Nikoli več Gorenje!!
danes roba po 5 letih crkne, ali pa še prej, mi je serviser sam rekel, da tako pač je, da se roba na novo kupuje. Ni namen firm, da boš imel hladilnik, pralni stroj in še kaj 15 plus let.
Že 6-8 let star hladilnik danes, ne tisti starejši ki držijo 20 let,..so za menjat, kot sem rekla, mi je osebno serviser, da je tako in da naj kupim novega, ker me poporavilo pride predrago, garancija pa pred enim letom potekla.
Pa to velja za vse, ne samo za gorenje.
Tukaj te bom pa jaz malo povozila” za ta tvoj komentar o “cenjenem jabolku”:
Sem uporabnik Appla že od leta 2009 – nobenih problemov – ena tablica še vedno brez problema deluje. Tako telefon ( še s prvo baterijo, si moreš mislit), kot računalnik. delujejo tiptop….. Imam tudi nadgradnje nekaj novih modelov. Tako da prosim ne “šifaj”, če ne uporabljaš, ker ne moreš vedeti.
Pa še nekaj glede tvojega hvaljenja Gorenja, ker nočeš razumeti nečesa: ti in še nekateri “hvalite” stare mašine 10, 20 let – to je bilo še top izdelano, se strinjam ( ti je tudi “majster kravca” zgoraj v tj temi tako napisal) – danes sodobno potrošništvo narekuje tako, da mora kupec po 5ih letih kupit nov izdelek s proizvodnega traku ali skladišča, da se zadeva obrača, da firma lahko obstoji, ker stari kmalu po izteku 3 ali 5-letnetovarniške garnacije crkne, se pokvari ( imam točno te izkušnje z znamko Gorenje, Whirlpool in žal tudi Beko) – ali pa že v času garancije – vem, kaj pišem, ker imam ravnokar eno težavo z enim strojem, ki je še v garanciji, pa je več na servisu, kot v pogonu. Saj so izjeme tudi pri teh novihm narejenih po letu 2010, samo bolj izjema, kot pravilo.
Tako da – dajte nekateri dopustit možnost, da je možno tudi drugače od vašega zakoreninjenega prepričanja.
[/quote] Ti si k večjemu gospa povozila “samosebe”.
Saj dvakrat poudarjam, da imam pri izbiri novejših aparatur srečno roko :).
Za jabolko sem pa pudarila, da je cenjeno, torej si lahko srečna. 🙂
In ne ne hvalim dvajset let stare mašine, že par let… okoli tri imam nov Gorenje pralni stroj.
Čudežno dela brezhibno. 🙂 Po moje moraš pri nakupu trikrat pihnit 🙂
Ampak res ironično, da imam takšno srečo …kajneda aplpaj :)?
Ti si k večjemu gospa povozila “samosebe”.
Saj dvakrat poudarjam, da imam pri izbiri novejših aparatur srečno roko :).
Za jabolko sem pa pudarila, da je cenjeno, torej si lahko srečna. 🙂
In ne ne hvalim dvajset let stare mašine, že par let… okoli tri imam nov Gorenje pralni stroj.
Čudežno dela brezhibno. 🙂 Po moje moraš pri nakupu trikrat pihnit 🙂
Ampak res ironično, da imam takšno srečo …kajneda aplpaj :)?
[/quote]
Heeeeeehhehhe – počakaj, da mine ” 5 let tovarniške garacije ” 😀
To je pa exspres odgovor :)…kaj dela znamka Gorenje in prežanje konkurence :))))
[/quote]
kaj dela? prav dosti ne..morali so najt starteškega partenrja – se prodat, ker drugače ne bi staknili konca s koncem..Asko je dokler je bil v lasti Antonia Merloni delal vsaj en model pomovalca za KitchenAid..KitchenAid je od Whirlpoola, whirlpool je pa največji …? Kaj že? No gorenju to žal ni uspelo
živeli so tudi od Surovine, gradbeništva, kemisa pa še kake take zadeve
Velik del poroizvodnje so preselili na jug ker je bilo menda nujno nižanje stroškov (kompet hladilno zamrzovalni program)
svoj cajt so delali tudi za smeg, dandanses ta manufaktor raje jemlje pri beku….? zanimivo
do sedaj sem enega izmed njhovih pomivalcev (lasten razvoj, ne asko z njihovo nalepko gor) našel sam opri Fosterju, pa še to je vprašanje kaj in koliko bo iz tega. No pa en model aska delajo (po moje še zmeraj) za fulgor milano.
