partnerski – prijateljski odnosi
Mene moj zakon ubija, mori. Kot vidim in čutim tudi moža. Ampak… karakterno sva vedno bolj na različnih bregovih.
Meni družina, partnerki odnos, prijateljstvo,.. ogromno pomeni. Mož je.. sam sebi dovolj. Družina ko mu je, jaz – ko potrebuje zadovoljitev. Čustva … kaj je to? Meni ogromno pomenijo, mož ima take za slabiče. Kdaj, kje se je spremenil njegov pogled nimam pojma. Tudi sam se zaveda, ampak – ne ve kaj se dogaja.
Drugače je prijazen, kuha, ne pije, lahko rečeš da je idealen partner. Pa vendar – kot mož, oče odpove, kot prijatelj pa je… vedno pripravljen priskočiti na pomoč, ni važna ura, njegovi (naši) plani. Ko ga nekdo potrebuje skoči. Žal – ne za svojo družino, zame. Kriva sem sama, ker sem to podpirala in sama nosila težo vzgoje in dela doma. Sedaj pa mi je dovolj. Tudi jaz želim biti pomembna. Za nekoga, če že zanj ne. Ljubosumen ni, grem kamor želim. On ne gre nikamor, ker ima toliko dela doma, da so obiski, sprehodi izguba dragocenega časa. Ko ga prosim da greva kam včasih gre, včasih ne, ker ima bolj pomembno delo (kar sicer ne drži, samo najde si nekaj, da ima izgovor). Saj malo paše preživljati čas vsak zase, ampak – a skupaj ga preživljava samo takrat, ko vem da bo želel sexa. Takrat bo plesal okoli kot čebelica. To me moti, sem mu povedala, ampak – trdi da ni tako. Samo pač ni vedno isto razpoložen. Včasih pa ni bil problem. Je bil romantičen, pozoren,… Ima pa kolega, ki ima ženske za spolni objekt, ženske rahlo zaničuje, žena je cele dneve doma, ker ima doma kaj za delati, on se okoli ku…a, vsekakor sovraži emancipirane ženske, take ki mislimo z svojo glavo,.. In mislim, da mu ta človek kar malce preveč “svetuje” in vceplja moškost v glavo. Kliče ga vsakodnevno, če se mu ne javi tudi zaporedoma dokler telefon ne izklopi. Kot da ga želi nadzorovati. Saj ga sprašuje kaj dela, kje je, hodi k njemu v službo,… Mož pa je tiho, mu nič ne reče. Tudi to je kamen spotike. Naj gresta na kavo, naj se mu javi.. bilo kaj, samo meni to klicanje preseda. Potem pa sama izpadem, kot da mu ne pustim se javiti. Postaviti se po robu kolegu pa tudi noče. Ah, težave, ki jih mogoče sploh eni nebi imenovali težave, mene pa vse skupaj malce odvrača od moža, zakona in … kako dolgo bova še vzdržala, dokler enemu ne poči film?
Tukaj lahko teoretiziramo, kaj se mu dejansko plete po glavi, je za loterijo.
Nekaj možnih odgovorov:
– hormonska nihanja, kar lahko vodi v tesnobo, depresijo
– ne počuti se ljubljenega, kljub vsem tvojim “nežnostim”, se je umaknil v svoj mali svet in ne vidi ven,
– padec libida zaradi preobremenjenosti z delom,
– ugotovil, da ni življenje, ki si ga je od nekdaj želel,
-ni sposoben dajati ljubezni in je posledično tudi ne sprejemati
Glej, imaš več možnosti izbire. Lahko ga pustiš pri miru in čakaš (upaš), da sam pride do tebe, ko se “strezni.” Lahko se usedeta za mizo, vržeta karte in si povesta vse svoje misli. Lahko pa trpiš dalje in igraš vlogo uboge ženske, ki se ji je zgodilo nekaj nepričakovanega, krivičnega. Predlagam, da nekaj narediš drugače kot do sedaj, ker tako ne bosta mogla špilat na dolgi rok.
Ne vem, ampak ko mi nekdo po eni strani prijavlja kako njegov partner včasih ni bil tak, po drugi pa se pritožuje kako nekdo tretji povečuje vpliv nanj, dobivam občutek, da je glavni problem to, da ga tisti, ki se pritožuje, izgublja.
Tvoj mož je očitno neko zelo vodljivo bitje. Je zato postal tvoj mož?
Družino in tvoj doprinos jemlje kot nekaj samoumevnega, zato več ne vlaga toliko truda in pozornosti v sam odnos.
Zgleda, kot da se je spremenil njegov pogled, vendar se ni nič spremenil. Spremenile so se okoliščine in njegovo doživljanje samega odnosa.
Ker meni, da ga ti preveč nadzoruješ in ne puščaš svobode. Po kolegovem mnenju tvoj mož še vedno preveč upošteva tvoje želje.
Mislim, da tebe ubija to ker ga nekako nimaš v oblasti in se ti zdi, da ga čedalje bolj posedujejo vsi drugi in imajo nanj vpliv, tebi pa posledično ta vpliv slabi. Sedaj si nejevoljna in ga želiš s “palico” prignat nazaj v zakon…. ampak se mi zdi da tako ne bo šlo. 😉
Rada bi da se otrese prijatelja, vseh tistih, ki jim nesebično priskoči na pomoč, da le tebe pelje na sprehod, s tabo bere knjigo, se zabava s tabo…. Ampak če si razdražljiva….potem izbira med družbo s prijaznim prijateljem in sitno ženo. Koga bo izbral? 😉
Verjetno vse to počne nezavedno – beži iz odnosa, ker mu nekako s tabo ni lepo tako kot mu je bilo nekoč na začetku veze. Takrat sta imela več čase drug za drugega, bila vesela da sta skupaj, nobenih žal besed…. danes pa ne najdeta skupnih trenutkov, pogovora.
