Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Postavil bom drzno trditev…

Postavil bom drzno trditev…

to kar si opisal je po mojem mnenju nek način zorenja večine žensk tam nekje od 17-30 let… ne vem zakaj potem predstavljaš to kot provokacijo. ok, nekatere nikoli ne odrastejo, toda to ne velja samo za ženske, a ne?

gledaš z očmi 30 letnika, imaš verjetno že nekaj izkušenj z ljudmi, razmerji, ženskami. a si upaš trditi da si bil tak tudi pri dvajsetih oz. da enako gledaš na svet? po moje da ne…

tako je tudi pri puncah. nobena se ne rodi pametna in z izkušnjami sploh pri tako zakompliciranih stvareh kot so odnosi, zveze, čustva, tipki taki in drugačni…če sebe pogledam v vseh teh letih.. imela sem kar nekaj vez, take in drugačne močne zaljubljenosti, naletela na take in drugačne tipe, lahko bi naštevala v nedogled… prav gotovo sem nekje vmes med spoznavanjem sebe v razmerju do drugih izgledala navzven preveč navezana na kakšnega tipa in si v določenih trenutkih nisem znala predstavljati da bi bila brez tipa…

ob vsem tem pa se učila, zorela, marsikaj spoznala, si nabrala ‘trde kože, da sem danes pri 30ih takšna kot sem… neodvisna materialno pa seveda tudi čustveno veliko bolj zrela kot pri dvajsetih. uživam lahko sama ali pa s tipom, skratka super se počutim v svoji koži, vem kaj hočem od življenja in svojega življenjskega sopotnika…. in prav gotovo ti lahko nekaj podobnega kot jaz povejo tiste, za katere praviš da so po tvojem ’emancipirane’.

če te tako motijo nezrele 20letnice, se pač ne ukvarjaj z njimi, pusti jih pri miru da mirno zorijo in jih ne obsojaj zato ker so nezrele… kot bi se tebi nekdo pri devetih letih posmehoval, da še nisi imel brk :))

Avtor Kobrowsky

očéraj semšva štihat,
donez grémva rit,
fpétek bómšla vfitnes švicat,
fsobóto paka dit!

Še dobro da sem izjema

Se veda,seveda spoštovana g.Žiži,kar izvoli.

še enkrat sem prebrala tvoj post spider.Joj,joj,kaj je zate sploh emancipacija?
Po mojem smo ženske kar precej enakopravne,hodimo v službo,vozimo avte,študiramo,včasih tega ni bilo,in pa še nekaj ločujemo se,ker nismo od nikogar odvisne,sploh ne vem kaj bi po tvojem moglo bit.
Če si pa zaaljubljen in gledaš v svojega izbranca kot nekaj božanskega,to ni nek kriminal in da se mu slepo podrejaš.To je narava spider,pri tebi mo tudi moglo pretečt še kako svetlobno leto prej ko bo kaj začelo funkcionirat kot je treba :-p

Pošlji oblikovano (16-11-04 12:48)

yess

Itak ste že vse napisale na perečo temo emancipacije žensk, zelo se strinjam z mnenjem Citronice, da so Spiderjeve trditve in že teza v izhodišču zelo poenostavljeni stereotipni konstrukti. Spol je družbeni konstrukt, na faksu pa so me naučili še to, da je vzrok družbene neenakosti med spoloma v LIBIDINALNI VEČVREDNOSTI MOŠKEGA. Sicer za moje pojme malo radikalno ampak ni slaba ideja, torej ne glede na to kaj moški počne (pa če se cel ljubi dan samo potika naokrog in trka po prsih, njegova žena pa med tem gara za preživetje družine) bo v očeh družbe veljal za večvrednega zato ker on imato tisto me pa ne. Baje, da to dojemanje zraste z nami, fantki ga imajo me pa ne, zato so oni šefi:))) A ne štekaš dragi Spider, to je vse kar imate in brez tega se počutite zelo slabo, da ne rečem kastrirano.

Živel 8.marec 🙂

:))), a ni srčkan tale naš Spider nam vedno meče ene take kostke za glodat!

