poročeni moški so nekaj posebnega
Ja, tu in tam katera tudi uživa. Zakaj misliš, da ženska ostaja s tipom, ki jo pretepe? Ker se boji it od njega oziroma ker se boji ostati sama. Še vedno pa ostaja ženska in če ji tak moški parkrat pihne na dušo, lahko za kratek čas pozabi na vse hudo in upa na boljše čase vsaj kratek čas. Takrat lahko tudi uživa v seksu. Potem pa je običajno spet česa kriva in spet poči. In tako se vrti en čas v krogu.
Samo te ženske niso s temi moškimi zato, ker dobro seksajo.
Z njimi so zato, ker brez njih ne morejo. Tudi nasilje se vpiše v njihovo psiho, pa ne samo to, prav v njihovo telo- tako ko se mož pomiri, ko jo pretepe(končno začuti olajšanje), se umiri tudi ona, ko pride do tega (namreč ob tej napesti, ki vlada med njima, je tudi to nasilje že pričakovala in nek način ji “odleže”, ko se zgodi). Pa ne me narobe razumet. Ne zagovarjam nasilja!
Gre za neke vrste odvisen odnos, del tega je tudi spolnost. Pravzaprav precejšnji del.
Gre za patološki odnos.
To je res. Jaz sem samo hotela poudarit, da resničnega poglihanja ni. Ne v postelji. Tam si samo on vzame, kar hoče. Ona pa se ne zaveda, da je bila v resnici posiljena.
[/quote]
Nikjer nisem govorila o uživanju. Tega pa res ne mislim soditi. Dejstvo pa je, da velikokrat pri družinskem nasilju posreduje policija… post festum ženska ne vloži kazenske ovadbe, temveč celo zmerja policiste z lažnivci… Gre za devianten odnos in ja, meni osebno je težko razumeti to odvisnost, ki pa je značilna za marsikatero situacijo. In ženske ponavadi zagovarjajo nasilneža in velikokrat tudi javno kažejo svojo naklonjenost.[/quote]
In zakaj se takim ženskam seks gnusi? Tudi potem, ko so se končno ločile in zakaj tako vneto zavračajo vse moške, če se slučajno ločijo?
Neumno je trditi, da so ženske z nasilneži zato, ker ti dobro seksajo. Dober seks vključuje zaupanje, razumevanje, toplino in če je med dvema to, potem ni nasilja.
Ja, tu in tam katera tudi uživa. Zakaj misliš, da ženska ostaja s tipom, ki jo pretepe? Ker se boji it od njega oziroma ker se boji ostati sama. Še vedno pa ostaja ženska in če ji tak moški parkrat pihne na dušo, lahko za kratek čas pozabi na vse hudo in upa na boljše čase vsaj kratek čas. Takrat lahko tudi uživa v seksu. Potem pa je običajno spet česa kriva in spet poči. In tako se vrti en čas v krogu.[/quote]
Če dava posilstvo na stran… Ne ti meni, da se ženska ne zaveda kaj se dogaja, ko gre z nekom v spolni odnos prostovoljno. To je igra, ki se ji reče manipulacija. In če ženska da, da si on vzeme kar hoče, ima zagotovo figo v žepu.
Kot je že nekdo zgoraj opisal, je to pataloški odnos.
Ja, lahko bi se reklo, da je to prostovoljno, ker razmišljajo v stilu, da žena pač mora dati svoje telo svojemu možu in leži kot klada. Ali pa si misli, če to storim, ne bom tepena ali kaj takega.
Saj prostovoljno je tudi v vezi z moškim, ki jo pretepa.
Če dava posilstvo na stran… Ne ti meni, da se ženska ne zaveda kaj se dogaja, ko gre z nekom v spolni odnos prostovoljno. To je igra, ki se ji reče manipulacija. In če ženska da, da si on vzeme kar hoče, ima zagotovo figo v žepu.[/quote]
Če dava posilstvo na stran… Ne ti meni, da se ženska ne zaveda kaj se dogaja, ko gre z nekom v spolni odnos prostovoljno. To je igra, ki se ji reče manipulacija. In če ženska da, da si on vzeme kar hoče, ima zagotovo figo v žepu.[/quote][/quote]
Tak odnos je dvostranski med dvema odraslilma, ki sta opravilno sposobna. Žal pa so takšni odnosi praviloma tako zapleteni, da vsaj ena stran ne najde izhoda iz trpečega položaja, ki ga na nek način sprejema.
Ja, res je, te ženske so odraščale v nasilju oz. v nekem podobnem vzdušju. Neke napetosti, groze, srhljivosti, nepredvidljivosti.
Tega so vajene, to jim je znano. Ampak vzorce je mogoče spremeniti. Samo zahteva pa dosti časa in napora. Prvo se je treba sploh zavesti, kaj se dogajalo prej in kaj zdaj.
