Peskovnik
Spraševal sem zato, ker me zanima, če se lahko nekih pravil, ki bi jih nekdo napisal, tudi sam drži.
Ne razumem, kaj hočeš s tem povedati, da se naj ne zagovarjam, kar forumovci ustvarjamo tu gor ?
Ne ustvarjamo mi vsi tega, kar je tu gor ?
To se pa strinjam, da se ne da glumiti.
Tudi to je res.
Jaz se največkrat vsemu le smejim. Nič ne jemljem kot žaljivke…Pa ne glede na to, kar mi napiše. Če mi kdo napiše, da sem bedak, se nasmejim in grem naprej…:)
Moje življenje je vseeno več vredno, kot pa mnenje nekega anonimneža, ki ga sploh ne poznam in ne vem zakaj je napisal, kar je sploh napisal.
Vsekakor je več vredno. 😉
Mnenje anonimneža se pa lepo ujema z razlago o infantilnem razmišljanju.
Taki ljudje ne prenesejo “povprečja”, hočejo izstopat in ko to ne dosežejo z “normalnim” komentarjem začnejo špikat, žalit…… Letijo iskre vse naokol in v ta špil dobi še duge na katere potem zvali vso krivdo za nastalo zmedo, on se pa sonči v soju žarometov in v pozornosti, ki jo tako rabi, ki jo je bil deležen kot otrok pri mamici in “mamici s pipijem”. Za ta občutek ne izbirajo sredstev, nič jim ni sveto.
Le on je pomemben. Pogosta so čustvena izsiljevanja, ker ve da s tem vzbudi v drugih slabo vest, ki je sam nima. Tako poudarja kako trpi, se mu godi krivica, za katero so vsi drugi krivi, “grozi” da ga več ne bo , itd itd. Polno izsiljevanj, in (čustvenih) izpadov, to je edini način komunikacije, ki mu je poznan in ki vedo obrodi sadove. Vsaj dokler je to počel doma. Enostavno, edino ta način komunikacije mu je poznan in nihče mu ga ne bo spremenil. Sam mora past na podn, ker edino od tam lahko vidi, da tako ne bo šlo, kar se pa skoraj nikoli ne zgodi, ker je kot otrok razvil drugačne miselne vzorce, ki mu služijo za “obrambo” pred spreminjanjem samega sebe…..
Peskovnik je edini kraj kjer se dobro počuti, kjer lahko meče pesek v oči drugim, da ve vidijo njegovih “grehov”……..
Kar nekaj negativizma se je napletlo na tem forumu, pa dajmo malce popraviti razpolozenje. Zelo simpaticno je menjavanje in podvajanje nikov, vseeno predlagam da se vecina vrne na prvotna (???) imena ali pa si izmisle cisto nova. Po parih komentarjih je tako ali tako jasno, kdo je kdo 🙂
Kot drugic, ne dovolim da mi sinfate same krasne punce na tem forumu. Npr. Bibita je cudez narave. Kdo razume ta kamelon zenskega spola poseduje spretnosti Davida Coperfilda (pa ne od Dickensa). Moram poiskati ustrezne steklene ceveljcke st. 39.
Japkica je pozitivka in topla oseba, ki jo ne zamenjam za Demi More, cetudi bi dobil zraven se miljoncek v gotovini. Aleksandra je cista energija, ki sprica s svojo sexualnostjo. Ma kaksna Spela Groselj. Ognjena zenska, ki ve kaj hoce. Princeska je sanje vseh in pooseblja lepoto najvisjega manekenskega standarda. Douzen Korss naj se kar skrije. Antilopa je pooglobljena studiozna srnica. Sistematicno in empiricno bitje. Mimogrede Kenija caka. Ne smem pozabiti na Alexis, o kateri sicer nimam mnenja (skleroza ali pomanjkanje dialoga) no preprican sem da je jagoda na vrhu tortice.
Ce sem koga pozabi se opravicujem (sem pac vzvisena arogantna svinja), no v tem primeru me bodo iz gnoja potegnili ostali soborci in dopisali ustrezne karakteristike manjkajocih zvezd tega foruma.
V tem koktelju lepote, inteligence, sexipila in seveda povsem nerazumljive logike lahko moski potegnemo kar si zelimo. Eni iscejo cvek (sex), drugi prijatelstvo (sex), tretji zvezo (sex), nekateri pa bi radi enkrat do konca zivljenja razvozlali nemogoce (za bolj nerodne pojasnilo: nacin razmisljanja zensk :)). Predpogoj za to pa je, da se poiscejo pogovori in teme, ki zblizujejo in povezujejo ne pa revansisticno varovanje lastnega ega. Huuu ja z distance je lazje, zato upam da se bo koga dotaknilo.