Važn da ste moški biseri iz školjk..Mislm če pogledam iz svojega zornega kota, sm tut jst spoznala že tolk moških ki jim z eno besedo lahko rečem samo PEDZETKI…gre vn, je največji jebač, šarmer, dnarja poln, avto itak nevem kaj…v vsakem trenutku zaigra tvojega gospodarja in te navija okrog prstka…ustreže ti v vsem..

…in veš kaj se zgodi, ko zastor pade…ko pride tak zajebani domov? Mamica mu pere, lika, kuha, pedena ga..on se je sveto drži za krilce, hišo si bo zgradil 200 m stran na naslednji parceli, k jo bo očka kupu..punce pa še v življenju ni pripeljal domov, ker za njegovo mamico more bit pa ta punca bog i batina…če ne ni dobra zanjga…

In ti hočeš mene prepričat kolk smo ženske pomilovanja vredne? Prosim lepo! Glih tak % je kur, ki si jih ti opisal kot takih pezdetkov ki sm jih jst opisala. In ne boš vrjel – videz vara.

Se strinjam s tabo. 75% žensk ni zrelih za emancipacijo.
dodal bi še da 70% moških ni zrelo za emancipacijo.
In ko se ti skupaj najdejo, prav lepo furajo skozi življenje. Smo pač takšna socialna bitja, izoblikovana v tisočletjih razvoja. Še vedno je družina tista kjer najdemo zatočišče in se zdravimo frustracij.
Emancipirani ljudje pa so dejansko nezadovoljni in stalno iščejo nekaj, s čimer bi nadomestili manjkajoče socialne kontakte.
Feminizem, mačizem sta pojava, ki sta med ljudmi, starimi več kot pedeset let, zelo redka (3%?). Zakaj? Je razlog v tem, da so feministke in mačoti utrujeni od boja in dokazovanja ali imajo le drug pogled na življenje na osnovi izkušenj?
In čez tisoč let ne bo nič drugače. Mogoče se bo starostna meja, dokler še hočemo biti emancipirani dvignila.

Spider, meni tole zveni kot, da si preveč Ruglja bral…..

Pomiri se.Ženske in moški morajo biti v vseh stvareh enakopravni,enakovredni in si deliti delo.Spoštovanje drug drugega,pomoč med seboj,iskrenost in ljubezen.To so skupna načela za uspešno ljubezensko vezo in kasnejši zrel zakon.

🙂

Mene je moj pokojni oče učil,da je treba žensko samo je.bat in z barunglo po puklu.Bolj ko jo boš z barunglo po puklu ,rajši te bo imela.

ne meči si peska v oči………

Hm, kaj vem, mislim, da bi jih morali emancipacije naučiti očetje, ki jo poznajo, da dekleta ne bodo stopala po stopinjah svojih mater.
lp

Nima se smisla zgovarjat na druge, pa čakat, da nas bodo moški emancipirali, pa celo očetje, dajte no. Emancipacija je tu, tako za ženske in moške, in vsakdo ima svobodno izbiro, ali se bo emancipiral ali ne. Saj ne živimo v sužnjelastništvu ali diktaturi, da bi se morali pokoravati nekim predsodkom.

Se pa strinjam s Spiderjem, da je veliko žensk, ki uživajo v vlogi kure, in veliko moških, ki uživajo v vlogi petelina na gnoju. In tu dostikrat ne gre za pomanjkanje inteligence, niti ne razgledanosti, ampak enostavno so se odločili za take vloge. In eden drugega potrebujejo. In taki se tudi najdejo za skupaj.

Osebno me to niti ne moti, življenjski slog je pač posameznikova izbira. Zelo mi je pa moteče, ko se taki ljudje nestrpno obregujejo ob druge, jih kritizirajo, preganjajo, zganjajo lov na čarovnice. Ko svoj pogled na svet in svoj življenjski slog vsiljujejo drugim kot edini pravi. Pogosto se njihovo prikrito nezadovoljstvo nad situacijo, v kateri so, izrazi z veliko nestrpnostjo do ljudi, ki so malenkost drugačni od njih.

Pa ne trdim, da so kokoške in petelinčki kaj bolj nesrečni od drugih. Po mojem osebnem mnenju je zveza med dvema enakopravnima partnerjema veliko bolj naporna kot patriarhalno razmerje. Vsak življenjski slog ima svoje prednosti in slabosti, le sprejeti jih je treba.

