Pekači kruha
Jaz ga pečem v pečici.
Pluse za kruhomat ti bo naštel kdo, ki ga uporablja, jaz ti lahko napišem, zakaj ga ne: kot prvo, so dragi (ta poceni se pa hitro pokvarijo), zdi se mi, da ves postopek traja predolgo v primerjavi z “ročnim”, kruh iz kruhomata ni nič boljši, poleg tega moraš imeti prostor na pultu, da je mašina ves čas zunaj, sicer se jo prej ali slej naveličaš uporabljati. Ne vem, koliko je dela s čiščenjem, tudi to bo moral povedati kdo drug.
Ne vem kakšna je sedaj ponudba kruhomatov na trgu, tega, ki ga imam jaz doma (in je že precej star) uporabljam le še za pripravo testa (za pico ipd…). V začetku je bila peka zanimiva, še posebej če si ga programiral tako, da si se zjutraj zbudil in je vse dišalo po svežem kruhu, ampak sčasoma se (kljub raznim receptom, ki jih dobiš poleg aparata) tega okusa naveličaš.
Bivša cimra ga ima, in kolikor sem videla, je čiščenje sila preprosto. Se je pa ona čisto navdušila, tako da je zbrala že kup receptov za različne vrste kruha, in večina je bilo zelo slastnih. Poznam pa tudi punco, ki v kruhomatu dela tudi marmelade…
Mah… jaz se mojega še nisem. :))
Ne vem kaj bi ti rekla. Koliko pa ta zadeva stane?
Če ni draga in si jo lahko privoščiš – kupi -še vedno boš lahko marmelado kuhal. :))
Ok, mene moti še to, da gre notri … koliko?… 1/2 kg moke, mogoče malo več… potem pa, ali je kruha premalo ali preveč. In čez cesto imamo pekarno, kjer pečejo kruh ob petkih in svetkih, od 5 ure zjutraj do pozno v noč. Se ti zalušta štručke, jo greš pač iskat in to v količini, ki jo potrebuješ. Ob kruhopeku bi pa kaj? 4 ure čakala, da pridem to tiste skorjice kruha. Oh, ne veš kakšna sem, ko sem lačna… :))))
Mah… jaz se mojega še nisem. :))
Ne vem kaj bi ti rekla. Koliko pa ta zadeva stane?
Če ni draga in si jo lahko privoščiš – kupi -še vedno boš lahko marmelado kuhal. :))
Ok, mene moti še to, da gre notri … koliko?… 1/2 kg moke, mogoče malo več… potem pa, ali je kruha premalo ali preveč. In čez cesto imamo pekarno, kjer pečejo kruh ob petkih in svetkih, od 5 ure zjutraj do pozno v noč. Se ti zalušta štručke, jo greš pač iskat in to v količini, ki jo potrebuješ. Ob kruhopeku bi pa kaj? 4 ure čakala, da pridem to tiste skorjice kruha. Oh, ne veš kakšna sem, ko sem lačna… :))))[/quote]
dolžna si mi 100€/mesečno za naslenjih 5 let za avtorske pravice.
neverjetno kakšno predrznost si danes na netu privošči že vsaka flodrarca, novača … ☻ kot, da jaz od zraka serjem bisere med svinje ☻
Je imel Šipac, v naši kolesarnici v bloku skladišče moke. Od takrat dalje pri teh non stop pekih ne kupim ničesar več! “Najlepše” podgane , ki sem jih videl, so se hranile tam. V nekem trenutku sem pomislil na vietnamski način prehrane!
Stara mama je rekla, da kruh dela roka, ne moka, ampak takrat še niso poznali jukeboxov za kruh.
Oh, oprosti NeMči, spregledala sem. Pa tole o avtorskih me boš moral poučiti.
Po meni so poimenovali @ pa nič ne kasiram :))))[/quote]
heh … pa tako dober odgovor sem imel, pa je zbrisan.
skrtka Margotka- pojma nimaš ne o tem od kod @ (Poncij Pilat) ne o avtorskih pravicah … ne o čemerkoli, razen rojevati otroke vsakemu novemu partnerju.
Drži se tega, kar znaš/obvladaš.
Oh, oprosti NeMči, spregledala sem. Pa tole o avtorskih me boš moral poučiti.
Po meni so poimenovali @ pa nič ne kasiram :))))[/quote]
heh … pa tako dober odgovor sem imel, pa je zbrisan.
skrtka Margotka- pojma nimaš ne o tem od kod @ (Poncij Pilat) ne o avtorskih pravicah … ne o čemerkoli, razen rojevati otroke vsakemu novemu partnerju.
Drži se tega, kar znaš/obvladaš.[/quote]
Oh, nekaj si pozabil, kar izvrstno obvladam:
kruhopek, kruhopek, kruhopek, kruhopek, kruhopek, kruhopek, kruhopek, kruhopek
Na, pa so šle nove louboutinke :))))
Paco, a to, da po piksnah pira plešejo pa nisi opazil? He,he,he…[/quote]
Ne, nisem opazil, ker notri ni bilo pira.
Bejba, kruh za domačo uporabo pečem 30 let in mi je težko kaj novega povedati, lahko pa poizkusiš. Za novosti sem dovzeten.
hvala. Tvoje mnenje mi res veliko pomeni.[/quote]
Vzhičen sem!![/quote]
srči PM … anede, da si je zaslužil … da ga obadva istočasno … joj jaz kar ne morem dočakati tega trenutka
pa še s kruhom bi pomazal, kar bi ostalo
Forum je zaprt za komentiranje.