Peka kruha nenadne tezave
Ze dolgo pecem svoj kruh, a zdaj imam naenkrat tezave. Imam drugo pecico, a tezave se niso zacele takoj z novo pecico, ampak sele po kaksnem mesecu, zato skoraj ne verjamem, da je kriva pecica. Problem je v tem, da sredica ostane pocasta, mokra, rahlo porjavi in postane sladka, res sladka. Ko sem dala ta kruh na zrak, da se posusi, se ta pocasti del ni posusil v treh dneh. Ostal je malo temnejsi, moker in sladek.
Kruh sem dala nazaj v pecico in pekla se 20 minut tako, da je bil ta pocasti, sladek del izpostavljen, a zapekla se je samo tanka skorjica, vecina je se vedno ostala pocasta, mokra in sladka.
Potem sem ga narezala na rezine v toasterju in se pocasti del ni spekel, niti posusil. Te rezine sem pustila na zraku in se po 2 dnevih je bila sredica pocasta, mokra in sladka. Tako je bilo zadnje 2 ali 3 peke. Zakaj se mi to naenkrat dogaja? Je kriva pecica, moka, kvas ali kaj drugega? Hvala za odgovore.
Forum je zaprt za komentiranje.