Ma jaz sem tipičen človek. Fajn mi je, če nekdo naredi kaj namesto mene, če pa ga ni zraven naredim tako, kot najbolje znam. Perem obleke, menjam olje v avtu, likam, vrtam luknje v steno, šivam, primem pa nesem žakelj cementa, kuham, vozim traktor, opravljam, zelo opravljam, se zjokam, udarim po mizi… Najbolj od vsega pa obožujem sex. Katerega spola sem?

Preveč posplošuješ. Pravzaprav, če zadevo pogledaš še z drugega zornega kota boš videl, da je v več kot 95% primerih, ki jih opisuješ potrjeno pravilo svoji k svojim. Je mar 30 letni moški, ki hodi z 22 letnico zrel in odrasel? Pomoje se tak moški skriva za svojo mlado, naivno in neizkušeno partnerko. Skoraj 10 let več življenjskih izkušen se nekje mora poznati! Pride pa kljub vsemu do ujemanja interesov, do vzajemnosti, simbijoze. In potem ima neodrasla ženska ob sebi neodraslega moškega 🙂 In potem imata otroke in se ponavlja ista zgodba: mama svojega sinčka nauči da je tata-mata, mu vse vtakne v rit, ga streže od spredaj in od zadaj, ga uči da je najboljši in najbolj pameten in… Hja, če maš polno rit je lahko srat. Če nimaš kam in se prepričaš, da si šibek, da ne zmoreš, da ni tako hudo potem pač ostaneš in vztrajaš. Najlažje se je namreč vdati v usodo. Pozablamo pa da je življenje samo eno. Da te potolažim, nismo vse take. Pa nas tiste, ki smo drugačne zato znate cenit? Večina nas ima za emancipirane kuzle. In smo spet v začaranem krogu. Žal.

Menim, da naše obnašanje po spolu vodijo hormoni, da pa se jim prepuščamo pri razglabljanju o tem, kdo je danes sposoben likati in kdo ne, kdo se je sposoben samozaposliti in kdo ne, kdo je sposoben voditi državo in kdo ne, kdo je boljši finančni minister in kdo ne, kdo je boljši starš in kdo ne…. To so dejstva, ki so se ukrivila tekom zgodovine, sicer iz čisto razumljivih in znanih razlogov o delitvi dela, ki je bila včasih hudo ločena na težka fizična in vzdrževanje.

In tako mimogrede…
Zadnjič je bila na BBCju ena dobra oddaja. Spremljali so žensko, ki si je želela postat moški. Spremljali so njeno spreminjanje tekom vnašanja testosteronskih injekcij. In prišlo je do presenetljivih obratov. Najbolj od vseh me je presenetil ta, da manj kot je bila “ženska” manj je prepoznavala čustva na obrazih drugih in nanje manj reagirala (snemali so aktivne možganske centre). Kaj porečeš na to? zakaj potemtakem meniš je potrebno z ženskami delat v rokavicah? In še to Spider… Morda bo prišlo prav pri seksu… Ženske imamo za 3mm tanjšo kožo, kot jo imate moški. Kar pomeni, da so naši živčni končiči ob dotiku hitreje vzdražijo, kot pri moških. Razlika božanja za posamezen spol tako postane očitna.

Jaz se ne bi šla o neki emancipaciji na podlagi dvigovanjaja opek, ker SMO različni, to je dejstvo. Na prvem mestu fizično – zaradi testosterona, ki naredi velike mišice in tiča… In dejstvo je, da delujemo drugače, ker hormoni vplivajo tudi na možgane, zato so tudi naše potrebe in njihovo zadovoljevanje drugačni. Morda bi bilo dobro pobrati atribute vsakega spola in iz tega narediti nekaj popolnega.

Sem tipična ženska in na to sem ponosna. Sam k mam pa PMS ti pa tud črn pas v karateju ne bo pomagal.

Samostojna ima prav.Čakat moške da bodo kaj naredili za emancipacijo žensk je neumnost. Same moramo kaj narediti.

Sem pa še vedno prepričana da so za našo podrejenost krive tudi tiste ženske ki na feminizem in emancipacijo gledajo kot na nekaj slabega in ju enačijo s sovraštvom do moških, lezbičnostjo…Saj ne pravim če kakšni ženski ustreza podrejenost naj jo prakticira samo naj se potem ne spravljajo na tiste ženske ki bi rade bile samostojne in enakopravne.

