Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek nočno delo nezmorem več

nočno delo nezmorem več

nočno delo me je izčrpalo enostavno ne zmorem več nočnega dela telo govori eno glava pa drugo urnik dela je nemogoč 10 do 12 ur dela vikendi prazniki skratka svetlega sploh ne vidim več,,enostavno ne zmorem več nočnega dela do 24.00 še zdržim pol ne gre več enostavno me spanec ubija ponoči nisem skoncetriran na delu pozabim pol stvari.začele so se mi pojavljati omotice začel sem jecljati nenormalno sem razdražen živčen napet..vendar se bojim za izgubo službe če bi odšel k zdravniku in povedal da več ne gre delat ponoči da nezmorem takega tempa kajti počitkov enostavno nimamo..varnostne službe so popolnoma vse enake delavca kurijo dokler ne pregori..in da sam odpoved….zaposlen sem na rtv televiziji v recepciji kjer sta zaposlena še dva njihova delavca ki pa delo opravljata samo podnevi eden celo dela kako mu paše po 5 ur na dan vse vikende praznike imata proste si nastavita delovni urnik in mi se jima moremo prilagajati..tako da smo popolnoma uničeni..enostavno ne zmorem več…na koga se naj obrnem..

Na delovno inšpekcijo. Če bo kaj? Itak so sami lenuhi in zažiralci, mali človek pa naj dela da crkne!
Pa pripada ti počitek in prosti dnevi. Najprej tja pokliči in jim povej kaj te muči. Lahko anonimno. Srečno.

Večkrat tu čitamo, kako se izkorišča varnostnike. In me zanima, ali je to res, da delajo vse dneve, ali ni zakona, da jim pripada prosti dan? Kako je to sploh mogoče, pa še plače so minimalne, jim izplačujejo nadure?

Tebi pa svetujem prijavo, pozanimaj se brezplačno pravno pomoč, imate sindikat?

nujno k zdravniku, pomagaj si, da ne zboliš resneje.

Noč ima svojo moč – so rekli že stari ljudje. Noč je za počivanje in spanje in ne za delo, tako je človek ustvarjen. Človek naj bi delal čez dan, ponoči pa naj bi počival. Nočno delo bi morali prepovedati povsod, kjer ni nujno potrebno. Če se res počutiš tako slabo, pojdi do osebnega zdravnika in naj te da vsaj nekaj dni na bolovanje, da se odpočiješ, da ne boš resno zbolel. Vse dobro!
No, moj sin tudi dela vsako tretjo izmeno ponoči, ampak ne na recepciji, pač pa v proizvodnji, delati mora kot pes od stroja do stroja, gorje, če se kaj pokvari! Prav tako mora biti delo narejeno, tudi še kakšen sodelavec zboli, ali je kako drugače odsoten. In na koncu je še vesel, da sploh ima delo, saj je ogromno mladih brezposelnih.

Miši povej-jo vprašaj. Ona fajn služi za nič dela.

Koliko let si zdržal?

To kar delajo varnostne službe s svojimi zaposlenimi je res ena velika žalost. Ker imajo vodilni v svoji lasti podjetja, večina keša spravjo v svoj žep, delavce pa držijo na 500 do 600€ neglede ali delajo ponoč, nedelje, prazniki, za njih je vse isto.

Po 10 letih mesečnega ponavljajočega nočnega dela je telo oslabljeno, življenjska doba se zelo skrajša, zviša se verjetnost za kronične bolezni (srece, rak…) stopnja razdražljivosti je zelo visoka, razne psihične težave so pogostejše od težav s koncentracijo, zmedenostjo, nespečnostjo…

vidim, da je sicer tema že stara ampak mogoče se pa kdo najde z odgovorom. delam v zdravstvu, nočne so katastrofa, sestre imamo vse več obveznosti v nočnem delu. vid mi je začel drastično pešati, dve leti nazaj sem prvič dobila očala. ker med nočnim delom pripravljamo veliko terapije se mi po nekaj urah začne megliti pred očmi kar posledično pomeni, da dlje časa seveda delam s tableti. pa je potrebno še veliko drugega postoriti ne samo pripraviti terapijo. prav tako se je začel izvajati tudi psihološki pritisk iz strani vodstva. ko sem v nočni se mi poruši celoten bioritem in potrebujem minimalno 1 teden, da grem spet normalno na potrebno (vem, da zveni hecno). ker več ur preživim stoje, me je začel zelo boleti tudi križ.  kakšni so postopki, da bi pridobila kakšno potrdilo za delodajalca, ki ga bo moral upoštevati? naročila sem se k osebni zdravnici vendar imam občutek, da je bolje , da se sama pozanimam….najlepša hvala vsem za odgovore.

Odgovor na objavo uporabnika
medicinka633, 18.04.2023 ob 10:28

vidim, da je sicer tema že stara ampak mogoče se pa kdo najde z odgovorom. delam v zdravstvu, nočne so katastrofa, sestre imamo vse več obveznosti v nočnem delu. vid mi je začel drastično pešati, dve leti nazaj sem prvič dobila očala. ker med nočnim delom pripravljamo veliko terapije se mi po nekaj urah začne megliti pred očmi kar posledično pomeni, da dlje časa seveda delam s tableti. pa je potrebno še veliko drugega postoriti ne samo pripraviti terapijo. prav tako se je začel izvajati tudi psihološki pritisk iz strani vodstva. ko sem v nočni se mi poruši celoten bioritem in potrebujem minimalno 1 teden, da grem spet normalno na potrebno (vem, da zveni hecno). ker več ur preživim stoje, me je začel zelo boleti tudi križ.  kakšni so postopki, da bi pridobila kakšno potrdilo za delodajalca, ki ga bo moral upoštevati? naročila sem se k osebni zdravnici vendar imam občutek, da je bolje , da se sama pozanimam….najlepša hvala vsem za odgovore.

