Pomivalni stroj
Imam novi pomivalni troj. Ob prebiranju navodil pa sem čisto zmedena. Ali mi lahko prosim kdo razloži, kakšna je ta sol, ki jo moraš dodati za meščanje vode, kaj je izpiralno sredstvo. Domnevam, da je čistilno sredstvo kar tabletka (Calgonit ali Finish).
Kolikor vem, kolegica da pred vsakim pranjem v stroj le eno tabletko in to je vse!
hvala za pomoč!
SOL:
Na dnu stroja je poseben rezervoar, kamor nasuješ to sol, ki mehča vodo. Približno na 20-30 pranj jo pa spet dosuješ, ko te opozori signalna lučka. Vsaka pralna kolekcija ima svojo. Jaz uporabljam kar običajno kameno sol, je veliiiiiko cenejša in s strojem še nikoli ni bilo nič narobe.
IZPIRALNO SREDSTVO:
To je tekočina za sijaj posode, rezervoarček pa je običajno na vratih stroja poleg prostora za tabletko. Če ti je zmanjka, ima posoda pikice od posušenih vodnih kapljic.
ČISTILNO SREDSTVO:
To pa je tabletka ali gel ali prah, ki ga dodaš za vsako pranje posebej.
Pa uspešno in dolgotrajno pranje ti želim!
Forum je zaprt za komentiranje.