nostalgija
Ti pa nisi prav dobro razumel tega “reka”. To, da je v vsakem hecu nekaj resnice, še ne pomeni, da gre za absolutno resnico. To pomeni le, da je tisti, ki se je o nečem pohecal, nekaj malega mislil tudi resno. To je pa velika razlika in v tem primeru sploh ni nujno, da bi povabilo prijateljice rešilo ta odnos. Jaz sem prepričan celo, da ga ne bi. Mogoče bi popestrilo dogajanje v postelji, težave pa bi se potem pojavile drugje.
Ti pa nisi prav dobro razumel tega “reka”. To, da je v vsakem hecu nekaj resnice, še ne pomeni, da gre za absolutno resnico. To pomeni le, da je tisti, ki se je o nečem pohecal, nekaj malega mislil tudi resno. To je pa velika razlika in v tem primeru sploh ni nujno, da bi povabilo prijateljice rešilo ta odnos. Jaz sem prepričan celo, da ga ne bi. Mogoče bi popestrilo dogajanje v postelji, težave pa bi se potem pojavile drugje.[/quote]
pa sej midva rabiva popestritev v postelji. ostalo bolj kot ne štima
biny, koliko si rekla ti si 23 tip je pa 27, uffa ja mlada sta imela otroke. To je bilo bolj pogosto v titovih časih da so tako mladi otroke delali. No ja sedaj je kar je, samo od 27 letnika ne pričakuj prav veliko, tipom tam od 20-30 let jim gre po večini sam zabava pa sex po glavi. Nočem biti črnogleda samo mislim da čez ene 5 let ne bosta vidva več skupaj. Večina teh vezi, ko se poparčkajo pri 20 naredijo zgodaj otroke potem tam nekje ko so v 30 letih potem razpade.
Pri teh letih človek težko ve, kaj bi sploh rad.
Mogoče mu je zdaj žal, da ima s tabo otroke.
Če bi drugo štimalo, bi štimalo tudi v posteljji.
V vajinem odnosu marsikaj ne štima, le tega nočeta videti.
Vidim, da sploh nimata neke pristne komunikacije, oba se izmikata temu, da bi sploh reševala težave, ti pa hočeš le nekaj na silo.
“Bolj kot ne” štima? V tem odgovoru je veliko resnice, le priznati si jo je treba. Veliko ne štima. Se strinjam, da ko vse štima, takrat v postelji še najbolj štima. Ni pa nujno tudi obratno, da ko v postelji štima, da štima tud vse ostalo.
Se strinjam z Robijem, spolnost je velik del razmerja to itak, ampak kot je biny rekla da nimata neke komunikacije da se obadva ne znata pogovarjati. Ja, to je potem velik problem. Me spominja na tisti kitajski pregovor: Poročite se s človekom s katerim si imata ogromno povedati in se lahko veliko pogovarjata, ker to bo edino kar vama bo ostalo na stara leta.
Glede let, pa itak se strinjam jaz bom letos 29, in če pomislim kakšna sem bila še pri 23, sem sedaj res drugačna, vseeno bolj zrela in drugače gledam na svet. Saj vem da tukaj ni dobro pametovati ker smo si vsi tako različni samo meni se zdi da je bolje si najti partnerja ko si starejši. Nekje pri 30 drugače razmišljaš kot pri 20, pri 30 veš veliko bolj kdo si, kaj hočeš od življenja in partnerja in česa nočeš. Tudi starejši ko si bolj si izbirčen, vsaj tako opažam pri sebi, ne dopustiš si več stvari, ki so ti jih določeni delali recimo v zgodnjih 20.
Problem je, ker brez pristne komunikacije sploh ni možno reševati konfliktov.
Veliko ljudi, še posebej moških, ne zna ubesediti občutkov. Ne znajo se poglobiti vase in razumeti vzrokov za to, kar čutijo.
Nekateri pa nočejo, ker bi s tem priznali svojo šibkost.
Potem več ne boš Princess28, ampak 29…:)
S čustveno zrelostjo res bolj veš kaj je tisto kar te zadovoljuje in posledično odpišeš kar ne ustreza. Zato smo bolj izbirčni.
Ja Robi, saj to je to, ker če je nek problem ga ne moreš kar ignorirati, bo slej ko prej ta kepa postajala večja in večja dokler ne bo prišlo do eksplozije. Kar v reali pomeni da bo prišlo do velikega prepira, ki bo mogoče vodil v totalni razpad veze, ali pa do še hujših scen kakšnih fizičnih obračunov itd.
Saj zato večina takšnih vezi kjer se ne morejo pogovarjati propade, ker se pridejo skupaj samo zaradi fizične privlačnosti, in ko ta mine čez 1, 2, 3 leta ali še prej. Potem ko ostane samo še duša in vidiš da to je pa oseba s katero si nimaš kaj za povedati, s katero še enega malega pogovora ne moreš imeti, se oseba ne zanima za tvoje življenje, hobije, ne sprašuje..komunikacija na nuli. Škoda če so potem še otroci v igri, ker oni največ trpijo v takih vezah in ob ločitvah.
glejta ROBI in PRINCESS mi2 se o vsem normalno pogovarjava samo okoli spolnosti ne. pač tako so nas starši očitno naučili in nam priučili, da to je nekaj kar se nobenega tiče kot naju, in mogoče je to krivo, da ne govoriva o tem. vse ostalo je ok. tudi pri vzgoji, samih gospodinjskih opravilih, v vsem si pomagava. tudi kuhat mu ni problem, problem je sam tuki, in zame dost velik, kajti, če se ne znava oz. če me ne zadovolji, sem potem jaz zelo slabe volje, res. tisti njegov ne je zame res tolk boleč, skoraj bolj kot kaj drugega.
