Pa si res vedno umijete roke, ko greste iz WCja?
Hmm,
za to napisano, mi je pa dal misliti Mackicin post, o tem, kako si ga
njen tip ne zna umit (tam ni slo za roke, pac pa za drug primer:)
Ne vem, kako je pri vas zenskah; pa zdaj boste itak vse rekle, da si
jih vedno umijete, ampak ce ste vsaj malo podobne moskim, morajo
tudi obstajati tiste, ki si jih ne, zanima me pa, kako jim to uspe!
Zdaj pa tako. Ko gres zvecer ven, pa moras slucajno na WC, vedno znova opazis, da si veliko tipov sploh ne umije rok. Ne stekam. Pa tale opazka. Recimo, da se to ne opazi toliko v enih boljsih lokalih (lahko, da je to naklucje) folk veckrat umije roke, kot pa drugje. Hmm, v KMSju ali pa Hombretu, ali pa recimo kaksna varianta dalec izven Ljubljane (nisem iz Lj) je pa tako, kot da umivalnika ne bi bilo, je pa za tiste, ki na to nikoli ne pozabijo.
Potem gredo pa do vas, vas pobozajo po obrazu, nezno po ustnicah, pomeziknejo in recejo: Si me kaj pogresala :))))
Hmm.
TiNKO
Hmm, po pravici si jih ne umijem vedno, saj nimam radioaktivnega. Če se kaj pošpricam potem si roke zmilim, ali pa če rem potem jest. Vedno pa si jih tud ne. Mogoče so me narobe vzgojili, ne vem. Pa tudi ženske vem, da si jih ne umijejo vedno, predvsem doma ko jih nihče ne vidi. 😉
Enkrat sem gledala eno Oprah, kjer so imeli na ženskem WC skrito kamero. Svašta – ene si sploh ne umivajo rok, ene komaj da nanje pade kakšna kapljica vode… In pri nas je po mojem dokaj enako.
Če gledam npr. WC v kakšnem večjem centru ali počivališču (v ženskem WCju je praviloma vrsta) – kar nekaj jih mirno odkoraka mimo umivalnikov pa ven.
Mislim, da si je roke treba umivati VEDNO. Saj ni fora toliko v tem, a pade kakšna kapljica na roko ali ne (recimo pri fantih). Saj pa tudi kakšno kljuko do WCja primemo, ne? In če pomislimo, koliko ljudi, ki jim JE teklo po rokah jo je prijelo…
Enkrat sem nekje prebrala (odgovor nekega zdravnika),da je na pipi in kljuki od vrat veliko več bakterij kot v urinu. Pa saj z rokami ne šarimo po školjki. Roke si umijemo, s čistimi rokami zapremo umazano pipo in primemo umazano kljuko ali celo vrata.
Ali kljuko primete s papirjem?
Roke si skoraj vedno umijem, razen če zunaj kaj delam, takrat ne (na vrtu, košnja… – en Wc imamo zunaj)
Zanimivo je to, da če si tipi sploh kdaj umijejo roke, si potem ko pridejo iz WC in svoje že opravijo. Sam če mene vprašaš, jaz tega ne razumem.
Zakaj ne? Da razložim. Mislim, da so WC-ji umazani in pravi nabiralci bakterij in raznih okužb. Največ je pa bakterij na kljukah. Ker teh se vsak prime, pred potrebo in po njej. Zato bi se morali fantje umit roke preden grejo na potrebo.
Zakaj?Ko grejo na WC se primejo kljuk, ki so packaste kasneje potem primejo svojega ….. ga s tem umazanimi rokami primejo in zapacajo. In ko opravijo si mogoče le nekateri umijejo roke. In zdej, tega ne štekam, to pomeni, da mate svoje…… tok umazane da si jih morte umit, ko pridete iz WC. Ne štekam. Vem pa da to delate skoraj vsi.
Tko da najbolj pravilno in higiensko bi blo, da si jih umijete predno primete svojga …… in še potem ko opravite svojo ptrebe. Ker, pa vem da se vam v lokalih blazno mudi, verjetno do tega ne bo nikoli prišlo.
Jaz moram priznat, da si res roke umijem, če se le da. Razen v kakšnih lokalih, kjer so pipe take, da če se jo dotakneš, je še slabše. Ne vem, men se to zdi zlo pomembno, pa tud bolje se počutim, ko imam čiste roke.
Packi gor, packi dol. Npr, da si res umijete roke ko greste iz stranišča. Pote pa morate prijet za pipo, da vodo zaprete na koncu (vsaj ponekod), pa odpret vrata in bacili so spet tu – packi! Tak je.
Kjerkoli kar ni doma si jih čist vedno, že tko so mi javni wcji nekaj najbolj ogabnega..ampak če je sila, ni druge…sploh pa nikol ne bom razumela kaj ženske delajo v wcjih, da so taki svinjaki..da ne omenjam poscane školjke, ker ko to vidim se sam obrnem in grem pa če mi mehur raznese…sploh kar vidiš v raznih nočnih klubih in nočnih lokalih…za zjokat :((
Kakorkoli se mi zdi, da je to ena od osnov higiene…če že mila ne, vsaj da si z vodo splakneš roke..
Si sploh ne predstavljam, da si ne bi umila rok, po tem ko sem bila na WC, pa naj bo to kjerkoli, če ni vode pa pridejo seveda v poštev osvežilni robčki. Kar se tiče umazanije na pipah…jaz jih vedno zapiram s papirnato brisačo ali robčkom, poskušam se izognit tudi kljuk, večinoma se vrata tako ali tako ne zaprejo popolnoma in se jih da enostavno odrinit.
