Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Nisem nič…

Nisem nič…

Kje je tu ponižnost? Skromnost? Vsaj samokritičnost?

Pa ne zaradi tega, ker sam sebi ne bi bil največji dragulj, no, tudi zaradi tega, pa tudi zaradi tega, ker noben ne mara, da nekdo pri sebi izpostavlja/govori to svojo “dragocenost”.
Vam nima to vonj po neki narcisoidnosti?

Sicer pa, kaj pa smo/imamo, če smo/imamo tovrstno prepričanje…[/quote]

To, da sam sebe jemlješ kot dragulj, ne pove o čem drugem ničesar, zgolj o tem, kako sami sebe dojemamo. Če se bomo imeli za dragulj, se bomo spoštovali, poznali bomo svoje + in svoje – in vedeli, kako lahko gremo preko slabosti in jih spremenimo v dobro. Ker bomo spoštljivi do sebe, bomo tudi do drugih. Ne bomo iskali napak in razlik, ampak bili odprti nanje, zares poslušali drugega in tudi v drugem iskali dragulj.

To ni nič drugega kot ljubezen do sebe. Nima veze z narcisoidnostjo in neponižanjem.[/quote]

Ali res?

Kaj pa vem, kaj pa vem…

Tudi sama sem za sebe včasih bila prepričana/verjela, da sem kot dragulj. Trdna in lepa v svojih prepričanjih, namenih, dejanjih.
Pa nisem ne eno in ne drugo. Ko danes zrem v sebe vidim dvome in krhkost. Vidim šibkost. Vidim veliko prostora za delo na sebi.
Dragulj? Nikakor ne.

Dragulj…. hm to zna bit včasih pravi mlinski kamen za vratom nekoga, ki se odloči skočit v vodo… 😉
Ljubezen do sebe hitro prestopi mejo narcisoidnosti, večvrednosti oz raznih drugih kompleksov, eni in edini resnici, ki jo samo jaz vidim….itd

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Onetov Janet, če si pohlepen in si nadaneš prevelik dragulj nase, te jasno potopi 😉


@it
, dragulj je mišljeno v povezavi z ljubeznijo do sebe. Kljub svojim pomanjkljivostim si lahko popolna oz. dragocena sama sebi in si lahko pristopaš z razumevanjem.

No, jaz sem govorila o pozitivno naravnanih ljudeh in ne o apatičnih.[/quote]

No, jst pa o takih, ki se infiltrirajo v družbo kot tihe miške, brez svojega mnenja, vedno s komentarjem, da so dobro. Ne pravim, da je z njimi narobe, samo ti ljudje ne širijo dobre volje. Mogoče drugim sedejo, ker vedno poslušajo:).[/quote]

Sama tega nisem prebrala iz napisanega… govori namreč o tem, da ni nič posebnega in ne da ni NIČ.

Nič posebnega pa zame pomeni, da ne izstopa oz. se nima za nekaj veliko boljšega, lepšega, pametnejšega, bogatejšega (v kakršnemkoli smislu pač) od večine. A to še zdaleč ne pomeni, da je tiha miška brez svojega mnenja. So pa redki ljudje, ki znajo poslušati, kajti veliko več je ljudi, ki veliko govorijo kljub temu, da imajo malo povedati. Ravno zato cenim ljudi, ki znajo tudi poslušati.

No, kakorkoli … vsak iz napisanega prebere svoje… in jaz ponavadi ne vidim v vsem najslabše…

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Če bi napisal, da je pa čisto “normalen” ali povprečen, bi se pa začelo seciranje, kaj je to normalno oziroma povprečno in bi iz teh dveh nedolžnih pridevnikov nastala cela znanost.
Tako da pritrjujem Japkici, v tem samoopisu ni nič a priori slabega.

No, jst pa o takih, ki se infiltrirajo v družbo kot tihe miške, brez svojega mnenja, vedno s komentarjem, da so dobro. Ne pravim, da je z njimi narobe, samo ti ljudje ne širijo dobre volje. Mogoče drugim sedejo, ker vedno poslušajo:).[/quote]

Sama tega nisem prebrala iz napisanega… govori namreč o tem, da ni nič posebnega in ne da ni NIČ.