nekaj bolje je tam pri ogrevalni tehniki, njihove stenske toplotne črpalke se najdejo pri nekaterih bolj opevanih imenih, žal je to premalo za tako firmo, tako da
saj pravim, meni jih je škoda. Preveč so postali politični, premalo so vlagali v razvoj, v tekmovalnost s skonkurenco in to jih je koštalo svobode, pa tudi sam akvaliteta in nabor izdelkov je majčkn nazadoval
kaj dela? prav dosti ne..morali so najt starteškega partenrja – se prodat, ker drugače ne bi staknili konca s koncem..Asko je dokler je bil v lasti Antonia Merloni delal vsaj en model pomovalca za KitchenAid..KitchenAid je od Whirlpoola, whirlpool je pa največji …? Kaj že? No gorenju to žal ni uspelo
živeli so tudi od Surovine, gradbeništva, kemisa pa še kake take zadeve
Velik del poroizvodnje so preselili na jug ker je bilo menda nujno nižanje stroškov (kompet hladilno zamrzovalni program)
svoj cajt so delali tudi za smeg, dandanses ta manufaktor raje jemlje pri beku….? zanimivo
do sedaj sem enega izmed njhovih pomivalcev (lasten razvoj, ne asko z njihovo nalepko gor) našel sam opri Fosterju, pa še to je vprašanje kaj in koliko bo iz tega. No pa en model aska delajo (po moje še zmeraj) za fulgor milano.
nekaj bolje je tam pri ogrevalni tehniki, njihove stenske toplotne črpalke se najdejo pri nekaterih bolj opevanih imenih, žal je to premalo za tako firmo, tako da
saj pravim, meni jih je škoda. Preveč so postali politični, premalo so vlagali v razvoj, v tekmovalnost s skonkurenco in to jih je koštalo svobode, pa tudi sam akvaliteta in nabor izdelkov je majčkn nazadoval
[/quote]Toliko besed za nič. 🙂
Skupina Gorenje se lahko ponaša z najbolj inovativnimi izdelki na sejmu, ki bo potekalo v septembra v Berlinu.
Njihov najpomemnejši trg so Avstralija,
Toliko besed za nič. 🙂
Skupina Gorenje se lahko ponaša z najbolj inovativnimi izdelki na sejmu, ki bo potekalo v septembra v Berlinu.
Njihov najpomemnejši trg so Avstralija,
[/quote]
upam da veš kaj pomeni besedna zveza skupina Gorenje in koliko Gorenja je dejansko tu prisotnega….saj veš za kak brand iz te malhe?
BOSCH ma obrate v Turčiji, torej maš tam tud boscha. Potem je tu še beko, pa cel kup italijanov. Nekaj malega so še francozi, čeprav je tisto bolj tko tko..torej gre za dokaj velik trg.
ja bližnji vzhod je za njih pomemben, ne povedo ti pa kolikšne deleže majo po posameznih segmentih (srednji razred, višji, visoki razred, itd)
tisto z Avstralijo je pa vse skup bolj tko tko…avstralija spet nima take kupne moči, oz jo ma, samo število prebivalcev zna nagajati v primerjavis kako Italijo, nemčijo itd……je pač trg, ki ga Gorenje kolikor toliko obvladuje. Vprašanje je kolikšne deleže majo druge marke
upam da veš kaj pomeni besedna zveza skupina Gorenje in koliko Gorenja je dejansko tu prisotnega….saj veš za kak brand iz te malhe?
