po porodu II
Vse se spreminja tudi če ni poroda, saj se celice neprestano starajo, kar v vsakem trenutku prinaša neke spremembe v telesu. Smo živa bitja. Še pleh se spreminja s časom. :))
duša je :
klik: Teorija
“Duša” ali točneje, navade so prva stvar, ki se med nosečnostjo spremenijo. Ne samo navade glede recimo opustitve kajenja (in posledično neka živčnost, preden se telo navadi na nekajenje), pač pa tudi tiste navade, ki so pogojene z nekimi hormoni, ki jih pa med nosečnostjo več ni. Recimo, lahko si bolj zaspan, bolj nekako pomirjen, tudi želja po spolnosti lahko nekako se umiri.
Da o navadah po porodu, torej z otrokom doma, sploh ne govorimo. Otrok ni igrača, ki jo bomo ob utrujenosti pospravili na polico, kjer bo počakal, da ne bomo več utrujeni. Je obveznost. Velika obveznost. In če že očka lahko izusti besede kot: “Dej ti”, mamica to veliko težje naredi. Čeprav si kdaj zaželi trenutek za sebe, za svojo dušo, če nikogar nimaš, moraš enostavno prezreti svoje želje in narediti nekaj zato, ker je prav. Je pa zelo težko čutiti ljubezen, če imaš hkrati v sebi neke neizpolnjene želje. In potem posledično nezadovoljstvo, tečnost in vse, nad čimer se moški jezijo in kar štejejo ženskam v “slabo”.
Stvari je toliko, da je to lahko zgodba brez konca.
Torej, nosečnost in otrok vsekakor spremenita osebnost ženske in moškega. Če že ne zaradi nekih hormonskih sprememb, pa vsekakor zaradi neke pre/izkušnje. Otrok je prelomnica. Drugače ne more bit.
Jaz pa ne razumem, kaj si s tem mislil povedat. Česa WYWH nima (pa ima rad)?
Eto, priznam, nimam pojma, kaj si imel v mislih.[/quote]
Mah, hec je bil. :)) Napisal je, da nima rad dolgih citatov in potem ga je sam prilepil. Torej jih (včasih) le ima rad, če so dobri. 😉
Forum je zaprt za komentiranje.