Podn od sodelujočih
Iz tvojega zaključnega posta se razume, da smo VSI takšni. Prenajedla sem se teorije, da nas pri drugih moti to, kar pri sebi ne vidimo, nekako mi zveni preživeto; ne da se tega konstantno posploševati na vse “moteče” faktorje, ki jih zaznamo v družbi. Sporna teorija je dokaj laična pa vendar (pre)polna zmot in kot takšna prešibka za resen vzvod dela na sebi.[/quote]
Ne samica, nikoli se ne posplošuje. Vedno so izjeme, kjerkoli. Ampak ta debata je zelo lep primer tega. Krivokljunka je zlila tukaj svojo dušo in povedala kaj jo moti, ostali pa so ji povedali, da sama počne prav to, le da se tega ne zaveda. Medtem, ko mene recimo ne moti, če me nekdo užali, ali če verjame, da me “zabije”, kar je tukaj zelo v modi, ker vedno razumem, kaj se skriva za temi besedami. Ne jemljem tega osebno. Seveda pa bi se v realnem življenju ljudem, ki me (se) ne spoštujejo, izgonil. Ne bi vztrajal med njimi in stokal kako grdi so do mene. Danes ne več.
Marko vidim, da ti smeš smetiti vse teme po vrsti, če ti namerno posmetimo tvojo temo pa je na vrsti brisanje.
Škoda, da ne pride vedno do takega brisanja, ko se skrene s teme.
Marko, kar ne želiš, da drugi tebi počno, ne počni ti tega njim. Ti ne želiš, da ti drugi smetimo temo, kar imaš prav, samo potem se drži tega in ne ti smetit vsem ostalim tem. Drži se teme, če jo nekdo odpre.
Iz tvojega zaključnega posta se razume, da smo VSI takšni. Prenajedla sem se teorije, da nas pri drugih moti to, kar pri sebi ne vidimo, nekako mi zveni preživeto; ne da se tega konstantno posploševati na vse “moteče” faktorje, ki jih zaznamo v družbi. Sporna teorija je dokaj laična pa vendar (pre)polna zmot in kot takšna prešibka za resen vzvod dela na sebi.[/quote]
Ne samica, nikoli se ne posplošuje. Vedno so izjeme, kjerkoli. Ampak ta debata je zelo lep primer tega. Krivokljunka je zlila tukaj svojo dušo in povedala kaj jo moti, ostali pa so ji povedali, da sama počne prav to, le da se tega ne zaveda. Medtem, ko mene recimo ne moti, če me nekdo užali, ali če verjame, da me “zabije”, kar je tukaj zelo v modi, ker vedno razumem, kaj se skriva za temi besedami. Ne jemljem tega osebno. Seveda pa bi se v realnem življenju ljudem, ki me (se) ne spoštujejo, izgonil. Ne bi vztrajal med njimi in stokal kako grdi so do mene. Danes ne več.[/quote]
Marko, tu te pa povsem razumem – ravno to se mi je zdelo pri Krivokljunki nenavadno, neko forumsko usajanje nanjo ni bilo le prisotno pretekli teden pač pa bolj ali manj ves čas in potem se nenadoma gospa spomni, da ji to več ne paše – halo?! Kot, da prej ni imela hrbtenice oz se ni zavedala, kaj se dogaja, no morda se res ni pa jo je nekdo drugi na to opozoril in se še vedno privaja na nova doživetja – you never know pri perju. Marko, saj ni nujno, da je ljudem v interesu, da “zabijejo” tebe, v osnovi gre bolj za zabijanje postov nazaj in je pri tem oseba lahko povsem izključena. Izogniti se vsem ljudem, ki te ne spoštujejo ni posem izvedljivo, prej misija nemogoče.
Ko dosežeš tisti nivo, ko imaš dovolj samospoštovanja, tud tega več ne iščeš, da bi se izgognil vsem, ker danes je to res misija nemogoče. Niti ne potrebuješ tega, da bi se jim izognil. Itak je to samo eno bežanje. Samo pred samim sabo, čeprav verjamemo da bežimo pred drugimi. Vedno, ko se soočamo s salbimi občutki v sebi, se soočamo s sabo, ne glede na to, kdo nam jih povzroči. Normalno pa je, da od družine in prijateljev pričakujemo spoštovanje. Družine sicer ne moremo izbrati, prijatelje pa si lahko. In tudi partnerja seveda.