[/quote]
Pa ti veš, kake cene dosega Gorenje v npr.Avstraliji?
In koliko bo izvozil zdaj na Kitajsko, kjer je močan trend “made in EU”.
Pa da bo Hisens postavil še halo za proizvodnjo TV-jev, ja, v Velenju!
Pa ti veš, kake cene dosega Gorenje v npr.Avstraliji?
In koliko bo izvozil zdaj na Kitajsko, kjer je močan trend “made in EU”.
Pa da bo Hisens postavil še halo za proizvodnjo TV-jev, ja, v Velenju!
[/quote]
Pa ti veš, kake cene dosega Gorenje v npr.Avstraliji? cene morajo biti primerljive s konkurenco, drugače bo težka.
In koliko bo izvozil zdaj na Kitajsko, kjer je močan trend “made in EU”. če misliš da bo zaradi Hisenseja več izvažal na Kitajsko se motiš. Poljskem, prav tak kak Whirlpoolo
Pa da bo Hisens postavil še halo za proizvodnjo TV-jev, ja, v Velenju! malo preglej politiko Hisenseja, low cost produkte pa one bolj drage (od televisionov, da ne bo pomote)… potem pa dalje
Pa ti veš, kake cene dosega Gorenje v npr.Avstraliji? cene morajo biti primerljive s konkurenco, drugače bo težka.
In koliko bo izvozil zdaj na Kitajsko, kjer je močan trend “made in EU”. če misliš da bo zaradi Hisenseja več izvažal na Kitajsko se motiš. Poljskem, prav tak kak Whirlpoolo
Pa da bo Hisens postavil še halo za proizvodnjo TV-jev, ja, v Velenju! malo preglej politiko Hisenseja, low cost produkte pa one bolj drage (od televisionov, da ne bo pomote)… potem pa dalje
[/quote]
Očitno nimaš točnih in popolnih informacij, kaj se dogaja.
upam da veš kaj pomeni besedna zveza skupina Gorenje in koliko Gorenja je dejansko tu prisotnega….saj veš za kak brand iz te malhe?
[/quote]Dokler bo Gorenje zaposlovalo in upam, da veste, koliko Slovenskih družin ima kruh, pomagamo pa lahko tudi kupci z nakupom zelo kvalitetnih izdelkov:) kajneda.
Sicer pa lahko napišete še deset strani na temo Gorenje vbaš odpor je več kot očiten.
Jap včasih je potrebno tudi it skozi majhna vrata in ne skozi zid Whitecov.
Dokler bo Gorenje zaposlovalo in upam, da veste, koliko Slovenskih družin ima kruh, pomagamo pa lahko tudi kupci z nakupom zelo kvalitetnih izdelkov:) kajneda.
Sicer pa lahko napišete še deset strani na temo Gorenje vbaš odpor je več kot očiten.
Jap včasih je potrebno tudi it skozi majhna vrata in ne skozi zid Whitecov.
[/quote]
S kuhinjo Gorenje zadovoljni ze 10 let, sedaj nabavili Gorenjev hladilnik s skrinjo in dokler se bo dalo bomo vedno izbrali med podjetji,ki vracajo v Slo tudi preko place vsakega zaposlenega.
Pa ti veš, kake cene dosega Gorenje v npr.Avstraliji? cene morajo biti primerljive s konkurenco, drugače bo težka.
In koliko bo izvozil zdaj na Kitajsko, kjer je močan trend “made in EU”. če misliš da bo zaradi Hisenseja več izvažal na Kitajsko se motiš. Poljskem, prav tak kak Whirlpoolo
Pa da bo Hisens postavil še halo za proizvodnjo TV-jev, ja, v Velenju! malo preglej politiko Hisenseja, low cost produkte pa one bolj drage (od televisionov, da ne bo pomote)… potem pa dalje
[/quote]
Whitecow, kak komentar?