Ja, tu in tam katera tudi uživa. Zakaj misliš, da ženska ostaja s tipom, ki jo pretepe? Ker se boji it od njega oziroma ker se boji ostati sama. Še vedno pa ostaja ženska in če ji tak moški parkrat pihne na dušo, lahko za kratek čas pozabi na vse hudo in upa na boljše čase vsaj kratek čas. Takrat lahko tudi uživa v seksu. Potem pa je običajno spet česa kriva in spet poči. In tako se vrti en čas v krogu.[/quote][/quote]
Ne vem, kdo pravi, da so ženske z nasilneži zato, ker ti dobro seksajo. Jaz pravim, da so zato, ker se bojijo ostati same oziroma, ker so bile nekoč zaljubljene in niso videle koga imajo v resnici za partnerja. Potem pa kar nočejo, ne zmorejo pozabiti tiste prvotne slike partnerja in stalno, ko se spet zgodi kaj lepega, na novo verjamejo, da se bo ta slika partnerja vrnila nazaj. Da bodo spet vredne ljubezni. Samo to bi si rade dokazale, da so vredne, pa tudi če je potrebno vsake toliko pretrpet udarce. Se pač samo tako zelo nizko cenijo. In tudi s tem, ko se tako nizko cenijo, izzovejo vedno znova take situacije, da partnerja “pripravijo” do nasilja. Seveda pa za to potrebujejo na drugi strani nekoga, ki se prav tako ne spoštuje oziroma ne spoštuje drugih ljudi, zato jih krivi za svoje nezadovoljstvo in jih za “kazen” tudi pretepe, upravičeno (po njegovem seveda). Za tak odnos sta potrebna dva “prava” človeka, samo eden je premalo. Če se ženska spoštuje, bo namreč takoj opazila, da je moški zanjo nevaren in ga bo zapustila še pravi čas. Če pa je moški tisti, ki njo bolj spoštuje, bo pa on tisti, ki bo situacijo miril, v primeru, da bi se ženska v svojem strahu počutila tako zelo ogroženo in negotovo, kot je to za ženske običajno. Ženska v svoji negotovosti moškemu vedno vzbuja občutke, da je on ni vreden, čeprav nenamerno, ampak občutki so tam. Človek, ki v takih situacijah reagira čustveno, je sposoben marsičesa. Iz podobnih razlogov nastane večina prepirov, konfliktov med partnerjema, le da so v različnih stopnjah nasilja. Nekateri se obkladajo z žaljivkami, drugi se pretepajo, tretji se obtožujejo. Nekateri pa seveda tudi nič od tega.
Zakaj ženske zavračajo moške, ko se ločijo? Zato, ker so negotove vase in krivijo moški spol za to, kar se jim je zgodilo v preteklosti. Nekatere zavedno, druge samo še nezavedno. Isto velja za moške. Tisti razočarani si potem navadno poiščejo eno “priložnostno” in jim je to dovolj. Vsaj nekaj časa, nekateri pa se nikoli več ne poberejo na noge. Mogoče se sploh niti nikoli niso postavili.
Ne da se jih spremenit, kar si dobil “vcepljeno” v glavo v otroštvu si dobil in to je to, pika.
Lahko jih pa ozavestiš in jim (zavestno) ne dovoliš, da ti delajo zgago, to pa ja. Za to pa je potreben napor in volja in najt moraš v sebi nek dober razlog/smisel za to naredit 🙂
Kot poročen moški ki to bere, moram priznati, da je kar zanimivo branje… Avtoričina zgodba, mogoče da je res, mogoče da ni. Saj ni važno. Važno je to da ona uživa in da ona dva uživata, ker sta se dokazala, da sta še sposobna “lovca” in da se potem v družbi pokažeta s svojim “plenom” ter se z njim hvalita. Kar se tiče njihovih žena, dragi moji bodite prepričani, da vedo za to! Ženske so kar se tiče teh zadev zelo intuitivne in zaznajo vsako malenkost.
Avtorica je stara 28 let, verjamem, da je res ta prava mačka in ko se kjerkoli pojavi je sigurno zvezda in v centru pozornosti. In to ji zelo godi. In ravno zaradi tega tudi to počne. In ko se bo naveličala teh dveh ljubimcev, si bo našla druge. To se bo ponavljalo tako dolgo, dokler nebo več zanimiva nobenemu moškemu več in bo na stara leta ostala sama z določenim “slovesom”, brez otrok in brez stalnega partnerja. Pa prosim lepo ne me narobe razumet, jaz ji niti slučajno ne želim tega, Bog ne daj! Želim ji vse lepo in najboljše, ampak težava je v tem, da se ponavadi take zgodbe tako končajo…
Sicer pa to je samo moje mnenje in nič drugega…
Je pa zanimivo, zakaj je sploh avtorica šla to napisat… Kaj pravite???
Pa lep pozdrav vsem !!!
Forum je zaprt za komentiranje.