Otroški dodatki – sramota??
otroški dodatek bi bilo treba ukiniti in se pač doda nek znesek k socialni pomoči, ne vidim problema, še manj bi bilo pisanja in papirjev ter ostalih stroškov, povezanih s tem…če nimaš za normalno preživetje, dobiš socialno pomoč države…v čem je finta, da dobiš socialno pomoč in še otroški dodatek? vse skupaj v en znesek in je to to…saj tega dodatka ne dobijo otroci osebno?! starejši otroci dobijo pa štipendijo, ki je namenjena osebno njim in je to to.
če se gremo otroški dodatek, pa je to dodatek oz. nagrada staršem za vsakega otroka, za katerega se računa, da bo nekoč prispeval svoj delež v državno blagajno…in tukaj so vsi otroci enaki, brez izjeme! moj otrok je enako vreden, kot otrok revnih staršev in tudi kot otrok bogatašev…to ni “pomoč”, to je neke vrste nagrada nagrada staršem…prav tako bi morala biti enaka višina tega dodatka za prvega in za petega otroka v družini…skratka otroški dodatek naj bo enotni znesek za vsakega otroka v državi
Aja včasih so tisti na minimalcih krasno živeli ja. Ni bilo revščine sploh. Sedaj imaš pa lahko tri mulce praktično zastojn v vrtcu, dobiš pa še dodatke za njih. In na koncu ti več ostane od plače k nekomu z nadpovprečno plačo z enim otrokom. Čeprav zasluži dvakrat več kot ti. Mu ostane praktično isto, ker plača praaktično polni vrtec in nimaa nobenih dodatkov. Če to ni socializem ne vem kaj je. Isto je pri brezposelnosti. Če ti ostaneš brezposelna boš praktično isto kot prej v šihtu dobila. En ki je boljše zaslužil in krepko več prispevkov kot ti plačeval….bo dobil pa isto kot ti! Pri penziji isti klinac. Minimalna penzija je samo cca 100e nižja od plače minimalne. Toliko boste dobili tisti na minimalcu. Eni pa 60%. Nekateri še to ne. Plačevali pa 40 let dva do trikrat več kot ti. Logično a ne? Res so priviligirani ker morajo še za vse vas prispevat, na koncu so pa čisto na istem kot vi. Še gospoda ki nikol delala ni kasira denar do smrti. Bi se šli radi naravno? 70% slovencev ni zmožno samih zase in za svoje potomce poskrbet. Tudi njihovi potomci ne bodo. Dobesedno zgornjih 10% drži nad vodo ostale. In ne tudi včasih ni bilo nič drugače. Edino kar je bilo drugače da bogatih videli niste, ker so skrivali oz. niso bili v vaši bližini. Sedaj se pa vsak na minimalcu želi primerjat z nekom ki je čisto drugače si življenje zastavil. Bi očitno morali vsi imeti isti rezultat. Zanimivo da nihče ne razume da je za določene rezultate tudi isto pot ubrat treba. Ne pa samo rezultate primerjat. V sloveniji so najbolj jebene stranke povprečneži. Tisti podpovprečni dobite vsega boga in pol za mularijo če jo imate. Bogati ne rabijo. Povprečni pa rinejo vse to naprej, plačujejo kot da bi bili bogati, na koncu so pa na istem kot vi podpovprečni. Pol se pa trudi. Za koga že? Za vas? Da posluša nekdo ki plača 500e vrtca za enega otroka eno kokoš na minimalcu ki ima tri zastojn v vrtcu in ji država da še skor 500e dodatka zato ker jih pač ima? Posluša kako mu je fajn in je bogat ker ima še enkrat večjo plačo, čeprav mu na koncu ostane isto kot tistemu na minimalcu, ker pač povsod ven pade.
Forum je zaprt za komentiranje.