Že kar dolgo spremljam, kako razpredaš, kako bo Hisense odpuščal, kako pa komentiraš to, da bodo zdaj zaposlili prek 100 ljudi in še nameravajo?
Pa smo ti že pisali, da imajo namene za še dodatno zaposlovanje, gradnjo novih obratov, pa smo bili naivci in kaj takega da ne drži.
Whitecow, kak komentar?
Že kar dolgo spremljam, kako razpredaš, kako bo Hisense odpuščal, kako pa komentiraš to, da bodo zdaj zaposlili prek 100 ljudi in še nameravajo?
Pa smo ti že pisali, da imajo namene za še dodatno zaposlovanje, gradnjo novih obratov, pa smo bili naivci in kaj takega da ne drži.
[/quote]
Ma nemoj? A veš kako komentiram? Da ne morejo dobiti delavcev, ker je plača minimalna za delo v treh izmenah z vsemi sobotami. To pa danes ni problem dobiti kjerkoli drugje. Radi bi oni zaposlili že od avgusta, pa ne seveda ne dobijo ljudi. Mogoče če bodo pripeljali svoje kitajčke. Odpuščali pa bodo iz pisarn, kjer mnogi ne delajo nič in so tja prišli preko poznanstev, to pa je prav, da jih odpustijo.
Ma nemoj? A veš kako komentiram? Da ne morejo dobiti delavcev, ker je plača minimalna za delo v treh izmenah z vsemi sobotami. To pa danes ni problem dobiti kjerkoli drugje. Radi bi oni zaposlili že od avgusta, pa ne seveda ne dobijo ljudi. Mogoče če bodo pripeljali svoje kitajčke. Odpuščali pa bodo iz pisarn, kjer mnogi ne delajo nič in so tja prišli preko poznanstev, to pa je prav, da jih odpustijo.
[/quote]
Si Whitecow? Njega sprašujem! On je pisal, kako bodo Kitajci odpuščali ljudi, samo zapirali proizvodne obrate.
Si Whitecow? Njega sprašujem! On je pisal, kako bodo Kitajci odpuščali ljudi, samo zapirali proizvodne obrate.
[/quote]
hja glej, pusti času čas. Tud asko je menda (bil) konkurenca mieletu, pa tovarna pralnih strojev v Srbiji, ker da se bo obseg povečal…… ne skrbi ti za Hisense, malo si poglej asortiment, range asortimentov, ter kje vse ima tovarne…
bomo rekli kako čez kako leto ali kaj podobnega, takoj po nakupu sigurno ne bo odpuščanj..ko pa bi rpišlo do kake reorganizacije pa zna tud kaka knjižica priletet
hja glej, pusti času čas. Tud asko je menda (bil) konkurenca mieletu, pa tovarna pralnih strojev v Srbiji, ker da se bo obseg povečal…… ne skrbi ti za Hisense, malo si poglej asortiment, range asortimentov, ter kje vse ima tovarne…
bomo rekli kako čez kako leto ali kaj podobnega, takoj po nakupu sigurno ne bo odpuščanj..ko pa bi rpišlo do kake reorganizacije pa zna tud kaka knjižica priletet
[/quote]
kdaj so pa spet uvedli knjižice?
saj menda ni več komunistična partija na oblasti…
Seveda nič bolje kot metati slamnate bombice in kritizirati domači proizvod Whitecow.
Toda slišati tudi odlična mnenja ste pa gluhi.
Da zaposlovali bodo, toda ah spet je nekaj v ozadju….kajneda?
Kot sem zapisala Gorenje (Dokler bo ploščica Gorenje je to zame domač izdelek) od njega živijo Slovenske družine…..dokler bo gor ploščica Gorenje in bo še naprej odličen proizvod bodo vse aparature njihove. 🙂
Tako kot dajete kritike, lahko slišite tudi pohvale. Toda Slovenec tako težko pohvali…kajneda Whitecow
Forum je zaprt za komentiranje.