in jaz mislim, da je skoraj prvi pogoj da se znava zadovoljit v spalnici, pa magari zjutraj ali zvečer.
saj zdaj ko sem jaz doma je drugače. potem ko bova oba delala, se bova najbrž šihtala in se bova samo na hitrco vidla. zdej, ko bi si pa lahko vzela čas zase je pa njemu tok odveč.
meni to zelo veliko v vezi pomeni (če odštejem otroke), se pravi 90%. če me ne zna zadovoljit, je res vsaka reč brez veze. sam lažje se je o tem s kom pogovarjat kot pisat, pa dejansko jaz vem kok je meni. in res, čedalje težje.
raj bi mela tipa, ki bi hotu 3x dnevno kot pa tazga ko imam zdaj k mu je 1x na mes zadostikrat
Zato pa je treba vsak problem v odnosu reševati skupaj, saj sta oba soodgovorna za nastalo situacijo.
Kdaj pa so se začeli njegovi ne-ji ? Verjetno ni od začetka takšen, ampak je postal kasneje…In kdaj točno se je to začelo pojavljati ? Se je kaj takšnega zgodilo ?
Je kdaj omenil, da ga kaj moti pri tebi ? Ima kakšne izpade jeze ?
Brez komunikacije seveda ne bosta rešila težave.
Te bom kar citiral, kar si napisala :
“meni to zelo veliko v vezi pomeni (če odštejem otroke), se pravi 90%. če me ne zna zadovoljit, je res vsaka reč brez veze. sam lažje se je o tem s kom pogovarjat kot pisat, pa dejansko jaz vem kok je meni. in res, čedalje težje.”
Se pravi 90 % ti pomeni v zvezi to, da te partner zna zadovoljiti. Zdajšnji pa tega ne opravi dobro.
Zakaj sploh še poteka ta debata ? A ni bla ženska že dovolj jasna ? lol, svašta
@biny, fora je v tem, da moraš dojet, da se morata tudi o spolnosti znati pogovarjati. Nič ti ne pomaga, le je odličen kuhar, vrtnar in oče, če se ne zmoreta normalno pomenit o spolnosti. Morda ti njegove ne-je preveč osebno vzameš. Pisala si, da ti včasih grdo reče med samim seksom – zakaj pa mu takrat ne poveš, kar ti leži na duši?
Meni se zdi, da živita en mimo drugega. Ti bi seksala, on gleda tv in potem si sveto prepričana, da je vajin edini problem v seksu? Saj mu ne znaš povedat svojih občutkov! Nauči se jih izražat brez obsojanj. Poleg vsega, kako te lahko neseksanje tako zelo v slabo voljo spravi, da si potem vsa zlovoljna in da komaj čakaš, da mu daš kontro, ko pa on da pobudo?
Oba imata težavo. Dokler tega ne boš sprejela in začela odprto komunicirat z njim, se bojim da se bodo težave samo kopičile. Ok je, da si si priznala, da se nista znala pogovarjat v preteklosti, ampak zdaj sta odrasli osebi, ki to lahko spremenita.
Kaj pa kak terapevt za pare? To vama ni opcija?
Partnerski odnos ni bojno polje. Vsaj naj ne bi bilo.
Praviš da si doma. Predvidevam, da imaš majhnega otroka, dojenčka, pa še dva, koliko večja? Kdo se ukvarja z večjima, ker če imaš dojenčka, si bolj kot ne priklenjena na ta najmlajšega. Kje pa mož dela, kaj dela, težka fizična dela ali kako?
Saj v končni fazi je vseeno, kaj dela. Če res ni ful natreniran in skuliran človek, natreniran, ker je dosti fizično težko delat v službi, pa še potem majhne otroke imet doma, svoje pa seveda naredi tudi stres… potem jaz čist razumem, da mu zvečer ni za kaj drugega, kot za gledanje nadaljevank. Pač želi odklop.
Verjetno si tudi ti želiš odklop. Mi je kar težko verjeti, da je tebi, pri tako majhnem otroku še sploh za spolnost. Mislim, dojenček (saj je še dojenček, kajne, najmlajši) pa še dva, koliko stara, kaj veliko že ne, če si ti 23. Koliko, je nastarejši sploh že v šoli? Trije majhni otroci, ti pa pogrešaš seks? Kaj ti pa seks pomeni? Povezanost z možem, en način sproščanja… kaj?
Kakorkoli, noben na forumu ti skoraj sigurno ne bo mogel dati recepta, da si bo mož zaželel in izvajal boljše seksualno življenje. Boš morala sama mu dat tisto, kar pogreša, da boš odstranila vzrok po nespolnosti, ali je to več časa čez dan, da ne bo zvečer preutrujen, ali kar pač je vzrok, pa ne na silo, na silo ne gre. Še najmanj pa gre z nekim zbujanjem občutkov krivde, kar imam občutek, da bi ti pri njemu rada dosegla.
Utrujenost je redko vzrok, kvečjemu je izgovor, težave so pa drugje. Treba jih je rešiti s pogovorom.
Bedna? :/
To je klasika, tako se začne razpad zakona/zveze. Začela sta bolj ali manj na seksualni osnovi in sedaj sta se zasitila, no vsaj on, in ne znata naprej…. Sedaj bosta tečnarila, drug drugemu povzročala čustvene bolečine in vse bo šlo v maloro….
Biny treba bo povedat njemu kaj te muči in on isto tebi, tako se bo začelo razpletat te “štrene”…. 😉
Ne obtoževat v stilu “ti si kriv, zaradi tebe sem taka, …..” povej kaj ti čutiš, kako ti je in izrazi željo da ti pomaga 😉
Fantje radi pomagamo “nemočnim” ženskam 😉 :)))
Forum je zaprt za komentiranje.