Nič posebnega pa zame pomeni, da ne izstopa oz. se nima za nekaj veliko boljšega, lepšega, pametnejšega, bogatejšega (v kakršnemkoli smislu pač) od večine. A to še zdaleč ne pomeni, da je tiha miška brez svojega mnenja. So pa redki ljudje, ki znajo poslušati, kajti veliko več je ljudi, ki veliko govorijo kljub temu, da imajo malo povedati. Ravno zato cenim ljudi, ki znajo tudi poslušati.

No, kakorkoli … vsak iz napisanega prebere svoje… in jaz ponavadi ne vidim v vsem najslabše…[/quote]Zadetek:)))

Onetov Janet, če si pohlepen in si nadaneš prevelik dragulj nase, te jasno potopi ;)[/quote]O tem sem razmišljal, ko sem pisal in sem podvomil v to, da bi obstajali tako veliki dragulji…
Eh mogoče sem pa sam tako nesposoben in jih nisem nikoli srečal oz se me na daleč izogibajo…. 🙂
No tudi prav, imam vsaj smrček še nad gladino….. 😀

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Tema sama po sebi kar kriči po seciranju. Verjetno je bila s tem namenom tudi ustvarjena. Iz “nič posebnega” tudi ne more nič drugega nastat.

Dobra kurja župa se tudi dela iz stare koke. Drugače je samo župa.

joj no :))))))) sem šele zdej tele klice vidla hahaaaaaa

men je blo všeč kar je napisal, ampak nisem pa dojela kaj bi sploh rad

če je kak poklicni reševalec problemov in poslušalec takih težkih izpovedi, pol bi mu blo dolgčas zraven mene :))

tko da jima privoščim kavo

Aleksandro imam jaz rezervirano. Kaj jo zdaj nekaj šuntate.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -


To pomeni, da imaš njeno cifro v imeniku ali to pomeni, da ima tudi ona tebe rezerviranega? Ker, če ni slednje, potem dvomim, da te bo kdo čakal.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Spet dokazuješ, da imaš smisla za hec, približno toliko, kot papež. Ampak glavno, da v vsaki temi nizaš svoje bistroumne komentarje.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

bi rekla, da mava tako mal posebno relacijo no :))
prevsem bi jo označila kot nenaporno, kar je vsaj meni zelo pomembno :))

a ne, pitonček moj :))


Sem pozabil dat smeška no. Kaj si tako resen?! :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Sem pozabil dat smeška no. Kaj si tako resen?! :))[/quote]

ti, ampak te moram tut jaz mal okurcat….. kake pa trosiš uni k jo je dal tip na stranski tir….. samozavestna my ass – neumna bi morala bit, da bi tisto kupila za pozitivno

da nisi ti un kekec s kmetije mogoče, pa se mal vadiš vn hmm? :))

ja:)

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

ja:)[/quote]

boš pršou kej lučke gledat, je zoki lepo prpravu, hm?

Sem jih lani. A bo letos kaj drugače?

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

ja loh jih v drugi družbi gledaš hahaaaaaaaaa mater maš lajtngo, a je vsa kri dol odtekla al kako :))

Raztresen sem zadnje čase…:))))

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -


Sem pozabil dat smeška no. Kaj si tako resen?! :))[/quote]

ti, ampak te moram tut jaz mal okurcat….. kake pa trosiš uni k jo je dal tip na stranski tir….. samozavestna my ass – neumna bi morala bit, da bi tisto kupila za pozitivno

da nisi ti un kekec s kmetije mogoče, pa se mal vadiš vn hmm? :))[/quote]
In kaj bi bilo narobe s tem, da jo je dal? Saj nisem rekel, da je ni. A bi moral bit pod nujno z njo? :)) Potem bi bil pa res en Rožle. Kekec je bil heroj, mimogrede. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

marko, bučke ji prodajaš, je že sama zmedena in ne kapira najbolj, pol pa jo zavajaš in pol smo kure al kaj :))

Kako pa veš, da je ti ne zavajaš? 🙂 Jaz sem povedal kar si mislim, tako kot ti. Ali pa misliš, da bi morali stvari vsi videti tako kot ti, sicer prodajajo bučke?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

ne rabjo videt tko k jaz ampak vsaj prebrat tko k piše :))

ne rabjo videt tko k jaz ampak vsaj prebrat tko k piše :))[/quote]
Mogoče pa bi morala napisat drugače, bolj “komplicirano”, če te narobe beremo. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close