” kupi kruh, sicer bomo lačni”, bi si lahko miški mislil:” kot, da ne vem, da bomo lačni brez njega” ali pa “kot, da ne moremo jest kaj drugega kot ta kruh”. Vedno se da nekoga “lovit” na “napačne” besede. Ampak v tem res ni smisla. Pomembno je, da izrazimo tisto, kar resnično želimo in ne da drug drugemu podtikamo neka “sublimirana” sporočila ali pa da si domišljamo, da so takšna. Še vedno pa ne smemo pričakovati, da bo partner komuniciral z nami točno tako, kot mi z njim.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Sem predvidevala, da bo prišlo do takšnega odgovora. In ja, prav imaš. Mislim, da obstajajo ženske, ki to vedo, in se na to odzivajo.
Ampak razumevanje še ne preglasi čustev. Ko smo pod navalom silovitih čustev, nam nobena zdrava pamet ne bo zadosti za potisnit jih na stran.
Mogoče je to tista razlika, med moškim in žensko, da lahko moški z nekim razumevanjem pomiri intenzivnost občutkov, ženska pa ne. Vsaj zelo močne občutke ne. Če želiš pri ženski odstraniti nek občutek nerazumljenosti = neljubljenosti, ni zadosti samo logična razlaga. Ženska za odstranitev bojazni po neljubljenosti potrebuje kontra občutek, torej občutek ljubljenosti. Ni zadosti, da samo ve, da za moškega to še ne pomeni, da jo nima rad. Ker če ona, v objemu tako močnih občutkov lahko še hkrati razumsko dojema neke zakonitosti razlik med moškim in žensko, kako to, da moški, ki ni v primežu tako močnih občutkov, le tega ne dojema.
Ali pa to dojema, pa se na to ne ozira oz. ji ne želi pomagati. Na njen način. Tistim, ki ga potrebuje in ne tistim, ki je njemu tako blizu. Če ji ne želi pomagat, ali ni to znak neljubljenosti… In spet smo tam…

Prav imaš. Smiselno imaš prav. V življenju, v življenju pa ne moreš preko sebe. Jaz sem za sebe nekoč mislila, da bom z razumevanjem, resničnim razumevanjem, bila deležna neke “odrešitve” globokih/močnih občutkov. Pa vse kar ugotavljam je to, da bolj se spoznavam/poznam, bolj jih občutim. In prej jih začutim. Bolj ko spoznavam žensko v sebi, bolj spoznavam tudi prepad med sabo, kot žensko, in med partnerjem, kot moškim. Kot da moški nimajo v sebi nobene “ženske” značilnosti…
Ali pa je Marko izjema?

Izjema sigurni ni. Veliko moških ima v sebi tudi “ženske” značilnosti. Včasih se jih samo bojijo pokazat ali pa se jim ne zdi potrebno, kar že kaže na izgovor oziroma neko nesprejemanje sebe. Včasih nas pač vodijo prepričanja o tem oziroma glas (drugih), kakšni bi naj bili in ne glas v nas, ki nam govori, kaj in kdo v resnici smo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Vem, Marko, vem.


Sedaj ne vem ali gre za privoščljivost, da se mi je to zgodilo na tako grob način (ker običajno tako ali tako sam zlezem dol…) ali sta vidve na kak način telepatsko povezani s tem bitjem (sta na isti valovni dolžini 😉 in vesta kaj in kako misli?…. :))

Sam mislim, da je njen razum napačno ocenil situacijo, ko so mene preplavljala čustva in razumsko nisem bil pri stvari, posledično je zavila z začrtane poti (po mojem načrtu) in takrat sva padla. Potem je ona delovala preveč čustveno jaz sem pa nastradal…. 🙂
Šlo je na trenutke iz ene skrajnosti v drugo….Kar se ni končalo dobro, vsaj zame ne 🙂
Niti ni potrebe po tem, da bi kdo koga preglasil. Bolj je prav, da je vsakega nekaj, ravnoprav vsakega ;), da ne prihaja potem do nepredvidenih, nekontroliranih izbruhov…. česarkoli že.
Da pa uspemo lovit to ravnotežje pa rabimo nekaj prakse in posluha, podobno kot pri muziciranju 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Vidiš ga ima Robi, samo ne za drva sekat! ;)[/quote]

Robi je jasno povedal, da ga ima samo za zabavo… hehehehe:)[/quote]

Ja, pa paziti mora, da se te trije moški med sabo ne srečajo……. 🙂

Robi je jasno povedal, da ga ima samo za zabavo… hehehehe:)[/quote]

Ja, pa paziti mora, da se te trije moški med sabo ne srečajo……. :)[/quote]

Zakaj bi moral paziti? Kaj je to takšnega, če se trije moški srečajo? Se pač pozdravijo in grejo vsak svojo pot.:)

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close