Sicer so pa na nekem zdravniškem simpoziju v ZDA s skrito kamero na stranišču ugotovili, da si umije roke približno 30% moških in nekje 60% žensk…
Ja, to o poscanih školjkah tud men ni bilo nikol jasno. Po dolgih letih “raziskav” sem prišla do zaključka, da nekatere pač opravijo potrebo stoje ali čepe na školjki.
Glede umivanja rok pa tako: mene so vedno učili, da si je treba roke vedno umiti, kljuke in vodne pipe, pa se z rokami ne šlata. Za to nadlogo seveda obstajajo robčki.
Doma pa si še bolj temeljito umijem roke, saj je doma le to še lažje kot na javnih mestih.
Po mojih izkušnjah, si pol žensk na javnih WC-jih rok ne umiva. Glede na ta opažanja, me zanima, koliko žensk si po uriniranju umije in obriše sp. organe, če se jim še rok ne da umit?
Ja, to je stvar navade. Se niti slučajno ne more zgoditi, da si ne bi umil rok. Me moti potem, če si jih ne umijem. Dejansko si kar pogostoma umivam roke. Ko pridem domov, predno jem, pripravljam hrano … Tako učim tudi otroka.
Hec pa je v tem, da ni potrebno stalno umivanje rok. Prepogosto umivanje je znak bolezni (strah pred okužbo). Telo se pred veliko okužbami brani samo in pridobiva na odpornosti (poglejte zdravnike – redko zbolijo). In niso samo roke tiste, ki vnašajo mikroorganizme v telo.
No, pred jedjo oz. pred pripravo hrane je bolj važno umivanje, kot pa po WCju.
Jaz si roke vedno temeljito umijem, še posebej pa na javnih WC-jih. Najbolj všeč mi je v Italiji, ker imajo v nekaterih WCjih na umivalinikih tako narejeno, da ti ni treba z roko odpirat pipe, ampak je na tleh taka bunkica na katero stopiš da začne voda tečt. Tudi pri nas imajo nekje pipe na senzor (v Koloseju se mi zdi). Drugače pa če se le da pipo odprem s papirjem in tudi kljuko na vratih odprem s papirjem če pa nimam nobenega pa ne primem za kljuko ampak primem za rob vrat in to čim bolj zgoraj ker mislim da se redki stegurjo tja gor z rokami. Če je možnost pa samo s čevljem odrinem vrata. Edino če so vrata zaprta pa ni nobene variante, potem jih pač odprem s kljuko pa še to probam z mezinčkom. Moj pravi da sem že kar malo obsedena z umivanjem rok, čeprav je on tudi zelo natančen glede tega, ampak jaz sem pa baje še bolj.
Mali2, huh.. čudno.. moj osebni zdravnik je bolan 6 mesecev na leto.. ker ga nikoli ni 🙂 ok no.. mogoče je le “bolan”.
Drugače tudi jaz si vedno umijem roke bodisi doma bodisi na javnih WC-jih. Pipo vedno zaprem s papirano brisačo ali toaletnim papirjem, vrata pa, če že moram odpreti, jih s komolcem. Velikokrat pa vidim, ko si umivam roke, ženske kar gredo mimo, ne da bi si umile roke. Ok, pač njihova stvar. Samo najbolj ogabno se mi je zdelo, ko sem videla to na WC-ju v McDonaldsu. Ko sem šla ven, sem videla, ko je ta ženska držala hamburger s tistimi umazanimi rokami.. za bruhat.
Zanimivo pa je, ko rečejo moški, da si ne umijejo rok, ko grejo na WC, ker itak njihov ni umazan. Dragi moški, pomislite, da niste edini, ki to počnete, ali vam je res všeč dati nekomu roko, s katero si ga je ravno prej držal na Wc-ju? Da ne bo pomote.. tudi ta misli, da je njegov čist. In tako misli en kup moških, ki njihov “korenjak” lahko tudi ni tako čist, kot si mislijo…
n/a/n/a napisal:
> Po
> dolgih letih “raziskav” sem prišla do zaključka, da nekatere
> pač opravijo potrebo stoje ali čepe na školjki.
Joj a ti se usedeš na školjko v javnem wc? Fuj! To, kako pa ženska stoje lula pa tudi meni ni čisto jasno in prvič slišim. Jaz vedno čepim in mi včasih tudi kakšna kapljica pristane na dili samo če je papir v wcju vedno pobrišem za sabo, če pa papirja ni pa pač pustim, sam to nisem jaz kriva da so nekateri lokali tok škrti da niti wc papirja nočejo nabaviti.
No, morda se bo to komu zdelo neverjetno, ampak jaz si res vedno umijem roke, ko grem z veceja, pa naj bo to zunaj ali pa doma. Kot je že bilo tu povedano, je na javnih vecejih precej umazanije in bolezenskih klic, ki se zadržujejo tudi na pipah in kljukah. Na srečo morajo zdaj v novejših lokalih urediti veceje in umivalnike tako, da je čim manj dotikanja. Tako da so pogoste pipe na senzor. In da praktično ni več videti brisač iz blaga, razen seveda v najbolj nobel lokalih, kjer vzameš svežo brisačo in jo po brisanju odvržeš v košaro z umazanimi. Doma si je pa treba roke prat tudi zato, ker menda ne greš kar direkt z veceja za štedilnik z umazanimi rokami, no.
Res vedno si roke operem tudi takoj, ko pridem domov, od koderkoli že. Verjamem, da dosledno upoštevanje tega pravila precej zmanjša verjetnost okužbe z zimskimi prehladi ali še s čim resnejšim.
Forum je zaprt za komentiranje.