Ah ja moski? Nimam mnenja. Vsi smo bolj ali manj isti (kdor je drugacen se bo itak javil :)). In ce samo malce pomislim v to smer se mi zenske kar smilite.
ps.
Je ze cas da zamenjam nik? Zenska 111 bo razturala, vam povem 🙂
Potrebno se je zavedati, da vzbujanje slabe vesti v nekom ni izraz ljubezni. Zato ne moreš pričakovat pozitivnega odziva od ljudi, če jim to počneš. Nekateri ljudje so pa po drugi strani tako negotovi vase, da ves čas živijo z občutkom slabe vesti, zato so zavistni do tistih, ki imajo od njih nekaj več in posledično sovražno nastrojeni. Taki ljudje niso sposobni ničesar dati družbi ali posamezniku, razen, če v tem vidijo korist zase. Večinoma delajo na tem, da posameznikom “jemljejo”, če ne drugega dobro voljo. Ko jim to ne uspe, pa grejo celo tako daleč, da se prepričajo, da se drugi pretvarjajo. Tako se potem bolje počutijo v svojem “mizernem” svetu. Vse to pa seveda počnejo nezavedno, saj taki ljudje niso sposobni empatije. Ne prepoznajo in zavedajo se niti svojih občutkov, kaj šele, da bi se občutkov koga drugega.
Ne razumem, kaj hočeš s tem povedati, da se naj ne zagovarjam, kar forumovci ustvarjamo tu gor ?
Ne ustvarjamo mi vsi tega, kar je tu gor ?
[/quote]
Ah ja, nejasna sem.
Forum je odraz vseh nas, ki pišemo tu gor. Torej nisi ti nič kriv (kljub moderatorstvu), če vsak pokaže svoje prave barve.
Tole ‘zavaravanje protivnika’ pri meni ne pije vode. Ravno s takšnim obnašanjem oz. metanjem peska pokaže svoj pravi jaz. In reagirati na takšno cepetanje je neproduktivno.
Tole ‘zavaravanje protivnika’ pri meni ne pije vode. Ravno s takšnim obnašanjem oz. metanjem peska pokaže svoj pravi jaz. In reagirati na takšno cepetanje je neproduktivno.[/quote]Potem je prav, da Robi ne reagira? 😉 :)))))))
Seveda za vse tiste, ki prepoznajo igro za ‘zavaravanje protivnika’….
Japkica kdor bo tebe imel bo bogat? :))
Sem ravno razmišljal o tem.
Na primer, imamo neko skupino ljudi, kjer se prepirajo, pa pametujejo, pa obtožujejo….In potem pride šef, pa reče dovolj bedarij, dajmo začet s pametno debato in brez obsojanja…In potem..Vse tiho je bilo…:)
Vsi razmišljajo kaj naj rečejo..Pa ne vedo kaj…:)
Ljudje počnemo tisto, kar pač vemo. Delujemo tako, kot najbolje vemo in se ob tem počutimo močni in sposobni, da se lahko izražamo.
Seveda je to največkrat le šinfanje, pljuvanje….Se pa potem pojavijo posamezniki, ki jih to moti in se izrazijo..Seveda s kritiziranjem…:) Torej, izrazili so le tisto, kar najbolje znajo..Kritizirati. 🙂
In potem se obtožuje naprej in išče odgovor v tem, katera kritika je bolj konstruktivna.
To me spominja na našo oblast. Kjer je opozicija vedno tako pametna, ima dobre konstruktivne kritike..Ljudje so navdušeni in rečejo, da bo to treba postaviti na oblast…A zanimivo pa je, da se potem ta “pamet” naenkrat nekje izgubi…:)
Ko je treba prevzeti odgovornost in prispevati pametne ideje in graditi lepši svet, pa se naenkrat pokvarijo…Aja..Ljudje rečemo, da jih je oblast pokvarila..:)
Seveda ob tem spet nova opozicija nabira točke in narod spremeni svoje mnenje in reče…Da pa vseeno niso bili tako slabi..Dajmo jim še enkrat priložnost, če so tako pametni….In to spet in spet..Se zgodba ponovi spet…
Tole ‘zavaravanje protivnika’ pri meni ne pije vode. Ravno s takšnim obnašanjem oz. metanjem peska pokaže svoj pravi jaz. In reagirati na takšno cepetanje je neproduktivno.[/quote]Potem je prav, da Robi ne reagira? 😉 :)))))))
Seveda za vse tiste, ki prepoznajo igro za ‘zavaravanje protivnika’….
