Nepremičninski davek
Ugotovili smo, da ne samo, da si mladi ne morejo privoščiti nepremičnine, ampak da tudi starejši nimajo v lasti nepremičnine. Oni sin iz druge teme je lastnik hiše, v kateri živi njegova mati. On živi drugje. Torej njegova mati sploh nima nepremičnine v lasti. On ima v lasti 2 nepremičnini in ker v drugi nepremičnini ne živi, naj bi plačal nepremičninski davek. Kateri davek je dražji? Plačilo davka ob prepisu na mati ali novi nepremičninski davek?
Smesno, 26.08.2025 ob 06:17
Ker se vedno mislite, da tudi ko boste izvolili drugega premierja iz druge stranke, ne bo visal davkov, kradel in vam sadil rozic. Kdaj boste razumeli da so vsi isti?
Težka je slovencem preprosta logika. Sposobni so za inženirje, zdravnike, magistre niso pa sposobni doumeti da jim država ni frend prav tako ne tisti, ki jih volijo. Mogoče rabijo še 300 let ponavljajočih se neumnosti, ki jih izvajajo, da bodo potem posumili, da kaj napačno ravnajo in napačno verjamejo.
Saj zadnjič sem brala en primer absurdnosti tega davka.
Vdova, ki je s pokojnim možem gradila hišo in se odrekla vsemu, da je bilo za dati v lonec, je to hišo prepustila sinu z družino, sama pa živi na drugem koncu Slovenije v skromni stari kolibi, ki jo je podedovala od staršev.
Sedaj bi po novem zakonu plačala davek s skromno pokojnino na hišo, ki jo je z žulji gradila toliko let, saj si je stalno prebivališče uredila v tej kolibi, kjer živi sedaj. Sama pravi, kot vdova ne potrebuje tako velike hiše, zato jo je odstopila sinu z družino.
Plačala je za vsa gradbena dovoljenja, za nakup zemlje za hišo. Uporabna dovoljenja, sedaj pa jo država sili, kaj naj naredi s svojo nepremicnino, saj ima prenizko penzijo, da bo plačevala davke za odiranje ljudi.
Hiše pa tudi iz razloga, da jo država v to sili, ne bo prepisovala na nikogar, ker takšen davek ne gre skozi in je pripravljena it tudi na evropsko sodišče. Mislim, da ljudje ne smemo biti več tako tiho.
Ja uboga mati živi v bajturini, sinček pa v hiši. Kako simpl, pa brez problema. Če bo mati dobila davek za hišo, ji bo pa ja menda sinek povrnil vrednost davka, saj je prišel na narejeno in zanj zastonj bivališče, ki mu ga je mati podarila. Bolj je zaskrbljajoče, da je sinek dovolil, da mamica živi v neki bajturini sama in brez pomoči.
Jap obstajajo starši kot ti, ki vežejo otroke nase in jim uničujejo življenje, kot ti recimo.
Piše stara koliba, zakaj ti lažeš?
Koga podpiraš s temi lažmi je povsem jasno.
Ne, zakaj bi moral sin plačati za nekaj kar ni njegovo državi, če je to last staršev. Ki so se odrekali v življenju.
Mati je sinu rešila stanovanjski problem, ni kot mati kot ti, ki se bahaš v bajturini, ta mladi se ti pa vlačijo po najemih.
Vse več vas je butnjenih na cigle bajturine vam pa propadajo.
Jaz takim kot si ti pravim, da živite v mabzolejih lastne krste.
Če velja zadnji zapis zame
Ja res je, moj odgovor je bil sarkastičen na temo, ko ena opisuje, kako mati živi nekje v eni kolibi. kot jo je poimenovala, jaz sem uporabila izraz bajturina.
Nič se ne spremeni, če je mati stalno prijavljena in lastnica tiste kolibe
( bajturina je lahko sinonim za ta izraz), hkrati pa tudi lastnica hiše, kjer živi sin je logično, da na dveh naslovih nima stalnega bivališča.
Če se je na račun sebe preselila drugam, da je sinu omogočila bivališče, je najbolj pošteno, da on plača ta davek( ki ga še ni).
Glede vaše skrbi pa, tudi jaz sem se pošteno odpovedovala stvarem in si skupaj z možem kupila kar prestižno stanovanje. Ko sta otroka zrasla, pa sva izdatno
( tudi s stanovanjskimi krediti, da ne bo pomote) pomagala obema, sinu pri novogradnji hiše, hčerki pa pri obnovi hiše.
Nikomur se ni bilo potrebno vlačiti po najemu( razen midva, ki sva bila nekaj časa res v najemu).
Sicer pa, kje piše, da mora biti novejšim generacijam kar vse prinešeno na pladnju, sicer pa že verbalno nasilje, grde opazke, ocene ljudi, ki jih sploh ne poznajo.
Sicer pa davki obstajajo po celem svetu.
Tistim, ki jim je tako zelo hudo pa nasvet, pozanimajte se in se odselite tja, kjer ne bo davkov in bo vse super in odlično.
Forum je zaprt za komentiranje.