Oh, saj vem; mi je bolj ali manj vse jasno kot beli dan ali kot jasna noč 😉 Se NE izogibam ljudi ne glede na to, če premorejo do mene vsaj nek “respect” ali ničnega, tega pač ne iščem niti ne zahtevam neodvisno ali od neznancev ali najbližjih. Ko sem bila mlajša sem celo mislila, da je spoštovanje nekaj izmišljenega in da večina ljudi nima razdelane prave definicije kaj to pomeni in kako to udejanjati, no sčasoma sem se nehala na to ozirat, ker vsak ima o tem svoje kriterije ali nobenih: klerikalci bodo trdili, da se spoštuje vsakogar, nasprotno od teh, da si je potrebno spoštovanje zaslužiti, zagovorniki Frommovih doktrin imajo načelo, da se človeka ne spoštuje dokler se ga ne pozna itd. Seveda, da si partnerja in prijatelje izbiramo, dokler se zavedamo, da to hočemo in ne pozabimo, da gre za vzajemen izbor in ne prisilo.
No, o tem sem pisala. Oholost, vzvišenost, zabijanje, ja bravo, lastna promocija. In ne, ti v eni drugi temi nisi drugega ozmerjala z lolekom, krtom ipd. Tisto, da si mi dobesedno vsilila, da sem ti rekla butasta, pač ne bo držalo. Stavek Ne vem, ali se delaš neumno ali si res butasta, se je nanašalo na konkretno okoliščino, temu se reče tudi retorični stavek, ti pa si potem iz enega mojega samega povsem nevtralnega stavka (da se ne mislim ponavljat) izpeljala celo teorijo, kako te imam za butasto ipd. Res, hyper sensitivity na višku!
Jaz sem povedala/napisala svoje, ostali svoje, eni so se za brezveze razburjali (ne bom spet imenovala, da ne bom požela novega vala ogorčenja), ugotovili smo, kar sem že na samem začetku napisala, da smo si različni in te stvari po svoje razlagamo. Moderator pa je tisti, ki NAJ BI potegnil ločnico med enim in drugim in “napravil red”. Ali vsaj ustrezno opozoril. Tukaj pa lahko dejansko ser*eš nekomu po glavi pa ne dobiš niti opozorila.
Kakorkoli, jaz sem s tem zaključila, razpravljajte o meni dalje (se mi ne kolca), če se vam ljubi, mislim da se dovolj jasno napisala, kaj je bilo tisto, kar je bilo zame sporno.
Če smo že na tem, nihče od vas (vključno z mano) ni nedolžen, vsi smo že kdaj nespoštljivo pisali in spuščali kajle, zase upam trdit, da je tega veliko manj kot pri nekaterih ostalih.
No, o tem sem pisala. Oholost, vzvišenost, zabijanje, ja bravo, lastna promocija. In ne, ti v eni drugi temi nisi drugega ozmerjala z lolekom, krtom ipd. Tisto, da si mi dobesedno vsilila, da sem ti rekla butasta, pač ne bo držalo. Stavek Ne vem, ali se delaš neumno ali si res butasta, se je nanašalo na konkretno okoliščino, temu se reče tudi retorični stavek, ti pa si potem iz enega mojega samega povsem nevtralnega stavka (da se ne mislim ponavljat) izpeljala celo teorijo, kako te imam za butasto ipd. Res, hyper sensitivity na višku!
Jaz sem povedala/napisala svoje, ostali svoje, eni so se za brezveze razburjali (ne bom spet imenovala, da ne bom požela novega vala ogorčenja), ugotovili smo, kar sem že na samem začetku napisala, da smo si različni in te stvari po svoje razlagamo. Moderator pa je tisti, ki NAJ BI potegnil ločnico med enim in drugim in “napravil red”. Ali vsaj ustrezno opozoril. Tukaj pa lahko dejansko ser*eš nekomu po glavi pa ne dobiš niti opozorila.
Kakorkoli, jaz sem s tem zaključila, razpravljajte o meni dalje (se mi ne kolca), če se vam ljubi, mislim da se dovolj jasno napisala, kaj je bilo tisto, kar je bilo zame sporno.
Če smo že na tem, nihče od vas (vključno z mano) ni nedolžen, vsi smo že kdaj nespoštljivo pisali in spuščali kajle, zase upam trdit, da je tega veliko manj kot pri nekaterih ostalih.[/quote]
Krivokljunčica, ne se razburjat, če sem odkrita sem pričakovala, da ne boš zgornjega posta prezrla;) Izpeljala sem celo teorijo o tem, kako si mi nekoč dala etiketo butasta – mar res oz saj vem, da me nimaš za butasto, tako da teorija odpade. V mojem postu sem to le navedla kot primer, kaj bi lahko bilo sporno s tem, kaj tebi nenadoma več ne ustreza, drugače pa hm, nisem vedela, da je moje pisanje samopromocija, res ne, zanimivo, da ga ti kot takšnega bereš, me prav zanima na osnovi česa. Nisem zato tu, da bi se samopromovirala, res se nimam s čim in ne jemlji mojih postov več tako, a bo šlo?
