Ne maram revnih in neizobraženih
Če malo obrnemo zgodbo. V primeru, da vse to kar imaš odnese s seboj ujma ali požar, skratka naravna katastrofa, se vprašaj, koliko tebi bo takrat enakih…bo tvoja vzvišena drža še vedno vzvišena ali pa se boš morda jokala kot otrok, ki izgubi igračo. Nadutost vodi v poraz, srčnost pa v zmago. Na kateri strani si?
Le pazi, bogato in razvajeno življenje se ti lahko čez noč obrne na glavo. Takrat bi šele razumela ,kako je biti reven,če bi ti prijatelji višjega sloja obrnili hrbet. Tako boš verjetno tudi otrokom prepovedala druženje z revnejšimi otroci in jim že od malega uničevala njihovo mišljenje. Otrok ne ve kdo je reven in kdo je bogat. To pobere od svojih staršev,ker ga oni tako naučijo.Ni lepo delati razlike. Lepše je pomagati in si deliti.
Ah,avtorica zaleti se nekam!
Iskreno ,jaz se zadnjih 15 let družim z navadnimi ljudmi kot sem sama.
Imela sem nekoč prijateljice iz bogatih družin, ampak one so sedaj uh,huh gospe in ne hvala ne želim imeti več opravka s temi afnami, ki so postale.
Ena od teh afen mi je rekla ,uh kako je ona uspešna in ko sem omenila, da delam kot prodajalka ,pa zavihala nos. Pozabila je pa omeniti, da ji je ata vso šolanje plačeval, celo dajal modre kuverte učiteljem, da je lahko hčerka izdelala razred.
Na bruhanje mi grejo ti šiki mikiji.
Vzvišena, 12.07.2021 ob 17:37
Mož mi rad reče, da naj neham vihati nos nad vsakim, ki je manj od mene ali pa naj ne bom vzvišena. To me zelo moti. Pač enaki h enakim. Z neko proizvodno delavko ali čistilko, ki ima komaj končano šolo se nimam kaj pogovarjati, zakaj bi se pretvarjala in delala prijazno, če jim dam jasno lahko vedeti, da me ne zanimajo in nimamo nobenih težav kasneje. Prav tako se ne družim s tistimi, ki imajo nižji socialni status kot ga imam sama. Taka prijateljstva ne grejo skupaj, saj si ne moremo privoščiti vsi enako. Na primer, šli bi skupaj na morje, oni nimajo niti za šotor, mi pa bi šli v malo boljši hotel. To ne gre. Ali pa pri večernih izhodih, ja jaz ne bom samo zato, ker dobro zaslužim nekomu plačevala jedače in pijače, ker on pač nima. To mi je kot bi si plačevala družbo, tistemu na drugi strani pa lahko krepi kompleks manjvrednost. V glavnem, mož mi ne da prav, me pa res zanima, kaj boste vi rekli o mojem razmišljanju.
O tebi menim, da imaš grd ego-osebnostno motnjo, ko ti misliš, da si več vredna od drugih ampak vedi, da nisi. In zakaj misliš, da bi se pa revni in neizobraženi dobro počutili v tvoji družbi? Sigurno, da ne. Se niti ne zavedaš, da lahko nekoč zaradi svojega grdega značaja ostaneš popolnoma sama in izločena iz družbe? Nimaš pojma kako zna takšen grd način razmišljanja in dojemanja drugih ljudi udariti kontra…
Nisem ne revna ne neizobražena ampak imam pa normalen značaj in se zlahka in z veseljem lahko pogovarjam s takimi, ki jih ti ne maraš in jih s svojim razmišljanjem ponižuješ. Z osebo kakršna si ti pa se niti minuto ne bi družila, takšne prepoznam takoj, ko jih srečam.
S tistimi bogatimi, ki so si sami ustvarili imetje se je res zanimivo družit in jih poslušat, gledat, učiš se od njih, poskušaš se izboljšat po njihovem vzgledu, pobereš od njih samo dobre navade… Najslabši so pa tisti z ultra bogatimi starši, tisti pa kar precej gledajo na status in drugega v glavi nimajo. Lepota, znamke, katera poznanstva imaš, za njih je status tudi to da se drogiraš – po tem te ocenjujejo. Plehki ljudje pač med res bogatimi in navadnimi gospodinjami z možem, ki ji plačuje prikolico na morju in sladoled.
te nizko izobraženi ti bodo menjali planice in umivali tvojo smrdljivo rit, ko te bodo domači visoki izobraženi in polno zasedeni, pozabili v enem predtižnih domov za ostarele in boš sama v sobi na svilenih rjuhah gledala čez okno, kako se bodo ostali družili ob poceni kavici in kosu stare potice
Odličen komentar in bravo!
Tisti , ki so si sami ustvarili bogstvo je bolj malo ,v nasprotju s tistimi, ki so se rodili z zlato žico.
Ta avtorka je verjetno tista ta druga, ali zadnja. Vse dobila na pladnju od staršev, sedaj pa tu pametna za 100 ljudi.
Se spomnim sorodnika,ko je rekle za eno skupno znanko, oh poglej ,kaj je ta dosegla ? Kaj pa je dosegla? Vse je dosegla s pomočjo svojega bogatega ateka ,ki je pa na koncu tudi umrl pozneje brez vsega,ali se raje ubil,ker ni imel plač za svoje delavce.
Zaradi takih kretenov hodim jaz v hotele s 4 zvezdicami (vi ste ponavadi v 5*, pa ce prav morate potem doma se pol leta jesti samo krompir ampak vazno, da pokazete svoj socialni status) ali v apartmaje in se pogovorim s kaksno cistilko, ki ima precej vec empatije od vas. A vi se o fiziki pogovarjate na pocitnicah, da ne najdete sogovornika? Aja pa se to – veliko je cistilk, ker pac poprimejo za vsako delo in morda trenutno ne najdejo boljse sluzbe.
Ta avtorica me spominja na nekatere od moji sorodnih.
Smo preveč preposti,ali samo navadni delavci in se ne družijo več z nami. Več sem napisala, ker smo nekoč bili kot rit in srajca z njimi, se daj pa že 10 let pred njimi ,ker baje se raje družijo s takimi, ki imajo več pod palcem.
So očitno pozabili, da tudi sami ne prihajajo iz neke bogate družine.
Ta avtorica me spominja na nekatere od moji sorodnikov.
Smo preveč preposti,ali samo navadni delavci in se ne družijo več z nami. Več sem napisala, ker smo nekoč bili kot rit in srajca z njimi, se daj pa že 10 let pred njimi ,ker baje se raje družijo s takimi, ki imajo več pod palcem.
So očitno pozabili, da tudi sami ne prihajajo iz neke bogate družine.
Forum je zaprt za komentiranje.