Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Nisem še imela fanta

Nisem še imela fanta

Ne, ne boš dobila odgovorov. Verjetno tudi od njega ne bi dobila odgovora, ki bi mu ga verjela. Vprašanje je, če si ta moški lahko sploh sam sebi da odgovor. Ker vsak odgovor, ki bi ti ga dal, bi lahko sprožil nov zakaj, od kod ipd. vprašalnico.

Sicer pa me to tvoje iskanje odgovora oz. neko razmišljanje zakaj, spominja na moje otroštvo, najstništvo, ma, lahko rečem da kar na celo življenje, ki ga živim. Jaz se nenehno sprašujem zakaj. Iščem razloge, smisel narejenega, povedanega, vzgibe za dejanja… marsikaj si lahko odgovorim ko opazujem ljudi, njihova dejanja, in povežem, dobim asociacijo, najdem neke skupne lastnosti. Še najlažje najdem odgovor tako, da se vprašam, zakaj, kdaj, v kakšnem primeru, bi jaz delala tako in tako. Ali to velja tudi za drugega (ti odgovori, ki jih najdem v sebi) ne vem, ne morem trditi 100%, vem pa, da lažje živim z drugimi, da sem bolj pomirjena, lažje razumem (saj razumem sebe) in toleriram (ker spet toleriram na nek način sebe) in lažje do drugih čutim simpatijo oz. neko naklonjenost, da ne obsojam tako zelo ali pa sploh ne obsojam. Lažje grem naprej.

Sicer pa, tudi v meni je nek vprašaj zakaj – povezan z moškim dejanjem, za katerega kljub letom ,ki so minila, še nisem našla odgovora. In verjetno ga nikoli ne bom. Zakaj je moj očim, kljub temu, da nisem predstavljala nobene grožnje, da sem tiho in mirno sedela za mizo, poslušala pogovor odraslih, da je bilo dokaj sproščeno vzdušje, prijetno vzdušje, naenkrat, kar tako, iz lepega, sprožil roko in me udaril. In potem še enkrat, da me je vrglo v mizo, na tla. Zakaj? In še najbližji odgovor, ki ga najdem je ta, da se mu je enostavno zahotelo. Čutit neko vznemirjenje v sebi, nek adrenalin, videt mojo reakcijo in se le tej smejati. Ker smejal se mi je.

Žal mi je, če ti je ta moški pustil tak odpor do drugih moških. Tudi moj očim je v meni pustil nek odpor, vendar do samo določenih tipov moških. Če bi imela iste zaključke, kot jih ti navajaš v tem skopem opisu dogodka oz. svoj zaključek glede same (ne)želje po novem partnerstvu, potem bi jaz na osnovi tega dogodka v svoji mladosti, zaključevala, da lahko vsi moški tako z mano delajo. Me pretepajo. Se mi smejijo. Lahko temu rečeš tudi najstniško uporništvo, če želiš, čeprav več nisem najstnica, vendar tega prepričanja jaz ne bom dovolila, da bi mi ga kdorkoli pustil. Ni šans.

Kaj pa ti? Si res njemu dovolila, da ti “pusti” neko prepričanje, zaradi katerega sedaj ne želiš imeti več partnerstev?

No ja, če si na forumu samo zaradi iskanja odgovorov, potem je to res brezupno, vendar velja to za katerikoli forum. Najboljši odgovori so ponavadi tisti, ki jih najdeš sam. Glede partnerstev pa imaš prav. Vendar je to kar neka splošna “usmeritev”, ki je tudi meni malo – mimo. Pa ne da bi res imel kaj zelo proti ustvarjanju družine. Le zdi se mi narobe, da bi to morala biti prioriteta. :-))[/quote]

Hvala Boom, da me razumeš. Ne, ni mi prioriteta partnerstvo, še manj družina, ne čutim v sebi teh nagibov, po sili iti v to izbiro/priliko zato, ker vsi drugi….ovčjereja me ne mika.[/quote]Malo jih je, ki jih ovčjereja mika, pa vendar vsi mi smo tako narejeni, da si želimo nekega odnosa z nekom. Mogoče ravno ne vsi v smislu partnerstva, družine…. z nasprotnim spolom, pa vendar z nekom…. mogoče s kakim drugim bitjem (ne človeškim), mogoče le z navidezno resničnostjo kot je ta forum. Princip odnosa je isti.
Škoda se prepričevat v nasprotno.

Kot je omenil Boom na forumu ne bo nihče našel odgovorov, najde pa vsak mnogo tega o čemer lahko pri sebi razmišlja četudi je le na splošno “vprašal” in posledično dobi (v sebi) kar konkretne odgovore, kdor zmore razmišljat s svojo glavo, seveda.
Kdor pa noče, ne zmore, ne zna…. ta pa ponavadi “obtoži” tiste, ki so si upali podat svoje mnenje, videnje… :/
Nesmisel je pa it na forum po instant odgovor in ga vzet dobesedno in ga še celo živet dobesedno kot je bil napisan. To pa samo ovce počnejo pa še za te nisem čist prepričan.