Japkica kdor bo tebe imel bo bogat? :))[/quote]
Meni se zdi nesmiselno, da bi Robi igral vzgojitelja, saj smo vendar na M in Ž čveku. To kregarijo, ki se zadnje čase dogaja, pa se preprosto lahko preskoči. In če bi jo preskočil vsak, ki se mu ne da ubadati s peskovnikom, bi kaj hitro izzvenela. Saj sam dobro veš, da je provokacija le prošnja za pozornost, ki je otroku manjka in če na scene ni reakcije te scene izzvenijo.
Ne vem, mogoče sem preveč tolerantna in pričakujem, da se ljudje obnašamo odraslo in odgovorno kljub anonimnosti.
Sporni so mi le sovražni in nestrpni ‘govori’. Vse ostalo v stilu; ti si to rekla, ti si pa to rekel… je za tretji razred osnovne šole.
ps: In zakaj govoriš v pogojniku? :))
Ne razumem, kaj hočeš s tem povedati, da se naj ne zagovarjam, kar forumovci ustvarjamo tu gor ?
Ne ustvarjamo mi vsi tega, kar je tu gor ?
[/quote]
Ah ja, nejasna sem.
Forum je odraz vseh nas, ki pišemo tu gor. Torej nisi ti nič kriv (kljub moderatorstvu), če vsak pokaže svoje prave barve.[/quote]
Saj ne pravim, da nisem jaz nič kriv.
In nisem jaz kritiziral stanja, ker mene ni motilo. Kritizirali so ga tisti, ki so najbolj sposobni v kritiziranju.
Hja Robi… forum res ni daleč od politike in je veliko bolj resničen, kot si nekateri tule priznajo. Realnost se odseva tudi tukaj, le da je v anonimnosti veliko ljudi bolj pogumnih na jeziku. V reali so pač prisiljeno vljudni a le do trenutka, ko se nekoga navadijo. Potem se pa človek čudi ‘pa včasih ja ni bil tak’. Vsak enkrat odvrže masko za katero se skriva.
Ah ja, nejasna sem.
Forum je odraz vseh nas, ki pišemo tu gor. Torej nisi ti nič kriv (kljub moderatorstvu), če vsak pokaže svoje prave barve.[/quote]
Saj ne pravim, da nisem jaz nič kriv.
In nisem jaz kritiziral stanja, ker mene ni motilo. Kritizirali so ga tisti, ki so najbolj sposobni v kritiziranju.[/quote]
Tudi ne pravim, da si ga ti kritiziral.
Ko vas takole prebiram, ne vidim peskovnika, kjer bi si metali mivko v oči. Saj otroci, ki jih poznam, tega ne počnejo. Si pa včasih podirajo potičke – o, to pa ja!
Vsak od vas ve, zakaj se pojavlja na tem forumu. Nekateri se za živo glavo ne bi želeli razgaljati (a se uspejo vedno znova s svojim, ponavljajoče razmišljujočim načinom pisanja), drugi komaj čakajo, da do tega pride (pa da izstopijo iz sveta anonimnosti). Kateri od sedanjih, skozi lastno domišljijsko predstavo oblikovan lik, bo po tem še ostal enak?
Naj se izteče vsakemu po (lastnih) pričakovanjih in en dober čvek v živo želim.
Da pustim še nekaj prostora za morebitne (drugačne) odgovore, ki se mogoče ne skladajo z mojim mišljenjem ;)[/quote]
Tale ps je bil namenjen tvojemu vprašanju, ki se je nanašalo name. 😉
In tvoje mišljenje ne spreminja dejstev. :)))
Da pustim še nekaj prostora za morebitne (drugačne) odgovore, ki se mogoče ne skladajo z mojim mišljenjem ;)[/quote]Tale ps je bil namenjen tvojemu vprašanju, ki se je nanašalo name. ;)[/quote]Saj to je očitno, a ni?
Ko postavi človek vprašanje, nehote že ugiba odgovor/e in da nisi preveč “prizadet” je bolje malo bolj na široko zastavit in ne bit tako “prepričan” (kot je bila z_sam. oni dan 😉
Zato sem pa raje previden v svojih mislih/mišljenju, čeprav mi ne uspe vedno :))))
Berem vaju dva (on in japkica), pa ne vidim nobenega pogojnika v tistem stavku. Kje je kak pogojnik? :p
Kdo ti je pa kriv, če si def…..en :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))[/quote]
Noooo, dajmo malo kulture.
Napiši mu raje, da pač ni vsakemu dano vse videti. 😉
Kako kar naenkrat? Saj se še nisem odločil. Je še precej pogojev, ki se morajo izpolnit? 😉
dobro On, saj sem pričakoval tak odgovor. Ampak tisti pogojnik, jaz vidim kot prihodnjik. Če je to pogojnik, pol se zastopimo. :p
Forum je zaprt za komentiranje.