partnerski odnos po varanju
zelo lepo si pojasnila Izidora,
žalostno je, da ni vsem to že jasno.
AA
tebe bi pa nekaj vprašala.
(pa tudi kakšno, ki je to res doživela)
– Zakaj, če bi ti to skrival in bi se končalo – bi oprostila?
jaz ravno zaradi tega nisem oprostila.
ker mi je to skrival.
ker je to izraba zaupanja.
to me zanima
kako bi lahko šla čez to?
kako bi mu potem lahko še kdaj kaj verjela?
zakaj bi mu
če je s svojim vedenjem pokazal,
da tega ni vreden?
kako bi opravičila,
da ni imel toliko spoštovanja do tebe
da ti je lagal v obraz?
kaj je to za en odnos?
tisto jokanje –
plazenje po kolenih…
pa saj ne bom nikoli več…
saj mi je žal…
saj sem imel vedno samo tebe rad…
to mene ne gane.
Me prav zanima, kdo že vnaprej napove, da bo varal? Saj zato pa se vara, ker je to skrivno dejanje. Kajti, če napoveš v naprej ženi/možu normalno, da se s tem ne bo strinjal/a. Malce čudno bi bilo, da bi mi moj rekel: ti, jutri te bom pa prevaral – gotovo, da mu bom dovolila, ali pa on meni. Zato praviti, da mu/ji ne oprostiš tega, da mi ni povedal, je pa mal čudno. Mislim, da gre tu predvsem za vprašanja, bolečino, prizadetost, kaj je drugje bolje kot doma, v čem je boljša/i, zakaj
jaz sem si tako predstavljala:
da – avanture za eno noč odpadejo.
za oba.
ker sva oba zrela, pametna in ker nama tak seks nič ne pomeni –
oziroma, če bi prišlo do naveličanosti ali želje po popestritvi,
da bi se to dogovorila in rešila skupaj.
to pomeni, da bi do varanja lahko prišlo samo,
če bi se kdo od naju zaljubil –
ker tega ne moreš predvideti, oz. si ukazati,
da se to ne bo zgodilo.
no, takrat bi pač to povedal,
pa bi se o tem pogovarjala.
(se je že zgodilo in sva lepo potrpežljivo rešila)
če pa bi bila tako huda želja
tako močna zaljubljenost, da bi moral tudi spati z njo
sem si predstavljala,
da bi to po dejanju tudi povedal.
tako.
tako sem si jaz to predstavljala.
samo to je zame zrelo vedenje.
vse ostalo je pa samo –
briši.
Mogoče bi mu oprostila, pozabila pa sigurno ne bi nikoli.
Nekoč sva se pogovarjala o tem, pa mi je tudi on rekel, da bi odšel, če bi to storila.
Občudujem tiste, ki jim življenje teče potem naprej po nekem ustaljenem tiru, ko ne omenjaš te teme, ko se izogibaš vsemu … – vsaj zdi se mi, da je potem tako.
Jaz bi težko živela z mislijo, da je to enkrat storil, da lahko tudi drugič. Poznam par, kjer se je možu sfuzlalo pri 45. Sral ga je s svojo sodelavko in vsi so vedeli. Enkrat je bila ona (žena) pri nas in je jokala moji mami … Vleklo se je kakšno leto, dve. Potem ga je tista ljubica dala na čevelj (mimogrede: tudi ona je bila poročena in je imela otroke) in se je on vrnil k ženi. In ona je bila vsa srečna in mu je vse oprostila … Zdaj govori: moj … je tako dober in tako mi pomaga …
Za bruhat.
LP
Forum je zaprt za komentiranje.