Rugelj bi rekel, da so neemancipirane ženske čustvene pohabljenke, ker niso imele očetove ljubezni in si jo hočejo pridobiti pri nesposobnih moških, ki pa jih zato tudi izkoriščajo in si zaradi svojega zafrustriranega življenja podredijo ženko in jo NE zadovoljijo s svojimi prezgodnjimi izlivi pri poskusih seksa ter lenarijo in se na koncu zapijejo, in to prevsem zaradi njegove oblastne mame.

Je pa res, kar je že Megica napisala, kaj je po tvojem emancipacija. Definiraj!

Koga ali kaj je potrebno emancipirat najprej, moške ali ženske, je zelo podobno vprašanje kot kaj je bilo prej; kura ali jajce.

Čisto življenjska izkušnja iz moje družine je tole:
Moja mama je imela taščo, ki ni imela poklica, ni hodila v službo in je imela čas za gospodinjstvo 24 ur na dan. Seveda taki tašči “ta mlada” s službo ni bila povšeči, ker njen sine … moj oče ni imel kosila na mizi, ko je prišel domov, pa kakšen prah in pajčevina se je tudi nabral kje v kašnem kotu. (hvala bogu, da je bil moj oče toliko pri sebi, da je razumel, da ima zaposleno žensko).

Pa so minili časi, ko so bile službe dolge 8 ur, in mojemu očetu in mami sva odrasla sin in hči – vsak s svojim partnerjem. Moja mama, ki je celih 25 let govorila, da ne bo zoprna tašča je v tem testu pogrnila na vsej črti. Njena “ta mlada” ima službo dolgo minimalno 10ur na dan, raje pa več plus seveda še kakšen vikend. Moj brat lahko sanja o tem, da bi mu njegova žena sploh lahko vsak dan, četudi ob 10h zvečer, skuhala kosilo ali večerjo. Tudi kak kup cunj in prahu se kje nabere. Ostro oko moje mame seveda vse opazi in šimfa.

Ironija te situacije je, da ima moja mama hčer, ki je ravno tako zaposlena in nima kaj dosti časa za gospodinjstvo. Toda v mojem primeru je mama zelo razumevajoča…

rezime … ko je mama enkrat pred mano spet kritizirala svakinjo sem ji lepo potegnila vzoprednico med mano in njo … šele takrat se je zamislila in očitno mi je dala prav, ker je od tistega dne dalje nehala pljuvati po bratovi ženi.

Problem je tako v moških kot tudi v ženskah. Biti emancipiranka je danes težko, ker povprečni član moške populacije emancipiranko zamenjuje z možačo.

Biti emancipiran definitivno ne pomeni, da je treba zanikati za vsako ceno potrebo po ljubiti in biti ljubljen, ali potrebo po sočlovekovi bližini. To resnico bi morale dojeti tako ženske kot tudi moški.

Emancipiranka je zgolj ženska, ki se ne podreja in tudi noče podrejati partnerja ne v materialnem, ne v seksulnem in ne čustvenem smislu.

Tako pa imamo ekstremno situacijo… za “emancipiranke” se proglašajo čustveno prizadete ženske, ki so napovedale vojno moškim, po drugi strani pa se moški bojijo samostojnih žensk, ker v talšnem odnosu ne morejo igrati petelina na gnoju.(kot se je ena na forumu lepo izrazila)

Toda tudi za te moške petelinčke se najde gajžla. Imam kolega, ki je bil v s ojih ta boljši letih trepet vseh kikel v bližnji in daljni okolici, zdaj pa je že 10 let poročen z žensko, ki je tista “ta ranljive in nežne sorte”. V praksi to pomeni, da ne prenese nobenega stresa, zato je takoj po poroki pustila službo in se pusti živet. Glede na to da je 24 ur na dan doma, pa mora taisti kolega, ko pride iz službe oprati posodo, če si hoče narediti solato. Vsak drugi vikend pospravit stanovanje, ker je pač na vrsti …

Sex :)) je na vrsti 1x na mesec, če ima žena dober dan…

pa takih zgodb poznam še eno malo morje, ko se moški petelin ujame v zanko izsiljevanja ženske nemoči…

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close