politično “oprani možgani”
Fanatizem je spodrsljaj ega, ki se boji neznanega in nima sposobnosti opazovanja; izhaja iz sprevržene predstave o živetem idealu, s katerim se ego sooča zaradi lastne potrebe po varnosti.
(Anne/Daniel Meurois-Givaudan)[/quote]To je lepo povedano samo bere se kot da je Ego un iz druge strenke, pač nekdo, v smislu samo, da jaz nisem nič kriv… 😉
Ljudje smo iracionalna bitja, delujemo izključno na podlagi čustev, razlika je samo v tem, da se jih nekateri zavedajo da jih imajo, drugi jih tudi za silo razumejo, tretji pa niti ne vedo, da ta “reč” obstaja….[/quote]
Je bila kje omenjena kakšna stranka, ta ali una ali nasprotna ali nasprotna od te?? Imaš bujno domišljijo. Povedano je lahko za katerokoli stranko ali za katerikoli fanatizem. Vzrok je v temelju enak.
Izklopi čustva.
No, da ne bo kak nesporazum. Ta tema ni odprta glede točno določene politične stranke. Mene ne moti, da je nekdo član ali simpatizer katerekoli politične stranke. Mene moti to, da nekdo podpira vsakršno dejanje te svoje (predrage) politične stranke, čeprav je neumno. Torej, ne razmišlja s svojo glavo.
Ko bomo ljudje bojkotirali volitve, potem bo to pomenilo, da razmišljamo s svojo glavo ? 🙂
Odpor je lahko začetek k spremembi. Ni pa to dovolj. Pot do spremembe prepričanj je lahko včasih dolga…..[/quote]
Zakaj bi bojkotirali volitve? Saj tebi nihče ne prepoveduje, da kandidiraš.:)) Pa podvizaj se pri ustanovitvi nove stranke. :)) Ne vem zakaj, ampak ljudem zelo diši nekaj “novo”, bodisi da gre za novo stranko ali za novega poslanca oziroma poslanko. Zanimivo je, da so v tem mandatu najbolj sporni ravno ti novi poslanci – Gomboc, Ambrožič, Vogrin…pa še kakšen “novi” bi se našel. Torej “novo” ni nujno tudi boljše, zato bodite previdni.
Saj zato je pri nas tako (že v ustavi), ker ima ta pa še kateri drugi zakon to pomankljivost , da je dvoumno napisan, kar omogoča različne interpretacije ter tako maneverski prostor.
Tu bi morali upoštevati nemški model, kjer je zakon natančno določen, kršitev pa ustrezno sankcionirana.[/quote]
V tem konkretnem primeru je najbolj izpostavljena ustavna pravica do pravnega sredstva, ki naj je ta zakon ne bi omogočal. Nepomembno je, kateri poslanci so dali ta zahtevek, levi ali desni. Prav je, da morebiti neustavni zakon pade. Ne bom rekla, da so bile pomanjkljivosti narejene namenoma, to se vsakomur lahko zgodi, jih je pa potrebno odpraviti in to čim prej, zato da se funkcionarji kasneje ne bodo mogli izgovarjati.
Saj zato je pri nas tako (že v ustavi), ker ima ta pa še kateri drugi zakon to pomankljivost , da je dvoumno napisan, kar omogoča različne interpretacije ter tako maneverski prostor.
Tu bi morali upoštevati nemški model, kjer je zakon natančno določen, kršitev pa ustrezno sankcionirana.[/quote]
V tem konkretnem primeru je najbolj izpostavljena ustavna pravica do pravnega sredstva, ki naj je ta zakon ne bi omogočal. Nepomembno je, kateri poslanci so dali ta zahtevek, levi ali desni. Prav je, da morebiti neustavni zakon pade. Ne bom rekla, da so bile pomanjkljivosti narejene namenoma, to se vsakomur lahko zgodi, jih je pa potrebno odpraviti in to čim prej, zato da se funkcionarji kasneje ne bodo mogli izgovarjati.[/quote]Se strinjam.
Take zadeve morajo preseči vse politične barve in ideologije!
Saj zato je pri nas tako (že v ustavi), ker ima ta pa še kateri drugi zakon to pomankljivost , da je dvoumno napisan, kar omogoča različne interpretacije ter tako maneverski prostor.
Tu bi morali upoštevati nemški model, kjer je zakon natančno določen, kršitev pa ustrezno sankcionirana.[/quote]
V tem konkretnem primeru je najbolj izpostavljena ustavna pravica do pravnega sredstva, ki naj je ta zakon ne bi omogočal. Nepomembno je, kateri poslanci so dali ta zahtevek, levi ali desni. Prav je, da morebiti neustavni zakon pade. Ne bom rekla, da so bile pomanjkljivosti narejene namenoma, to se vsakomur lahko zgodi, jih je pa potrebno odpraviti in to čim prej, zato da se funkcionarji kasneje ne bodo mogli izgovarjati.[/quote]Ma pri nas je večina zakonov ustavno spornih…. in če je “volja” potem zadeva “pade” ali se pa “pobere”, kakor komu ljubo… Odvisno kdo koga podpira… :/
Si predstavljaš, da se kaj takega dogodi komu od “navadnih ljudi”, nap, da se najde da so “pomotoma” prijavili premalo premoženja?
Pa da se samo razpravlja o tem kako niso prijavili, nihče pa ne vpraša od kod ga imajo?
Mislim, da ti davkarija še kožo odere….
Ti so pa še kar “spoštovani politiki”…. sicer ne vem kdo jih spoštuje, verjetno raja iz uvodnega posta ;).
V prejšnjem mandatu se je JJ zgražal, da kako lahko še vladajo, ko pa imajo tako nizko podporo, da bi on odstopil, če bi bil na njihovem mestu…. Danes podpora ni več pomembna, ko smo “mi” na oblasti…
Sploh pa naj bi demokracija pomenila, da imaš vsake x let neke nove ljudi na oblasti, pri nas imama pa že ves čas (20let) ene in iste “demokrate” na oblasti, kot v kakšni diktaturi, in še nič ne kaže, da bi se kdo od njih želel poslovit, da o kakšni drugi politični kulturi niti ne razpravljamo…..
To je lepo povedano samo bere se kot da je Ego un iz druge strenke, pač nekdo, v smislu samo, da jaz nisem nič kriv… 😉
Ljudje smo iracionalna bitja, delujemo izključno na podlagi čustev, razlika je samo v tem, da se jih nekateri zavedajo da jih imajo, drugi jih tudi za silo razumejo, tretji pa niti ne vedo, da ta “reč” obstaja….[/quote]
Je bila kje omenjena kakšna stranka, ta ali una ali nasprotna ali nasprotna od te?? Imaš bujno domišljijo. Povedano je lahko za katerokoli stranko ali za katerikoli fanatizem. Vzrok je v temelju enak.
Izklopi čustva.[/quote]Nikjer ni bila omenjena nobena stranka je pa omejeno nekaj drugega…. domišljija nekoga 😉
________________________
Đabe nekomu razlagat o egu, čustvih, medsebojnih odnosih, verovanju (v nekaj-nekoga)……, če nekdo ne premore toliko razumevanje, da bi lahko razumel da ego ni oseba iz sosednje stranke, ki ni bila nikjer omenjena…. :/
V tej državi pomeni nacionalni interes podpiranje kriminala….
Forum je zaprt za komentiranje.