Pogled na ljudi kot ovce
Ovce po naravi delajo dlako in mleko.
Temu ustreza 80% človeštva – da po “naravi” nekaj delajo.
15% človeštva zna iz dlake ovac in njihovega mleka narediti “dodano” vrednost -> volno, tkanino, sir, …
5% človeštva pa zna ORGANIZIRAtI ljudi, da iz pridelka ovac delajo produkte organizirano … temu se reče, da delajo za profit — in, da med 15% najdejo takšne, ki izboljšujejo, optimizirajo … proizvodnjo.
v bistvu 5% ljudi me sabo tekmuje, kdo je bolji. Kdo zna bolje izrabiti / organizirati resurse.
Vprašanje smisla: kam se lahko rištejete … tam ste!!
a razne vrednote, filozofija, sociologija, sociala … emmm …. koliko sira lahko s tem kupite??? in kako dolgo lahko vstrajate na mrazu ???
Slaboumno je norčevanje iz ovac, kokoši, govedi… Te živali so ključne za preboj človeka iz kamene dobe in si zaslužijo posebno mesto čaščenja na oltarju civilizacije. Brez njih danes ne bi bilo kracanja po internetu in ošabnosti človeške, če kdo ve, kaj hočem povedat. Sicer pa, a je kdo od vas kdaj opazoval jate kokoši? Priporočam. Gre za zelo organizirane in socialno homogene živali. Kadar je več (recimo trije) petelinov v jati, se razporedijo v varnostni trikotnik, znotraj katerega se pasejo kokoške in starejši piščanci. Vedno vsaj eden od stražarjev opazuje okolico, ko ostali zobljejo tista zrna in črviče z zemlje. Ko tisti spusti glavo, takoj drugi opreza po okolici. Dobesedno čutijo kretnje in poteze drug drugega. Nikdar ničesar ne prepustijo naključju. Če ni petelinov, njihovo funkcijo varovanja prevzamejo najstarejše kokoši. Lahko jih prepelješ kamorkoli, potrebujejo samo en dan, da se znajdejo in popolnoma osvojijo okolje. Človek niti približno nima takih sposobnosti.
Se strinjam, zato se vedno opravičim govedu, ko z isto besedo ozmerjam človeka.
Mogoče bi se morala opravičiti tudi vsem drevesom, ko komu rečem, da je hlod… 🙂
Da ne boš pozabila…prascu se tud moraš :))) Pa kuram tudi.[/quote]
Pa prasicam, kozam, kravam, bikom, ovcam, slonom, konjem, kobilam, oslom, krotam, lisicam, pa čisto za vsak slučaj še zlatim ribicam. 🙂
Forum je zaprt za komentiranje.