Kaj pa če se zmeniš z njim, da bi načrtno imela nap. en dan v tednu samo zase in si za tisti dan splanirata zanimive aktivnosti pri katerih bo obema lepo?
a to je upgrejd že enepar tukaj prežvečenih tem na isto tematiko???
pa kaj si babnice ne znate pomagati s kakšnim glasom “ljudstva” in si jih pustiti zrihtat kakšnemu naključnežu???
nehajte je.ba.t sebe, desce, opustite maloposeštniški odnos do “partnerja” … če imate višek časa, energije, se počutite na stranskem tiru … začnite klekljat ali pa se go.ni.t po tičih — ampak NAREDITE!! kaj … čas vam teče 100x hitreje kot moškim.
Veliko je kontra izjav v osnovni temi. Kao kolega možu “svetuje” in praviš da vpliva nanj, po drugi strani pa mu mož ne dvigne tel in ga celo izklopi. Malce čudno ane?
Če bi bil takšna vodljiva ovca tega sigurno ne bi naredil.
Prijazen ko želi sex, drugače ne, pa vseeno kuha, ne pije, praviš celo idealen partner.. in spet nisi zadovoljna z njim?
Morda bi se vprašala kaj ti počneš, da želi imeti svoj mir..
Res? Dvomim. Zakaj pa potem ženske živimo dlje? Ni rečeno da je naša minuta življenja enako dolga kakor minuta moških :P[/quote]
to vas pa bog kaznuje, ker tistih 15 – 20 let, ko ste “najboljše” slabo izrabite ☺
kot nekakšna pokora …
Res? Dvomim. Zakaj pa potem ženske živimo dlje? Ni rečeno da je naša minuta življenja enako dolga kakor minuta moških :P[/quote]
Vaša minuta življenja res ni enako dolga kot naša. Bolj se ne bi mogel strinjat s tabo.
Ko ženska reče “evo za minutko sem gotova in greva” Ali ” čez minutko sem pri tebi” si je najbolje vzet pivo in se vsest. Ko bo tisto pivo lepo elegantno počasi izpito se bo ona prikazala ali bo gotova..
Ja vaše minute so zeeeeeelooooo drugačne od naših
tako dolgo dokler enemu ne poči film….pa brez hladnega orožja prosim…tvoj mož je čist ok..za druge..za tebe pa…mu dol visi, zakaj? ker si mu vedno pri roki, ker si steber ki podpira hišo , da se ne podre..ker…saj razumeš….skratka nista za skupaj, predlagam ločitev, poberi mu kar mu moreš, začni znova sama, seks pa boš itak dobila za vsakim vogalom…ali pa na monu….sadni, dater, spider, matkič…še izbiraš lahko, brez obveznosti, brez drobnega tiska….verjetno tudi brez orgazma)))
Hja, pozabljaš, da so pa zato vaši centimetri toliko daljši ://
Ni čudno torej, da se morajo nekatere ženske pretvarjati, da sodelujejo v “akciji”, ko pa je več kot očitno, da gre za “komedijo”.[/quote]
s tabo je to tragedija … klasična grška – z neizogibnim tragičnim koncem in vmesnim “deus ex machina” vložkom ☺
Hja, pozabljaš, da so pa zato vaši centimetri toliko daljši ://
Ni čudno torej, da se morajo nekatere ženske pretvarjati, da sodelujejo v “akciji”, ko pa je več kot očitno, da gre za “komedijo”.[/quote]
s tabo je to tragedija … klasična grška – z neizogibnim tragičnim koncem in vmesnim “deus ex machina” vložkom ☺[/quote]
Predvidevam, da zdaj želiš od mene, da jaz napišem, da bi tole s teboj pa lahko opisali kot en soft porno ali nekaj takšnega.
No, pa naj bo. Ajde. Zdaj si spet ti na vrsti.
s tabo je to tragedija … klasična grška – z neizogibnim tragičnim koncem in vmesnim “deus ex machina” vložkom ☺[/quote]
Predvidevam, da zdaj želiš od mene, da jaz napišem, da bi tole s teboj pa lahko opisali kot en soft porno ali nekaj takšnega.
No, pa naj bo. Ajde. Zdaj si spet ti na vrsti.[/quote]
jaz bi raje kaj bolj klasičnega … npr. kot je izhodišče te temice … krasen par, ki bi hlad v odnosu lahko izvažal ekimom — v kockah ☺
dogaja se ti povsem klasična zgodba dveh, ki nimata pojma o pojmu. začetno poželjivost sta zamenjala s čustvi – po domače povedano, če je nekdo močno potreben in zato sadi rožice na veliko, še ne pomeni, da je sposoben gojiti globoka čustva. Tudi tvoja čebelica pač ni edino merilo za siceršnje skladje v zakonu.
Tvoj je poleg tega še brezhrbteničar, ker nima svoje osebnosti se vedno prilagaja drugim.
kar se njegovega prijatelja tiče sem skoraj prepričana, da je kdaj tudi tvojemu možu kakšen postranski fuuk zrihtal.
praviš sicer, da je kar v redu človek, zato bi bilo za vaju smiselno, da se vključita v kakšno delovno terapevtsko skupino a la Sanja Rozman, pa ne vem, če je še kaj podobnega. seveda bo to pomenilo, da bosta oba morala garati na odnosu in da nikoli več ne bo kot je bilo.
Forum je zaprt za komentiranje.