Mimogrede: lolek je nekdo, ki se ponavlja in ne premore mentalnih sprememb, krt pa je bil nekdo označen z razlogom nazaj (ker je tako nagovoril bralce posta) tako, da se ne počutim nič krivo ali po tvojem podlo.
Verjameš ali ne – tvoje pisanje je pravi odraz tvoje hipersenzitivnosti; ugotavljam, da ti je že res skrajni čas, da si nekoga najdeš za uravnovešenje, saj se tvoja razpoloženjska nihanja zelo pogosta in precej izrazita, se jih razbere po postih, ti pa za ta nihanja kriviš polno luno pa pms…ni ravno perspektiven pristop, no ja, te na nek način razumem 😉
Na kratko: če potegnem črto po vsem tem množičnem kracanju večine tem, lahko sklenem, da je bilo več kot potrebno, da si se vsaj ti našla in odprla to delikatno temo “Podn od sodelujočih”, res je bilo teh provokacij mnogo, mnogo preveč in nobenih sankcij za provokatorje ali posameznike, ki so bolj/manj blatili temo ali avtorja.
Ja, Krivokljunčica, res je, vsi smo si različni, ni ti treba tega skoraj v vsakem tvojem postu poudarjat 😉
In kdo je po tej logiki bolj “kriv” tisti, ki “užali” (pa se mogoče tega sploh ne zaveda) ali tisti, ki “užali” prvi nazaj, da pokaže kako je bil prvi (mogoče) krivičen do njega?[/quote]
No, če smo dokaj zreli in prepričani v sebe in svoj prav, nimamo razloga biti užaljeni zaradi drugih, iluzorno pa je od ljudi pričakovati, da se bodo vedli tako do nas kakor si domišljamo oz po kmečko povedano ni treba cuzati prst za vsak dre* 😉 Vsekakor je potrebno VEČ komunicirati, da se takšni začetni nesporazumi, kakor si zgoraj opisal ne zapletajo do sovražnih razsežnosti oz nesmiselno je iskati krivdo vsepovprek pa kdo ima prav ali nima prav ipd; takšni odnosi potem ne peljejo nikakomor.
(Vaskršno) nasilje je znak nemoči.
Ko več ne zmoreš drugače se poslužiš tega (učinkovitega) orodja.
In če poznaš le eno orodje napr. kladivo ti vsak problem izgleda kot žebelj……
[/uote] Še prijazna sem bila ;)[/quote] V to ne dvomim, saj si takšna tudi ostala 😉
Tudi jaz sem bil s tabo prijazen, zelo prijazen 😉 in to sem ti tudi nekje omenil, ko si me vprašala zakaj sem (sedaj postal) takšen, sem (samovšečno) pripomnil, da se poizkušam prilagodit sogovorniku/om. Pa (takrat) nisi razumela.
Izgleda da ni ravno dobro bit prijazen za vsako ceno, ker se navadno ne konča dobro. Meni se zdi veliko bolje bit iskren pa čeprav te potem označijo za …… karkoli pač. Edino tako lahko ohraniš kontrolo nad sabo, da ti ne zmanjka tal pod nogami oz te ne vrže iz tira vsaka provokativna sapica… 😉 :)))))
(Z)medena_s(l)amica 😉 res nima smisla iskat krivcev, ker se zadevo ne da rešit na tak način, bolje je če se opremiš z znanjem, da si sposoben razumet/kontrolirat svoja čustva in razumet ljudi okoli sebe zakaj tako reagirajo.
Jaz pa mislim, da ima smisel. Ker me zanima tvoje mnenje. Ne obremenjuj se s tem, kako bom jaz videl. Ti le povej, kar želiš izraziti.
Če bomo bežali od dejstev, ne bomo nič spremenili.
Ne vem, če si opazila, vendar sem takoj, ko sem opazil žaljive poste od realneža, te zbrisal.
Ne morem pa biti nonstop na internetu, kot nek stražar in paziti, da ne bo kdo kaj takega napisal, da se bi slučajno kdo počutil užaljenega.
Prav tako ne morem vedeti, kako nekdo napisano doživlja.
Krivokljun..Mogoče bi lahko na vse to gledala kot na neko učenje. Kako ob vseh postih ostati mirna, ohraniti neko distanco in imeti v mislih dejstvo, da vsak govori o sebi.
In če nisi, zakaj te to tako prizadene ?
Verjamem, da je to zate neke vrste izziv. Izziv za tvojo samozavest. Ravno tako, kot za vse nas.