Ja, fajn bi bilo, da se tvoje delo porazdeli na 2 osebi. To pomeni enega zaposlenega več, dodatne prispevke za delodajalca. Ker pa že zaposleni pripovedujejo, kako je naporno, delodajalci ne dobijo novih delavcev. Upam, da je vsaj plača vsaj 1800 na trr.

To je začaran krog, ki se vrti že vsaj 10 let, če ne še več.

Ne le nočno delo, tudi drugo turnusno te na dolgi rok izčrpa ko si čez 40. Zahteve so vse hujše in pritiski vse večji. Ko si zaradi dolgoletnega dela izmozgan ti pa rečejo, da če ni zate pojdi. Ljudje so pa tiho in trpijo, ker imajo kredite, otroke. Vse več je dejavnosti, kjer je tako v gonji za vse večjimi profiti.

Tudi jaz sem imela na nočno izmeno probleme pri prebavi. Odvajala sem enkrat na tri, štiri dni. Sicer teh problemov nimam. Nočna je katastrofa! Kdor si je zamislil nočno smeno, mater ……………..! Govorim o firmah v proizvodnji.

Stari zamenjaj tole čimprej. Ni to življenjsko. Noč je noč.

Jast delam 3 smešne,to pomeni en teden popoldan,drugi zjutraj in tretji nočna… Vam povem, da po 5 nočni sem tako zmozgan,neprespan, utrujen, nervozen ,ma ni da ni…  Do 6h delam,pol ure do doma ,tuširanje in če imam srečo, da zaspim takoj je ok,ker okrog 12 h se že zbudim?..ma največkrat zaspim šele okrog 9h.. ma to je za vola ubit, bi menjal službo,ma imam kredit za stanovanje,in se le nekaj pozna na plači, pol obroka…

Odgovor na objavo uporabnika
Matija785, 18.04.2023 ob 22:20

Jast delam 3 smešne,to pomeni en teden popoldan,drugi zjutraj in tretji nočna… Vam povem, da po 5 nočni sem tako zmozgan,neprespan, utrujen, nervozen ,ma ni da ni…  Do 6h delam,pol ure do doma ,tuširanje in če imam srečo, da zaspim takoj je ok,ker okrog 12 h se že zbudim?..ma največkrat zaspim šele okrog 9h.. ma to je za vola ubit, bi menjal službo,ma imam kredit za stanovanje,in se le nekaj pozna na plači, pol obroka…

To je cena zato,da si na svojem. Ni važno psihično in fizično zdravje, važno,da si samostojen. Ko odplacaš kredit, boš samo še za na britof.

Zdravniki dajo papirje, za bolniško, ali omejitve, samo po vip, ne glede na dejansko stanje!Slovensko zdravstvo, in zobozdravstvo, je v rangu tretjega sveta!

Polomi zdravnika, zobozdravnika, pravnika, učitelja, delodajalca, sindikalista, in policaja, svet ti bo hvaležen!

Odgovor na objavo uporabnika
Tanej, 18.04.2023 ob 23:09

To je cena zato,da si na svojem. Ni važno psihično in fizično zdravje, važno,da si samostojen. Ko odplacaš kredit, boš samo še za na britof.

Recimo zato jaz ne razumem nasveta drugih, naj vzamem kredit za stanovanje, ki bo nekoč moje. Se pravi naslednjih 35 let naj dajem polovico plače za kredit in životarim ter po 35 letih lahko grem v grob z odplačanim svojim stanovanjem? Ne, hvala.

Odgovor na objavo uporabnika
noYa, 25.11.2014 ob 06:50

Miši povej-jo vprašaj. Ona fajn služi za nič dela.

Koliko let si zdržal?

Do kolen ji ne sežeš!

Kljub dobremu plačilu poznam dve zdravnici, ki sta se bili pripravljeni odločno upreti dodatnim nočnim 12 urnim službam, ker sta obe rekli, da več kot toliko kot sta že redno razporejeni na nočne ne zmoreta in lahko naredita napake. To je precej nazaj, ko zdravniki še niso bili tako dobro plačani v redni službi.

Če veš, da delodajalec ne dobi novega dobrega delavca tako zlahka, potem je treba jasno  povedati, koliko zmoreš in se tega držati. Šele potem šefi iščejo rešitve.

Odgovor na objavo uporabnika
Soseda in znanka, 18.04.2023 ob 23:28

Kljub dobremu plačilu poznam dve zdravnici, ki sta se bili pripravljeni odločno upreti dodatnim nočnim 12 urnim službam, ker sta obe rekli, da več kot toliko kot sta že redno razporejeni na nočne ne zmoreta in lahko naredita napake. To je precej nazaj, ko zdravniki še niso bili tako dobro plačani v redni službi.

Če veš, da delodajalec ne dobi novega dobrega delavca tako zlahka, potem je treba jasno  povedati, koliko zmoreš in se tega držati. Šele potem šefi iščejo rešitve.

V varnostnih službah, delajo tudi po pet zaporednih nočnih, vendar oni niso ljudje, ali se mogoče motim?

Odgovor na objavo uporabnika
Plavi, 18.04.2023 ob 23:35

V varnostnih službah, delajo tudi po pet zaporednih nočnih, vendar oni niso ljudje, ali se mogoče motim?

Vi primerjate zdravnika v 12-urni nočni ali varnostnika v 12-urni nočni? A se vam je čisto skegljalo? Zdravnik nosi človeško življenje v svojih rokah.

A varnostnik pa ne?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close