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

v vasi je te dni prost granitni konfin ob lanterni … lahko se greš “tolažiti” ☺[/quote]Ti ravno nisi pismen oz funkcionalno pismen? Zakaj bi rabila tolažbo….eh….folku je tu vse manj in manj jasno, razumljivo.[/quote]On ti ne želi ravno “tolažbe”, mislim, da ima bolj v mislih nekaj drugega, pač nekaj v njegovem stilu podajanja binarne kode…. :/

Asociacija na vic:
Kdaj je ku**a za v penzijo?
Ko barski stolček pod njo izgine….

Tisti granitni kofin v njegovi vasi je podobnih mer…… :/ 🙁

Ps
NM-3w a ti res ne premoreš kakih bolj smiselno tolažilnih besed kot teh, ki si jih nekoč namenjal svoji mami? 🙁

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Hvala Boom, da me razumeš. Ne, ni mi prioriteta partnerstvo, še manj družina, ne čutim v sebi teh nagibov, po sili iti v to izbiro/priliko zato, ker vsi drugi….ovčjereja me ne mika.[/quote]Malo jih je, ki jih ovčjereja mika, pa vendar vsi mi smo tako narejeni, da si želimo nekega odnosa z nekom. Mogoče ravno ne vsi v smislu partnerstva, družine…. z nasprotnim spolom, pa vendar z nekom…. mogoče s kakim drugim bitjem (ne človeškim), mogoče le z navidezno resničnostjo kot je ta forum. Princip odnosa je isti.
Škoda se prepričevat v nasprotno.

Kot je omenil Boom na forumu ne bo nihče našel odgovorov, najde pa vsak mnogo tega o čemer lahko pri sebi razmišlja četudi je le na splošno “vprašal” in posledično dobi (v sebi) kar konkretne odgovore, kdor zmore razmišljat s svojo glavo, seveda.
Kdor pa noče, ne zmore, ne zna…. ta pa ponavadi “obtoži” tiste, ki so si upali podat svoje mnenje, videnje… :/
Nesmisel je pa it na forum po instant odgovor in ga vzet dobesedno in ga še celo živet dobesedno kot je bil napisan. To pa samo ovce počnejo pa še za te nisem čist prepričan.[/quote]

Izkustveno vem, da tu praviloma več ne iščem nobenih instantov odgovorov, niti tolažbe ne ali kaj tretjega. Z lastno opisano izkušnjo sem želela poudariti, kakšni moški ste….če vas katera “opažena” ne šljivi v vašo želeno smer, se odločite, da morate biti nesramni in to “nesojeno” žensko na 4 oči absurdno popljuvati, nisem edina, ki sem se kdaj s tem soočila. Pa dovolj o tem!

Veš, On_, ti si tudi neke vrste ovca, ker toliko pišeš na te strani, o tem ni dvoma oz tvoji posti so v večkrat v smislu ovčjereje :-)))))))

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]


ja prou no … imej ti za sebe prav .
zdej se pa že skidaj s foruma v klošter in nehaj s svojim nickom polniti forum — ker je res nevšečno gledati kaj in kdo je kaj objavil pred tabo.
Smo doumeli, da smo za tebe moški prasci … kupi si “Kena” in mu teži o descih do lastne onemoglosti.

babnice, ki do smrti in še naprej natepavate, kako se nebi dale natepavati res niste za v družbo ljudi.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


Se pravi, da nekaj si le našla. Če drugega ne, vsaj to, da tu VEČ ne iščeš. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Se pravi, da nekaj si le našla. Če drugega ne, vsaj to, da tu VEČ ne iščeš. ;)[/quote]
kako pa veš da je tu tu? tu je lahko tudi tam, in četudi je tu tam, ni nujno da je tam res tam in tu res tu…še manj je verjetno da je kaj našla, ker kot pravi tu sploh ni iskala..iskustveno’? le kaj bi iskala če pa ni kaj za najti?….kdo bi razume, a ne marko?

X6, zato, ker tu je vedno tu in ne tam. Ker, če bi bilo tam, bi bilo tam in ne tu. Ne vem, kaj tebi tu oziroma tam ni jasno. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

:) No prav, sedaj se le še zmeniva kdo bo črna in kdo bela ovca 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Ko tole berem, se moram res iz srca nasmejati zaradi nekaterih komentarjev. 🙂

Tudi sama sem izgubila nedolžnost pri 32 letih in ni mi žal. Razlog za to je bil ta, da pač nisem našla moškega, ki bi me zadosti pritegnil – kot celota. Za avanturice mi nikoli ni bilo, ker me ne bi mogle zadovoljiti celostno. Pa da ne bo pomote – kandidatov in ponudb, nespodobnih povabil je bilo vsa ta leta ogromno he he. :)) Sem namreč lepa, visoko izobražena in zabavna (tako vsaj pravijo drugi he he).