Sčasoma sem se naučil, da žaljivk ne jemljem osebno. Saj drugi nima pojma kdo sem in ne vem, zakaj bi se zaradi tega sekiral.
Na provokacije ne odgovarjam, ker se s tem le povečuje slaba volja in slabša splošen vtis.
Gradimo, odgovarjamo ali vlagamo svoj trud v tisto, kar nam predstavlja dobre temelje. In ne v tisto, kar nam bo povzročilo slabo voljo.[/quote]
No, Robi,
pa zmoreš najti besede (in način) da daš drugemu vedet, da si dostopen, razumevajoč, in pripravljen ustreči. Značilnost, ki vabi.
Bi rekla da je to zato, ker te ne užali. Zaradi tebe. Tvojega dojemanja besed. Da ne bereš vse kot žaljenje. Ali pa ti ni mar, če te kdo želi užalit (kot napr. Sadni, kajne Sadni, da bi včasih rad to dosegel, stresel njegovo osebnost in mu pokazal, da ni čisto nič drugačen).
Se vidi, da imaš trdno osebnost. Je potreben čas in “delo”, da prideš tako daleč.
Iz tvojega zaključnega posta se razume, da smo VSI takšni. Prenajedla sem se teorije, da nas pri drugih moti to, kar pri sebi ne vidimo, nekako mi zveni preživeto; ne da se tega konstantno posploševati na vse “moteče” faktorje, ki jih zaznamo v družbi. Sporna teorija je dokaj laična pa vendar (pre)polna zmot in kot takšna prešibka za resen vzvod dela na sebi.[/quote]
Saj videnje ali zavedanje o nekem dejanju, ki ga pri sebi ne vidimo, ni merilo za moteče faktorje.
Lahko se nečesa zavedamo, lahko pa se ne. Kar seveda ne pomeni, da nas tisto, česar se pri sebi zavedamo, ne bo motilo pri drugih.
Bolj se gre za to, da nas moti tisto, s čimer nas nekdo spomni na nekaj, kar pri sebi obsojamo in zaradi česar sami sebe obsojamo, ker tisto počnemo, pa verjamemo, da ne bi smeli.
Je pa res, kot si sama napisala, da ne more biti forum razlog za slabo voljo, ampak je razlog v realnem življenju. Forum je le mesto, kjer ima vsak možnost, da izrazi svoje nezadovoljstvo, ker ga drugje ne more.
Je pa stvar v tem, da izogibanje ali bežanje nič ne pomaga, saj vsi živimo v tej družbi, kjer vsak od nas prispeva svoj delež.
Nespoštovanje, kot neka lastnost, nas potem prizadene posredno. V službi, preko politike…..Ker je vedno manj spoštovanja in vedno več nesamozavestnih ljudi, je za marsikoga nek umik v lasten svet, še najboljša izbira.
Da ti na ljubkovalen način pove, da nekaj ne razumeš.[/quote] Sedaj sem pa v dvomih…..
Ne vem ali je bila iskrena ali primitivna ali oboje, mogoče nič od tega in ni bila primitivna, mogoče hinavska, lepše povedano: diplomatska…..
Ali me je samo bolje usekala za vsak slučaj, na zalogo čvrknila tja među rogove…..? 😉
Če je to slednje, ni v bistvu nič narobe z mano ampak to ona počne zaradi sebe….? :)))))
Je pa stvar v tem, da izogibanje ali bežanje nič ne pomaga, saj vsi živimo v tej družbi, kjer vsak od nas prispeva svoj delež.
Nespoštovanje, kot neka lastnost, nas potem prizadene posredno. V službi, preko politike…..Ker je vedno manj spoštovanja in vedno več nesamozavestnih ljudi, je za marsikoga nek umik v lasten svet, še najboljša izbira.[/quote]
Res je, čeprav je tako, da ves čas živimo v svojem svetu, tudi takrat, ko smo med “zagrenjenci” oziroma ljudmi, ki so od nas drugačni. Le, da nam takrat oni zamajejo temelje našega sveta, zato se pogosto umaknemo. Pomembno pa je, da se potem vrnemo močnejši in bolj zaverovani vase in hkrati dopustimo, da drugi živijo v sovjih svetovih in mi neomajno naprej v svojih. Obojni pa se ves čas učimo in širimo oobzorja.
priksi, si nisi prebrala linka, ki sem ga napopala?
No, pa si ga zdaj tule http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_(Internet)
In zato je šla cela tema v koš, ajej kaj pa transparentnost, robi? V bodoče se bom trolovskih tem izogibala, saj je jasno, čemu so namen (debata to vsekakor ni).
Forum je zaprt za komentiranje.