Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Peka kruha nenadne tezave

Peka kruha nenadne tezave

Ze dolgo pecem svoj kruh, a zdaj imam naenkrat tezave. Imam drugo pecico, a tezave se niso zacele takoj z novo pecico, ampak sele po kaksnem mesecu, zato skoraj ne verjamem, da je kriva pecica.  Problem je v tem, da sredica ostane pocasta, mokra, rahlo porjavi in postane sladka, res sladka. Ko sem dala ta kruh na zrak, da se posusi, se ta pocasti del ni posusil v treh dneh. Ostal je malo temnejsi, moker  in sladek.

Kruh sem dala nazaj v pecico in pekla se 20 minut tako, da je bil ta pocasti, sladek del izpostavljen, a zapekla se je samo tanka skorjica, vecina je se vedno ostala pocasta, mokra in sladka.

Potem sem ga narezala na rezine v toasterju in se pocasti del ni spekel, niti posusil. Te rezine sem pustila na zraku in se po 2 dnevih je bila sredica pocasta, mokra in sladka. Tako je bilo zadnje 2 ali 3 peke. Zakaj se mi to naenkrat dogaja? Je kriva pecica, moka, kvas ali kaj drugega? Hvala za odgovore.

Morda moka? Nekatere so bil suhe druge bolj vlažne.

Itak pa Žito prodan, silosi pšenice podrti…bog si ga vedi od kod je moka

Poskusi pečt več časa na manjši temperaturi

fuknjena baba. Kaj naj druga rečem. ?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close