No, in končno me je našel moški, ki sem ga vzljubila in on mene. Najina spolnost je lepa, pestra, naravna, skratka – ujemava se na vseh področjih (trenutno dokončujeva z gradnjo hiške in razmišljava o otroku).. 🙂

S tem sem hotela samo opogumiti avtorico prvega posta in poudariti, da je spolnost sicer res pomembna, a da so določene stvari na svetu še bolj pomembne – namreč iskrena ljubezen, bližina, prijateljstvo, solidarnost pri drugem človeku. In še nekaj – splača se počakati na moškega, ki je “dobro blago”.

Mislim da je problem v tem da niso(mo) vsi lepi

m111, nisi razumel bistva mojega zapisa. Sicer pa sem mnenja, da je vsako človeško telo lepo, če je zdravo in lahko funkcionira.

In če te ima nekdo rad iskreno, niti uveljavljeni lepotni standardi niti leta niti morebitna seksualna neizkušenost ne igrajo nobene vloge.

Ma neee 🙂 Ce je nekdo lep, privlacen, ce “sprica s sexipolom”, potem je okoli trop obozevalcev oz. obozevalk. Ce pa temu ni tako, potem …. Cakas, cakas,.. Obupas in ostanes sam ali pa spustis kriterije in se zadovoljis z … b listo.

M111, z lepimi, privlačnimi moškimi je križ. 😉 Sami ostanejo tudi tisti moški, ki mislijo, da so preveč lepi. 🙂

Slab izgovor. Če pogledaš okoli sebe, boš videl, da je ogromno ljudi podpovprečnega videza poparčkanih.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Govorim o parcanju treznih ljudi, ki ne racunaju koliko lahko v kaksni zvezi profitirajo 🙂

veza je definitivno izkoriščanje drugega — že zato, ker bi sicer bil vsakdo sam, če nebi “potreboval” para.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

ce tako mislis – definitivo … Samo to je … kako se ze rece: manipulacija 🙂

Slab izgovor. Če pogledaš okoli sebe, boš videl, da je ogromno ljudi podpovprečnega videza poparčkanih.[/quote]
Zato pa je bolj pomembno kako človek vidi in doživlja sebe.
Če človek misli, da je grd, se s tem obsoja in verjame, da ni vreden ljubezni.

Podoben problem je, če kdo meni, da je zelo lep. Takšen pa potem zahteva preveč pozornosti..Le zase, seveda….:)

Zdaj si pa vse povedal, Marko, točno to. Ampak tako se odzove samo nekdo, ki je nezrel in nima občutka za soljudi. Zmedena samica, mislim, da se res ni šlo zate osebno, ampak je bil ogrožen njegov ego in je tako reagiral. Seveda ni nikakršnega opravičila za njegovo dejanje, ampak mislim, da je to odgovor, ki ga iščeš in ga od njega sigurno ne bi dobila. Sicer pa je vseeno, ali ga dobiš ali ne, ker v življenju pač odgovorov na vsa vprašanja ne moreš dobit. In ne zaradi takega in podobnih primerkov, ki ga skoraj vsaka ženska vsaj enkrat življenju sreča, obupat in izgubit vero v celotno populacijo moških ali še huje, se iz strahu pred tem da boš prizadeta, ograditi in ne dopustiti, da ti pride kateri od njih blizu.

Byron je zapisal:
Verujem v to,
da so – čeprav jih nisem našel v teku let –
obljube, ki držé, in upi, ki ne mro,
in čednosti usmiljene, ki nam ne tko
pogubnih zank, da tu in tam srce
še čuti, ko se bližnjemu solzi oko,
da so stvari, ki skoraj so to, kar se zdé,
da sreča ni le sen, in ne dobrota le ime.
[/quote]

Byron, Lermontov, same nezne duse 🙂

veza je definitivno izkoriščanje drugega — že zato, ker bi sicer bil vsakdo sam, če nebi “potreboval” para.[/quote]
Saj pa nihče nikogar ne sili, da gre v vezo.
Vsaj v tej državi. 🙂

V vezo gre zato vsak z namenom, da bo nekaj pridobil, ne bil izkoriščan. Kaj nastane iz neke veze, je potem druga zgodba. A namen je vedno korist.

Sili se ne. Zavaja pa definitvno. Koliko oskarjev bi si zasluzili slovenci 🙂

m111, ti daj malo več smaozavesti v svoje življenje..

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Prevec beres Japkico : )
Pozvizgam se na mnenja drugih.


Ah, čist požvižgat se pa tud ne moreš no. Če bi vsi bili taki, sploh ne bi imelo nobenega smisla podajati svojega mnenja. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close